شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط زندگی در کانادا و آمریکا

شرایط زندگی در کانادا و آمریکا

کشور های آمریکا و کانادا از برترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشند که به مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا می پردازیم تا با آگاهی کامل کشور مقصد خود را انتخاب کنید. بصورت کلی شرایط مهاجرت در کشورهای کانادا و آمریکا کاملاً متفاوت می باشد و این تفاوت ها از نحوه ورود به کشورها تا تفاوت ها در زمینه های اقتصادی، حرفه ای، اجتماعی و فرهنگی است. در این متن به مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آمریکا در مباحث مختلف پرداخت می شود.

۱-غذا و خوراک

در بحث شرایط زندگی در این دو کشور باید این نکته را بدانید که بصورت کلی هزینه های خوراک در کشور کانادا نسبت به کشور آمریکا گران تر می باشد و افراد برای صرف سه وعده غذایی در کانادا، هزینه بیشتری را پرداخت می کنند. سه وعده غذایی در کشور کانادا حدود ۳۰ دلار است که این شرایط زندگی و صرف سه وعده غذایی در آمریکا با ۲۲ دلار حدوداً همراه است.

در مقایسه صورت گرفته، شرایط کلی کشور کانادا و آمریکا در نظر گرفته شده است و این نکته بدین معنا نیست که همه شهرها از این قیمت ها تبعیت کنند. نکته حائز اهمیت ارزش پولی کشور های آمریکا و کانادا می باشد که اگر یک ایرانی با توجه به ریال مقایسه ای را در نظر بگیرد، تفاوت چندانی میان هزینه های غذا و خوراک مشاهده نمی شود.

۲-طول عمر

آمارهای مرتبط با طول عمر نشان دهنده فاکتورهای زیادی مثل رفاه اجتماعی، سیستم های بهداشت و درمان دولتی و اقتصاد می باشد که بررسی های صورت گرفته کانادایی ها حدود ۳ سال بیشتر از آمریکایی ها عمر می کنند.

براساس تحقیقات صورت گرفته طول عمر افراد کانادایی بصورت متوسط ۷/۷۹ سال و این عدد برای آمریکایی ها معادل ۲/۷۷ سال است. سیستم خدمات بهداشتی در کشور کانادا عمومی بوده است و در همه مراحل رایگان می باشد، اما در آمریکا بستگی به شرایط شغلی فرد دارد که چرا امکاناتی را در اختیار افراد قرار می دهد.

۳-تحصیلات

شرایط زندگی در کانادا و آمریکا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور ها را دارند، تاثیر بسزایی در انتخاب کشور هدف دارد. از همین رو دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، هم شرایط اقامت پس از تحصیل را باید مطلع و هم میزان هزینه های جاری دانشگاه و آگاه شوند. بصورت میانگین ۵۰ درصد دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در کشور کانادا را انتخاب می کنند از خانواده هایی با سطح درآمد پایین می باشند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه حدود ۱۹تا ۲۲ هزار دلار را برای دانشگاه در نظر بگیرند که دانشجویان در شرایط مشابه در کشور کانادا سالیانه حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار کانادا را پرداخت کنند.

از همین رو هزینه تحصیل در کشور کانادا برای اخذ مدرک فوق لیسانس از کشور آمریکا بسیار پایین تر می باشد. در ارتباط با شرایط اقامت پس از تحصیل، کشور کانادا انتخاب مناسبی برای دانشجویان است، زیرا اخذ اقامت کشور کانادا ساده تر از اخذ اقامت کشور آمریکا پس از تحصیل می باشد.

نکته

دانشجویان پس از سپری کردن دوره ی کارشناسی ارشد در کشور کانادا می توانند برای نیروهای متخصص هر استان و روش اکسپرس اینتری اقدام کرده و از این روش اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در کشور آمریکا، دانشجویان ملزم به سپری کردن دوره ای حدود ۳ ساله پس از تحصیل خود می باشند که بصورت معمول دانشجویان در صورت کسب پیشنهاد شغلی می توانند از قوانین ویزای کار آمریکا بهره مند شوند.

نکته حائز اهمیت، دانشجویان پس از سپری کردن دوره کارشناسی ارشد خود در کشور کانادا می توانند تا سه سال پس از اتمام تحصیل، اجازه کار داشته باشند. در واقع امکان کار بعد از فارغ التحصیلی و همچنین گزینه های مهاجرتی پس از تحصیل برای افرادی که در کانادا درس خوانده اند، گسترده تر است.

۴-میزان درآمد سالیانه

بصورت معمول و میانگین درآمد سالیانه یک فرد در کشور کانادا و آمریکا به یک میزان می باشد. درآمد سالیانه یک آمریکایی پس از کسر مالیات حدود ۵۰۰/۳۵ دلار و شرایط مشابه برای یک کانادایی حدود ۰۰۰/۳۶ هزار دلار می توان در نظر گرفت.

  • اعداد اعلام شده، درآمد متوسط در کشورهای کانادا و آمریکاست.

در کشور آمریکا افراد می توانند تا حدود ۲ الی ۳ برابر این مبلغ هم درآمد داشته باشند که مخصوص اقشار خاصی از متخصصان است. در کشور آمریکا خالص دریافتی درآمد سالیانه کفاف هزینه های جاری این کشور را برآورده می کند. دارائی های عمومی در کشور کانادا نسبت به آمریکا ثبات بیشتری دارد.

۵-مسکن

در بحث شرایط زندگی در کانادا و آمریکا ، محل سکونت یکی از مهم ترین ملزومات جاری زندگی است که مورد ارزیابی قرار می گیرد. بصورت میانگین در کانادا اجاره یک آپارتمان در شهر حدود ۹۰۰ دلار هزینه و در کشور آمریکا حدود ۸۰۰ دلار هزینه دربردارد.

در سال حدود ۱۰۰۰ دلار تفاوت قیمتی بین اجاره مسکن در کشور کانادا و آمریکا وجود دارد. لازم بذکر است که اغلب افراد کانادایی در خانه های بزرگتر زندگی کنند.

۶-پوشاک

از حیث پوشاک معتبرترین و شناخته ترین برندهای دنیا در کشورهای آمریکا و کانادا شعبه و نمایندگی دارند. فروشگاه های بزرگ در کشورهای کانادا و آمریکا به چشم می خورد که علاقه مندان به خرید می توانند روزه ها را به جست و جو بپردازند. هزینه های پوشاک بصورت معمول در کشور آمریکا نسبت به کانادا پایین تر می باشد و افراد هزینه های کمتری را باید پرداخت کنند.

۷-شرایط کاری

نکته حائز اهمیت، شرایط کاری و فرصت های شغلی در کشورهای کانادا و آمریکا است. کشورهای آمریکا و کانادا با برنامه ریزی و ارائه روش های مختلف بدنبال جذب نیروی کار متخصص می باشند.

نرخ بیکاری در کشور آمریکا نزدیک به ۸/۱۶ درصد ولی این عدد در کشور کانادا نزدیک به ۱۴ درصد می باشد. از همین شرایط کار پیدا کردن در کانادا بهتر از آمریکا است.

مقایسه صورت گرفته برای جذب نیروی کار متخصص می باشد، در ارتباط با بازار کار سیاه و یا کارهای خدماتی شرایط در کشور آمریکا مهیاتر است.

۸-مهاجر سرمایه گذاری

آمارهای رسمی که از جانب دو کشور کانادا و آمریکا منتشر شده است، وضعیت کانادا از بهره بردن مهاجران اقصادی بهتر از آمریکا می باشد. دو سوم افرادی که اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کرده اند از روش اقتصادی مثل سرمایه گذاری، کارآفرینی و خود اشتغالی وارد این کشور شده اند. این در حالیست که تنها حدود ۱۵ درصد افرادی که در سال های اخیر گرین کارت آمریکا را اخذ کرده اند، مهاجران اقتصادی هستند.

۹-مهاجرت های خانوادگی

برنامه های اخذ گرین کارت یا PR کانادا برای اقوام و خویشاوندان بصورت کلی از یک قانون پیروی می کنند. حدود ۲۴ درصد مهاجران کانادا با اقامت های خویشاوندی وارد کشور شده اند درصورتی که ۶۶ درصد دارندگان Green Card در آمریکا، مهاجرت فامیلی کرده اند.

لازم بذکر است دارنده گرین کارت کشور آمریکا، اجازه ورود و زندگی در کشور آمریکا را دارد. این در حالی است که دارندگان PR کانادا حق ورود و زندگی در این کشور را دارند. داشتن اجازه و حق تفاوت های زیادی را با هم دارد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری و بکارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

انتخاب کشور برتر به خیلی از شرایط بستگی دارد و نحوه اولویت بندی افراد برای ادامه زندگی که متناسب با ویژه گی های فردی هر شخص متفاوت می باشد. مسلماً مبحث مهاجرت به شرایط مهاجرپذیر بودن کشور بستگی دارد که این فاکتور بسته به زمان قابل تغییر است.

در سال ۲۰۱۷ کشور کانادا، مهاجرپذیر بوده، از همین رو افراد زیادی از روش های مختلف برای اخذ اقامت دائم کانادا در تلاش بوده اند.

افراد علاقه مند برای بررسی شرایط زندگی در کانادا و آمریکا متناسب با شرایط شخصی خود می توانند با برقراری تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس از تجارب این عزیزان بهره مند شوند تا برترین روش و کشور را انتخاب کنند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها,
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *