وقتی به فرانسه فکر می کنید چه چیزی را در ذهن تصویر می کنید؟ اکثر مدرم وقتی اسم کشور فرانسه می آید به یاد برج ایفل یا یک تاکستان و یا یک کاخ سفید اطراف شهری زیبا و تاریخی می افتند. شاید برخی از این تصاویر اشتباه باشد ولی گفتنی از شهرهای این کشور زیبای توریستی بسیار است.

آشنایی با شهرهای فرانسه

۸۲ درصد از مردم فرانسه در کلانشهرها زندگی می کنند مانند پاریس بزرگ که پر جمعیت ترین منطقه شهری اروپا با ۱۰ میلیون نفر جمعیت است اما در کنار این آمارها صدها شهر دیگر در فرانسه وجود دارد که شاید کمتر از آن ها شنیده باشیم. برخی از شهرها دارای مناطق جغرافیایی و جمعیت زیاد و برخی از آنها در قسمت های کوچکتر و با جمعیت های کمتری می باشند و هر کدام جنبه هایی دارند که آنها را جذاب نموده است.

حال چه رویای سفر به فرانسه را در سر می پرورانید و یا فقط برای اینکه به دنبال مطالعه متون مربوط به فرانسه بودید در این صفحه هستید، در این مقاله حقایقی وجود دارد که جالب است بدانید. آشنایی با شهرهای دیدنی و اقتصادی فرانسه و بررسی این کشور از جهات مختلف شما را با فرانسه کاملا آشنا خواهد نمود.

شهرهای فرانسه

برترین شهرهای فرانسه برای زندگی

فرانسه کشوری است که دارای پتانسیل های فراوانی برای جذب مهاجر از اقصی نقاط جهان می باشد. مراکز آموزشی و پزشکی فرانسه در طی سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری بخصوص در شهر پاریس داشته است. در قسمت قبل با شهرهای فرانسه آشنا شدید و در این قسمت قصد داریم شما را با بهترین آنها از لحاظ زندگی، کار و تحصیل آشنا کنیم.

ابتدا در جدولی بهترین شهرها را بر اساس هزینه مسکن طبقه بندی نموده ایم. به این جدول توجه کنید:

شهرهزینه مسکن
پاریساجاره آپارتمان ۳ خواب وسط شهر حدود EUR 2582
مونت پلیهاجاره آپارتمان یک خواب در مرکز شهر حدود EUR 612
نیساجاره آپارتمان تک خواب حدود EUR 767
بوردواجاره آپارتمان یک خواب در مرکز شهر حدود EUR 592 یورو
مارسیاجاره آپارتمان یک خواب در مرکز شهر حدود EUR 588 یورو
لیوناجاره آپارتمان یک خواب در مرکز شهر حدود EUR 653یورو

پاریس از بهترین شهرهای فرانسه برای زندگی

پایتخت فرانسه شهر پاریس مرکز بهترین دانشگاه های جهان می باشد. این شهر از مکان هایی است که از نظر توجه دانشجویان برای تحصیل در رتبه ۱ جهانی قرار دارد. مراکز آموزشی پاریس از لحاظ کیفیت و اعتبار در سطوح جهانی قرار دارند و سالانه سیل عظیمی از دانشجویان را برای تحصیل پذیرش می کند.

شهرهای فرانسه

بر طبق رتبه بندی QS یکی از برترین دانشگاه های پاریس به نام Ecole Paris رتبه ۳۳ جهانی را از آن خود نموده است. هزینه زندگی در پاریس نسبت به سایر شهر ها بیشتر و حدود ۱۰۰۰ یورو ماهیانه می باشد.

اگر مایل به ادامه تحصیل در کشور فرانسه می باشید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در فرانسه را مطالعه نمایید.

مارسی کریدور تجارت در فرانسه

همانطور که قبلا اشاره شد شهر مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه می باشد که از ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مرکز تجارت به حساب می آمده است. صنعت ماهیگیری در مارسی حرف اول را می زند. نکته منفی که در مورد مارسی وجود دارد سوابق جرم و جنایت در این کشور است که سایه آن بر شهر و بر صنعت گردشگری تاثیرات منفی گذاشته است. هزینه زندگی در مارسی از پاریس کمتر می باشد و افراد می توانند با ماهیانه ۷۰۰ یورو در این شهر زندگی کنند.

شهرهای فرانسه

شهر تولوز

مکانی عالی برای خانواده های جوان فعال که به دنبال یک سبک زندگی هیجان انگیز و پویا با امکانات آموزشی کلاس اول برای فرزندان خود هستند. این شهر دارای بهترین مدارس فرانسه برای فرزندان می باشد که هم شامل مدارس دولتی و هم مدارس بین المللی می باشد که اولین بار برای کودکان متخصصان ایرباس تاسیس شده بود و گاها شهریه مدرسه را هم به عنوان پاداشی بر روی حقوق کارمندان حساب می کرده است. کیفیت مدارس محلی در تولوز بالاست و بسیاری از مهاجران فرزندان خود را به مدارس محلی می فرستند.

پدران و مادرانی که علاقه مند به تحصیل فرزندانشان به هر دو زبان می باشند تولوز شهر مناسبی است چرا که سازمانهایی با نام English-31 در تولوز وجود دارد که زبان انگلیسی و فرانسه را به صورت همزمان از کلاس اول ابتدایی تا پایان دوره دوم مدرسه به دانش آموزان آموزش می دهد. تولوز به سیستم آموزشی با کیفیتش شهرت دارد، با داشتن دانشگاه های بزرگی که در خارج از پاریس شهرت دارند. تولوز را شهر تحصیل، تحقیق و دانشمندان می دانند.

شهرهای فرانسه

بوردو

بوردو را شهر شراب می دانند که فقط ۴۵ دقیقه با اقیانوس اطلس و سواحل زیبای آن فاصله دارد، با یک قطار ۳ ساعته می توان از بوردو به پاریس رفت. بوردو دارای برخی از بهترین مدارس و موسسات آموزش و پرورش در فرانسه می باشد. مدرسه بین المللی بوردو تنها مدرسه دو زبانه در منطقه می باشد و مدارس ابتدایی و محلی بسیار خوبی در بوردو وجود دارد که فرزندان می توانند برای تحصیل در این مدارس ثبت نام کنند. زمینه های اصلی آموزش در بوردو شامل اقتصاد، مدیریت، حقوق، علوم سیاسی و علوم مهندسی می باشد.

شهرهای فرانسه

پاو

به اندازه بوردو بزرگ نیست اما بسیار زیباس و برای افرادی که می خواهند در فضای آرامتری زندگی کنند که در عین حال روستایی نباشد شهر مناسبی است. پاو شهری دانشجویی با ۱۲۰۰۰ دانشجو در داخل و خارج فضای دانشگاهی می باشد. دانشجویان انرژی زیادی با خود به شهر آورده اند و همچنین خرید کردن در این شهر به دلیل وجود فروشگاه های جذاب از سرگرمی های بارز آن است. این شهر برای کودکان و نوجوانان به ویژه برای کسانی که عاشق ورزش هستند ، فوق العاده خوب است.

همچنین طیف کاملی از ورزش های زمستانی در این استان وجود دارد. این شهر دارای یک مجموعه ورزشی عالی است که در آن می توان طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی را انجام داد.

هر کدام از این مقاصد می تواند نیازهای خانواده ها و فرزندان آنها را تامین نماید، بنابراین اگر می خواهید با اعضای خانواده خود به فرانسه مهاجرت کنید توصیه می کنیم تحقیقات خود را راجع به بوردو و پائو کامل کنید تا این شهرها را برای زندگی انتخاب نمائید.

اگر قصد بازنشستگی دارید بهترین شهر کدام است؟

برای افرادی که به بازنشستگی فکر می کنند احتمالا پشم اندازهای اشتغال بسیار کم اهمیت خواهد بود. در صدر لیست معیارهای بازنشستگی در خارج از کشور، با یک فضای عالی اجتماعی، امکانات بهداشتی و درمانی با کیفیت و مکانی پر کنب و جوش در فرانسه مواجه هستیم که بازنشستگان در آن از امکانات مناسبی برخوردارند. بوردو یکی از آن شهرهایی می باشد که برای بازنشستگان تسهیلات مناسبی را در نظر می گیرد و به عنوان مقصدی برای بازنشسته شدن در فرانسه در صدر جدول قرار دارد.

شهرهای فرانسه

اگر دوست دارید در دوران بازنشستگی خود در تابستان ها در سواحل اقیانوس استراحت کنید و در زمستان ها هم به اسکی بروید در مورد بوردو بیشتر تحقیق کنید. بوردو امکان یک زندگی متعادل را به بازنشستگان می دهد تا در فضایی بی سرو صدا به زندگی خود ادامه دهند.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مهاجرت به فرانسه مراجعه نمایید.

شهرهای فرانسه

لیون

شهر لیون رتبه شانزدهم در اروپا و رتبه سی ام در جهان را از لحاظ کیفیت زندگی دارد. اگر به کوه های آلپ علاقه دارید لیون شهر مناسبی برای بازنشستگی می باشد. اگر دوست دارید در دوران بازنشستگی رستوران گردی کنید و از غذاهای لذیذ لذت ببرید لیون را انتخاب کنید. لیون دارای ۲۰۰۰ رستوران می باشد پس اگر در لیون باشید و برای غذا خوردن از خانه بیرون بیایید هر آنچه می خواهید را پیدا خواهید کرد.

بهترین شهرهای فرانسه از نظر اقتصادی کدامند؟

اقتصاد فرانسه در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. فرانسه هفتمین اقتصاد دنیا را در سال ۲۰۱۹ از آن خود کرده است فرانسه دومین کشور اقتصادی اروپا پس از آلمان به شمار می آید. فرانسه در لیست پر بازدید ترین کشورهای دنیا قرار دارد و سالانه در آمد بسیاری از صنعت گردشگری دارد. اقتصاد فرانسه یکی از بزرگترین ها در دنیا و ترکیبی از کارآفرینی در بخش خصوصی و مشارکت دولت می باشد. در این بخش بیشتر با شهرهای اقتصادی فرانسه آشنا می شوید.

پاریس

پاریس را می توان یکی از قطب های اقتصادی جهان از نظر مالی، بازرگانی و مد دانست. از طرفی دیگر پاریس جزو ۵ شهر پر بازدید جهان به شمار می آید و سالانه تعداد زیادی توریست برای ازدید از برج ایفل به این شهر سفر می کنند.

در کنار صنعت توریسم صنایع دیگری مانند کشاورزی و تکنولوژی نیز در این شهر باعث رشد اقتصادی فرانسه شده است. فرانسه بزرگترین تولید کننده چغندر قند و دومین تولید کننده شراب و پنیر در جهان است که بخش اعظمی از آن در شهر پاریس می باشد. البته نباید فراموش کرد که برج ایفل در شهر پاریس پر بازدید ترین جاذبه توریستی دنیا به حساب می آید و یکی از قطب های اصلی اقتصادی در فرانسه به شمار می آید. نرخ کار در شهر فرانسه توسط بخش های مختلف در جدول زیر آمده است.

مارسی و حمل و نقل

حمل و نقل در فرانسه یک صنعت چند میلیاردی به حساب می آید. فرانسه دارای یکی از متراکم ترین شبکه های راه آهن در جهان می باشد که شهرهای آن را به هم پیوند داده است. بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی در فرانسه می باشد که بیش از ۳۷ میلیارد دلار سرمایه دارد. شهر مارسیف لیون و البته پاریس قطب های حمل و نقل فرانسه به شمار می آیند.

شهرهای دیدنی فرانسه

نقل و قول معروفی از آدری هپبورن مدل و بازیگر معروف وجود دارد که می گوید: فرانسه همیشه ایده خوبی است. فرانسه دارای مکان های کشف نشدنی و در عین حال باور نکردنی است. از فلمینش لیل در شمال فرانسه تا مارسی در سواحل مدیترانه. بنابران اگر قصد سفر به فرانسه را دارید با چک کردن این لیسن بهترین مکان های دیدنی فرانسه را کشف کنید.

پاریس

با نزدیک به ۳ میلیون نفر جمعیت پایتخت کشور فرانسه می باشد. شهر نور و یکی از مشهورترین شهرهای جهان که مرکز مد، تجارت، فرهنگ و هنر است. پاریس مکانی شگفت انگیز برای بازدید و زندگی می باشد. البته با اینکه افرادی هستند که با این موضوع موافق نیستند ولی مانند بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر افراد زیادی ر آن زندگی می کنند.

نکته ای که در مورد پاریسی ها وجود دارد این است که آن ها را بی ادب می دانند! البته طیف گسترده ای از افراد با این موضوع موافق نیستند و اعتقاد دارند پاریس مردمان فهیم زیادی دارد و این حرف ها کلیشه است. اینکه تعداد زیادی از افراد وارد پاریس می شوند و پس از اتمام تحصیل یا کار به سرزمین مادری خود بر می گردند دلیل بر مشکلات پاریس نیست، بلکه هر کسی ترجیح می هد در خانه خود و جایی که بزرگ شده است زندگی کند. باید گفت که پاریس در مقایسه با شهرهایی همچون نیویورک، توکیو، شانگهای و لندن بسیار آرامتر می باشد.

در پاریس چه کارهایی می توانید بکنید؟

کارهای زیادی برای انجام دادن در پاریس وجود دارد که انتخاب تنها برخی از آن ها آسان نمی باشد. یکی از علاقه مندی های شخصی هر کسی قدم زدن در مناظر زیبای پاریس و خوردن قهوه در تراس یک کافه می باشد که از نمادهای سنتی پاریسیان است. قایق سواری در حاشیه زیباترین مناظر اروپا شما را سرگرم می کند. پاریس آنقدر کارهای زیادی برای انجام دادن دارد که برای هر کسی و هر سلیقه ای کاری برای انجام هست.

پاریس را می توان یک شهر بین المللی دانست که می توان غذاهای فوق العاده ای را در آن امتحان کنید. ولی با خوردن سالادهای مخصوص فرانسوی ها می توانید طعم غذاهای سنتی را بچشید. فرانسه به داشتن نان های باگت خوشمزه معروف است و سالانه حتی برای پخت بهترین آن در فرانسه مسابقه برگزار می شود.

مارسی

دومین کلان شهر فرانسه با ۸۶۱۶۳۵ نفر جمعیت، شهری پر تحرک دز نزدیکی دریای مدیترانه می باشد. ساکنان مارسی به دلیل لهجه گرم و جنوبی که دارند از دیگر بخش ها متمایز شده اند. مارسی برای افرادی که فرانسه را تنها با پاریس می شناسند حتما جای تعجب خواهد داشت. فرهنگ جسورانه مارسی به ایتالیا نزدیکتر از تصویر کلیشه ای است که از فرانسه ساخته اند.

بهترین کارهایی که در مارسی می توان انجام داد

اگر عاشق معماری هستید، نوتردام د لا گارد کلیسای نمادین شهر است و قطعاً ارزش دیدن دارد. برای تماشای محیط ساحلی و عکس های ارزشمندی که می توانید برای اینستاگرامتان در بندرهای زیبای مارسی بگیرید، به قدم زدن مشغول شوید. سفرهای کوتاه خارج از شهر هم گزینه جالبی برای توریست ها می باشد. کسانی که از سفر به مارسی بر می گردند وقتی که از کارهایی که انجام داده اند تعریف می کنند معمولا چهره ای شاد و مبهم به خود می گیرند.

غذای نمادین فرانسوی ها نوعی ماهی به نام Bouillabaisse می باشد. غذای خوشمزه ای که باعث می شود ماهیگیران هم در فصول مختلف بیکار نباشند. افراد می توانند به راحتی این غذا را در سطح شهر پیدا کنند ولی اگر به دنبال ماهی تازه هستید باید ۳۰ یورو برای آن بپردازید که قیمت کمی برای توریست ها نیست. البته این نوع ماهی به اندازه های بزرگ سرو می شود بنابراین می توانید آن را با بقیه سهیم شوید. اگر اهل غذاهای دریایی هستید این غذا حسابی بهتان میچسبد.

لیون

لیون با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر یکی دیگر از شهرهای دیدنی فرانسه می باشد که ریشه ای عمیق در تاریخ و فرهنگ دارد، حتی در دوران روم باستان نیز پایتخت گال بوده است. مردم لیون به تاریخ و فرهنگ شهر خود بسیار افتخار می کنند و امروزه چیزهای زیادی در این شهر خواهید یافت، مکان های بسیاری که ارزش دیدن دارند. لیون البته مکانی زیبا برای زندگی می باشد.

بهترین چیزها برای دیدن در لیون کدامند؟

در لیون می توانید از خیابان های قدیمی بالا روید و منظره شهر را از روی قله تماشا کنید. از Bellecour دیدن کنید و از نانوایی های خاص و مراکز خرید جالب دیدن کنید و خرید روزانه اتان را انجام دهید. لیون دارای موزه های فوق العاده ای می باشد که یکی از معروف ترین آنها Musee Miniature et Cinema می باشد که در آن غرفه های زیاد سینمایی وجود دارد. یکی دیگر از مکان های جذاب برای بازدید آمفی تئاتر Roman ruins است که شهرت جهانی دارد.

بین تمام شهرهای فرانسه لیون به دلیل غذاهای سنتی محبوبش زبان زد خاص و عام است. اگر به لیون سفر کردید یادتان باشد bouchon یک رستوران سنتی معروف می باشد که می توانید در آن بشقاب های نمادینی از کوئل و سوسیس های فرانسوی را پیدا کنید که بین بسیاری از غذاهای خوشمزه، انتخاب اول توریست ها می باشد.

تولوز

تولوز با ساختمان های قرمز رنگش به La vilee Rose معروف می باشد. مکانی زیبا و خاص برای بازدید. تولوز نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. یکی از مواردی که تولوز را دیدنی کرده است ترکیب ساختار قدیمی و جدید آن می باشد. ریشه های باستانی و نمونه های معماری قرون وسطایی تا زندگی پر جنب و جوش دانشجویانی که در این شهر تحصیل و زندگی می کنند.

جذابیت های تولوز چیست؟

اگر یکی از طرفداران معماری رومنس هستید گزینه Basilica of Saint-Sernin را در لیست خود دارید و می توانی معماری های فوقالعاده ای را تحسین کنید. در تولوز برای هر فرهنگی کاری برای انجام دادن هست از هنر گرفته تا هوانوردی. موزه های نهرهای زیبا در تولوز نیز از دیگر جاذبه های آن می باشد. پس سفر خو را آغاز کنید و فراموش نکنید که کانال Du Midi را چه با پای پیاده و چه با قایق کشف کنید.

و اما اگر بخواهیم از غذاهای خوشمزه تولوز صحبت کنیم باید به خورشت کاسلو که از لوبیا سوسیس و مواد مختلف دیگر ساخته می شود اشاره کنیم. یک غذای راحتی که در فرانسه معروف است. غذاهایی که با اردک پخته می شوند نیز در فرانسه محبوب هستند. در جای جای شهر نیز پیشنهاداتی از عسل، روغن، نان و بسیاری چیزهای دیگر می شود که از گل بنفشه تهیه می شود.

نیس

اگر به دنبال لوکس ترین شهر از بین این ۵ شهر محبوب فرانسه می گردید، نیس انتخاب شما خواهد بود. ساختمان های رنگارنگ، ساحل لوکس و بالاخره زیبایی های خیره کننده ای که به شما احساس مجلل و گران بودن می دهد. در نیس هم خانه های دولتی وجود دارد ولی بخش مجلل شهر بیشتر به چشم می آید.

بهترین کارها برای انجام دادن در نیس چیست؟

سواحل نیس با سنگریزه پوشانده شده است، با کفش شنا و پیزی نرم باید آماده نشستن شد. آب زیبا و معمولا گرم است و از ساحل لذت خواهید برد. منظره های دیدنی خود به تنهایی ارزش وقت گذاشتن برایشان را دارند. ساحل La Colline.du و یا نقاط پر رفت و آمد در شهر کانند قلعه هیل از مکان های دیدنی نیس می باشند.

و اما در نیس چه بخوریم؟

سوکا نوعی غذا بر پایه نان می باشد که از نخود تهیه می شود و نوعی غذای درمانی برای اهالی نیس می باشد. نوعی پیتزا به نام Pissaladiere که از زیتون و پیاز کاراملیزه شده تهیه می شود یکی دیگر از غذاهای محلی می باشد. توریست ها می توانند همچنان نوعی سالاد را امتحان کنند که در آن از سبزیجات و از تخم مرغ به عنوان تاپینگ استفاده می شود و سالاد تن که از غذاهای شناخته شده در این شهر می باشد.

دیژون

دیژون را به عنوان یکی از پایتخت های شراب فرانسه می شناسند و معروفیت آن به دلیل وجود خردل می باشد! کارخانه های تولید خردل زیادی خارج از شهر وجود دارند ولی این شهر به قدری زیباست که وقتی وارد آن می شود خردل را کاملا فراموش می کنید. دیژون مناظر طبیعی و معماری خارق العاده ای برای بازدید دارد، اگر فقط یک روز از سفرتان در فرانسه باقیمانده است حتما یک نقشه تهیه کنید و از این شهر دیدن نمائید.

پر جمعیت ترین شهرهای فرانسه

فرانسه یکی از پرجمعیت ترین کشورها در جهان محسوب می شود. بیش از صدد شهر در فرانسه جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر دارند و ۳۸ شهر که جمعیت آنها بیش از ۱۰۰ هزار نفر می باشد و صدها شهر کوچک که این کشور را به یکی از مناطق پر جمعیت جهان تبدیل نموده است.

در فرانسه طبقه بندی های مختلفی برای برای مناطق پر جمعیت وجود دارد. از جمله مناطق شهری شامل کلانشهرها، واحدهای شهری طبقه بندی شده بر اساس تراکم جمعیت در مناطقی که با مترو تردد می شود و کمون ها که مناطقی می باشند که دارای شورا و شهرداری هستند. هر کدام از این کمون ها ده ها تن جمعیت دارند.

همانند سایر کشورهای جهان جمعیت فرانسه بین مناطق شهری و روستایی تقسیم می گردد و در سال ۲۰۱۴ مشخص شد که جمعیت روستاها به بیش از ۱۳ میلیون نفر تجاوز کرده است. ولی این به معنی کاهش جمعیت مناطق شهری نمی باشد. فرانسه دارای ۱ شهر با بیش از میلیون نفر جمعیت، ۳۸ شهر با بیش از ۱۰۰ هزار نفر و ۹۱۵ شهر با ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت می باشد. شهرهای فرانسه به ترتیب جمعیت عبارتند از:

لیست پرجمعیت ترین شهرهای فرانسه

 • پاریس ۲۱۳۸۵۵۱ نفر
 • مارسی۷۹۴۸۱۱ نفر
 • لیون ۴۷۲۳۱۷ نفر
 • تولوز ۴۳۳۰۵۵ نفر
 • نیس ۳۳۸۶۲۰ نفر
 • نانت ۲۷۷۲۶۹ نفر
 • استراسورگ ۲۷۴۸۴۵ نفر
 • مونت پلیه ۲۴۸۲۵۲ نفر
 • بوردو ۲۳۱۸۴۴ نفر
 • لیل ۲۲۸۳۲۸ نفر

بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل

با توجه به رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ توسط تایمز هایر ۳۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در فرانسه در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارند. پاریس به عنوان نماد فرانسه ۸ دانشگاه از این لیست سی و چهارتایی را به خود اختصاص داده است. دانشگاه های شهر پاریس پنج رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند اما شهرهایی همچون لیون، مارسی، گرنوبل و تولوز نیز در میان ۱۰ دانشگاه برتر فرانسه قرار دارند.

بهترین موسسه آموزش عالی در میان دانشگاه های فرانسه دانشکده تحقیقاتی Paris Sciences et Lettres می باشد. این دانشگاه متشکل از ۲۵ موسسه تحقیقاتی و آموزش عالی می باشد. دانشگاه Ecole Normale Superieure de Lyon در شهر لیون در جایگاه ششم قرار دارد. در این قسمت در جدولی دانشگاه های برتر در شهرهای مختلف فرانسه معرفی شده است.

رتبه در فرانسهرتبه جهانینام دانشگاهنام شهر
۱۴۱Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Parisپاریس
۲۷۳Sorbonne Universityپاریس
۳۱۰۸École Polytechniqueپاریس
۴۱۹۴Paris Diderot University – Paris 7پاریس
۵۲۵۰-۲۰۱École des Ponts ParisTechپاریس
۵۲۵۰-۲۰۱École Normale Supérieure de Lyonلیون
۵۲۵۰-۲۰۱Paris-Sud Universityپاریس
۸۳۵۰-۳۰۱Aix-Marseille Universityمارسی
۸۳۵۰-۳۰۱
Federal University of Toulouse Midi-Pyrénée
تولوز
۸۳۵۰-۳۰۱Grenoble Alpes Universityگرونوبل
۸۳۵۰-۳۰۱Montpellier Universityمون پلیه
۸۳۵۰-۳۰۱niversité de Versailles Saint-Quentin-en-Yvelinesورسای
۱۳۴۰۰-۳۵۱University of Côte d’Azurنیس
۱۳۴۰۰-۳۵۱IMT Atlantiqueبرست
۱۵۵۰۰-۴۰۱University of Bordeauxبوردو
۱۵۵۰۰-۴۰۱Centrale Nantesنانت
۱۵۵۰۰-۴۰۱CentraleSupélecپاریس
۱۵۵۰۰-۴۰۱Claude Bernard University Lyon 1لیون
۱۵۵۰۰-۴۰۱University of Lilleلیل
۱۵۵۰۰-۴۰۱Sciences Poپاریس
۱۵۵۰۰-۴۰۱University of Strasbourgاستراسبورگ
۲۲۶۰۰-۵۰۱(Université Bourgogne Franche-Comté (UBFCبزانسون
۲۲۶۰۰-۵۰۱Panthéon-Sorbonne University پاریس
۲۴۸۰۰-۶۰۱University of Clermont Auvergneکلرمون فران
۲۴۸۰۰-۶۰۱École Centrale de Lyonلیون
۲۴۸۰۰-۶۰۱École Normale Supérieure de Cachanکاچان
۲۴۸۰۰-۶۰۱University of Lorraineنانسی
۲۴۸۰۰-۶۰۱University of Nantesنانت
۲۴۸۰۰-۶۰۱ational Institute of Applied Sciences of Lyon (INSA Lyon)لیون
۲۴۸۰۰-۶۰۱University of Rennes 1رنس
۲۴۸۰۰-۶۰۱University of Technology of Compiègneکومپینی
۳۲۱۰۰۰-۸۰۱University of Cergy-Pontoiseسرژی پونتوآس
۳۲۱۰۰۰-۸۰۱Normandy Universityنرماندی
۳۲۱۰۰۰-۸۰۱Paris Nanterre Universityنانتر

نتیجه گیری

انتخاب بهترین شهر در هر کشوری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بسته به اولویت های هر مهاجر مانند کم هزینه بودن، لوکس بوده، امنیت، حضور بهترین دانشگاه ها و موارد دیگر می تواند بهترین شهر را برای زندگی انتخاب نمود. برای انتخاب بهترین شهر پیشنهاد می کنیم با مشاورین مجرب در ارتباط باشید.
شما تا چه اندازه فرانسه را کشور اول برای زندگی و مهاجرت می دانید؟ کدام یک از شهرهای فرانسه برای شما گزینه بهتری هستند؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

لینک منبع: Familiarity with French cities

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *