آلمان به عنوان قدرت اول اقتصادی اروپا و صنعتی ترین کشور قاره سبز همواره مورد توجه افراد متخصص برای اشتغال به کار بوده است. یک از مهم ترین مزایای کار در آلمان دریافت بالاترین میزان حقوق در کل اروپا خواهد بود. علاوه بر تکنولوژی پیشرفته و امکانات مدرن آلمان باعث ارتقا سطح دانش نیروی کار در این کشور شده است، که این موضوع تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی و صنعتی این کشور دارد.

رشد صنعتی آلمان با هیچ یک از کشورهای اروپایی قابل قیاس نیست، در واقع هر ساله طیف گسترده ای از صنایع و مشاغل جدید در آلمان شروع به فعالیت می نمایند، از این رو این کشور همواره به نیروی کار جوان و متخصص نیاز دارد. در ادامه با شرایط و قوانین کار در آلمان بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط کار در آلمان

Working conditions in Germany

متقاضیان علاقه مند به کار در آلمان می توانند از دو روش برای کار در این کشور اقدام نمایند. روش اول همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا یا همان روش پیشنهاد شغلی می باشد و روش دوم ویزای Job Seeker آلمان است که به علاقه مندان فرصت ۶ ماهه برای جستجوی کار می دهد. آلمان به عنوان بزرگترین قطب اقتصادی اروپا به شمار می رود.

این کشور از لحاظ تولید ناخالص داخلی در جایگاه چهارم جهان قرار دارد و از بنیان گذاران اتحادیه اروپا و حوزه یورو است. آلمان به لطف سیستم آموزشی پیشرفته و پویای خود به عنوان یکی از قطبهای آموزشی، اقتصادی و صنعتی دنیا همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می گیرد. از همین رو علاقه مندان می توانند اشتغال به کار در کشور آلمان اقدام نمایند.

در سال های اخیر که اغلب کشورهای اروپایی با مشکلات رکود اقتصادی مواجه هستند آلمان دارای موقعیت استثنایی است. این کشور با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. کشور آلمان طی سال های اخیر بازار کار بسیار مناسبی برای متخصصان در زمینه برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، شیمی، فیزیک، آی تی و گروه پزشکان، داروسازان و پرستاران و… فراهم نموده است.

آلمان در سال ۲۰۱۸ توانسته نهمین سال متوالی رشد اقتصادی خود را تجربه نماید. این به خاطر نرخ پایین بیکاری ۴٫۲٪ و یک سیستم آموزش عالی با تمرکز بر توسعه مهارت های حرفه ای برای تجهیز کارگران است. این کشور زمینه ای برای تعدادی از شرکت های چند ملیتی فراهم می کند، از جمله:

 • Adidas
 • Beck’s Brewery
 • BMW
 • Deutsche Bank
 • Haribo
 • Hugo Boss
 • Lidl
 • Siemens
 • Volkswagen
این مطلب را از دست ندهید
اقامت آلمان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط کار برای ایرانیان و سایر شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یکسان خواهد بود، با توجه به نیاز کشور آلمان به نیروی متخصص و باتجربه این کشور همواره پذیرای افراد مجرب و واجد شرایط برای اشتغال است.

یکی از نکات مهم در راستای پیشرفت شغلی و استخدام در شرکت های معتبر آلمانی و بین المللی علاوه بر تخصص تسلط کامل به زبانی آلمانی است. در واقع به هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارند توصیه می شود ابتدا با سپری نمودن دوره های مربوطه تسلط کافی به زبان آلمانی را کسب نمایند.

ساعت کار در آلمان

ساعت کار در آلمان برای مشاغل پاره وقت و تمام وقت متفاوت خواهد بود، معمولاً کارمندان از دوشنبه تا جمعه (۵ روز در هفته) کار می کنند، برای مشاغل تمام وقت ۸ ساعت کار روزانه تعریف شده است که در طول یک هفته به ۴۰ ساعت می رسد، البته امکان اضافه کار تا روزی ۱۰ ساعت در روز (۵۰ ساعت در هفته) نیز وجود دارد.

ساعات کار مشاغل پاره وقت در آلمان معمولاً در توافقی که بین کارفرما و نیروی کار صورت می گیرد تعین می شود، ساعات کار پاره وقت در آلمان می تواند از ۵ ساعت در هفته تا هفته ای ۳۰ ساعت باشد.

آشنایی با آلمان

برلین از شهرهای مهم آلمان و پایتخت این کشور می باشد. برلین از لحاظ مساحت و جمعیت دومین شهر در اتحادیه اروپا می باشد. شهر برلین یکی از جذاب ترین شهرهای جهان برای شب زنده داری است. هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین شهر در اتحادیه اروپا می باشد. هامبورگ شهری ایالتی است و یکی از شانزده ایالات آلمان به شمار می آید. شهر مونیخ، شهری ثروتمند می باشد که دارای جاذبه های بسیاری است.این شهر در ایالت بایرن واقع شده و در رتبه چهارم بهترین شهرهای جهان برای زندگی انتخاب شده است.

کار در آلمان

در شهر کلن ایرانیان بسیار زیادی سکونت دارند و این شهر شرایط بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل و زندگی برای مهاجرین خارجی فراهم کرده است. کلن عمدتا یک شهر فرهنگی بوده است. شهر آخن از دیگر شهرهای مهم آلمان می باشد که در بخش کلن واقع شده است. شهر آخن بخاطر مرزی بودن و نزدیکی به حوزه های زبانی گوناگون به زبان های مختلف صحبت می شود.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در آلمان

فرانکفورت یکی از ثروتمندترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ و ادبیات است. فرانکفورت خواستگاه و قرارگاه بانک مرکزی اروپا و مهم ترین شهر اقتصادی قاره اروپا است. از لحاظ تاریخ، شهر فرانکفورت از اهمیت بالایی برخوردار است و اتفاقات مهم تاریخی کشور آلمان در این شهر به وقوع پیوسته بود.

قوانین کار در آلمان چگونه است؟

برای ورود به بازار کار، نیاز به اجازه کار (Arbeitsgenehmigung یا Arbeitserlaubnis) یا اجازه اقامت است. همچنین نیاز به کارت مالیاتی (Lohnsteuerkarte) و شماره امنیت اجتماعی (Sozialversicherungsnummer) می باشد. کارت های مالیاتی توسط شهرداری محل سکونت صادر می شود. شماره های خدمات اجتماعی توسط موسسات بیمه بازنشستگی صادر می شود.

حقوق (Lohn / Gehalt) در آلمان یکی از بالاترین میزان در جهان است. اکثر مشاغل برای فارغ التحصیلان از ۳۰،۰۰۰ € در سال شروع می شود. مشاغل دانشجویی یا کار تمام وقت به طور کلی حدود ۶ تا ۱۵ یورو در ساعت دریافت می کنند. حقوق معمولا در مورد ناخالص (Brutto)، یعنی قبل از کسر برای مالیات و امنیت اجتماعی محاسبه می شود. هنگامی که حقوق افراد بالا تر از عدد ذکر شده باشد، بین ۱۴ تا ۴۲ درصد نسبت به حقوق مالیات کسر می شود. این رقم بالای فقط برای افرادی که در طول یک دوره ۱۲ ماهه € ۲۵۰،۷۳۱ یا بیشتر دریافت می کنند، اعمال می شود.

میزان درآمد در آلمان

بدون تردید یکی از مهم ترین مزایای کار در آلمان سرانه درآمد فردی در این کشور خواهد بود، آلمان بالاترین میزان حقوق و مزایا در کل اروپا را برای نیروی کار در نظر گرفته است. در واقع نیروی کار آلمان با ساعت کاری مشابه افراد در دیگر کشورهای اروپایی حقوق بیشتری دریافت می نمایند. معمولاً حداقل حقوق در آلمان ماهیانه ۱۰۰۰ یورو و حداکثر حقوق ۱۷۰۰۰ یورو خواهد بود. به طور کلی درآمد ناخالص سالیانه برخی از مشاغل رایج آلمان به شرح ذیل می باشد.

نوع شغل درآمد ناخالص سالیانه
دکتر۷۷٫۳۵۹ یورو
دارایی، مالی، سرمایه گذاری۷۲٫۲۲۲ یورو
بانکداری۶۴٫۱۵۲ یورو
مشاوره۶۳٫۷۱۷ یورو
مهندسی۶۲٫۸۰۲ یورو
آی تی۶۲٫۲۷۸ یورو
وکالت۶۱٫۶۹۰ یورو
بازار یابی۶۰٫۴۶۸ یورو
بیمه۵۵٫۸۷۴ یورو
مدیریت۴۳٫۹۱۹ یورو

نحوه کاریابی در آلمان

نحوه کاریابی در آلمان برای افرادی که در خاک این کشور حضور دارند و افرادی که خارج از آلمان حضور دارند متفاوت است. متقاضیان کار در آلمان از هر کشوری می توانند به لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سایت های کاریابی ببین المللی دسترس داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید
شهرهای آلمان

از سوی دیگر افرادی که داخل کشور آلمان حضور دارند می توانند از طریق آگهی های استخدام جراید آلمان یا مراجعه حضوری به کارفرما شغل مورد نظر خود را به دست آورند. به طور کلی یکی از رایج ترین روش های کاریابی در آلمان سایت های کاریابی بین المللی خواهند بود، که مشهورترین آنها به شرح ذیل می باشند.

نام سایتآدرس سایت
جستجوی کار اروپاEURES Job Search
استپ استونstepstone.de
همرس بچhemmersbach.com
ایندید آلمانindeed germany
توی تان آلمانToytown Germany

دوره های کارآموزی در آلمان

یک دوره کارآموزی در آلمان یک راه عالی برای تقویت فرصت شغلی است و همچنین در حال توسعه مهارت های فردی می توانید از شیوه زندگی آلمان لذت ببرید. کارآموزی در آلمان به طور معمول سه تا ۱۲ ماه طول می کشد. برخی از شرکت ها ممکن است بورس تحصیلی برای موقعیت های پرداخت نشده ارائه دهند. این عوامل بستگی به سازمان دارد.

فرصتهای کارآموزی

دانشگاه ها همچنین می توانند به دانشجویان کمک کند تا کارآمدی خود را تضمین کنند. گذراندن دوره های تخصصی در دانشگاه ها یا کالج های تخصصی آلمان (اوسبیلدونگ) می توانند مسیر ورود افراد به بازار کار آلمان را هموار نماید. کشور آلمان به دلیل اقتصاد قدرتمند و صنایع گسترده همواره به نیروی کار متخصص نیاز دارد. در حال حاضر لیست برخی از مشاغل مورد نیاز آلمان در سال ۲۰۲۰ به شرح ذیل می باشد.

لیست برخی از مشاغل مورد نیاز آلمان ۲۰۲۰

 • توسعه دهندگان نرم افزار ، معماران ، برنامه نویسان
 • مهندسان الکترونیک ، برق ، اتصالات برقی
 • پرستاران
 • مشاوران فناوری اطلاعات ، تحلیلگران فناوری اطلاعات
 • اقتصاددانان ، کارشناسان مدیریت مشاغل
 • مشاوران مشتری ، مدیران حساب
 • دستیاران تولید
 • نمایندگان / دستیاران فروش
 • مدیران فروش ، مدیران محصول
 • معماران ، مهندسان عمران
این مطلب را از دست ندهید
کار پس از تحصیل در آلمان

چه روش هایی برای کار در آلمان وجود دارد؟

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کار در آلمان، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، سازمانها و کارفرمایان می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند. این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.

کار در آلمان

پیشنهاد کار (job offer)

دریافت پیشنهاد کار (job offer) از کارفرمایان آلمانی بهترین روش برای مهاجرت کاری به آلمان است، در واقع در این روش مهاجرت کاری افراد از بدو ورود به کشور آلمان مشغول به کار خواهند شد و درآمد کسب می نمایند. ولی با توجه به قوانین کار در اتحادیه اروپا متاسفانه شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به سختی می توانند پیشنهاد کاری مناسبی دریافت نمایند.

ویزای جستجوی کار (job seeker)

روش دیگری که برای اشتغال در بازار کار آلمان وجود دارد، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد. با توجه به قوانین سخت اتحادیه اروپا در رابطه با اخذ جاب آفر اغلب هموطنان عزیز برای کار در آلمان از طریق ویزا جستجوی کار اقدام می نمایند. این ویزا به افرادی که دارای تحصیلات یا تخصص هستند اجازه ورود به آلمان را می دهد.

افرادی که موفق به اخذ ویزای جاب سیکر آلمان می شوند ۶ ماه اجازه اقامت در این کشور را خواهند داشت، که در این مدت حتماً می بایست مشغول به کار شوند. در صورتی که افراد در این مدت شغل مورد نظر را پیدا کنند بلو کارت دریافت می نمایند و پس از ۲ سال می توانند اقامت دائم آلمان را اخذ نمایند.

روش های دیگر

بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در آلمان می باشند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در آلمان خواهند داشت. وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس به شما توصیه می کنند که اگر قصد اقدام جهت یافتن شغل در آلمان و اخذ اقامت کاری آلمان را دارید، با توجه به دشوار بودن این پروسه و با توجه به قوانین حال حاضر اتحادیه اروپا، بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم آلمان، اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور و راه یافتن به خاک کشور آلمان و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای کاری کشور آلمان می باشد.

جهت اطلاع روش های مهاجرت به آلمان این مقاله را مطالعه نمایید: مهاجرت به آلمان

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند به مدت ۶ ماه بدنبال کار مورد نظر گشته و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. در طول تحصیل و بازه زمانی ذکر شده، متقاضیان با شرایط موجود در کشور آلمان آشنا می شوند و می توانند با توجه به نیازهای موجود حرفه ای را آموزش ببینند. در بازه زمانی ذکر شده افراد می توانند سطح زبان خود را ارتقا دهند. به طور کلی ۲ روش اصلی برای اشتغال در آلمان وجود دارد که به شرح ذیل می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
مهاجرت کاری به کشورهای مختلف

برای دریافت ویزای کار آلمان چه مدارکی لازم است؟

برای دریافت هرگونه ویزایی متقاضیان می بایست مدارک مربوطه را تهیه نمایند، ویزای کار آلمان نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود، همانگونه که اشاره گردید برای دریافت ویزای کار آلمان ۲ روش وجود دارد که هر یک از این روش ها شرایط و قوانین متفاوتی خواهند داشت. به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار آلمان به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • بیش از ۳ سال سابقه کار حرفه ای
 • حداکثر ۴۵ سال سن
 • حداقل مدرک زبان B1 آلمانی
 • تمکن مالی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • پاسپورت با اعتبار کافی

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار آلمان از طریق جاب آفر

 • پاسپوت با اعتبار کافی
 • ارائه قرارداد کاری و پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای آلمانی
 • ارائه مدارک تحصیلی و شغلی مرتبط با جاب آفر
 • تمکن مالی
 • ارائه مشخصات کارفرمای آلمانی
 • ارائه آدرس محل کار و زندگی در آلمان
 • گواهی عدم سو پیشینه

شرایط دریافت اقامت آلمان از طریق کار چگونه است؟

گفتنی است، افرادی که موفق به اخذ ویزای کار آلمان می شوند، پس از حدود سه سال کار در این کشور و پرداخت مالیات به دولت آلمان، می توانند موفق به اخذ اقامت دائم آلمان شوند. برای اخذ شهروندی آلمان باید تمام یا بیشتر از شرایط زیر را انجام دهید:

 • Aufenthaltserlaubnis معتبر یا اجازه اقامت Aufenthaltsberechtigung
 • حداقل ۸ سال زندگی در آلمان
 • تضمین معیشتی از شما و وابستگان شما بدون استفاده از رفاه اجتماعی یا مزایای بیکاری (استثنائات برای افراد زیر ۲۳ سال)
 • دانش کافی از زبان آلمانی (سطح B1)
 • سوگند قانون اساسی آلمان
 • شما باید شهروندی سابق خود را رها کنید (هرچند استثنا برای این است)
 • عدم سابقه کیفری
کار در آلمان

کار در آلمان چه مزایایی دارد؟

داشتن زبان آلمانی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار برای اخذ ویزای کار آلمان می باشد. این نکته بدین معناست که افراد با داشتن از زبان آلمانی می توانند شانس خود را برای اخذ ویزا افزایش دهند. افراد در صورت اخذ ویزای کار آلمان می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را با خود به همراه داشته باشند. لازم به ذکر است در راستای ویزای جاب سیکر این مسئله صدق نمی کند.

این مطلب را از دست ندهید
کارشناسی در آلمان

بازه های زمانی وقت سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر بلند مدت می باشد (۱۶ تا ۲۶ ماه). از همین رو علاقه مندان به ورود به کشور آلمان با برنامه ریزی برای این امر اقدام نمایند.

جهت اطلاع از شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان (جاب سیکر) این مقاله را مطالعه نمایید: ویزای جستجوی کار آلمان

بهترین مشاغل برای کار در آلمان کدامند؟

شرکت Prognos تحقیقاتی را انجام داده است که تا سال ۲۰۳۰ کمبود حدود ۳ میلیون کارگر در آلمان را پیش بینی می شود. کشور در حال حاضر نیاز فوری به فارغ التحصیلان (STEM) رشته های علوم پایه، به ویژه دانشمندان و مهندسین دارد. بیشتر متخصصان فناوری اطلاعات و ریاضیدانان در بانک ها، شرکت های بیمه و دیگر شرکت های بزرگ برای کمک به نرم افزار و امنیت مورد نیاز هستند.

۱- پزشکی و دندانپزشکی

پزشکان و دندانپزشکان حرفه ای بازار کار مناسبی را در کشور آلمان خواهند داشت. به صورت معمول میانگین درآمد سالانه این قشر در حدود ۸۰ هزار یورو در سال در نظر گرفته می شود.

۲- رشته حقوق

حقوق سالانه یک وکیل برای کار در آلمان  € ۷۴،۰۱۳ است.

۳- مهندسی صنعتی

مهندسی صنایع شاخه ای از مهندسی است که به منظور ایجاد کارایی شرکت ها و سازمان ها کار می کند. این می تواند با محصول و خدمات در ارتباط باشد. به طور میانگین درآمد ۷۰ هزار یورویی در سال برای مهندسان صنایع تخمین زده می شود.

۴- مهندسی

درجه استاندارد مهندسی شامل دانش عمومی از تمام شاخه ها و جنبه های حرفه ای است. مهندسان باید بسیار دقیق باشند چرا که خطاهای کوچک می توانند به پیامدهای بزرگ منجر شوند. حقوق سالانه برای دوره های مهندسی € ۶۹،۸۵۰ است.

۵- ریاضیات و علوم رایانه

علم ریاضی همیشه ارزش دارد. ریاضیدانان با پیچیدگی هایی که نیاز به محاسبات دارند، مقابله می کنند. آنها مدل ها و فرمول هایی را ارائه می دهند که مشکلات دشوار و چالش برانگیز را حل می کنند.  کارکنان در این بخش حقوق و دستمزد سالانه € ۶۸،۲۴۱ را دریافت می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
مالیات در آلمان

۶- علوم طبیعی

فیزیک، شیمی و زیست شناسی به مردم در ساخت مواد دقیق، شناخت قوانین دنیای طبیعی و کشف سایر موجودات کمک می کنند. در طول زمان این سه علم یافته های جالب و مهم درباره جهان ما را در زندگی ما ساخته اند. میزان حقوق افراد برای کار در آلمان حدود ۶۶،۹۵۴ یورو در سال است.

۷- کسب و کار و اقتصاد

داشتن دانش برای مدیریت یک شرکت و جمع آوری استراتژی آن باعث تفاوت بین موفقیت و شکست می شود. همه شرکت ها و سازمان ها، چه عمومی و چه خصوصی، نیاز به افرادی دارند که اصول اولیه و پیچیده کسب و کار و اقتصاد را می دانند. به صورت کلی میزان حقوق این دسته از افراد ۶۵۴۰۴ یورو در هر سال است.

۸- معماری

معماران در کنار مهندسین و سایر حرفه ها برای ساخت فضایی که نیازهای زندگی و کار را تامین می کند، کار می کنند. حقوق سالانه برای یک معمار حدود ۵۵،۸۲۲ یورو است.

۹- روانشناسی

روانشناسی و شاخه های آن افرادی را آموزش می دهد که با آنها می توانیم مسائل مربوط به سلامت روانی را مورد بحث و حل و فصل قرار دهیم. آنها دارو را تجویز می کنند و به آرامی به کار خود ادامه می دهند تا افراد سالمتری را تحویل جامعه دهند. حقوق و دستمزد آنها نیز حدود ۵۵،۲۰۴ € در هر سال می باشد.

۱۰- علم زمین

کسانی که مدرک زمین شناسی را دارند، هر سال به صورت معمول حدود ۵۳،۷۱۳ یورو حقوق می گیرند.

علاوه بر این ۱۰ حرفه، مشاغل مرتبط با حرفه های ذیل از درآمدهای بالایی برای کار در آلمان برخوردار هستند.

 • علوم سیاسی و اجتماعی:€ ۵۲،۹۷۴
 • تدریس: € ۵۰،۰۰۰
 • فلسفه و علوم انسانی: € ۴۷،۰۲۲
 • علوم تاریخی و فرهنگی: ۴۶۸۳۶
 • طراحی: € ۴۶،۰۷۵
 • آموزش و پرورش: € ۴۵،۱۱۶

نتیجه گیری

بدون تردید آلمان به عنوان اقتصاد اول اروپا و پنجمین اقتصاد قدرتمند جهان مقصد بسیار ایده الی برای اشغال و کسب درآمد قابل توجه خواهد بود. علاوه بر شرایط اقتصادی فوق العاده آلمان از بالاترین استانداردهای زندگی و امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار مناسب برخوردار می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
دانشگاه های معتبر آلمان

از سوی دیگر نیروی کار آلمان بالاترین میزان حقوق و مزایای در اروپا را دریافت می کند، تجربه زندگی در کشوری تراز اول با بالاترین شاخص ها و کسب بالاترین میزان درآمد در کل اروپا آلمان را به مقصد اصلی متقاضیان کار از سرتاسر جهان تبدیل نموده است. با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب هیچ گونه جای تعجبی وجود ندارد که آلمان در زمینه جذب نیروی متخصص در کل اروپا مقام نخست را به خود اختصاص داده است.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران است که با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

سوال های متداول شما


معمولا سن مناس برای اقدام برای آوسبیلدونگ نهایتا تا ۲۴ الی ۲۵ سال می باشد.

به صورت کلی بله ولی در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از این کشور ممکن است بتوانید بدون مدرک تحصیلی اقدام کنید.

به طور معمول برای پیدا کردن شغل در آلمان علاوه بر دانش زبان انگلیسی دانش زبان آلمانی نیز مورد نیاز می باشد.

برای پیدا کردن شغل در آلمان از دو طریق می توان اقدام کرد. یا از طریق ویزای جستجوی کار و مراجعه حضوری به کارفرمایان و یا از طریق مراجعه به سایتهای معتبر کاریابی آلمان

حداقل زبان مورد نیاز مدرک زبان آلمانی B1 می باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  378 پاسخ به “کار در آلمان”

  1. یوسفی گفت:

   سلام.با مدرک فنی حرفه ایی برای رشته اشپزی میشه بلوکارت گرفت.برای خانواده هم میشه ویزا اقدام کرد.

  2. مینا گفت:

   سلام، با داشتن مدرک دکترا منابع طبیعی و مقاله ISI امکان پیدا کردن کار در آلمان وجود دارد؟ وچه قدر برای پیدا کردن کار زمان می برد؟

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    برای یافتن دریافت ویزای کار در آلمان باید علاوه بر مدرک تحصیلی، در این زمینه سابقه کاری داشته باشید. زمان دقیقی برای یافتن کار در این کشور ارائه نشده است و باید به لیست مشاغل مورد نیاز این کشور مراجعه نمایید ولی این پروسه حداقل ۶ ماه ممکن است زمان ببرد.

  3. علی کاظمی گفت:

   آیا به افراد فنی و حرفه ای با مدرک تحصیلی کمتر از لیسانس بلوکارت تعلق میگیرد؟

  4. تاجیک گفت:

   سلام . آیا با مدرک پرستاری هلال احمر میشه برای ویزای کار در آلمان اقدام کرد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up