بسیاری از افراد تصور می کنند با مدرک دیپلم نمی توان از دانشگاه های معتبر دنیا پذیرش گرفت ولی باید گفت که با داشتن این مدرک می توانید وارد کشورهای اروپایی شوید و به تحصیلات خود ادامه دهید. در ابتدا باید بدانید در کدام کشورها قادر به تحصیل با مدرک دیپلم خواهید بود. مقاله پیش رو راهنمایی خواهد بود تا بدانید در کدام کشورها و به چه صورتی می توان با مدرک دیپلم پذیرش گرفت؟

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم

Study conditions with a diploma

پیش از آنکه در مورد پذیرش با مدرک دیپلم توضیحاتی را ارائه دهیم ابتدا باید بدانید که مدرک اصل دیپلم در پروسه های مهاجرتی چه مفهومی دارد. مدرکی که پس از ۱۲ سال تحصیل و در انتهای مقطع دبیرستان دریافت می گردد دیپلم می باشد. نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که مدت تحصیل باید ۱۲ سال تمام باشد به این معنی که مدرکی که در سال سوم دبیرستان اخذ می گردد به عنوان مدرک دیپلم شناخته نمی شود. در پایان سال سوم دوره تحصیلی شما ۱۱ ساله می باشد که مورد تائید بسیاری از کشورها نمی باشد.

تحصیل با مدرک دیپلم

افرادی که در ایران با ۱۱ سال تحصیل مدرک دیپلم را دریافت نموده اند باید خود را برای گذراندن سال دوازدهم تحصیل آماده نمایند. البته در کشورهای انگلیسی زبان می توان سال آخر تحصیلات دبیرستان را در مدارس همان کشور گذراند و پس از تکمیل ۱۲ سال وارد دانشگاه شد.

شرایط سنی تحصیل با مدرک دیپلم

یکی دیگر از مواردی که باعث اعتبار مدرک دیپلم برای اخذ پذیرش می گردد سن دیپلم می باشد بدین معنا که متقاضی سریعا پس از پایان تحصیلات متوسطه ۱۲ ساله و اخذ مدرک دیپلم باید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها اقدام نمایند. سنی که کشورها به تحصیل بعد از مقطع دیپلم در نظر می گیرند کمتر از ۲۱ سال است. از جمله کشورهایی که این ترجیح را دارند می توان به انگلستان، آمریکا، کانادا و طیف زیادی از کشورهای اروپایی اشاره نمود.

تحصیل با مدرک دیپلم

البته برخی از کشورها برای اعطای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس به کارهای انجام شده پس از اخذ مدرک دیپلم نیز توه می کنند به عنوان مثال ایرانیان پس از اخذ مدرک دیپلم به خدمت سربازی می روند و یا پس از آن چند سالی را به کار مشغول می شوند که می توانند این توضیحات را در پرونده برای آفیسر ارائه دهند. البته بهتر است فاصله اخذ مدرک دیپلم تا اقدام برای اخذ مدرک بعدی هر چه کوتاه تر باشد.

تحصیل با مدرک دیپلم در اروپا

مدرک دیپلم متقاضی باید در کشور اروپایی بخصوصی که قصد تحصیل در آن را دارد شناخته شده باشد. این مدرک تعریف واحدی در کل اتحادیه اروپا ندارد فقط همانطور که پیش از این اشاره شد باید ۱۱ سال دوره تحصیلات پیش از دانشگاه تگمیل شده باشد. برای پذیرش گرفتن از هر کشوری باید تطابقات لازم صورت گیرد تا در صورت مغایرت موارد برگرف گردد.

تحصیل با مدرک دیپلم

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

انگلستان یکی از کشورهای پر متقاضی برای تحصیل می باشد و این فرصت را برای دانش آموزانی که مدرک دیپلم خود را ۱۱ ساله دریافت نموده اند فراهم آورده است تا بتوانند وارد دوره کارشناسی شوند البته پیش از پذیرش باید برای اتمام سال دوازدهم از طریق دوره Foundation اقدام نمایند. متقاضیان برای ثبت نام در دوره فاندیشن باید زیر ۲۱ سال باشند.

دانش آموزانی که قصد ورود به رشته های پزشکی در انگلستان را دارند حتی اگر دوره دیپلم ۱۲ ساله خود را به اتمام رسانده باشند ترجیحا وارد دوره های A-Level می شوند و پس از سپری کردن این دوره و موفقیت در آزمون UKcat وارد دانشگاه می گردند. دانش آموزان می توانند کل دوره دبیرستان خود را در انگلستان بگذرانند و همانجا با اخذ مدرک دیپلم برای دوره دانشگاهی اقدام نمایند.

اگر مایل به ادامه تحصیل در این کشور می باشید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله دبیرستان در انگلستان مراجعه نمایید.

تحصیل با مدرک دیپلم

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی با اتمام دوره متوسطه در ایران به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. برای تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع لیسانس باید ابتدا در دانشگاه های سراسری ایران قبول شوید و با ارائه مدرک در همان رشته و یا زیرشاخه های آن در اتریش مشغول به تحصیل شوید. پس اگر علاقه به تحصیل در رشته ای در کشور اتریش را دارید یادتان باشد که باید ابتدا در همان رشته در ایران پذیرفته شوید.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش باید گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های ایران به همراه ارائه کارنامه و گواهی عدم ممانعت از تحصیل را که می توان از دانشگاه متقاضی در ایران تهیه نمود به همراه سایر مدارک لام مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی به دانشگاه مورد نظر ارسال نمود. دانشگاه مورد نظر پس از بررسی پرونده شخص مجوز ادامه تحصیل را صادر خواهد نمود.

تحصیل با مدرک دیپلم

بنابراین اگر مدرک دیپلم دارید و می خواهید در کشور اتریش به تحصیلات خود ادامه دهید باید موارد توضیح داه شده را انجام دهید، در غیر اینصورت باید کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب نمائید. در نظر بگیرید که اگر سن شما هم بالای ۲۱ سال باشد شانس اخذ ویزا به دلیل شرایط سنی و گپ تحصیلی که در آن هستید کاهش خواهد یافت. در صورتی که موفق به تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های اتریش نشوید می توانید از طرق دیگری مانند کار در صورت داشتن تخصص اقامت این کشور رسبز و پیشرفته اروپائی را بدست آورید.

اگر قصد تحصیل در کشور اتریش را دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان این می باشد که مقاله تحصیل در اتریش را مطالعه نمایید.

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان باید ابتدا مدارک تحصیلی آخرین دوره مورد تائید آلمان قرار گیرد. دانش آموزان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید HZB معتبر داشته باشند که به معنی صلاحیت ورودی آموزش عالی می باشد. برای دانشجویان دوره کارشناسی در آینده گواهی دبیرستان، گواهی پایان تحصیلات و یا نتیجه امتحان ورودی به دانشگاه کافی می باشد.

DAAD پایگاهی می باشد که در آن اطلاعات لازم برای اخذ پذیرش در آن آورده شده است. دانشجویانی که تحصیلات خارج اروپائی دارند ممکن است لازم باشد در آزمون ورودی شرکت نمایند. البته دانشجویان برتر می توانند در این آزمون شرکت نکنند.

اگر متقاضی مدرک ۱۱ ساله دیپلم را داشته باشد می تواند وارد کالج شود. دانش آموزانی که مدرک دیپلم داشته و قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را دارند می تواند به دو صورت وارد دانشگاه شوند. روش اول اینکه در دانشگاه سراسری ایران در رشته پزشکی قبول شوند و به دانشگاه های آلمان انتقالی بگیرند و روش دوم اینکه وارد کالج شده و پس از ۱ سال تحصیل در کالج و دریافت نمره قبولی در آزمون پایانی برای اخذ پذیرش ا دانشگاه های علوم پزشکی اقدام نمایند.

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم تقریبا مشابه سایر کشورهای اروپایی می باشد. ۱۲ سال تحصیل قبل از ورود به دانشگاه از الزامات اخذ پذیرش در دوره کارشناسی می باشد. افرادی که با ۱۱ سال تحصیل دیپلم را دریافت نموده اند به صورت معمول برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها به مشکلات بیشتری برخواهند خورد و باید سال دوازدهم را بگذرانند.

تحصیل با مدرک دیپلم

تحصیلات عالی در ایتالیا با دوره کارشناسی که Laurea نام دارد آغاز می شود و به طور کلی ۳ سال به طول می انجامد و به عنوان دوره های درجه اول در ایتالیا شناخته می شوند.

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی می بایست مدرک دیپلم ارائه شود. مدرک دیپلم همان ۱۲ سال تحصیلی می باشد که با یک مدرک نشان داده خواهد شد. متقاضیان برای ورود به دانشگاه باید مدرک زبان ارائه دهند. افرادی که مدرک دیپلم دارند ولی مدرک زبان ندارند می توانند برای گذراندن دوره های زبان وارد کالج زبان شوند و پس از اخذ مدرک زبان از دانشگاه ها پذیرش دریافت کنند. دوره های کارشناسی در فرانسه ۳ سال به طول می انجامد و دانشجویان باید ۶ نیمسال تحصیلی را بگذرانند. در جدول زیر می توان جزئیات شرایط تحصیل در فرانسه را مشاهده نمود

تعداد دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه در فرانسه دانشجویان خارجی سال تحصیلی شهریه سالانه
۱۹۳ دانشگاه پاریس ۲۴۵۳۴۹ سپتامبر تا ژوئن دانشجویان اروپائی ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو و دانشجویان بین المللی ۳۰۰۰ یورو به بالا

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی را دارند باید بدانند که ابتدا ملزم به ارائه مدک دیپلمی می باشند که مورد تائید دانشگاه های آمریکا باشد. شایان ذکر است که دانشگاه های آمریکا مدرک دیپلم ایران را نمی پذیرند بنابراین دانش آموزان باید ابتدا دوره هایی را در کالج بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه شوند. مقطع کارشناسی در کشور آمریکا به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود.

دوره کارشناسی پیوسته به گونه ای می باشد که دانشجویان با ارائه مدرک دیپلم بصورت مستقیم وارد دوره ۴ ساله کارشناسی می شوند. اما در دوره های ناپیوسته ابتدا دوره دو ساله کاردانی را می گذرانند و پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام می نمایند.

تحصیل با مدرک دیپلم

مهمترین شروطی که برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی نیاز است عبارتند از:

 • برخورداری از مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۶
 • برخورداری از معدل بالای ۱۶
 • کسب نمره قبولی در آزمون SAT
 • دانش آموزانی که از معدل بالای ۱۶ برخوردار نمی باشند باید ابتدا برای دوره کاردانی و سپس دوره کارشناسی اقدام نمایند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا را با مدرک دیپلم دارند، پس از تائید مدرک دیپلم می توانند وارد دوره کارشناسی ۴ ساله در رشته های علوم پایه گردند و پس از اخذ مدرک لیسانس در رشته های پیرا پزشکی ۴ سال را صرف آموزش تئورک پزشکی می نمایند و سپس قبل از دریافت مجوز شغل پزشکی در حدود ۳ تا ۷ سال از دوره تحصیلی خود را صرف کارورزی می نمایند. تحصیل پزشکی در آمریکا ۱۱ سال به طول می انجامد.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف ارائه مدرک دیپلم از ایران قابل قبول می باشد. برخی از رشته ها مانند گروه هنر ممکن است نیاز به گذراندن دوره ای خاص و یا آزمون باشد. معدل در دانشگاه های کانادا حائز اهمیت است بدین معنا که اگر کسی معدل بالای ۱۵ نداشته باشد ممکن است نتواند از دانشگاه های مورد نظر پذیرش بگیرد.

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم مشابه آمریکا می باشد و دانشجویان باید ابتدا لیسانس یکی از رشته های علوم تجربی مانند زیست شناسی و یا شیمی را اخذ نمایند و پس از آن در آزمون MCAT شرکت نموده نمره قبولی را دریافت و برای اخذ پذیرش از داشکده های علوم پزشکی در کانادا اقدام نمایند.

دانش آموزان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم بهتر است بدانند که اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی کانادا شانس کمی برای دانشجویان بین المللی دارد و پیشنهاد می شود پس از اخد مدرک لیسانس با کار کردن در کانادا به مدت ۱ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند و پس از دریافت PR یا اقامت دائم اقدام به تحصیل در رشته پزشکی نمایند تا هم هزینه های کمتری بپردازند و هم اخذ پذیرش آسانتری داشته باشند.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا این مقاله را مطالعه نمایید: تحصیل در کانادا

تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم

با کیفیت ترین دانشگاه های آمریکای جنوبی در برزیل قرار دارند که شامل دانشگاه های ایالتی، خصوصی و فدرال می باشند. تحصیل در برزیل کم هزینه و در دانشگاه های فدرال و ایالتی رایگان می باشد. دانشجویان در دانشگاه های خصوصی برزیل موظف به پرداخت شهریه می باشند. در جدول زیر برخی از دانشگاه های برزیل را از نظر رتبه های جهانی که دارند معرفی نموده ایم.

دانشگاه رنکینگ جهانی
UFMG ۵۰
Unicamp ۱۸۸
Ufrj ۲۲۹
.ufrgs ۲۹۳
ufmg ۲۹۸
unesp ۳۵۵
ufsc ۳۹۸
unb ۴۶۰
ufpr ۵۲۱
uff ۵۹۳
unifesp ۶۳۷
ufc ۶۶۶
ufba ۶۷۷

دوره کارشناسی در برزیل

طول دوره کارشناسی در کشور برزیل ۴ سال می باشد و دانش آموزان برای اخذ پذیرش در این مقطع می بایست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و هم چنین نمره زبان را ارائه دهند. زبان تحصیل در دوره های کارشناسی در کشور برزیل پرتغالی می باشد و رشته های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می گردند.

متقاضیان پس از ورود به برزیل امکان گذراندن دوره های زبان پرتغالی را خواهند داشت. دانشجویان در برزیل در مقطع لیسانس اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند و با درامد حاصل از آن می توانند برخی از هزینه های زندگی را بپردازند. هزینه های زندگی برای دانشجویان لیسانس در برزیل ۱۰ هزار دلار در سال می باشد.

تحصیل در آسیا با مدرک دیپلم

تحصیل در دانشگاه های آسیا به نسبت آمریکا و اروپا با سخت گیری های کمتری همراه است. بیشتر دانشجویان برای تجصیل گش.رهای اروپایی و آمریکائی را انتخاب می نمایند در حالی که باید بدانند که با توجه رشد علمی بسیاری از کشورهای اروپایی در سال های اخیر چشمگیر بوده و دانشگاه های شرق به عنوان مراکز علمی پیشرو شناخته شده اند. بنابراین اگر یکی از دانشگاه های آسیایی را در انتخاب های خود برای ادامه تحصیل قرار دادید نگران نباشید و بدانید که انتخاب کاملا درستی داشته اید که می تواند آینده شغلی و تحصیلیتان را دگرگون نماید.

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

ایرانیان برای ورود به کشور ترکیه نیازی به ویزا ندارند. نزدیکی راه و هزینه های پائین زندگی در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگرف امکان تحصیل در سطح استانداردهای اروپا و امکان دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

اقدام برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ترکیه بسیار ساده می باشد و دانش آموزان با در دست داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یعنی همان اتمام دوره ۱۲ ساله تحصیل می توانند به راحتی از مقطع کارشناسی پذیر بگیرند. دانشجویان برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم می بایست در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند و در آنها قبول شوند. اثبات دانش زبان انگلیسی و یا ترکی با ارائه مدرک زبان الزامی است. برای اثبات تسلط به زبان ترکی مدرک آزمون تومر احتیاج می باشد. این ازمون مشابه آزمون های زبان انگلیسی تافل و آیلتس است و شامل قسمت هایی می گردد که مهارت هایی زبانی را می سنجد.

تحصیل در ژاپن با مدرک دیپلم

ژاپن یکی از برترین کشورها در حوزه آی تی می باشد و تحصیل در این کشور با توجه به هزینه ها و اعتبار بالای دانشگه ها می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. تحصیل در دوره کارشناسی در ژاپن ۴ ساله می باشد و متقاضیان باید حتما مدرک دیپلم دبیرستان را دریافت نموده باشند. در دوره کارشناسی دانشچویان باید ۱۲۴ واحد درسی را گذرانده باشند و در دوره های پزشکی و دندانپزشکی این واحد ها افزایش یافته و به ۱۸۸ واحد می رسد.

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ژاپن می بایست پس از ارائه مدرک دیپلم در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمود. پس از قبولی در آزمون در صورت داشتن دانش زبان انگلیسی با نوره حداقل ۶٫۵ می توان وارد دانشگاه ها شد. تدریس رشته های علوم پزشکی به زبان ژاپنی هم صورت می گیرد. در صورتی که تمایل دارید با این زبان و به صورت رایگان تحصیل نمائید باید ابتدا به یادگیری زبان ژاپنی در این کشور مشغول شوید. تحصیل در این رشته ها در ژاپن ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد.

تحصیل در امارات با مدرک دیپلم

تحصیل در امارات همانند سایر کشورها در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک ۱۲ ساله دیپلم دارد. دانش آموززانی که دیپلم خود را ۱۱ ساله اخذ نموده اند می توانند با گذراندن دوره ۱ ساله کالج وارد دانشگاه ها گردند. در نظر داشته باشید که در اکثر کشورهای دنیا برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی می بایست دوره پری مدیکال را گذراند. برای تحصیل در دانشگاه های امارات می بایست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و چنانچه مدرک زبان ندارید دوره های زبان را در امارات بگذرانید.

تحصیل در امارات مشمول پرداخت شهریه می باشد و هزینه های زندگی در امارات نیز کم نیست. دانشجویان اجازه کار دانشجویی در امارات دارند که به واسط آن می توانند بخشی از هزینه های زندگی را کنترل نمایند.

برترین دانشگاه های امارات عبارتند از:

 • United arab emirates
 • American University of Shrjeh
 • Zayed University
 • NYU Abu Dhabi
 • University of Sharjeh
 • Higher Colleges of Technology
 • University of Wollongong in Dubai
 • AURAK
 • Ajman University

اگر قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی در امارات را دارید باید توجه نمائید کدام دانشگاه ها مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند تا در صورتی که قصد بازگشت به ایران را داشتید با خیالی آسوده به کار در کشور خود ادامه دهید. دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران دو دانشگاه زیر می باشند:

 • United Arab Emirates University
 • American University of Sharjeh

پس از اخذ پذیرش از یکی ازدانشگاه های امارات کلیه مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده و برای دانشگاه مورد نظر فرستاده می شود. خاطر نشان می کنیم که چنانچه مدرک سال دوازدهم را نداشته باید می توانید برای تحصیل در مدارس دبی اقدام نموده و پس از اخذ مدرک سال دوازدهم وارد دانشگاه شوید.

مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم

برای ادامه تحصیلات با مدرک دیلم احتیج به ترجمه رسمی ریز نمرات دبیرستان به زبان ترکی می باشد. کپی پاسپورت، شناسنامه و ارائه رزومه تحصیلی از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی است. برای دریافت پذیرش دانشگاهی می بایست فرم تکمیل شده درخواست را پر نمائید و هزینه درخواست پرداخت گردد. گواهی تمکن مالی، گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا ترکی، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها و قبولی در آزمون ترکی از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در خارج از کشور

در نگاه اول تجصیل در خارج از کشور فقط تجربه جالب و همیجان انگیزی به نظر می رسد ولی آشنای با مزایا و معایب آن آگاهی بیشتری به ما میدهد و باعث می گردد با دید بازتری برای آینده تصمیم بگیریم. تحصیل در خارج از کشور ابعاد مختلفی از زندگی هر فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد، از اینرو این تحصمیم گام مهمی در زندگی افرادی می باشد که قصد ادامه تحصیلات خود را در خارج از کشور دارند. در ادامه مزایا و معایب تحصیل در خارج از کشور را به صورت جدولی نشان خواهیم داد.

مزایا معایب
ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه و ایجاد رزومه پر بار فشار مالی
تجربه زندگی مستقل مشکلات زبان
تجربه یک فرهنگ جدید تقابل عقاید


نتیجه گیری

برای تحصیل با مدرک دیپلم در سایر کشورهای جهان راه های بسیاری پیش روی همه شما عزیزان قرار دارد که با مشورت درست با وکلای مجرب فقط باید بهترین مسیر را انتخاب نمائبد. علاقه شما به رشته های مختلف و میزان بودجه ای که دارید و البته اهدافی که برای آینده در سر می پرورانید کشور مورد نظرتان را فیلتر خواهد نمود. مشاورین ما در ساعات ختلفی از روز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات مهاجرتی شما دوستان عزیز می باشند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.8/5 - (44 امتیاز)

  دیدگاه ها

  492 پاسخ به “تحصیل با مدرک دیپلم”

  1. راهو گفت:

   سلام وقت بخیر
   بنده پارسال مدرک دیپلم خودم رو با معدل بالای ۱۸/۵ دریافت کردم و اطلاعی راجب بورسیه شدن با مدرک دیپلم نداشتم و نمیدونستم همچین چیزی امکان داره و در حال کسب اطلاعات از دانشگاه های مختلف برای تحصیل در رشته دندان پزشکی بودم که با سایت شما مواجه شدم تمام متن هایی که در سایت گذاشتین مطالعه کردم ولی باز هم سوال های زیادی دارم و هرچه اطلاعات رو برای مشاوره وارد میکنم فقط فکر میکند و تایید نمیکند
   میخواستم بدونم آیا با این معدل و تسلط متوسط بر زبان انگلیسی امکان بورسیه شدن در دانشگاه های خارج از کشور هست و فرقی نمیکنه چه دانشگاهی و چه کشوری
   و اینکه دیگه هیچ هزینه تحصیلی نیاز نیست بدیم ؟
   ممنون از سایت خوبتون 🙏

   • آریانا پارس گفت:

    سلام ممنون وقت شما هم بخیر،شما میتوانید با داشتن مدرک زبان آیلتس برای بورسیه استانی ایتالیا اقدام نمایید لازم به ذکر است همچنین برای پذیرش گرفتن در رشته های پزشکی ابتدا باید آزمون IMAT بدهید و پس از قبولی در این آزمون میتوانید وارد رشته پزشکی بشوید.

  2. matin گفت:

   سلام خسته نباشید من دانش اموز دهم تجربی هستم خواستم در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی امریکا (ترجیحا لس انجلس ) بورسیه دریافت کنم بلافاصله بعد از کنکور
   معدلم همیشه بالای ۱۹/۹۰بوده و فکر کنم تو کنکور سراسری بتونم رتبه تک رقمی کسب کنم زبان انگلیسی رو هم مسلط هستم با این شرایط میتونم بورسیه بگیرم و غیر از این ها چه چیز هایی نیاز دارم برای دریافت بورسیه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    معمولا برای دریافت بورسیه باید شرایط شما بررسی بشه در صورت داشتن شرایط امکان اقدام وجود دارد.

  3. mary گفت:

   سلام وقت بخیر
   من دانش اموز سال یازدهم رشته تجربی هستم/همیشه معدلم بالای ۱۹/۵بوده و تاtop notch 3هم زبان خواندم و زبان انگلیسیم هم تا حدودی خوب هست/ شرایط مالی مان آنقدر خوب نیست که پاسخگوی پذیرش در خارج از کشور باشه و من میخواهم که بعد از اتمام دبیرستان و اخذ دیپلم بورسیه دانشگاه سئول کره جنوبی برای پزشکی شوم/میخواستم بدونم آیا با این شرایط امکان بورسیه شدن من در این دانشگاه وجود دارد؟و اگر این امکان هست باید چه کاری انجام دهم و به چه مدارکی نیاز دارم؟

   • author15 گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کره جنوبی می بایست به زبان کره ای تسلط کافی داشته باشید .
    معمولا بورسیه در این مقطع به صورت محدود ارائه می گردد و برای کسب اطلاعات دقیق تر از شرایط اخذ بورسیه پیشنهاد می شود به سایت دانشگاه های مختلف به این کشور مراجعه نمایید.

  4. رویا گفت:

   سلام وقت بخیر وقت ثبت نام باشرط معدل تاکی هست وبرای چه کشورهایی وجود دارد ممنون راهنمایی کنید واگر گواهی دیپلم آماده نباشه باید چیکار کرد

   • author15 گفت:

    سلام
    معمولا برای تحصیل با مدرک دیپلم می توان در دد لاین های مورد نظر اقدام کرد و در این زمینه باید شرایط دانشگاه مورد نظر را بررسی کرد. برای انجام این فرآیند باید اصل مدرک تحصیلی موجود باشد.

  5. Hasti گفت:

   سلام منظور از معدل بالا معدل کل دیپلم هست یا معدل کتبی نهایی دیپلم؟و باید بالای چند باشه؟

   • author15 گفت:

    سلام
    معمولا معدل کل دیپلم مورد نظر می باشد و معمولا این معدل باید بالای ۱۴ باشد.

  6. محمد گفت:

   سلام من دانش آموز هستم . سال دیگه وارد پایه ۱۱ تجربی میشوم و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی . معدلم همیشه خوب هستش ( معمولا بیشتر از ۱۹٫۵۰٫ معدل پایان سال دهمم هم ۱۹٫۹۴ شد ) و یک سالی میشه که یادگیری زبان انگلیسی رو شروع کردم . شرایط مالی خانواده هم خوب هستش . میخواستم بدونم که میتونم بعد از گرفتن دیپلم برای گرفتن بورسیه اقدام کنم ؟ ( یعنی منظورم بلافاصله بعد از اتمام پایه دوازدهم هست ) کشور هایی که بیشتر بهشون فکر میکنم ، ایتالیا و چین هستش ( البته که آلمان هم بسیار خوب هست ؛ چین بیشتر به خاطر اینکه قبلا اونجا زندگی کردم و پدرم دانشجو بودند) . گرچه که فکر میکنم شرایط مالی خانوادم بیشتر با چین سازگار باشه . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ….

   • author15 گفت:

    سلام
    بله، شما در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید می تونید برای ادامه تحصیل اقدام کنید. دریافت بورسیه معمولا مستلزم داشتن شرایط درسی مناسب هست و باید ببینید که دانشگاه های کشور مورد نظر شما مثلا چین برای اعطا بورسیه چه شرایطی دارن. برای ایتالیا هم می تونید اقدام کنید و احتمال داره بتونید از بورسیه استانی هم استفاده کنید ولی معمولا ظرفیت برای دانشجویان بین المللی محدوده.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تماس با دفتر مرکزی

  تلفن دفتر مرکزی

  کانال تلگرام

  صفحه اینستاگرام

  تماس در واتساپ

  #