شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مالزی و تایلند

مالزی و تایلند

اگر می خواهید در آسیای جنوب شرقی تحصیل کنید، ملزم هستید که مالزی و تایلند را در بالای لیست خود قرار دهید. هر دوی آنها بسیار مقرون به صرفه هستند، با هزینه بسیار پایین زندگی، هر دو دوره های آموزش انگلیسی را ارائه می دهند و هر دو از لحاظ فرهنگی غنی هستند.

آیا باید در مالزی و تایلند تحصیل کنید؟ به نظر می رسد که پاسخ این توسط شخص شما مشخص می شود، زیرا دو کشور دو تجربه متفاوت و البته به همان اندازه هیجان انگیز را در خارج از کشور برای شما فراهم می کنند، اما برای تصمیم گیری ساده تر، ما هر دو کشور را با تعدادی از عوامل مقایسه کردیم.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

دانشگاه های برتر مالزی و تایلند

نه دانشگاه برتر در مالزی در رتبه بندی دانشگاه جهانی در سایت QS در سال ۲۰۱۸ وجود دارد، در حالی که تایلند دارای هشت دانشگاه در این سایت می باشد. دانشگاه مالایا در مالزی با رتبه ۱۱۴ در جهان به عنوان برترین دانشگاه کشور مالزی شناخته می شود که دانشجویان بین المللی در صورت احراز شرایط می توانند برای آن اقدام نمایند.

دانشگاه Chulalongkorn بالاترین رتبه در سایت های رسمی رتبه بندی در کشور تایلند را به خود اختصاص داده است. جدول زیر دانشگاه های برتر مالزی و تایلند را مورد بررسی قرار می دهد و دانشجویان می توانند با برترین دانشگاه های این کشور ها آشنا شوند.

مالزی و تایلند

مالزیتایلند
دانشگاه پوترا مالایا (UPM)

· رتبه ۲۲۹ th در جهان است

دانشگاه میدیول

· رتبه مشترک ۲۴۵  در جهان

Universe Kebangsaan مالزی (UKM)

· رتبه ۲۳۰ مشترک

دانشگاه چیانگ مای

· رتبه بندی ۵۵۱-۶۰۰

Universiti Teknologi مالزی (UTM)

· رتبه ۲۵۳

دانشگاه تاماسات

· رتبه ۶۰۱-۶۵۰

Universe Sains مالزی (USM)

· رتبه بندی مشترک ۲۶۴

دانشگاه کاستکسارت

· رتبه بندی ۷۵۱-۸۰۰

Universiti Teknologi Petronas

· رتبه ۶۰۱-۶۵۰

دانشگاه خن کان

· رتبه بندی ۸۰۱-۱۰۰۰

دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی

· رتبه ۷۰۱-۷۵۰

دانشگاه تکنولوژی King Mongkut’s Thonburi

· رتبه بندی ۸۰۱-۱۰۰۰

دانشگاه Utara مالزی (UUM)

· رتبه ۷۰۱-۷۵۰

شاهزاده دانشگاه Songkla

· رتبه بندی ۸۰۱-۱۰۰۰

 Universiti Teknologi MARA

· رتبه بندی ۷۵۱-۸۰۰

                    –

بیشتر دانشگاه های برتر در مالزی و تایلند در رتبه بندی دانشگاه QS Asia قرار می گیرند.

دانشگاه های مالزی ممکن است از لحاظ عملکرد رتبه بندی دانشگاه های جهان دارای رتبه بهتر باشند، اما به این معنی نیست که آنها بهترین مکان برای رفتن به هر رشته هستند. اگر ما به رتبه بندی جهانی دانشگاه QS بر اساس رشته نگاه کنیم، می توانیم تصویر واضحتری از این که دانشگاه های کدام یک از کشور های مالزی و تایلند قوی تر هستند، دریافت کنیم.

به عنوان مثال، دانشگاه تایلندی Kasetsart رتبه ۲۹ جهان و رتبه هفتم در جهان برای رشته کشاورزی، بالاتر از هر دانشگاه مالزی (بالاترین رتبه در مالزی برای این رشته دانشگاه پوترا مالزی است) در این رشته قرار دارد.

هر دو دانشگاه مالزی و تایلند برای مهندسی قوی هستند، اما مالزی رهبری دارد، با پنج دانشگاه رتبه ۱۵۰ در جهان را برای موضوع موضوعی گسترده مهندسی و تکنولوژی، در حالی که تایلند فقط دو دانشگاه را در بالای ۳۰۰ دانشگاه جهان دارد- دانشگاه Chulalongkorn و موسسه آسیا از تکنولوژی، در کشور تایلند قرار دارند.

توان مالی

همانطور که اشاره شد، هر دو کشور مالزی و تایلند ، مقاصد تحصیلی مقرون به صرفه هستند، اما برای پیدا کردن که کدام یک ارزانتر است، جدول زیر را برای برخی از هزینه های متوسط قرار داده ایم: توجه داشته باشید که هزینه های واقعی شما بستگی به شیوه زندگی، عادت ها و مکان های شما (شهرهای بزرگ معمولا برای زندگی بهتر هستند).

در حالی که هزینه های تحصیل در بین دانشگاه ها متفاوت است، هزینه های دانشگاه را در هر کشور رتبه بندی کرده ایم:

سالانه هزینه های تحصیلی بین المللی

سطح تحصیلاتمالزی – دانشگاه مالایاتایلند – دانشگاه Chulalongkorn
کارشناسیدر حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ دلاربین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار آمریکا
کارشناسی ارشدبین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلاردر حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار

 

شما همچنین ممکن است نیاز به پرداخت مطالبات و یا وام های دانشجویی داشته باشید.
اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

هزینه های زندگی

میانگین هزینه های زندگی در هر ماه

موردمالزیتایلند
محل اقامت  US $ 70-105۱۵ هزار بایت تایلندی (~ ۴۵۰ دلار)
غذا  ۹۰-۱۰۵ دلار آمریکا۱۰۰۰۰ بایت تایلندی (~ ۳۰۰ دلار)
کتاب ها و مواد آموزشی  ۱۲ تا ۲۴ دلار
لباس ۱۴ دلار۱،۱۴۱ بایت تایلندی (~ ۳۴ دلار)
حمل و نقل عمومی ۷ تا ۱۲ دلار۱۲۰۳ تایلندی بات (~ ۳۶ دلار)
هزینه های تلفن ۷ تا ۱۹ دلار۵۰۰ تایلندی بات (~ ۱۵ دلار)
متفرقه هزینه های شخصی  ۲۴-۴۸ دلار

مجموع مورد نیاز در هر ماه: حدود RM1،۰۰۰ و RM1،۵۰۰ در مالزی (~ ۲۳۰-۳۵۰ دلار آمریکا) و ۱۵،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ تایلندی بات در تایلند (~ ۴۵۰ تا ۶۰۰ دلار). بنابراین، هر چند که بین مالزی و تایلند تفاوت وجود دارد، در هر دو کشور، هر ساله هزینه های زندگی ۷٫۲۰۰ دلار آمریکا را هزینه می کنید.

زندگی و فرهنگ دانشجویی

گذشته از مقایسه دانشگاه های برتر و هزینه های مرتبط با آن چه چیزی در واقع در مالزی یا تایلند مطالعه می شود؟ هر دو به مراتب بیش از گزینه های بودجه هستند.
دوره های تحصیلی در مالزی و تایلند به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی در صورت ارائه مدرک زبان می توانند برای پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

چرا در تایلند تحصیل می کنید؟

 • این کشور به عنوان “سرزمین لبخند” مشهور است.
 • شما می توانید خود را در فرهنگ غنی تایلند غوطه‌ور کنید، که قدیمی و جدید را ترکیب می کند. شهرهای تایلند کسب و کارهای بین المللی را در آستان معابد بودایی و بازارهای در فضای باز انجام می دهند.
 • شما می توانید خوشمزه، ارزان غذا خیابان تایلندی با شهرستان پایتخت خوردن، بانکوک میزبانی یک صحنه غذا خیابان افسانه ای است.مواد غذایی در بهشت خواهد بود.
 • تایلند آب و هوای دلپذیر را در تمام طول سال و زیبایی های طبیعی دارد.
 • کشور دارای یکی از قوی ترین اقتصادهای منطقه است.
 • تایلند قطعا به عاشقان حیوانات پیشنهاذ می شود. شما می توانید فیل ها، ببرها و میمون ها را در میان دیگران مشاهده کنید.

چرا در مالزی تحصیل میکنید؟

 • مالزی میزبان مدارس بین المللی دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه ناتینگهام انگلستان و دانشگاه موناش استرالیا است که به شما امکان می دهد آموزش های با کیفیت بالا برای هزینه های بسیار پایین تر دریافت کنید.
 • مالزی سومین اقتصاد بزرگ در جنوب شرقی آسیا است و همچنین یکی از کشورهای پیشرفته ترین منطقه است.
 • دانشگاه های کشور به طور مرتب در رتبه بندی دانشگاه های جهانی افزایش می یابند.
 • زبان انگلیسی به طور گسترده ای در مالزی صحبت می شود، به این معنی است که شما باید بتوانید بدون وجود یک مانع زبان، تحصیل کنید.
 • این کشور بسیار چند فرهنگی است، به این معنی که شما می توانید افق های خود را گسترش دهید.
 • شما می توانید جنگل های انبوه زیبا، سواحل و جنگل های کشور در اوقات فراغت خود را کشف، و یا چوب به مناظر جذاب تاریخی شما می توانید در شهرستان ها را ببینید.
0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *