شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

معرفی بزرگ ترین شهرهای جهان

معرفی بزرگ ترین شهرهای جهان

آیا تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که کدام شهرها به عنوان بزرگ ترین شهرهای جهان به حساب می آیند و چه عواملی باعث شده است تا رشد و پیشرفت داشته باشند؟

مراکز شهرها در گوشه و کنار دنیا همچنان در حال توسعه می باشند، به خاطر این که چمعیت بسیاری در این شهرهای زندگی می کنند تا بتوانند از موقعیت های اقاصادی بهتر، زیر بنای به روز و سایر امکانات دیگر بهره مند شوند. شهرهای آسیایی توانسته اند تا رشد بسیار خوبی داشته باشند و هم اکنون، شهرهایی که در این قاره وجود دارند، بسیاری از فضای فهرست بزرگ ‌ترین شهرهای جهان را در بر گرفته اند، مانند شانگهای، دهلی، توکیو،پکن، بمبئی، کراچی و گوانگجو. تنها شهر آفریقایی که در این فهرست وجود دارد، لاگوس می باشد.

۱. شانگهای، با جمعیت ۲۴میلیون نفر

این شهر به خاطر جمعیت ۲۴میلیونی که دارد، باعث شده است تا آن را علاوه بر اینکه به عنوان پرجمعیت ترین شهر در آسیا شناخته شود، بلکه در جهان نیز شهرت دارد. شانگهای به شکل استراتژیکی در دلتای رود یانگ‌ تسه واقع شده است و در سال۲۰۱۶ ورودی شهر، به عنوان شلوغ ‌ترین ورودی شهر در سارسر جهان معرفی شد. شهر کینگ لانگ، که در سال746 میلادی پیدا شد، از این شهر پیشی گرفت و به عنوان یک بندرگاه تجاری در امپراتوری چین توسعه یافت. در حال حاضر شانگهای به ‌عنوان یک قطب اقتصادی و تجاری در چین به حساب می آید و از سال۱۹۹۲، علاوه بر رکود جهانی سال‌ های۲۰۰۸ و۲۰۰۹، نرخ رشد دو رقمی به همراه داشته است. این شهر، مهاجران محلی و به عالوه مهاجران خارجی از ژاپن، آمریکا و کره را به خود مجذوب می ‌کند.

۲. پکن، با جمعیت ۲۱٫۵میلیون نفر

پکن به عنوان پایتخت کشور چین محسوب می شود که در بخش شمال- مرکزی چین شمالی قرار گرفته است. این شهر، از دوره ای که به عنوان یکی از چهار پایتخت بزرگ باستانی چین محسوب می شد تا تصرف خارجی‌ ها و همچنین جنگ غیرنظامی در قرن بیستم دارای تاریخ پرحادثه‌ ای بوده است. این شهر بعد از انقلاب کمونیستی در سال۱۴۴۹، خود را به عنوان یک مرکز صنعتی معرفی کرد. برخی از محصولاتی که توسط بخش صنعتی پکن تولید شده اند عبارتند از اتومبیل‌، صنایع پتروشیمی، تجهیزات هوافضا ، پارچه و نیمه ‌رساناها. این شهر دارای بیش از ۲۰میلیون جمعیت می باشد. این شهر به عنوان یک مرکز فرهنگی می باشد که توانسته است که هفت اثر را در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت برساند.

۳. دهلی، با جمعیت ۱۶٫۷میلیون نفر

شهر دهلی دارای دو ناحیه می باشد. دهلی قدیمی که در شمال هند قرار دارد و مکانی تاریخی به حساب می آید و دهلی نو که در دوران حکومت بریتانیا به هند، در قرن بیستم به ‌عنوان پایتخت بنا شده است. همچنین این شهر شامل دو قسمت می باشد؛ محوطه‌ ی پرجمعیت، و همچنین نقاط روستایی همسایه. این شهر در ساحل غربی رودخانه ‌ی یامونا قرار گرفته است. دهلی از قرن ششم پیش از میلاد افرادی در آن زندگی می کردند و همچنین به عنوان پایتخت چندین امپراتوری و پادشاهی بوده است. ثروت این شهر ۴۵۰میلیارد دلار تخمین زده شده است و ۲۳۰۰۰میلیونر، در کنار ۱۸میلیاردر در این شهر ساکن هستند. جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۱، دارای بیش از ۱۶٫۷میلیون نفر بوده است.

۴. لاگوس، با جمعیت ۱۶میلیون نفر

لاگوس به عنوان یک محل سکونت با نام «اِکو» ساخته شده است، که اصلی ترین قطب تجارت «امپراتوری بنین» (Benin Empire) بوده است. پرتغالی ‌ها در سال ۱۴۲۷میلادی نام این منطقه را لاگوس نامیدند و در سال ۱۸۵۱میلادی بریتانیایی‌ ها آن را به قلمروی خود افزودند. لاگوس دارای بیش از ۱۶میلیون نفر جمعیت می باشد که در دسته شهرهایی قرار گرفته است که دارای سریع ‌ترین رشد در آفریقا و جهان می باشد. فرودگاه بین‌المللی «مرتلا محمد» (Murtala Muhammed) در این شهر قرار دارد که به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین فرودگاه ‌های آفریقا به شمار می رود و تقریبا ۸۲درصد فرودگاه‌ های بین‌ المللی غرب آفریقا در لاگوس می باشند. ۷۵درصد از درآمدزایی این شهر به طور داخلی می باشد و ۳۲درصد ساخت ناخالص داخلی نیجریه را در اختیار دارد. این شهر در مرکز صنعت فیلم کشور واقع شده است که آن را با نام «نالی‌وود» (Nollywood) می شناسند. فیلم ‌های مختلفی در بخش «فِستک» (Festac) که در شهر لاگوسقرار دارد فیلم ‌برداری می شوند. این شهر با برپایی فستیوال های فرهنگی و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری، در حال تبدیل کردن خود به یک شهر جهانی می باشد.

۵. تیانجین، با جمعیت ۱۵٫۲میلیون نفر

این شهر در منطقه‌ ی ساحلی شمال چین قرار گرفته است که دارای بیش از ۱۵میلیون جمعیت می باشد. پس از اینکه آبراه بزرگ چین در زمان «دودمان سوئی» (Sui Dynasty) گشوده شد، تیانجین به عنوان یک مرکز تجاری پیشرفت کرد. این شهر در جمهوری چین توسعه یافته است که از سال ۱۸۶۰به عنوان یک محل برای بستن قراردادها استفاده می شود. تیانجین یک دروازه ‌ی ورودی به پکن نیز می باشد و معماری اروپایی، تاریخ استعماری آن را به نمایش می گذارد.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “معرفی بزرگ ترین شهرهای جهان”

 1. حسن قبادی گفت:

  سلام خسته نباشید
  شما برای ویزای کاری کشور چین هم اقدام میکنید؟شرایطش چیه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ویزای کار چین (یا ویزای نوع Z) به کسانی داده می شود که دارای مجوز کار در چین هستند و در واقع دولت چین مجوز کار یا مجوز استخدام برای آن‌ها صادر کرده است. ویزای Z معمولا برای یک دوره 000 مدت (یعنی متعاقبا تعیین می‌شود) صادر می‌شود. صاحب ویزای Z باید ظرف ۹۰ روز پس از صدور ویزا وارد چین شود و طی ۳۰ روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند. در این دفتر مجوز اقامت جایگزین ویزای Z می‌شود.
   لطفا اصل گذرنامه خود را ارسال کنید. ویزا در خود گذرنامه صادر می‌شود.
   گذرنامه باید حداقل ۱۲ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی روادید داشته باشد. در غیر این صورت، ابتدا باید گذرنامه خود را تمدید کنید.
   اگر یک ویزای معتبر چین در گذرنامه دیگری دارید، باید گذرنامه جدید را همراه با گذرنامه قبلی ارائه دهید.
   لطفا فرم درخواست را در رایانه خود پر کنید، یک نسخه کپی تهیه کنید و آن را امضا کنید.
   فرم دست نوشته‌ای قابل قبول نیست.
   تمام موارد الزامی هستند. اگر یک بخش برای شما صدق نمی کند، لطفا «هیچ» را تایپ کنید. فرم ناقص پر شده رد می‌شود.
   قبل از چاپ این فرم، لطفا برای حذف و خطا چک کنید. تغییر یا اصلاح در فرم چاپ شده مجاز نیست.
   لطفا نسخه را چاپ کنید و صغحات باید یک رو باشد.
   تمام رخ، زمینه سفید، ۴ × ۳.
   عکس با کیفیت پایین قابل قبول نیست.
   عکس باید ظرف ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
   اطلاع نامه مجوز کار صادر شده توسط اداره امور خارجه چین
   یا

   مجوز استخدامی خارجی صادر شده توسط وزارت کار و امور اجتماعی چین
   متقاضیان باید شخصا برای دریافت ویزا به سفارت چین در ایران مراجعه کنند.
   هزینه صدور ویزا به همان اندازه انواع دیگر ویزاهای چینی است. به طور کلی، سفارت یا کنسولگری چین تنها مجوز ورود نوع Z را برای بیگانگان صادر می‌کند. متقاضیان باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از دریافت ویزای خود، هزینه را پرداخت کنند.
   فتوکپی دعوت نامه معمولا قابل قبول است. با این وجود، در صورت لزوم، افسر کنسول ممکن است نسخه اصلی دعوتنامه را درخواست کند.

   در صورت لزوم، افسر کنسول ممکن است از متقاضی درخواست سایر اسناد حمایتی یا مواد تکمیلی یا مصاحبه با متقاضی داشته باشد.

   نتیجه درخواست ویزا به تصمیم افسران ویزا بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *