شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا

مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا

یک مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا می تواند منابع زبان این کشور باشد. نکته حائز اهمیت در بحث مهاجرت، روبرو شدن اشخاص با شرایط و چالش های متفاوت است. برخی از این مشکلات و مسائل در تمامی افراد به صورت مشترک رخ می دهد که اغلب به صورت تجربیات مشترکی می توان از آنها نام برد. در این متن ما این مشکلات و چگونگی حل آنها قبل از اقدام به مهاجرت را مورد بررسی قرار دهیم.

موانع زبان:

مسئله ای که به وضوح می توان از آن یاد کرد یادگیری زبان کشور مقصد است. هر فردی که اقدام به مهاجرت می کند باید بتواند براحتی با محیط و اطرافیانش ارتباط برقرار کند. این برقراری ارتباط شامل اشتغال به تحصیل، یافتن آدرس و یا خرید کردن می شود.

در کشور کانادا علاوه بر زبان انگلیسی، زبان فرانسوی نیز جزء زبان های بومی این کشور است که یادگیری آن شرایط بهتری را برای فرد ایجاد می کند. البته افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند می توانند دوره های زبان را در سازمان های محلی یا ملی بگذرانند.

در یک بازار کار رقابتی برای یافتن شغل اکثر کارفرمایان اولویت خود را بر روی داشتن مهارت های چند زبانه اختصاص می دهند. سپس برای یافتن شغل مطلوب و دلخواه در هنگام مهاجرت یادگیری زبان کشور مقصد بسیار مهم و ضروری است.

مسکن:

دومین مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا که شخص در هنگام مهاجرت به این کشور با آن روبرو می شود، مسکن است. عدم آگاهی از زبان در کشور مقصد ممکن است به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات به شمار آید اما یافتن محل مناسب برای زندگی نیز یکی از مهمترین مسائلی است که می بایست به آن توجه کرد.

پس پیش از هر اقدامی می تواند از طریق جستجوی اینترنتی و تحقیق وضعیت محل ها و مکان های مناسب اقامت را بررسی کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

البته در کشور کانادا سازمان های دولتی و محلی وجود دارد که به مهاجران مشاوره هایی ارائه می دهند و برنامه های ویژه ای برای تازه واردان دارند در کانادا آژانس های مسکن دارای بخش هایی مختص به مهاجران است که کمک های بساز زیادی به افراد در جهت یافتن مکان های مناسب و بررسی و جمع آوری اطلاعات لازم می کند.

دسترسی به خدمات:

کیفیت خدماتی که در کشور جدید افراد با آنها روبرو هستند کاملاً متفاوت از کشور خودشان است. اغلب آگاهی پیدا کردن از خدمات موجود در این کشور بسیار دشوار و پرمسئله است.

خدماتی که افراد می بایست پیش از مهاجرت اطلاعاتی راجع به آنها کسب کنند عبارتند از: مراقبت های بهداشتی، مشاوره های حقوقی، دسترسی به بهداشت روان و خدمات اجتماعی. در دستیابی به این اطلاعات دانش و آگاهی از زبان نیز تأثیرگذار است و می تواند این مسیر را آسانتر کند. بررسی چگونگی ارائه خدمات اجتماعی جزء مهمترین مسائلی است که می بایست در ابتدا قرار گذاشته شود.

مشکل مهاجران و مسائل مربوط به حمل و نقل:

دیگر مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا، دانستن چگونگی دسترسی به امکانات حمل و نقل و استفاده از آن برای افراد تازه وارد است. مهاجران در این عرصه با دو مشکل اساسی مواجه هستند.

در فاکتور اولیه می توان از گواهینامه رانندگی نام برد. گواهینامه رانندگی فرد مورد تأیید کشور جدید نیست بنابراین می بایست هزینه هایی برای اخذ گواهینامه جدید در نظر داشت و همچنین واجد شرایط بودن فرد مانع بزرگی بر سر راه مهاجران است.

در کانادا مجوزهای رانندگی اغلب توسط دولت های استانی صادر می شود و چون این مجوزها مختص یک نهاد مرکزی نیست باید مقررات خاص منطقه مورد نظر را کاملاً یاد بگیرید.

دومین مسئله چگونگی اطلاع از برنامه های حمل و نقل عمومی است. البته کشور کانادا در اغلب شهرهای مهم خود اطلاعات چند زبانه و جدول زمانی برای مهاجران ارائه می کند.

مشکلات فرزندان:

والدین به هنگام بردن فرزندان خود به یک کشور جدید می بایست انتظار برخورد با تجربه جدیدی را داشته باشند. و مسائل متفاوتی را تجربه می کنند.

کودکان به سرعت از طریق مدارس خود در فرهنگی جدید قرار می گیرند و با این فرهنگ و دیدگاه جدید پرورش می یابند. پس می بایست والدین با در نظر گرفتن این نکته همواره به دنبال برقراری توازن میان ارزش ها و استانداردهای فرهنگی خود و ایجاد یکپارچگی باشند که این نیز می تواند یک مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا باشد.

والدین باید به این نکته توجه کنند که در نهایت دلیل مهاجرت آنها ایجاد یک زندگی بهتر و مطلوب تر برای فرزندان است. پس برای دستیابی به این هدف باید به یک سطح از ادغام دست یافت و والدین باید از مدارس کمک گرفته و از خدمات اجتماعی و گروه های اجتماعی مدارس در جهت بهبود اوضاع فرزندان خود بهره جویند.

جداسازی:

یک مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا که نباید از آن چشم پوشی کرد بحث جدا سازی می باشد. جدا شدن از حمایت دوستان، خانواده و محافل اجتماعاتی که در آنها پرورش یافته اید برای بسیاری از افراد سخت و رنج آور است. این عامل معمولاً برای اشخاصی که در جوامعی با ساختار حمایتی سنتی رشد پیدا کرده اند بسیار دشوار است.

زیرا این افراد این ساختار بسیار قوی را از دست داده و وارد جوامعی می شوند که اغلب فردیت گرایی نسبت به خانواده پر اهمیت تر است. بنابراین حس بیگانگی و افسردگی در آنها نفوذ می کند.

البته کانادا، جمعیت متنوعی دارد. شهرهای بزرگ کانادا جوامعی از کشورهای مختلف را در خود دارد که افراد براحتی می توانند مکان ایده آل خود را برای زندگی انتخاب کرده و با گروه های اجتماعی موجود ارتباط برقرار کنند و یا حتی از آنها مشاوره بگیرند.

تعصب و نژادپرستی:

این موارد از ویژگی هایی است که برای تمام مهاجران در سراسر جهان روی می دهد. البته با قوانین مدرن و جامعه رو به پیشرفت و متنوع کانادا این مسئله برای مهاجران به صورت کلی بسیار کمرنگ تر می شود.

در کانادا برای کمک به حل این مشکل نهادها و خدمات پشتیبانی همچون: خدمات اجتماعی، گروه های اجتماعی و نیروی پلیس که دارای سیاستهای ضد نژادپرستی هستند، وجود دارند. این ارگان ها که شامل گروه های ملی و محلی می شود برای مبارزه با نزادپرستی و تبعیض نژادی فعالیت می کنند.

آب و هوا:

عامل مهمی که مهاجران پیش از حرکت به کشور جدید ممکن است توجه زیادی به آن نداشته باشند موضوع آب و هواست. در نظر بسیاری از افراد کانادا دارای آب و هوای بسیار سردی است. اما کانادا کشوری بسیار بزرگ است که در گستر یک قاره قرارگرفته است بنابراین شهرهای آب دارای آب و هوای متنوعی است.

آب و هوای کانادا در فصل تابستان با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد در زمستان به میزان ۲۵- درجه سانتیگراد متغیر است. این موضوع یک مشکل بزرگ مهاجران برای سفر به کانادا بشمار می آید که بسته به محلی که برای زندگی انتخاب می کند نوع آب و هوای متفاوتی دارد.

به عنوان مثال مناطق جنوبی کانادا که با ایالت متحده هم مرز است دارای آب و هوایی مختص مناطق ساحلی است. در غرب، بیتیش کلمبیا دارای آب وهوایی معتدل است. بنابراین اکثر افرادی که کانادا را انتخاب می کنند انتخاب هایی بسیار زیادی پیش روی افراد قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت با مشاورین آریاناپارس در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *