شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مزایای تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا

مزایای تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا

مزایای تحصیل در مقطع دکترا و گذراندن دوره PHD در سراسر جهان برای افراد زیادی حائز اهمیت می باشد. اما لزوما اخذ این مدرک در هر کشوری مشابه هم نیست و دوره های آنها یکسان نمی باشد. کشورها اغلب در مدت زمان دوره ها، میزان بودجه و الزامات مورد نیاز پیش از ورود به مقطع با یکدیگر تفاوت دارند. این عوامل می تواند تاثیر به سزایی در اهداف افراد داشته باشد.

ایالت متحده سال هاست دوره های PHD را ارائه می دهند و در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی سراسر جهان بسیار محبوب هستند. ایالت متحده برای دوره های PHD خود عموما دوره های منحصر به فردی را در نظر می گیرد، اگر پیش از شروع دوره به اهداف و واحدهای گذرانده شده آگاه شوید و از مزایای آن مطلع باشید. مطمئنا به این نکته می رسید که گذراندن دوره PHD در ایالات متحده انتخاب عاقلانه ای برای افراد محسوب خواهد شد.

 مزایای تحصیل در مقطع دکترا در  ایالات متحده

گزینش سالیانه

در کشورهای اروپایی نحوه ارائه دوره PHD به این صورت است که دانشجویان PHD به عنوان بخشی از کارکنان دانشگاه در نظرگرفته می شوند و در طول یک سال ممکن است چند جای خالی محدود برای مقطع دکترا وجود داشته باشد.

اغلب دانشگاه های اروپایی بودجه مالی خود را از طریق کمک های دولتی دریافت می کنند. در ایالت متحده آمریکا متقاضی PHD نیز بخشی از کارکنان دانشگاه محسوب می شود. شخص دانشجو اغلب به عنوان دستیار تحقیق، کمک مدرس یا دستیار آموزش مشغول به کار می شود.

چون پذیرش مقطع دکترا سالانه بسیار اتفاق می افتد و معمولا جای خالی برای این برنامه بسیار کم است. متقاضیان می توانند در بخش های مختلف شرکت کنند و هر سال در دو ترم پاییز و یا بهار ثبت نام کنند.

موقعیت های آزاد برای PHD

علاوه بر پذیرش سالانه و گذراندن برنامه های PHD طبق برنامه های دانشگاه افراد مجبور نیستند، لزوما پیرامون موضوع یا زمینه ای خاص تحقیق داشته باشند که این می تواند یکی از مزایای تحصیل در این مقطع باشد. این موضوع مخالف سایر کشورهایی است که دوره های PHD به عنوان پروژه های مشخص ارائه می شود. در ایالت متحده ادارات نسبتا انعطاف پذیر هستند.

از مزایای تحصیل در ایالات متحده می توان به این موضوع اشاره کرد که افراد به جای اینکه وابسته به یک موضوع خاص بوده و ملزم به تحقیق و بررسی در مورد موضوعاتی باشند که شخص دیگری برای آن تصمیم گرفته، می توانند کاملا مستقل و آزاده پروژه خود را انتخاب کرده و آنرا انجام دهند.

این موضوعی است که دانشجویان به عنوان موقعیت های آزاد از آن ها یاد می کنند و افراد با توجه به نیازهای ادارات و جامعه می توانند نسبت به انتخاب موضوعات خود اقدام کنند و البته این موضوع بدان معنا نیست که دانشجویان PHD هر موضوعی را که غیر مرتبط باشد نیز می توانند انتخاب کنند بلکه موضوعات آنها می بایست در راستای ایده ها و عملکرد دانشکده ی محل تحصیل خود باشند.

در هنگام انجام پروژه یک عضو از هیات علمی حاضر به نظارت بر آن است. اگر شرایط فرد مطابق بر موضوعات پیشنهادی دانشگاه باشد، دانشگاه فرد را تشویق و ترغیب می کند بین موضوعات، موضوعی را انتخاب کنید که بیشترین علاقه و رضایت را از آن دارید.

PHD

تامین مالی اغلب تضمین شده است

دانشجویانی که در ایالات متحده مشغول به تحصیل در مقطع PHD هستند اغلب تشویق می شوند برای تامین هزینه های زندگی خود از منابع خارجی دیگری همچون موسسات تحقیقات خصوصی و یا کمک های مالی فدرال استفاده کنند اما لزومی به انجام آن ندارند. در کشور آمریکا برای دانشجویان PHD منبعی را در نظر گرفتند که در سال دوبار (یکبار در هر ترم) پرداخت می شود.

این کمک هزینه تحصیلی شاید خیلی مبلغ زیادی نباشه اما برای پوشش حداقل هزینه های اساسی زندگی تحصیلی افراد در نظر گرفته شده است. از آنجایی که در ایالت متحده بعید به نظر می رسد دانشجویان زمان کافی برای شغلی نیمه وقت داشته باشند، دانشگاه ها جهت حمایت از دانشجویان خود این کمک هزینه ها را در نظر می گیرند.

دانشجویان در مقطع دکترا می توانند به عنوان دستیار آموزشی یا دستیار پژوهشی مشغول به فعالیت شوند و هزینه های خود را پوشش دهند. بنابراین هر دانشجویی که در مقطع PHD در ایالات متحده وارد دانشگاه می شود می تواند به صورت مستقیم از دانشگاه بورسیه بگیرد و این موضوع فقط منوط به گرفتن کمک هزینه تحصیلی نیست بلکه کاملا بورسیه تحصیلی دریافت می کند.

پس از فارغ التحصیلی

پس از فارغ التحصیلی در مقطع PHD افراد دارای فرصتی چالش برانگیز و بسیار ارزشمند خواهند بود و زمانی که فردی تصمیم به تحصیل در این مقطع می گیرد می بایست به اندازه کافی انگیزه لازم را داشته باشد که بتواند پروژه تحقیقی دراز مدتی را به سرانجام برساند.

البته این مسئله بدون توجه به مکان محل تحصیل ممکن است مخاطره آمیز باشد. بنابراین اگر فردی قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارد می تواند از چگونگی برنامه های تحصیلی کشور مقصد اطلاعاتی بدست آورده و کشورها را با یکدیگر مقایسه کند.

بنابراین اخذ مدرک PHD برای دانشجویانی که به فکر آینده خود هستند دارای چندین مزیت است. بنابراین اگر فردی قصد دارد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارد می بایست مزیت ها و معایب و سختی های این دوره را مورد بررسی قرار داده و بهترین تجربه خود را رقم بزند.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *