شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

علوم اجتماعی و مدیریت

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت

آیا می خواهید در دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت تحصیل کنید؟ آیا با دانشگاه های برتر در این زمینه آشنایی دارید یا خیر ؟

در این مطلب که توسط موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده است، دانشجویان بین المللی می توانند با بررسی آن با برترین دانشگاه ها و کشور هایی که دوره علوم اجتماعی و مدیریت را ارائه می دهند آشنا شوند.

ده دانشگاه برتر رشته علوم اجتماعی و مدیریت در جهان به شرح زیر می باشد.

 1. دانشگاه هاروارد
 2. دانشگاه آکسفورد
 3. مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)
 4. دانشگاه کمبریج
 5. دانشگاه استنفورد
 6. موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
 7. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB)
 8. دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)
 9. دانشگاه ییل
 10. دانشگاه توکیو

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در آمریکا و کانادا

آمریکا در حال حاضر دارای ۷۸ دانشگاه از دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در جهان می باشد. پنج دانشگاه در میان ۱۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. بیست و دو دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت واقع شده اند.

کانادا دارای ۱۹ جایگاه در علوم اجتماعی و رتبه بندی است. دانشگاه های برتر کانادا مدرک علوم اجتماعی خود را شامل دانشگاه های تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک گیل می باشند.

دوره های تحصیلی در کانادا و آمریکا به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی در صورت ارائه مدرک زبان می توانند برای پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در اروپا

انگلستان دارای ۵۶ مرکز در میان دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت می باشد. در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر ۱۴ دانشگاه در کشور انگلستان واقع شده اند. از دانشگاه های برتر کشور انگلستان می توان به مدرسه بازرگانی لندن، دانشگاه کالج لندن، دانشگاه وارویک و دانشگاه منچستر اشاره کرد.

بهترین کشور اروپایی که بهترین عملکرد را دارد، آلمان با ۲۸ دانشگاه می باشد. از جمله دانشگاه های ذکر شده، ۴ دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر می باشند. دو دانشگاه برتر آلمان در این زمینه عبارتند از:

Universität Mannheim

Humboldt-Universität zu Berlin

از دیگر کشور های قوی در زمینه علوم اجتماعی و یا دوره های مدیریتی می توان به کشور ایتالیا اشاره کرد که دارای ۱۸ نماینده در رتبه بندی است که به رهبری Università Commerciale Luigi Bocconi در ۱۷ جهان می باشد.

اسپانیا

اسپانیا دارای ۱۷ دانشکده علوم اجتماعی و مدرن تربیتی است که دانشگاه ایالتی دوانورا دارای بالاترین مقام است. این دانشگاه در حال حاضر رتبه مشترک ۸۱ در جهان است.

فرانسه

فرانسه دارای ۱۵ دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت می باشد. از جمله برترین آنها می توان به دانشکده مدیریت پاریس اشاره کرد.

هلند

هلند دارای ۱۲ دانشگاه برتر برای علوم اجتماعی و مدیریت است، از جمله دو دانشگاه در ۵۰ دانشگاه برتر. از دانشگاه های برتر کشور هلند می توان به  دانشگاه اراسموس روتردام و دانشگاه آمستردام اشاره کرد.

کشور های اسکاندیناوی

کشور های اسکاندیناوی از جمله کشور هایی می باشند که دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت را در خود جای داده اند. کشور سوئد دارای ۹ دانشگاه در این رتبه بندی قرار دارد که برترین آن مدرسه انستیتیو اقتصاد استکهلم می باشد. دانمارک و نروژ از دیگر کشور های اسکاندیناوی می باشند که بیشترین نماینده را در حوزه اسکاندیناوی با ۵ دانشگاه به خود اختصاص داده اند. کشور فنلاند ۳ دانشگاه در این رتبه بندی دارد.

بلژیک، ایرلند و سوئیس

کشور های بلژیک، ایرلند و سوئیس هر کدام هفت دانشگاه برتر دنیا را برای تحصیل در رشته علوم اجتماعی در کشورشان دارند. هر کشوری دارای حداقل یک مدرسه در بالای ۱۵۰ دانشگاه برتر است. مقالات برتر عبارتند از Swiss ETH Zurich (موسسه فدرال سوئیس سوئیس) در رتبه ۵۸، بلژیکی KU Leuven در رتبه ۶۱ و ایرلندی دانشگاه کالج دوبلین (UCD) در رتبه ۱۱۱ قرار دارد.

در نقاط دیگر اروپا، پرتغال دارای پنج نماینده در رتبه بندی است، در حالی که اتریش و روسیه چهار دانشگاه برتر در زمینه علوم اجتماعی و مدیریت دارند.  دانشگاه دولتی مسکو لومونوس در جایگاه ۱۱۰ دنیا قرار دارد.

در نهایت، جمهوری چک، یونان و لهستان سه دانشگاه، لیتوانی و مجارستان دو دانشگاه و استونی و رومانی هر کدام یک دانشگاه دارند.

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در استرالیا و نیوزیلند

دانشگاه های برتر در زمینه علوم اجتماعی و مدیریت در کشور استرالیا کم نمی باشد ولی ۴ دانشگاه برتر در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا دارد. از برترین دانشگاه های استرالیا می توان به

 • دانشگاه ملبورن رتبه ۱۴
 • دانشگاه ملی استرالیا(ANU) رتبه ۲۰
 • دانشگاه نیو ساوت ولز رتبه ۲۲
 • دانشگاه سیدنی رتبه ۲۵

اشاره کرد.

نیوزیلند ۷ دانشگاه برتر در این زمینه دارد که ۳ تا از آنها در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

 • دانشگاه اوکلندبا رتبه ۴۴
 • دانشگاه ویکتوریا در ولینگتونبا رتبه ۸۴
 • دانشگاه اوتاگو رتبه ۸۹

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در آسیا

کشور چین بعنوان برترین کشور آسیایی در این لیست قرار دارد. کشور چین با ۲۱ نماینده و ۴ دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا در صدر کشور های آسیایی می باشد.

 • دانشگاه پکن رتبه ۲۱
 • دانشگاه Tsinghua رتبه ۳۴
 • دانشگاه فودان رتبه ۴۸
 • شانگهای دانشگاه جیائو تونگ رتبه ۴۹

کشور کره جنوبی دارای ۱۶ دانشگاه برتر در رشته علوم اجتماعی و مدیریت می باشد.

 • دانشگاه ملی سئول (SNU) در رتبه ۲۸
 • دانشگاه کره در رتبه ۳۹

ژاپن دارای ۱۴ دانشگاه برتر جهان برای دوره های علوم اجتماعی و مدیریت است، از جمله دانشگاه توکیو در بالای ۱۰ دانشگاه برتر و دانشگاه کیوتو در میان ۵۰ دانشگاه برتر

یکی دیگر از کشورهای آسیایی قوی برای تکمیل مدرک علوم اجتماعی کشور تایوان می باشد. تایوان  با ۱۲ نماینده در رتبه بندی امسال، از جمله تایوان دانشگاه ملی (NTU) در رتبه ۳۷ کشور مناسب و ارزانی برای ادامه تحصیل می باشد.

کشور مالزی با ۱۰ نماینده، جزو کشورهای مناسب برای ادامهتحصیل در رشته علوم اجتماعی و مدیریت می باشد. دانشگاه مالایا با رتبه ۷۱ بعنوان برترین مرکز آموزشی مالزی شناخته می شود.

کشور هنگ کنگ با هشت نماینده، کشور هند با هفت دانشگاه و تایلند با پنج دانشگاه در جایگاه های بعدی قرار دارند.

 • دانشگاه هنگ کنک رتبه ۱۱
 • دانشگاه دهلی با رتبه ۲۹۵
 • دانشگاه Chulalongkorn با رتبه ۱۵۹

از دانشگاه های برتر این ۳ کشور می باشند.

کشور های سنگاپور، اندونزی و فیلیپین هر کدان با ۳ دانشگاه در میان برترین کشور ها آسیایی قرار دارند.

 • دانشگاه ملی سنگاپور با رتبه ۲۲
 • Universitas Indonesia با رتبه ۲۰۷

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در آمریکای لاتین

آمریکای لاتین ۲۲ دانشگاه از دانشگاه های برتر جهان برای علوم اجتماعی و مدیریت در خود جای داده است.

برترین کشور در  میان کشور های آمریکای لاتین برزیل می باشد که ۷ نماینده در برترین دانشگاه ها دارد. دانشگاه سائوپائوبو به عنوان برترین دانشگاه این کشور شناخته می شود.

از دیگر کشور های برتر حوزه آمریکای لاتین می توان به کشور های شیلی و مکزیک اشاره کرد که به ترتیب ۵ و ۴ دانشگاه در لیست برتری دانشگاه های رشته علوم اجتماعی و مدیریت را در جود جای داده اند.

کلمبیا دارای سه دانشگاه در رتبه بندی، به رهبری دانشگاه دلس آند در رتبه ۲۰۱ و آرژانتین تنها شرکت کننده دانشگاه بوئنوس آیرس (UBA) رتبه مشترک ۱۵۱ و کشور پرو، دانشگاه پروتستان پاتریشیا کاتولیکا دل پرو می باشند.

دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت در آفریقا و خاورمیانه

آفریقای جنوبی دارای پنج نهاد در بین بهترین دانشگاه های جهان برای دوره های علوم اجتماعی و مدیریت است که دانشگاه کیپ تاون با رتبه ۱۷۴ بعنوان برترین مرکز آموزشی آن شناخته می شود. مصر نیز در رتبه بندی امسال ویژگی های با دو دانشگاه، از جمله دانشگاه قاهره در جایگاه ۳۴۲ قرار دارد

در خاورمیانه، ترکیه دارای چهار مدرسه عالی علوم اجتماعی است، دانشگاه فنی و مهندسی شرق میانه که در رتبه  ۳۸۹ است. اسرائیل و عربستان سعودی هر سه نماینده در دانشگاه های برتر علوم اجتماعی و مدیریت دارند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *