شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط مهاجرت انگلستان و گرفتن اقامت بریتانیا

امروزه کشور انگلستان بنا به دلایل زیادی مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت می باشد و افراد به دنبال یافتن شرایط مهاجرتی مناسب به بریتانیا می باشند. ویزاهای مهاجرت انگلستان با نام Tier شناخته شده هستند.

ویزای Tier 1 به عنوان ویزای سرمایه گذاری انگلستان، ویزای تحصیلی انگلستان یا همان Tier 4، اخذ ویزای کار انگلستان یا Tier 2 می باشند. سوالات در زمینه چگونگی گرفتن اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری نیز همیشه جزء سوالات بوده است.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با مشاورین و وکلای مجرب شما را در رساندن به هدف خود از طریق اقامت و مهاجرت انگلستان یاری می دهد در این مقاله سعی می کنیم که شرایط مهاجرت به بریتانیا و گرفتن اقامت آن را به صورت ساده ای توضیح دهیم تا اطلاعات هموطنانی در این زمینه بیشتر و تصمیم گیری در این راه برایشان آسانتر شود:

مهاجرت انگلستان از طریق ازدواج

طبق قوانین حقوق بین الملل اگر شخص با کسی که مقیم انگلستان می باشد ازدواج کند می تواند برای دریافت ویزا و اقامت این کشور اقدام کند و طبق قوانین اگر علقه زوجیت بین دو فرد باشد فرد متقاضی می تواند برای اقامت کشور طرف مقابل خود اقدام کند. اگر شخص با فرد مقیم ازدواج کند می تواند پس از ازدواج و اثبات یکسری موارد برای ویزا و اقامت این کشور اقدام کند.

برای گرفتن ویزای انگلستان هر دو شخص باید سن بالای ۱۸ سال داشته باشند. شخص درخواست دهنده ای که در انگلستان است باید مدارکی دال بر توانایی مالی خود نشان دهد که گواه این مسئله باشد که برای ساپورت مالی خود و همسرش احتیاج به حمایت دولت ندارد و خود شخص می تواند این حمایت را داشته باشد.

شخص متقاضی باید به سفارت کشور انگلستان در کشور خود مراجعه کند و با کلیه مدارک مورد نیاز که اثبات زوجیت دو طرف می باشد و مدارک مورد نیاز مبنی بر اقامت و شهروند بودن همسر خود در انگلستان، درخواست خود را ثبت کند.

دریافت تابعیت کشور انگلستان از طریق تولد فرزند

یکی از راه های مهاجرت انگلستان از طریق خاک یا خون می باشد و یا ترکیبی از هر دو، که در انگلستان یکی از آن ها تولد است. از سال ۱۹۸۳ قانونی تصویب شده است که تابعیت فرزند به خون برمی گردند خاک یعنی اینکه یکی از والدین شخص باید بریتانیایی باشد تا شخص بتواند با تولد در خاک بریتانیا و یا کشور دیگری تابعیت این کشور را از آن خود کند.

در واقع اینطور توضیح دهیم که هر فردی که از پدر یا مادر بریتانیایی متولد شده باشد. تابعیت به او تحصیل می گردد و فرد فقط با تولد در خاک بریتانیا نمی تواند تابعیت این کشور را بگیرد.

مهاجرت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

۱٫ Investor سرمایه گذاری در انگلستان

تا قبل از ششم نوامبر سال ۲۰۱۴ شخص می توانست براساس سیستم امتیاز بندی ( point based system ) برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان اقدام کند البته شخص باید حداقل نقدینگی معادل یک میلیون پوند را نشان می داد که ۷۵۰/۰۰۰ پوند آن در شرکت ها و موسسات قانونی انگلستان بکار گرفته می شد و ۲۵۰/۰۰۰ پوند آن را شخص می توانست در هر زمینه ای که تمایل دارد به کار بگیرد. از طرف دیگر باید ثابت می کرد که کل دارائی شخص بهای بدهی او ۲/۰۰۰/۰۰۰ پوند است.

مبلغ ۷۵۰/۰۰۰ پوند از این سرمایه در حسابی بلوکه می شود که نمی توانید به خود پول دست بزنید بلکه فقط می توانید سود پول خود را بردارید ۲۵۰/۰۰۰ پوند باقیمانده را می توانید ملک بخرید یا با آن تجارت و یا هر کار دیگری بکنید. برای دریافت این ویزا احتیاجی به مدرک زبان انگلیسی و یا داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی نیست. می توانید با این ویزا خانواده خود را نیز همراه ببرید.

بعد از ششم نوامبر ۲۰۱۴ تغییراتی در این زمینه صورت گرفت و برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان این نقدینگی نباید کمتر از ۲ میلیون پوند باشد. این وجه باید در مالکیت خود متقاضی یا همسروی باشد و فرد باید ثابت کند که از چه طریقی آن را بدست آورده است.

با دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلستان می توانید حداکثر ۳ سال و ۴ ماه در بریتانیا اقامت کنید و این مدت برای ۲ سال دیگر می تواند تمدید شود.

۲٫ کارآفرینی در این کشور ( enter prenear)

این ویزای اقامتی از ویزاهای پرطرفدار در بین ویزاهای دیگر است که شخص با داشتن نقدینگی معادل ۰۰۰/۲۰۰ پوند یا معادل ریالی آن در بانک های انگلستان و یا بانک های مورد تایید این کشور برای یک مدت زمان مشخص از شرایط گرفتن ویزا است.

در ابتدا شخص باید طرح اقتصادی را برای سرمایه گذاری ارائه دهد و در نهایت مبلغ مورد نظر باید در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری شود. علاوه بر این باید دانش زبان انگلیسی هم داشته باشید که باید با داشتن مدرکی آن را نشان دهید. با دریافت این ویزا می توانید همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود داشته باشید.

۳٫ Post _ study work

این ویزا نیز از شاخه های ویزایی سرمایه گذاری در انگلستان است و برای اشخاصی مناسب می باشد که در حال تحصیل در این کشور هستند و یا قبلاً تحصیل کرده اند. اگر شخصی با ویزای Tier 4 یا همان و ویزای تحصیلی در انگلستان اقامت دارد می تواند با سرمایه گذاری معادل ۰۰۰/۵۰ پوند با راه اندازی یک کسب و کار در این کشور در مدت زمان کوتاه تری به اقامت دائم این کشور دست پیدا کند.

مهاجرت انگلستان از طریق ویزای کار در انگلستان

برای گرفتن ویزای کار در انگلستان باید ثابت کنید که شرایط گرفتن این ویزا دارید. ابتدا باید یک دعوتنامه معتبر از یک شرکت انگلیسی و یا شرکت ها و موسسات چند ملیتی که واجهیت این مسئله را دارند دریافت کنید و بعد برای گرفتن ویزا اقدام کنید.
هم چنین افرادی خاص مثل ورزشکاران نخبه، مربیان بین المللی و رهبران مذهبی نیز می توانند برای گرفتن این ویزا اقدام کنند. از دیگر مدارک لازم برای گرفتن ویزای کار در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرم تقاضانامه
  • داشتن گذرنامه معتبر
  • یک قطعه عکس
  • پرینت بانکی از موجودی حساب متقاضی و یا اسپانسر او که باید حداقل ۹۰ روز در حساب بانکی او قرار بگیرد
  • مدرک زبان انگلیسی

باید اشاره کرد که ویزای کار انگلستان برمبنای قانون ( point based system ) می باشد که با داشتن دعوت نامه شغلی و دانش زبان مناسب و تمکن مالی مناسب می توانید به ۷۰ امتیاز مورد نظر برسید.

شخص با گرفتن این ویزا می تواند خود و خانواده اش با فرزندان زیر ۱۸ سالش در انگلستان اقامت کنند و اگر فرزندی بالای ۱۸ سال هم داشته باشد، اگر فرزندش در خاک انگلستان تحصیل کند می تواند شامل این ویزا شود.

وقتی شخصی این ویزا را دریافت کند و به مدت ۵ سال در انگلستان با درآمد حداقل ۳۵۰۰۰ پوند سالانه اقامت داشته باشد. پس از ۵ سال می تواند اقامت دائم انگلستان را دریافت کند.

مهاجرت انگلستان از طریق ویزای تحصیلی

کشور انگلستان مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان است و این مسئله به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی و امکانات خاص این کشور برای محصلان و دانش جویان است.

از سوی دیگر این کشور قوانین اقامتی مناسبی را برای این قشر در نظر گرفته است و شخص در مدت زمان کمتری به اقامت دائم دست پیدا می کند، از اینرو بسیاری از افراد تمایل دارند که تحصیلات خود را در این کشور بگذرانند.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس خدمات بسیار مناسبی را در اختیار شما جهت تحصیل در انگلستان ارائه می دهد که با مراجعه به ما می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

ویزاهای تحصیلی انگلستان به طور کلی به ۲ دسته تقسیم می شود

۱٫ Student visitor visa: این ویزا، ویزا تحصیلی کوتاه مدت انگلستان است که به دلیل اینکه نظر شخصی افسر ویزا در آن دخالت دارد شانس گرفتن آن خیلی بالا نیست.

۲٫ Tier 4: این ویزا مربوط به دوره های دبیرستان، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تعلق می گیرد که شانس گرفتن آن بسیار بالا است.

بسیاری از افراد برای گذراندن دوره های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، کشور انگلستان را از اولین انتخاب های خود قرار می دهند. شخص می تواند با گذراندن یک دوره Foundation یک ساله و یا A_ Level دو ساله تحصیلات خود را در این رشته ها شروع کند.

هم چنین می توانید با گذراندن درس های متفاوتی در این دوره وارد دوره های مهندسی و هم چنین رشته های دیگری که به آن علاقه دارید شوید.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با داشتن نمایندگی بالغ بر ۳۰ کالج و دبیرستان های این کشور می تواند بهترین راهنمایی را به شما در این زمینه ارائه دهد.

معمولاً با توجه به شرایطی که توضیح دادیم، ویزای Tier 4 از بهترین روش های دریافت ویزای انگلستان است و سالانه افراد زیادی از طریق تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *