شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آسانترین کشورها جهت مهاجرت ایرانیان

با توجه به آمار مهاجرت ایرانیان باید به این مطلب پرداخت که اغلب افراد در طول زندگی خود همواره به این فکر هستند که در کشور دیگری زندگی کنند که درآمد بیشتری داشته باشند و یا محلی را برای زندگی انتخاب کنند که زندگی آسانتر و آینده روشنتری داشته باشند. بنابراین تمامی افراد ممکن است به دلایل مختلف به کشور جدیدی مهاجرت کنند.

پس شناخت کشورهایی که براحتی می توانید به آنها مهاجرت کنید بسیار مهم و تاثیر گذار است. در این متن قصد داریم آسانترین کشورها را جهت مهاجرت ایرانیان بررسی کرده و مزایا و معایب آنها را معرفی کنیم.

  • افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند عمدتا با این سوال اساسی مواجه اند که به چه کشوری مهاجرت کنند؟
  • بهترین کشور جهت مهاجرت ایرانیان کجاست؟

انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد. ازعمده دلایل انتخاب این است که در زمانی که فرد قصد مهاجرت دارد کدام کشورها پذیرای بهتری برای مهاجران هستند و یا اینکه فرد از چه روشی قصد مهاجرت دارد.

بی تردید مهاجرت به هیچ کشوری آسان نیست چون به طور کلی جدایی از محل زندگی و تولد برای همه کار بسیار سختی به شمار می رود اما با این حال برخی از کشورها قوانین و شرایط آسانتری برای پذیرش مهاجران از سراسر دنیا دارند. بنابراین در ادامه به معرفی سه کشور که برای مهاجرت ایرانیان آسانتر است را می پردازیم.

کانادا مهاجرت ایرانیان

طی سالیان اخیر کانادا را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان به شمار می رود و کسب اقامت دائم در کانادا هم کار دشواری نیست.در صورتیکه شخص ماهر و متخصصی باشد و یا مشتاق یادگیری باشد کانادا پذیرای فرد خواهد بود. این کشور فرصت های بسیار خوبی را برای نوآوران و ایده پردازان ایجاد کرده است.

مهاجران و متقاضیان با یافتن کار براحتی اجازه اقامت این کشور را بدست آورند. کانادا فرصت های بیشماری برای افراد تحصیل کرده و ماهر ایجاد می کند. از جمله مهمترین مزایای مهاجرت ایرانیان به کانادا می توان به سطح بالای فرهنگی، کیفیت خوب زندگی، استانداردهای بالای علمی و آموزشی و رتبه بندی و معروفیت دانشگاه های این کشور اشاره کرد.

البته سطح کیفی بالا در این کشور تنها شامل ایرانیان نمی شود بلکه کلیه مهاجران از سراسر کشورهای دنیا به این کشور جذب می شوند. کانادا از نظر شاخص انجام کسب و کار و اقتصاد در رتبه هجدهم دنیا قرار دارد. این کشور در سال ۲۰۱۷ از طریق سرمایه گذاری های توسط سرمایه گذاران خارجی توانست در حدود ۲۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

سرمایه گذاری

برای مهاجرت ایرانیان به این کشور افراد می توانند با داشتن ۲ میلیون دلار و سرمایه گذاری در حدود ۱٫۵ میلیون دلار از طریق برنامه های ایالات مختلف سرمایه گذاری کرده و اقامت دریافت کنید. افرادی که سرمایه کمتری دارند نیز می توانند از طریق برنامه های کارآفرینی، خود اشتغالی، ویزای استارت آپ و برنامه های کارآفرینی استان ها برای مهاجرت به هر یک از استان های کانادا اقدام نمایند.

کانادا دارای مشاغل پردرآمد، نرخ تورم پایین و مالیات بسیار کم است همچنین این کشور دارای وضعیت بهداشت و نظام آموزشی سطح بالایی است و اگر شخصی ماهر و آماده یادگیری موضوعات جدید باشد کارفرمایان افراد را به عنوان بخشی از کسب و کارشان تلقی می کنند و می پذیرند. بنابراین مهاجرت و اقامت در این کشور زندگی بی دغدغه و پر از آموزشی را برای مهاجران بهره خواهد داشت.

بریتانیا

مهاجرت ایرانیان

این کشور از نظر شاخص آسانی راه اندازی و انجام کسب و کار در رتبه هفتم قرار دارد. این کشور با اینکه از اتحادیه اروپا خارج شده است اما ثبات اقتصادی بسیار خوبی دارد. بریتانیا در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ویزای سرمایه گذاری درجه ۱ را معرفی کرده است. افراد با داشتن حداقل ۲میلیون پوند می توانند جهت سرمایه گذاری در این کشور اقدام کرده و اقامت دائم خود را دریافت کنید.

البته افراد می توانند برای آغاز و پایه گذاری یک کسب و کار با داشتن حداقل ۵۰ هزار پوند جهت کارآفرینی اقدام کنند. انگلیس جز جذاب ترین مقاصد جهت مهاجرت ایرانیان به شمار می آید و از مهم ترین دلایل می توان به دانشگاه های سطح بالا، جامعه فرهنگی مناسب و زبان مردم این کشور که انگلیسی است اشاره کرد.

به صورت کلی بریتانیا کشور ارزانی به شمار نمی رود اما بیشک مقصدی بسیار جذاب و شگفت انگیز برای خانواده هایی است که به سیستم آموزشی و مدرسه ای خصوصی علاقه مند هستند.

لازم به ذکر است که امکانات شهرهای گوناگون بریتانیا موجب جذب مهاجران و گردشگران بسیاری در سراسر جهان شده امکاناتی که در این کشور می توان به عنوان مزیت رقابتی نسبت به سایر مکان های دنیا از آن یاد کرد عبارتند از: سیستم حمل و نقل بسیار مناسب و با کیفیت، سطح آموزشی بالا و همچنین شرایط زندگی مناسب و رستوران های گوناگون به طور کلی درباره ی بریتانیا می توان اینگونه گفت که اگر شخصی دارای استعداد کافی و مهارت های بالا باشد حتما در این کشور موفق خواهد بود.

استرالیا مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به این کشور دارای مزیت های بسیار زیادی است که اغلب مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار می گیرد اگر بخواهیم چند نمونه از این مزایا را نام ببریم شامل: حمایت شغلی، پشتیبانی در زمینه بهداشت، سلامت و درمان و استاندارد بالای زندگی می شود.

اگر چه زندگی در این سرزمین علی رغم مزایای فراوانش بسیار پر هزینه است اما مهاجران می توانند اطمینان خاطر داشته باشند که اگر در این کشور کار کنید پول مورد نیاز جهت هزینه های زندگی خود را کسب خواهید کرد.

استرالیا با کسب رتبه یازدهم از سازمان های بین المللی مربوطه، جزء برترین و بهترین کشورهای جهان برای تجارت و فعالیت اقتصادی است. نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پائین است حتی بسیار کمتر از کشورهای مهاجرپذیری همچون کانادا و آمریکا.

استرالیا عموما بر روی تجارت، آموزشگاه های فنی و تحصیلات دانشگاهی توجه و سرمایه گذاری های بسیاری انجام داده است. اما شهریه دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی بسیار گران است. به عنوان مثال شهریه سالانه تحصیل درمقطع کارشناسی حدود ۲۵۰۰۰دلار تخمین زده می شود.

نرخ مالیات در استرالیا

اگر بخواهیم نرخ مالیات در استرالیا را به صورت کلی در نظر بگیریم میانگین در حدود ۴۵ درصد است. این کشور دارای یکی از پائین ترین تراکم در جهان است. شعار ملی استرالیایی ها، استرالیا پیشرفته است. استرالیا تا قرن نوزده میلادی جزءمستعمران بریتانیا بود و بزرگترین جامعه مهاجرانش را انگلیسی ها تشکیل می دهند.

بسیاری از افرادی که به استرالیا مهاجرت کرده اند توانسته اند موقعیت های شغلی بسیار خوبی بدست آورند. البته انتظار نداشته باشید که براحتی بتوانید به این کشور مهاجرت کنید زیرا هرچه تقاضای مهاجرت بیشتر باشد سخت گیری برای ورود به این کشور نیز بیشتر خواهد بود.

در فهرست اخیر اقتصاد استرالیا رشد بسیار بالایی داشته است. این کشور با داشتن نرخ پائین بیکاری و تولید ناخالص ملی رو به افزایش خود، بحران های اقتصادی را به سرعت پشت سر گذارده است. استرالیا در زمینه تحقیق و توسعه بسیار پیشرو است و دارای فرصت های شغلی بسیار زیادی است.

نکته

البته استرالیا به دلیل اینکه کشوری مهاجرتی شناخته می شود اقتصاد رو به رشد خود را مدیون مهاجرانی است که از سراسر جهان به این مکان آمده اند. اگر به صورت کلی بخواهیم امر مهاجرت را مورد بررسی قرار دهیم و بخواهیم بین کشورهای جهان انتخاب واحدی داشته باشیم به صورت دقیق نمی توان بهترین و آسانترین کشورها جهت مهاجرت را ذکر کرد.

چون بنابر شاخص ها و فاکتورهای موجود هر فردی بنابرشرایط موجود خود می تواند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند. فاکتورهای مهمی که در این زمینه می توان در نظر داشت و به عنوان معیار سنجش لحاظ کرد عبارت انداز: شاخص هایی همچون شرایط و سیستم حقوقی، امنیت شغلی و اجتماعی، بیمه، مالیات، شرایط آب و هوا، وضعیت و شرایط آتی جامعه که هر شخصی بنابر سلایق و ویژگی های خود شاخص ویژه ای را مدنظر قرار می دهد و اولویت خاصی برای انتخاب کشور مناسب خود خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کشورهای متفاوت و داشتن بهترین انتخاب با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *