روش سرمایه گذاری در کشور ایتالیا- در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می پردازیم.

افراد با هدف های مختلفی به ایتالیا مهاجرت می کنند مانند مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی ایتالیا، تحصیل دکتری در ایتالیا و…..

 کشورایتالیا در جنوب قاره اروپا وجود دارد. کشورایتالیا از شبه ‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. این کشور، کشوری توسعه یافته است که به خاطر پیشرفت اقتصادی جزء گروه هشت است.

گروه هشت شامل هشت کشور صنعتی که در زمینه اقتصادی فعالیت می کند که ۵۰ درصد از اقتصاد جهان را در دست دارد.

 کشور ایتالیا جزء پنج کشور پرجمعیت در قاره اروپا هست. و جزء بیست و سومین کشور پرجمعیت در سطح دنیا است. در داخل کشور ایتالیا دو کشور مستقل خیلی کوچک به نام‌  واتیکان و سان مارینو وجود دارد.

بخشی از خاک کشور ایتالیا خارج از این کشور درکشور سوئیس قرار دارد. نام این بخش کامپیونه دیتالیا است.

کشورایتالیا از نظر اقتصادی پیشرفته در نظام سرمایه‌داری است. و جزء اصلی آن است. این کشور دارای صنایع مهمی مانند صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی و….است

مهم‌ترین محصولات کشاورزی در جنوب کشور ایتالیا عبارتند: انگور، زیتون و میوه‌هایی مانند هلو، فندق، کیوی، گلابی، زردآلو و گیلاس.

 در جنوب ایتالیا افراد بیشتربه کشاورزی می پردازند و فقیر هستند.اما بخش شمال این کشور صنعتی و ثروتمندتر است.

 سرمایه گذاری درایتالیا

کسانی که می خواهند در کشورهای دیگر به خصوص ایتالیا سرمایه گذاری کنند نیاز به آگاهی کامل در مورد شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی است

برای سرمایه گذاری در ایتالیا عوامل زیادی را باید مورد بررسی و تحلیل قرار داد. برای این کار باید به منابع قوی و معتبر بین المللی مراجعه کرد. بدین وسیله می توان آگاهی های خود را در اینباره افزایش داد.

سود آوری از سرمایه گذاری در یک کشور را می توان به وسیله بررسی شاخص های اقتصادی انجام داد.  شاخص های اقتصادی مانند نرخ تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات آن.

در ذیل به بیان توضیح تاثیر تولید ناخالصی داخلی در ایتالیا می پردازیم.

تاثیر تولید ناخالصی داخلی  در سرمایه گذاری

یکی از عواملی که  در سرمایه گذاری در ایتالیا اثرگذار است میزان سرانه تولید ناخالص داخلی و بررسی سود کشور ایتالیا است. تولید ناخالصی داخلی در مناطقی که از نظر اقتصادی پیشرفته هستند بیشتر از ۳۵۰۰۰ دلار در سال است. در بعضی از کشورهایی که خیلی فقیرهستند، تولید ناخالصی داخلی کمتر از ۱۰۰۰ دلار در سال است. میانگین تولید ناخالصی در کشور ایتالیا  ۳۵۱۰۲٫۲۵ دلار آمریکا است .

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک

راه هایی برای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد. یکی از این روش ها اخذ اقامت به وسیله خرید ملک در ایتالیا است. در همه کشورها اخذ اقامت به وسیله خرید ملک امکان پذیر نیست و خرید ملک تنها می تواند روشی مناسب برای سرمایه گذاری باشد.

برای اخذ اقامت دایمی به وسیله خرید ملک ارزش ملک  خیلی مهم است.هر ملکی ارزش برای اخذ اقامت گردد.  زیرا ایتالیا برنامه ویزای طلایی برای جذب کردن افراد برای سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات با مبلغ معین ندارد.

 برای اخذ اقامت دایمی در ایتالیا افراد باید درآمد سالانه به میزان ۱۰۰٫۰۰۰ یورو داشته باشند.

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راههای برای سرمایه گذاری در قاره اروپا است. ثبت کردن شرکت و سرمایه گذاری در ایتالیا ۱۰ الی ۱۲ ماه طول می کشد.

 در این مدت فرد متقاضی سه بار بایستی به کشور ایتالیا برای انجام تمامی مراحل ثبت شرکت مسافرت کند. در اکثر مراحل شخص سرمایه گذار باید حاضر بشاد.

 در سفر اول  فرد برای سرمایه گذاری در ایتالیا برای کارهای اولیه اقامت مانند افتتاح پرونده در اداره مهاجرت، کسب کد ملی ، باز کردن حساب و معرفی خود به اداره پلیس به ایتالیا سفر کند.

در سفر دوم فرد برای سرمایه گذاری در ایتالیا برای انجام مراحل اولیه ثبت کردن شرکت مانند اساسنامه، ثبت نام شرکت، تکمیل کارهای اداره ی پلیس برای اقامت مانند تشخیص هویت و دریافت رسید کارت اقامت اقدام می کند.

در سفر سوم فرد به وسیله ثبت شرکت برای دریافت کارت اقامت مانند ثبت نهایی شرکت و افتتاح حساب بانکی شرکت در بانک های  کشور ایتالیا مسافرت کنند

بعد از تمام کردن مراحل ثبت شرکت، فرد باید معاینات و آزمایشات پزشکی را انجام بدهد. و پرینت حساب بانکی خود را تهیه کند.

مدارک مورد نیاز برای  ثبت شرکت در ایتالیا شامل

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

پاسپورت

پرینت حساب بانکی

گواهی پزشکی طرح تجاری که اداره مهاجرت ایتالیا  آن را تایید کرده باشد

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری درکشور ایتالیا سرمایه گذاری درکشور ایتالیا سرمایه گذاری درکشور ایتالیا سرمایه گذاری درکشور ایتالیا

شبکه های اجتماعی