شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شهرهای فرانسه

برترین شهرهای فرانسه

افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارا می باشند، می توانند با شناخت کامل از شهرهای فرانسه و بررسی تمام روش های ممکن، شانس خود را افزایش دهند. متقاضیان زیادی سالیانه برای کشور فرانسه اقدام می کنند که با اطلاع از شرایط زندگی در فرانسه می توانند شرایط مناسب تری را برای خود مهیا کنند. از همین رو مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس تصمیم به گردآوری مطلب ذیل کرده است تا کمک مناسبی را به علاقه مندان زندگی در فرانسه کرده باشد.

جمهوری فرانسه، یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای منطقه‌ها و قلمروهای زیادی در آنسوی دریاهاست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد. از جمله شهرهای فرانسه می توان به پاریس، لیون، مارسی، نیس، بوردو، لیل و … اشاره کرد.

پاریس

پاریس به عنوان بهترین شهر فرانسه برای زندگی شناخته می شود که پر جمعیت ترین شهر و پایتخت این کشور می باشد. در حال حاضر حدود ۳ میلیون و پانصد هزار در این شهر زندگی می کنند. ایفل نماد بلندی و استقامت و نماد مسلم شهر پاریس است. برای بالا رفتن از برج و دیدن کل شهر و رود سن از بالای آن، باید در صف های طولانی ایستاد ولی در نهایت تحمل این صف های چند ساعته به قدم زدن در بالای آشناترین برج دنیا، گرفتن عکس های رنگارنگ از برج و منظره شهر می ارزد. پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است.

بهترین شهر فرانسه برای زندگی

پاریس را در کنار لندن، توکیو و نیویورک، ابر شهرهای جهان می نامند. پاریس بزرگترین شهر اقتصاد اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی است. پاریس دارای آب و هوای اقیانوسی است و تحت تاثیر جبهه های هوای اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد و متوسط دمای سالیانه پاریس ۱۵ درجه سانتیگراد است. با توجه به اینکه کشور فرانسه دارای دومین صنعت سینما در جهان می باشد، توجه مردم این کشور به سینما امری طبیعی است. در سرتاسر فرانسه در حدود ۴۵۰۰ سالن سینما وجود دارد که ۳۷۵ عدد از این سالن ها در پاریس واقع شده است. از مناظر دیدنی این شهر می توان به

  • برج ایفل
  • کلیسای نوتردام
  • طاق نصرت
  • موزه لوور
  • خیابان شانزالیزه
  • دیزنی لند

اشاره کرد.

شهر لیون

از دیگر شهرهای فرانسه ، شهر لیون می باشد که به عنوان شهر ابریشم فرانسه، در خاور مرکزی فرانسه واقع شده است. این شهر سومین شهر بزرگ فرانسه پس از شهرهای پاریس و مارسی است. در حال حاضر حدود ۷۵۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. لیون، شهر نور، پایتخت آلپ، پایتخت آشپزی و شهر ابریشم فرانسه است. شهر لیون بین دو تپه و دو رود محصور شده است.

لیون یک مرکز بزرگ صنعتی و مرکز شیمیایی، دارویی و زیست شناسی در سطح فرانسه محسوب می گردد. این شهر همچنین یکی از قطب های تولید نرم افزار و بازی های رایانه ای محسوب می شود. لیون یک شهر تاریخی و پایتخت ابریشم جهان محسوب می شود و در کرانه رون قرار دارد. این شهر به علاوه، شبکه خبری یورونیوز را نیز در خود جای داده است.

لیون شهری زنده است با موزه های هنر و نقاشی بی نظیر، شب های پر جنب و جوش، مراکز خرید بزرگ و دانشگاه هایی که دانشجوها را از سرتاسر دنیا به ضیافت شهر دعوت کرده اند. همه این ها به اضافه پارک های سبز، رودخانه های زیبا با حاشیه هایشان و مرکز شهر باستانی، کافی است تا لیون به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شود. از مناظر دیدنی شهر لیون می توان به کلیسای نوتردام، آمفی تئاتر رومی، تبه کرواروس، هتل دیو و اپرای شهر اشاره کرد.

مارسی

دومین شهر پر جمعیت از شهرهای فرانسه ، شهر مارسی می باشد که مرکز ناحیه پراسن آلپ-کوت دازور است. این شهر کنار دریای مدیترانه قرار دارد و بزرگترین بندر این دریاست. جمعیت شهر مارسی حدود ۹۰۰ هزار نفر می باشد که در این زندگی می کنند. بندر مارسی، از بزرگترین شهرهای فرانسه و در عین حال شهری چند ملیتی است. شهر الجزایری ها، یونانی ها، روس ها، ایتالیایی ها و اسپانیایی ها.

مارسی، فرزند ارشد مدیترانه، بندر مهاجران، شهر دوچرخه، شقایق ها و کشتی ها و شهر پژوهش و هنر است. مارسی شهر تعدد فرهنگی است و به سرعت تجهیزات ساختار سازی را از آن خود کرده است. با ۲۵ تئاتر، اپرا، سالن کنسرت لودوم، مدرسه بین المللی رقص و باله ملی ماری-کلود پتراگالا مارسی مانند یک مرکز فرهنگی حقیقی در فرانسه قرار می گیرد.

مارسی شهر ورزش است. نه تنها تیم فوتبال المپیک مارسی از معروف ترین تیم های فرانسوی است و فروشگاه های آن در همه جای شهر پراکنده است، بلکه دوچرخه سواری، گلف، تنیس و غواصی نیز برای مردم مارسی به اندازه فوتبال مهم اند.

هوای مارسی، هوای مطلوب و مدیترانه ای است ولی مارسی شهر بادهای سرد و گرم است. بادهای سردش در زمستان و بادهای گرمش در تابستان خیلی مطلوب نیست ولی در هر حال بهترین فصل سفر به این شهر بهار و تابستان می باشد. از مناظر دیدنی شهر مارسی می توان به بندر قدیم، کلیسای جامع، قطعه ی ایف ، قصر لانگ شامپ، مرکز خرید بورس سنتر و موزه هنرهای مدرن و معاصر اشاره کرد.

شهر نیس

نیس از شهرهای فرانسه است که در ناحیه پرواسن آلپ-کوت دازور واقع شده است. از حیث جمعیت شهر نیس پنجمین شهر کشور فرانسه می باشد که در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. نیس شهر ساحلی زیبای مدیترانه، شهر آفتاب دوستان، شهر تفریح و فرهنگ و هنر است. شهر نیس را در دنیا به منظره های زیبایش می شناسند، به ساحل های شلوغش، آفتاب بی نظیرش، به توریست هایش از سراسر دنیا. نیس یکی از مقاصد بی رقیب برای سپری کردن ماه عسل می باشد. این شهر یکی از معروف ترین شهرهای جنوب فرانسه است.

شهر نیس از محبوب ترین شهرهای توریستی دنیاست و بدین علت که آب و هوای مدیترانه ایش هر چهار فصل سال گرم و رویایی است. اقتصاد نیس به ویژه در بخش خدمات گسترش یافته است و امروزه شهر می کوشد نقش مهمی را در زمینه های فناوری پیشرفته، بهداشت، رسانه های تصویری، خدمات مخابراتی و چند رسانه ای ایفا می کند.

شهرهای فرانسه

دانشگاه نیس سوفیا آنتی پلیس که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده است و در رده بهترین دانشگاه های اصلی فرانسه می باشد در این شهر واقع شده است. از مناظر دیدنی شهر نیس می توان به گردشگاه انگلیسی، بازار گل کورسالایا، نیس قدیم، پارک شاتو و موزه باستان شناسی اشاره کرد.

بوردو

بوردو یکی از شهرهای فرانسه و مرکز ناحیه آکتین است. در این  شهر حدود ۲۵۰ هزار نفر زندگی می کنند و از حیث جمعیت نهمین شهر کشور فرانسه می باشد. شهر بوردوی فرانسه در جنوب غربی این کشور واقع شده است و از ۱۵ سال پیش تحول بزرگی در شهرسازی این شهر پدیدار شد تا آن را به یک شهر پیاده راه زیبا تبدیل کند.

این شهر حدود ۳۰۰ سال مستعمره بریتانیا پود و یکی از شهرهای غیر فرانسوی در کشور فرانسه می باشد. این شهر که سال ها در خواب بود به طوری که به آن لقب زیبای خفته را داده بودند اکنون به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است. بوردو نمونه ای از وحدت بین تجربه های شهرسازی و معماری به وجود آمده است. معماری کلاسیک و نئوکلاسیک این شهر دو قرن بدون هیچ تغییری باقی مانده اما در دهه اخیر بازسازی های بسیاری در این شهر صورت گرفته است.

بوردو یکی از شهرهای دانشگاهی مهم است و دارای ۱۰۰ هزار دانشجو و ۴ دانشگاه و ۵ هزار پژوهشگر است. امکانات پژوهشی بوردو این شهر را در رتبه اول کشور فرانسه قرار داده است و زمینه های تخصصی (شیمی مولکولی، لیزر و …. ) این رتبه را تقویت می کنند. از مناظر دیدنی شهر بوردو می توان به کلیسای جامع سن آندره، گراند تئاتر، کلیسای سنت میشل، کاخ روهان و پل سنگی اشاره کرد.

شهر لیل

شهر لیل یکی از شهرهای شمالی فرانسه می باشد که در ناحیه نورپادوکاله واقع شده است. شهر لیل چهارمین شهر بزرگ پس از شهرهای پاریس، لیون و مارسی از حیث جمعیت می باشد. در حال حاضر حدود ۲۵۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. شهر لیل در بستر رودخانه دئول شکل گرفته است و مرز میان کشور های فرانسه و بلژیک می باشد.

از جمله مهم ترین صنایع شهر لیل می توان به صنایع فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد خوراکی، البسه، هواپیماسازی، کشتی سازی و پتروشیمی اشاره کرد. لیل با ۴ دانشگاه، ۱۳ مدرسه مهندسی، ۵ مدرسه بازرگانی، یک مدرسه روزنامه نگاری، یک انستیتوی مطالعات سیاسی، یک موسسه مدیریت و مدارس و بنگاه های بسیار دیگر، سیزدهمین تجمع دانشگاهی را در فرانسه در اختیار دارد.

شهرهای فرانسه

همه متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

3/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *