شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

سوئد یا انگلستان

کدام یک سوئد یا انگلستان؟

بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل کشورهای سوئد یا انگلستان را انتخاب می کنند تا با فراهم کردن شرایط مورد نیاز، به خواسته مورد پسند خود برسند. یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب کشور مقصد شرایط اقامت پس از تحصیل در کشور مقصد می باشد. دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در سوئد و یا انگلستان باید به فاکتورهای زیادی توجه کنند.

مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس با گردآوری مطلب زیر، حالت های مختلف و فاکتورهای گوناگون را مورد بررسی قرار داده است تا دانشجویان بین المللی انتخاب راحت تری را برای آینده خود داشته باشند.

دوره های قبل دانشگاهی

بسیاری از خانواده ها با توجه به شرایط مهاجرت خود به دنبال ساختن زندگی در کشورهای سوئد یا انگلستان می باشند. فرزندان باید شرایط تحصیل مناسب داشته باشند. از همین رو اولین مقطع تحصیلی که مورد بررسی قرار می گیرد، تحصیلات قبل دانشگاهی می باشد.

حالت اول

دانش آموزان در صورتی که به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی باشند، شرایط هزینه ای در کشورهای سوئد و انگلستان بصورت یکسان می باشد. دانش آموزان در مدارس کشورهای سوئد یا انگلستان ملزم به پرداخت هزینه می باشند.

این قانون در صورتی می باشد که فرزندان بعنوان هدف اصلی تحصیل در نظر گرفته شوند. این نکته بدین معناست که دانش آموزان در صورت دانش زبان انگلیسی می توانند برای ادامه تحصیل در سوئد یا انگلستان تحصیل کنند.

هزینه های تحصیل در مدارس کشورهای سوئد و انگلستان در صورتی که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند، تقریباً بصورت یکسان می باشد. دانش آموزان در صورتی که به زبان سوئدی در کشور سوئد تحصیل می کنند، می توانند از تحصیلات رایگان بهره مند شوند.

حالت دوم

وقتی والدین برای ادامه تحصیل و یا ویزای کار وارد کشورهای سوئد یا انگلستان شوند، می توانند از شرایط ویژه ای که برای دانش آموزان در نظر گرفته می شوند استفاده کنند.

زمانی که یکی از والدین برای ادامه تحصیل در کشورهای سوئد یا انگلستان اقدام می نمایند، فرزندان می توانند از تحصیلات نسبتاً رایگان استفاده کنند. این نکته بدین معناست که اگر برای ادامه تحصیل در کشور سوئد اقدام کنید می توانید در صورت آموزش زبان سوئدی، فرزندان بصورت رایگان تحصیل کنند.

در ارتباط با کشور انگلستان بدین صورت است که در صورتی که یکی از والدین برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان اقدام نماید، فرزندان نی توانند با هزینه های بسیار کمتری در مدارس کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوند.

دوران لیسانس

سوئد یا انگلستان ؟؟؟

سوالی که برای اکثر دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی مطرح می شود. در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی می توان بصورت کلی شرایط هر یک از کشورها را مورد بررسی قرارداد و با توجه به فاکتورهای حائز اهمیت، انتخاب درست را داشته باشید.

با توجه به انگلیسی زبان بودن تحصیلات در کشور انگلستان، تمامی دوره های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود. در خصوص کشور سوئد تعداد این دوره ها به ندرت دیده می شود و دانشجویان بین المللی انتخاب های کمتری دارند.

بازه های زمانی تحصیل در انگلستان نسبت به سوئد کمتر می باشد. این نکته بدین معناست که دوره های لیسانس در کشور انگلستان معمولاً ۲٫۵ تا ۳ سال به طول می انجامد. دوره های کارشناسی در کشور سوئد بصورت معمول ۳ تا ۴ سال است.

دانشجویان در صورت ارائه مدرک زبان می توانند برای تحصیل در سوئد یا انگلستان اقدام نمایند. نمره مورد نیاز برای دوره های کارشناسی، نمره ۶ در آزمون آیلتس می باشد. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشور سوئد، به زبان سوئدی را داشته باشید، مدرک B1 زبان سوئدی مورد احتیاج است.

مقایسه کشور سوئد و انگلستان

با توجه به شرایط ذکر شده، تحصیل در دوره های کارشناسی در کشور انگلستان گزینه بسیار مناسب تری نسبت به تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد می باشد. انتخاب دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها بیشتر خواهد بود.

دانشجویان بین المللی می توانند در فرصت زمان کمتری مدرک کارشناسی خود را در کشور انگلستان دریافت کنند و سریع تر به اهداف در نظر گرفته برای خود دست یابند.

نکته حائز اهمیت، آموزش زبان انگلیسی بسیار سریع تر و قابل دسترس تر از آموزش زبان سوئدی می باشد. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت در کمترین زمان ممکن، بهترین نتایج در آزمون آیلتس را برای زبان آموزان تضمین می کند.

مقطع کارشناسی ارشد

در دوره کارشناسی ارشد تحصیلات در سوئد یا انگلستان با هزینه همراه می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل در کشور انگلستان بین ۱۲ الی ۱۵ هزار پوند سالیانه در نظر گرفته می شود.

هزینه های تحصیل در سوئد در برترین دانشگاه های سوئد بین ۱۷ الی ۲۰ هزار دلار می باشد. با توجه به نرخ دانشگاه های کشورهای سوئد و انگلستان، میانگین هزینه های تحصیل در انگلستان از نرخ بالا تری به سوئد برخوردار می باشد.

ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که، دوره های کارشناسی ارشد در کشور انگلستان یکساله بوده، از همین رو دانشجویان هزینه های کمتری را برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در کشور انگلستان پرداخت می کنند. از دیدگاه تخصصی می توان به این تقابل اشاره کرد که با توجه به رشته انتخابی می توانید ادامه تحصیل در سوئد یا انگلستان را انتخاب کنید. انتخاب کشور مناسب با توجه به رشته تحصیلی، تاثیر بسزایی در آینده دانشجویان خواهد داشت.

دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیلات تکمیلی در کشورهای انگلستان و سوئد می توانند با سپری کردن مقطع کارشناسی ارشد، شانس خود را برای دریافت بورسیه در مقطع دکترا فراهم کنند.

مدرک زبان یکی از فاکتورهای تاثیرگذار برای اخذ پذیرش در دانشگاه های سوئد یا انگلستان می باشد. از همین رو دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانند برای ادامه تحصیل اقدام نمایند. نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس، مدرک مورد نیاز اکثر دانشگاه های سوئد یا انگلستان می باشد.

موسسه زبان آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایی.

مقطع دکترا

یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی، مقطع دکترا می باشد. حساسیت ها در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع بیشتر است همه کشورها از جمله سوئد یا انگلستان شرایط به خصوصی را در نظر می گیرند. دانشجویان بین المللی برای ورود به مقطع دکترا در ابتدای کار باید نظر یک استاد راهنما را جلب کنند و سپس برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. بصورت معمول مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشورهای سوئد یا انگلستان به یک صورت می باشد.

از مهم ترین فاکتورهای پذیرش می توان به مدرک زبان، سوابق آموزشی، توصیه نامه از اساتید، رزومه، استادی پلان و مقالات بین المللی اشاره کرد. از همین رو دانشجویان با ارائه مدارک ذکر شده می توانند برای تحصیل در مقطع دکترا و دانشگاه های برتر اقدام نمایند. بازه های زمانی دکترا را در کشور انگلستان نسبت به کشور سوئد کمتر می باشد و دانشجویان می توانند با حدود ۳ سال موفق به اخذ مدرک دکترا شوند.

دانشجویان در صورت احراز شرایط می توانند برای اخذ بورسیه در دانشگاه های سوئد اقدام نمایند. این احتمال در دانشگاه های سوئد بیشتر از دانشگاه های کشور انگلستان می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان بین المللی در صورت پذیرش از دانشگاه های سوئد می توانند از حقوق های ماهیانه در نظر گرفته شده این کشور بهره مند شوند.

تعداد بورسیه های دانشگاهی در کشور انگلستان نسبت به سوئد کمتر می باشد و شانس افراد برای دریافت بورسیه در این کشور پایین می باشد. از همین رو دانشجویان برای اخذ بورسیه در دانشگاه های انگلستان یا باید دوره کارشناسی ارشد خود را در کشور انگلستان سپری کرده باشند و یا رزومه بسیار عالی را به اساتید ارائه دهند.

در صورت شرایط به خصوصی، مقطع دکترا در کشور سوئد جزء سوابق اقامتی افراد مورد محاسبه قرار می گیرد.

تحصیل در سوئد یا انگلستان

از حیث دوره های تحصیلی و تجارب مشاورین آریاناپارس، هر دوره تحصیلی را بصورت مختصر گزینه برتر را انتخاب می کنیم:

  • کارشناسی: انگلستان
  • کارشناسی ارشد: انگلستان
  • دکترا: سوئد

لازم به ذکر است که رشته تحصیلی بسیار حائز اهمیت می باشد و باید بصورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

دوره های زبان

هر دو کشور شرایط دوره های زبان را برای مهاجرین در نظر می گیرند. مهاجرین و حتی دانشجویان می توانند برای سپری کردن دوره های تخصصی زبان، وارد کشورهای سوئد یا انگلستان شوند و پس از اتمام دوره به کشور خود باز گردند.

شرایط دوره زبان در هر کشور به یک صورت می باشد. این نکته بدین معناست که افراد می توانند مدت زمان مشخصی را برای سپری کردن زبان در کشورها اقامت داشته باشند. این نوع ویزا قابل تمدید نمی باشد و افراد فقط در صورت پیدا کردن کارفرما می توانند از قوانین تبدیل ویزا استفاده کنند.

تفاوت اصلی دوره های زبان در انگلستان و سوئد در شرایط ورودی آنها می باشد. دانشجویان و یا افراد علاقه مند به زبان برای ورود به دوره های زبان کشور انگلستان حداقل باید نمره ۴ در آزمون آیلتس را داشته باشند ولی حداقلی برای شرکت در دوره های زبان کشور سوئد در نظر گرفته شده است.

وضعیت همراه

بصورت معمول دانشجویان بین المللی می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. شرایط همراهان در کشورهای سوئد یا انگلستان متفاوت می باشد که می توان به تحلیل هر یک از کشورها پرداخت.

همراه که در این نکته منظور همسران فرد دانشجو می باشند، در کشور انگلستان از ابتدای کار، اجازه کار تمام وقت خواهند داشت. این بدان معناست که هفته ای ۳۶ تا ۴۰ ساعت می توانند کار کنند و بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

شرایط همراه در کشور سوئد بدین صورت می باشد که، همسر فرد دانشجو در هنگام ورود به کشور سوئد باید مراحل به خصوصی را برای اخذ مجوز کار دریافت کنند. همراهان پس از ورود به خاک سوئد می توانند، به شهرداری محل سکونت خود مراجعه کنند و با ارائه طرح توجیهی خود، اجازه کار را دریافت کنند.

بصورت معمول همراهان در کشورهای سوئد یا انگلستان از شرایط مناسبی برخوردار هستند و نقطه قوت کشورهای مورد نظر، شرایط مناسب همراهان می باشد.

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای اروپایی، شرایط همراه، هموار نمی باشد. در بسیاری از کشورها همراه بصورت همزمان نمی توانند به همراه دانشجو وارد کشور مورد نظر شوند و یا اجازه کار برای همراهان صادر نمی شود.

شانس ویزا و پذیرش

دانشجویان برای تحصیل در کشورهای سوئد یا انگلستان باید به ترتیب برای اخذ پذیرش و ویزا اقدام نمایند تا مجوز ورود را دریافت کنند.

بصورت معمول شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد یا انگلستان بکسان می باشد و دانشجویان بین المللی نیازمند سوابق آموزشی و مدرک زبان خود می باشند. شرایط سایر مدارک متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر دست خوش تغییرات است.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاهها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخارات موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

شرایط ویزا در کشور سوئد و انگلستان با تفاوت هایی روبرو است. از مهم ترین تفاوت های شرایط ویزا، بازه های زمانی برای سفارت می توان در نظر گرفت. بصورت معمول بازه زمانی برای خدمات مربوط به سفارت انگلستان در حدود ۱ ماه زمان نیاز است. این شرایط برای کشور سوئد بازه زمانی را در بر می گیرد که بین ۲ تا ۴ ماه می توان در نظر گرفت.

هزینه های زندگی

مسلماً هزینه های زندگی در کشورهای سوئد یا انگلستان به فاکتورهای متفاوتی از نظیر سبک زندگی و شهر مورد نظر بستگی دارد. بصورت معمول هزینه های زندگی در انگلستان ماهی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند در ماه در نظر گرفته می شود. هزینه های زندگی در کشور سوئد بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد.

هزینه های معمول زندگی در کشورهای سوئد یا انگلستان شامل مسکن، رفت و آمد، خوراک، بیمه و سایر هزینه های جاری زندگی می شود که دانشجو در حین تحصیل در سوئد یا انگلستان ملزم به پرداخت آن می باشند.

همه متقاضیان مبحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند. فلذا موسسه مهاجرتی آریاناپارس در صفحه وب سایت خود اطلاعاتی مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزای تحصیلی را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

لازم بذکر است که اعداد مشخص شده متناسب با معمول زندگی یک نفر در نظر گرفته شده است و در صورتی متاهل بودن دانشجو به این ارقام اضافه می شود و همچنین باید تمکن مالی مناسبی را برای اخذ ویزا به سفارت ارائه دهیم تا شانس خود را برای اخذ ویزا افزایش دهیم.

کار دانشجویی

بصورت معمول دانشجویان در حین تحصیل در کشورهای سوئد یا انگلستان اجازه کار دانشجویی را دارا می باشند، که مدت زمان آن متناسب با مقطع تحصیلی تعیین می شود. دانشجویان در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت، مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار خواهند داشت.

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عوامل دیگر بستگی دارد. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوتی نظیر عدم وفق پذیری با محیط سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه می باشد.

دانشجویان در هر دو کشور سوئد یا انگلستان از شانس برابری برای کار دانشجویی برخوردار می باشند، فلذا رشته تحصیلی نکته بسیار مهم برای شانس کار دانشجویی است.

شرایط پس از تحصیل

بصورت معمول دانشجویان پس از تحصیل می توانند برای پیدا کردن کار زمان مشخصی را اختصاص می دهند. قوانین در اتحادیه اروپا شینگن بصورت یکسال می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان پس از تحصیل در سوئد می توانند ۶ ماه اقامت داشته باشند و در صورت پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کنند.

شرایط در انگلستان کاملاً متفاوت می باشد، بدین صورت که دانشجویان زمان های کمتری برای تبدیل ویزا خواهند داشت. بطور مثال ویزاهای صادر شده برای دوره های کارشناسی ارشد در کشور انگلستان بین ۱۲ تا ۱۴ ماه می باشد. دوره های تحصیلی در انگلستان ۱۰ ماه به طول می انجامد.

سرعت عمل یکی از فاکتورهای بسیار مهم در کشور انگلستان می باشد. از همین رو دانشجویان باید با برنامه ریزی برای تحصیل در کشور انگلستان اقدام نمایند. از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بکارگیری چندین وکیل پایه دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

اقامت

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار برای انتخاب سوئد یا انگلستان، مبحث شرایط اقامتی در هر یک از کشورها می باشد. دانشجویان از روش های متفاوتی نظیر ازدواج، سرمایه گذاری می توانند برای کسب اقامت اقدام نمایند.

معمول ترین روش برای کسب اقامت، شرایط کار پس از تحصیل می باشد. دانشجویان می توانند پس از تحصیل به دریافت پیشنهاد شغلی می توانند از تبدیل ویزا بهره مند شوند. لازم بذکر است مدت زمان برای کسب اقامت در کشور سوئد نسبت به انگلستان سریع تر می باشد.

دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پس از ۳ سال کار می توانند برای اقامت دائم کشور سوئد اقدام نمایند. شرایط در مقطع دکترا متفاوت می باشد، بدین صورت که دانشجویان مقطع دکترا معمولاً پس از یکسال می توانند اقامت درافت کنند.

شرایط اقامت در کشور انگلستان در همه مقاطع بصورت یکسان می باشد. دانشجویان پس از اتمام تحصیل به مدت زمان ۳ تا ۵ سال می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند. پاسپورت انگلستان از جایگاه بالا تری نسبت به پاسپورت سوئد برخوردار است.

دانشجویان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب تحصیل در سوئد یا انگلستان با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها,
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *