شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

سرمایه گذاری در سوئد یا انگلستان

سرمایه گذاری در سوئد یا انگلستان این سوالیست که ممکن است برای بسیاری از افراد که قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارند پیش بیاید که سرمایه گذاری در کدام یک از این دو کشور می تواند برای آنها مفید تر باشد، در این مقاله به معرفی این دو کشور و روش های سرمایه گذاری در آنها می پردازیم.

کشور انگلستان از لحاظ اقتصادی بسیار قوی می باشد. این کشور زمانی به قرن بیست و یکم ورود پیدا کرد با سطح بیکاری پایین و رشد اقتصادی فزاینده مواجه گردید. صنعتی شدن انگلستان در قرن ۱۹ سبب شد که این کشور به یکی از قدرتمند ترین کشورهای صنعتی جهان تبدیل شود.

و بسیاری افراد را ترغیب به سرمایه گذاری در این کشور کند تا بتوانند با راه اندازی یک بیزینس در کشوری که از لحاظ اقتصادی قوی است، شرایط مطلوب اقتصادی را نیز برای خود هموار کنند. از سوی دیگر کشور سوئد که جزو کشورهای اسکاندیناوی شناخته می شود به دلیل رفاه اجتماعی بسیار بالا و شرایط خوب زندگی و استانداردهای مطلوب یکی از گزینه های اصلی برای بسیاری از افراد جهت مهاجرت می باشد.

بسیاری از صاحبین مشاغل در پی راه اندازی یک کسب و کار یا ثبت یک شرکت در این کشور می باشند. تا بتوانند از مزایای رفاهی سوئد استفاده بکنند و با داشتن پاسپورت این کشور آینده خود را بیشتر و بیشتر تامین کنند. در این مقاله سعی بر این است که با مقایسه سرمایه گذاری در انگلستان و سوئد راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری دوستان در این راه با خواندن این مقاله شویم.

بحث تحصیلی

اگر گریزی به بحث تحصیلی کشور انگلستان و سوئد داشته باشیم باید گفت که پس از تحصیل در سوئد شخص اگر بخواهد بیزینسی را در این کشور راه اندازی کند باید یک شهرمند سوئدی همراه به او در این پروسه همراه باشد و ۵۱ % از سهام این بیزینس به نام او باشد و یا میتواند قسمتی از سهام یک شرکت و یا بیزینسی در حال انجام را، مبالغی معادل ۱۵۰۰۰۰ یورو به بالا خریداری کند.

او نمیتواند این بیزینس را تغییر دهد و احتمال اینکه این بیزینس سودآور باشد یا نباشد هم متغیر است. این پروسه در انگلستان متفاوت است، افراد پس از تحصیل در این کشور جهت سرمایه گذاری شرایط بهتری خواهند داشت و با حدود ۵۰۰۰۰ پوند میتوانند بیزینسی را شروع کنند. در حالی که چنین چیزی در سوئد ممکن نمیباشد.

افراد برای سرمایه گذاری در انگلیس می توانند مبلغ ۲۰۰۰۰۰ پوند را در این زمینه به کار بگیرند و با نوشتن یک طرح تجاری و ارائه آن به اداره مهاجرت و اتاق بازرگانی و موافقت با آن بیزینس مورد نظر را در آن کشور راه اندازی کنند.

بیزینس

این بیزینس مربوط به خود شخص است و تفاوت آن را با سرمایه گذاری در سوئد می توان در همین نکته جستجو کرد چرا که در سوئد افراد بیزینسی را خریداری می کنند که خود شخص صاحب آن نمی باشد و شخص دیگری در آن دخیل است و یا بیزینس مورد نظر همانطور که ذکر شد تغییر پذیر نمی باشد.

همانطور که ذکر شد افراد در کشور سوئد احتیاج به یک شهروند سوئدی دارند تا بتوانند سهام شرکت خود را ۵۱ % یا بیشتر به نام او داشته باشند و خود حق دارند حداکثر تا ۴۹ % سهام را دارا باشند. که این مسئله در انگلستان شکل متفاوتی دارد و شخص میتواند کل سهام بیزینس خود را داشته باشد. با این مزایا که همانطور که ذکر شد اگر شخصی در این کشور تحصیل کند می تواند ۵۰۰۰۰ پوند در این کشور بیزینسی را تماما به نام خود داشته باشد.

که البته باید خاطر نشان کرد که رشد اقتصادی در انگلستان در سالهای اخیر نشان داده است که سرمایه گذاری در این کشور می تواند پیامدهای اقتصادی بهتری را داشته باشد.

انگلیسی زبان

نکته دیگری که می توان در مقایسه این دو کشور به آن اشاره کرد بحث زبان این دو کشور است، کار کردن در یک کشور انگلیسی زبان میتواند بسیار آسان تر از یک کشور سوئدی زبان باشد را که افراد برای راه اندازی یک تجارت در هر کشوری نیاز به تسلط به زبان آن کشور دارند و سرمایه گذاری در کشورهای انگلیسی زبان می تواند کار بس راحت تری باشد.

افراد اگر در سوئد بخواهند بازه ای بیش از ۳ ماه بمانند باید مدارکی را ارائه کنند مثل اظهارنامه بانکی، سند بانکی که نشان دهنده خرید یک کسب و کار باشد. قرارداد فروش، توافق نامه ای مشارکت در یک سهام (۴۹ % – ۵۱ %)، گزارش سالانه صورت حساب، گواهی نامه های تحصیل در سوئد و یا مدارک تحصیلی زبان انگلیسی و یا سوئدی و معرفی نامه ای از کارفرمایان گذشته را ارائه دهد.
در انگلیس احتیاجی به مدارک فوق نیست و شخص می تواند با نشان دادن ۲۰۰۰۰۰ پوند در یکی از بانک های مورد تایید سفارت انگلستان (پاسارگاد و پارسیان) که در بازه زمانی ۲ ماه در این بانک ها باید سپرده باشد.

اجازه اقامتی

در پروسه سرمایه گذاری در انگلستان شخص باید تسلط ابتدایی بر زبان انگلیسی را داشته باشد. اجازه اقامتی که در سوئد به فرد خود اشتغال داده می شود ۲ سال می باشد که اعتبار اقامتی انگلستان ۳ سال و ۴ ماه می باشد.

به صورت کلی پروسه سرمایه گذاری در کشور انگلستان بسی آسان تر و کم دغدغه تر از پروسه سوئد می باشد. شخص در کشور انگلستان می تواند بیزینس شخصی خود را داشته باشد و البته باید دو کارمند انگلیسی نیز در سال آخر استخدام کند. افراد پس از این امر در صورت موفق بودن بیزینس خود ۲ سال دیگر را نیز تمدید می کنند و پس از آن اقامت دائم این کشور را دریافت خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بحث سرمایه گذاری در کشورهای مختلف از جمله انگلستان و یا سوئد می توانید با کارشناسان در بحث مشاوره مهاجرت آریاناپارس تماس حاصل کنید و راهکار های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

برچسب‌ها,
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *