شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مقایسه دانشگاه های برتر در سوئیس

مقایسه دانشگاه های برتر در سوئیس

کشور سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان محسوب می شود و همچنین یکی از امن ترین کشور های دنیا می باشد که همواره محلی مناسب برای اقامت و زندگی است. با مقایسه دانشگاه های برتر در سوئیس می توان انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل در این کشور داشت.

در دانشگاه ETH Zurich و EPFL نه تنها دو دانشگاه برتر در کشور سوئیس می باشند بلکه برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا هم به حساب می آیند و با در نظر گرفتن دانشگاه های کشور انگلستان، برترین دانشگاه های اروپا هم می باشند.

این موسسات وابسته به موسسات فدرال سوئیس می باشند که یک صفت همگرا هستند، در رتبه بندی جهانی دانشگاه ETH در جایگاه هفتم جهان و دانشگاه EPFL در جایگاه بیست و دوم جهان قرار دارند.

نقاط قوت و ویژگی های ETH:

• رتبه هفت جهانی در سال ۲۰۱۹
• رتبه ۲۷ توسط کارفرمایان
• رتبه ۴۹ برای دانشجویان بین المللی
• رتبه ۱۸ برای درصد هیت علمی بین المللی
• چهارمین دانشگاه برتر دنیا برای رشته مهندسی و تکنولوزی
• حدود ۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه ETH مشغول به تحصیل می باشند که حدود ۹ هزار نفر دانشجوی کارشناسی، ۷ هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و ۴ هزار نفر دانشجوی دکترا می باشند.
• هزینه های تحصیل به صورت معمول ترمی ۵۸۰ دلار است.
• دانشجویان می توانند از وام ها و بورسیه های دانشگاه ETH بهره مند شوند.

نقاط قوت و ویژگی های EPFL:

• رتبه ۲۲ جهان در سال ۲۰۱۹
• رتبه ۸۲ جهان توسط کارفرمایان
• رتبه ۱۴ جهان برای تاثیر پژوهش
• رتبه ۱۴ برای درصد هیت علمی بین المللی
• دوازدهمین دانشگاه برتر دنیا برای رشته مهندسی و فن آوری
• دانشگاه EPFL در شهر لوزان و بخش فرانسوی زبان این کشور واقع شده است.
• حدوود ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه EPFL مشغول به تحصیل هستند که حدود ۵هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۳ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و د رحدود ۲ هزار و پانصد نفر در مقطع دکترا می باشند.
• هزینه های تحصیل بصورت سالیانه حدود ۱۲۷۵ دلار می باشد.
• وام های دانشجویی و کمک های تحصیلی برای مقاطع ارشد و دکترا موجود می باشد.

مقایسه دانشگاه های برتر در سوئیس در بررسی رشته های تحصیلی:

دانشگاه ETH در رشته های معماری، علوم زمین و دریا، علوم محیطی، آمار وریاضیات رتبه های برتر را نسبت به دانشگاه EPFL دارد. از طرفی دیگر دانشگاه EPFL در رشته های علوم مواد، روانشناسی و جامعه شناسی شرایط بهتری را نسبت به همتای خود دارد.

محل دانشگاه:

زوریخ و لوزان، که هردو دانشگاه مورد نظر برتر در سوییس در آنها مستقر هستند، شباهت های بسیاری را دارند. هر دو شهر در سواحل دریاجه زوریخ وژنو واقع شده اند و هردو از ویو با شکوه از رشته کوه های آلپ برخوردار هستند. زوریخ در دره ای مرتفع واقع شده است که باعث می شود تا آب و هوای آن در تمام مدت طول سال معتدل بماند. زوریخ بزرگترین شهر سوییس است که در نزدیکی بورس سوییس واقع شده است و یکی از مهمترین مراکز مالی وتجاری جهان می باشد.

شهر لوزان چهارمین شهر بزرگ کشور است که به علت داشتن دانشگاه های زیاد به شهر دانشجویی نیز مشهور می باشد. یکی از نکات مهم که باید در نظر گرفته شود، زبان این کشور واقع شده است. ازهمین رو دانش زبان دوم فرد متقاضی ویا علاقه به زندگی در محدوده آلمانی و یا فرانسوی تاثیر بسزایی در انتخاب شهر مورد نظر دارد. شهر لوزان یک سوم جمعیت شهر زوریخ را در خود جای داده است.

مقایسه دانشگاه های برتر در سوئیس از لحاظ هزینه های تحصیل و زندگی:

هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوییس نسبت به مقاصد دیگر تحصیلی جهان که رتبه بندی مناسبی دارند مثل آمریکا، انگلستان هزینه های کمتری را دانشجویان باید پرداخت کنند. در دانشگاه ETH Zurich، هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حدود ۱۲۷۵ دلار آمریکا در سال هست.

دانشجویان دکتری در هر دو موسسه به طور معمول به عنوان دستیار استاد استخدام میشوند و حقوق ماهیانه ای دریافت می کنند. با این وجود دانشجویان به هنگام ثبت نام برای معاینه نهایی دکترا هزینه ای معادل ۱۲۱۰ دلار آمریکا را باید پرداخت کنند.

لازم به ذکر است هزینه های زندگی که شامل مسکن، رفت و آمد، خوراک، پوشاک، بیمه های درمانی و سایر هزینه ها می باشد در کشور سوئیس نسبت به سایر کشور ها بالاتر می باشد و دانشجویان در حدود ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار در ماه را برای هزینه های جاری در نظر داشته باشند.

مقایسه دانشگاه های برتر در سوئیس از نظر بورس تحصیلی و وام:

در دانشگاه ETH Zurich دانشجویان کارشناسی که امتحان سال اول خود را گذرانده اند و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که مدرک کارشناسی خود را در همین دانشگاه به اتمام رسانده اند میتوانند درخواست وام ۱۲ هزار دلاری دهند. همچنین دانشجویانی که هنوز هم در حال تحصیل در ترم اول می باشند، می توانند برای وام های کوتاه مدت بدون بهره و بدون مالیات که در حدود ۱۰ هزار دلار است، درخواست نمایند.

علاوه براین، صندوق همبستگی برای دانشجویان خارجی در زوریخ برای دانشجویان کارشناسی بین المللی که ترم اول خود را تکمیل کرده اند در دسترس است. این مبلغ ۷۵۰ دلار است که تا ۱۰ ترم می توانید از آن بهره مند شوید.

به طور مشابه EPFL، کمک های مالی را برای دانشجویان موجود فراهم آورده است. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد توسط دولت سوئیس از طریق کمیسیون فدرال برای کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی (FCS) ارائه شده است.

مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری در ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بسته اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *