شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مهاجرت به آلمان

بررسی شرایط مهاجرت به آلمان

کشور آلمان از جمله کشورهای پر طرفدار اروپا می باشد که سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به آلمان اقدام می نمایند. از همین رو با آشنایی از شرایط ورود به کشور آلمان انتخاب صحیح و هدفمند تری را خواهیم داشت. افراد به واسطه شرایط خود می توانند یکی از گزینه های مطرح شده را انتخاب کنند. در این متن به روش های مهاجرت به آلمان می پردازیم که توسط وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده است.

1- ویزای تحصیلی کشور آلمان :

با توجه به رایگان بودن تحصیل در آلمان، خواستگاه سیل عظیمی از علاقه مندان به تحصیل می باشند که شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور امتحان کنند. یکی از روش های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای تحصیلی می باشد. داوطلبان می توانند با سپری کردن دوره ای در این کشور شانس خود را برای کار پیدا کردن افزایش دهند.

لازم بذکر است ویزای تحصیلی روش مهاجرتی نمی باشد ولی زمینه ساز اقامت کشور آلمان است.

دروس در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و علاقه مندان به تحصیل می توانند با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان آلمانی که معمولا نمره B2 است برای ادامه تحصیل در این مقطع اقدام نمایند. دانشجویان برای تحصیل در مقاطع بالاتر می توانند با ارائه ی نمره ی مناسب در آزمون آیلتس اقدام کرده و از تحصیلات در دانشگاه های کشور آلمان بهره مند شوند.

آن دسته از دانشجویان که بدنبال تحصیل به زبان انگلیسی می باشند. موسسه زبان آریاناپارس برگزار کننده دوره های کوتاه مدت آیلتس می باشد که می توانید از آن بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

مدت زمان دوره های تحصیلی در کشور آلمان برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 4 ، 2 و 4 سال می باشد که برای اخذ مدرک لازمه این زمان باید سپری شود. لازم بذکر است که برخی از دوره های دانشگاهی کشور آلمان بازه های زمانی کمتری را دارند.

 • شرایط زندگی :

با توجه به رایگان بودن تحصیلات در کشور آلمان، دانشجویان برای ادامه زندگی، مستلرم پرداخت هزینه های زندگی می باشند. هزینه های زندگی بصورت معمول بین 680 تا 750 یورو در ماه می باشد. بیشترین نرخ هزینه های زندگی را مسکن در اختیار دارد.

لازم بذکر است، دانشجویان در مقاطع مختلف اجازه کار در هفته خواهند داشت که به صورت معمول بین 10 تا 30 ساعت می باشد که به ازای هر ساعت 8 یورو حقوق دریافت خواهند کرد. با ذر آمد های حاصله می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

2- ویزای توریستی کشور آلمان :

اخذ ویزای توریستی کشور آلمان ، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. در حالت کلی برای اخذ روادید از هر کشور، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور، به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. اولین مرحله برای در خواست روادید هر کشوری تکمیل فرم تقاضای روادید است.

علاقه مندان سفر به کشور آلمان می توانند با اخذ ویزای توریستی این کشور از آلمان دیدن کنند. دارندگان ویزای توریستی آلمان به هیچ عنوان اجازه کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را ندارند.

ویزای توریستی از روش های مهاجرت به آلمان به احتساب نمی آید. بصورت معمول افراد در صورت اخذ ویزای توریستی بدنبال سفر پند روزه به این کشور می باشند. آن دسته از علاقه مندان که بدنبال اقامت کشور آلمان می باشند با اخذ ویزای توریستی بدنبال روش های غیرقانونی می باشند.

3- ویزای کار کشور آلمان :

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا و علی الخصوص کشور آلمان، بدین صورت می باشد که شغل و حرف مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت 3 هفته آگهی شود. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از سایر کشورهای اتحادیه اروپا، جهت قبول این شغل اقدام نکرد. در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

این قانون در راستای به کارگیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. با توجه به قوانین در نظر گرفته پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود. بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند و یا مدرک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بالاتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در آلمان خواهند داشت.

این روش یکی از برترین روش های مهاجرت به آلمان می باشد که افراد با کمترین هزینه موفق به اخذ اقامت این کشور می شوند.
موسسه آریاناپارس ویزای کار را به آن دسته از متقاضیان کشور آلمان پیشنهاد می کند که از مهارت لازم برای متقاعد کردن کارفرما برخوردار هستند.

4- ویزای سرمایه گذاری آلمان :

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان اخذ ویزای سرمایه گذاری می باشد. افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز می توانند برای این روش اقدام نمایند.

به صورت کلی روش های دیگری برای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد که روش ثبت شرکت برترین و مطمئن ترین حالت می باشد. راه ثبت شرکت بصورت زیر می باشد :

در حال حاضر افراد از طریق ثبت شرکت می توانند برای ویزای سرمایه گذاری کشور آلمان اقدام کنند. شرایط ثبت شرکت بدین گونه می باشد که افراد باید با یک فرد آلمانی و یا ایرانی که پاسپورت کشور آلمان را دارد شریک شود و حداقل 51 درصد سهام شرکت به نام فرد آلمانی باشد. در صورت داشتن بیلان مثبت در سه سال و  فراهم کردن فرصت شغلی برای حداقل 2 آلمانی می توان برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد.

روند کار بصورتی است که فرد آلمانی درخواست ثبت شرکت را ارائه کی دهد و فرد مورد نظر در ایران را بعنوان شریک خود معرفی می کند. فرد متقاضی با ارائه طرح توجیهی مناسب خود و سرمایه در نظر گرفته شده برای ویزای سرمایه گذاری کشور آلمان اقدام می نماید. لازم به ذکر است همسر و فرزندان زیر 18 سال تحت پوشش قرار گرفته می شوند.

یکی از مهم ترین فاکتور های روش ثبت شرکت، بهره مندی از بیزینس پلان مناسب و سود ده است. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با تجربه چندین ساله خود می تواند متقاضیان این امر را یاری رساند.

5- کارت آبی آلمان :

کارت آبی اتحادیه اروپا بر طبق ماده 19 قانون اقامت آلمان یک مجوز اقامت جدید و موقت است. این قانون که در اوت 2012 به تصویب رسیده است و در مورد جذب نیروهای بسیار کارآمد و متخصص است. بلوکارت در واقع یک مجوز اقامت مستقل است که برای تسهیل امر اخذ اقامت نیروهای متخصص خارج از اتحادیه اروپا تبیین شده است.

آلمان با توجه به سیاست های کلی اتحادیه اروپا قوانین کار و یا همان ویزای کار در کشور آلمان را اجرایی نموده است و این قوانین شرایط کار و اقامت را برای افراد متخصص خارجی در کشور آلمان فراهم آورده است.

اخذ ویزای جاب سیکر بدین منظور است که افراد متقاضی می توانند در مدت زمان 6 ماه در کشور آلمان به دنبال کار بگردند.

افراد درصورت فراهم کردن حداقل میزان حقوق و رضایت کارفرما می توانند بلوکارت را دریافت کنند. افراد در صورت دانش زبان آلمانی با 21 ماه و بدون مدرک زبان با 33 ماه کار کردن می توانند اقامت آلمان رادریافت کنند.
افراد با تخصص می توانند از این روش برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع و پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

 

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

14 پاسخ به “مهاجرت به آلمان”

 1. لیلا گفت:

  سلام. همسر من دکترایLibrary and Information Science داره از دانشگاه فردوسی مشهد. هیات علمی دانشگاه دولتی در تهران. دوبار پژوهشگر برتر کشور در حوزه علوم انسانی .در جشنواره فارابی رتبه آورده. طرح ملی دارد.در حوزه Scientometrics and Information Science فعالیت میکند. در سال ۱۳۸۶ فارغ التحصیل شده.
  خودم دبیر زبان انگلیسی هستم. یک فرزند ۱۵ ساله داریم.
  زبان آلمانی رو شروع کردیم.
  به چه روشی میتوانیم از طریق تخصص همسرم برای اقامت آلمان اقدام کنیم.
  در ضمن هر دو ۴۷ ساله هستیم.
  با سپاس

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید و یا اینکه از اینجا مستقیما جاب آفر بگیرید و بعد برای ویزای کاری آلمان اقدام نمایید که البته گرفتن جاب آفر از اینجا سخت می باشد و لی چنانچه بتوانید جاب آفر را دریافت نمایید پروسه ی کاری شما راحت تر ومطمئن تر می باشد.

 2. davood گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید…رشته بنده کارشناسی عمران هستش و در شرکت نفت کار میکنم…مدارک فنی بسیار زیادی هم در رابطه با رشته تحصیلیم و کاریم دارم…3سال هم سابقه کار دارم…زبانم هم در حد a2 هستش که ارتقا دادنش برام مشکلی نیست…مجرد هستم و 28 سالمه…شرایط من برای کار در المان مناسبه…؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای ویزای کاری شما باید جاب آفر داشته باشید که عملا گرفتنش کار مشکلی هستش.بهترین روش تحصیلی هستش که باید b2 آلمانی داشته باشید.و الان متاسفانه وقت سفارت آلمان بین یک سال و نیم تا 2 سال هستش.

 3. M.b.sh گفت:

  سلام بنده ۱۶ سالمه و مدرک زبان b1 رو تا ۱۸ سالگی میگیرم میخواستم بدونم اگه بخوام برای تحصیل در دانشگاه اقدام کنم میتونم کنارش فوتبال خودمو ادامه بدم و امکان گرفتن ویزای کار و ویزای تحصیلی هم زمان هست منظورم بستن قرارداد با یک تیم هست اگر شرایط رو بفرمایید ممنون میشم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   در حین تحصیل شما می توانید کار پاره وقت داشته باشید ولی امکان ادامه دادن فوتبال برای شما می باشد. بعد از پایان دوره ی تحصیلی خود می توانید کار پیدا کرده و ویزای خود را به ویزای کار تبدیل نمایید و از این طریق اقامت و در نهایت پاس دریافت نمایید.

 4. اتیلا گفت:

  سلام خسته نباشی من تصمیم گرفتم با پسرام به کشور المان مهاجرت کنیم لطفا منو راهنمایی کنید

 5. سعید گفت:

  سلام44سالمه ومتاهل دارای مدارک جوشکاری تخصصی وتکنسین تاسیسات بیمارستانی وکارشناسی برق قدرت از دانشگاه آزادهستم دارای 3فرزند2و10و16جهت کار ومهاجرت به کشور آلمان میخواهم اقدام کنم لطفا راهنمای کنید متشکرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد که انها را شاغل کنند مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.
   برای بلو کارت آلمان یک ویزای شش ماهه است، که در این 6 ماه شما زمان دارید کار پیدا کنید، مدرک زبان نیاز نمیباشد ولی لازم است با زبان المانی اشنا باشید. اگر کار پیدا نکردید باید به کشور خود برگردید

 6. محمد باقر گفت:

  سلام میشه در باره ی مهاجرت ورزشی توضیح دهید اگر بخوام فوتبال خود را در آلمان ادامه دهم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید و همه شرایط بگید و ادامه دادن ورزش حرفه ای در کنار تحصیل در دانشگاه چطور است

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باید شرایطتان واضح تر بررسی شود.
   اینکه چندسالتان میباشد، آخرین مقطع تحصیلیتان، سطح زبان و…
   همه ی این شرایط تاثیرگذار است
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 7. علیرضا گفت:

  باسلام ‘بنده ۵۷ساله هستم. سال۱۹۸۹از دانشگاه ITŪ به عبارتی ISTANBUL TECNICAL UNIVERSITY از دانشکده jeodezi ‘&fotogrametriفارغالتحصیل شدم
  وبیشاز۲۰سال در ایران در صنایع نفت’گاز وپتروشیمی کارکرده و سابقه کار دارم.بااندوخته ای بیش از۲۰۰هزار یورو قصد مهاجرت به آلمان ویدیوی از کشورهایی که برای انسانها ارزش قائلند قصدمهاجرت دارم.اگرامکاناتش وجودداشته باشد ‘قصدمهاجرت دارم.درصمن نسبت به زبان آلمانی بی تجربه هستم.درصورت امکان کوک‌کردن به بنده تلفن تماس: +۹۸۹۱۲۳۱۵۳۸۰۶بنام علیرضا شکوفی ارتباط برقرارفرمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ اقامت آلمان پیشنهادی که بتوان داد این است که ثبت شرکت نمایید البته شرط آن دادن 51 درصد سهم به یک شریک آلمانی و آورده 150 تا 200 هزار یورویی میباشد . دانستن حد اقل زبان آلمانی نیز از الزامات اولیه میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *