شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای سرمایه گذاری

یکی از روش های ورود به کشور آمریکا، ویزای سرمایه گذاری می باشد که در صورت احراز شرایط می توانید برای این ویزا درخواست کنید. وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس با سابقه ای درخشان در امور مهاجرتی و اخذ اقامت در کشور آمریکا می توانند هم وطنان عزیزمان را در راستای امور انتخاب پروژه و یا شرکت مقصد در آمریکا و اخذ ویزای سرمایه گذاری یاری رسانند.

مواردی که در این متن به آن ها پرداخته می شود به شرح زیر می باشد:

• بررسی اجمالی
• مرحله اول: پرونده یک پرونده
• مراحل بعدی: هزینه ها و درخواست ویزا
• آیا اعضای خانواده ام نیز می توانند ویزای مهاجرت دریافت کنند؟
• محدودیت ها
• هزینه ها
• مستندات مورد نیاز
• مصاحبه ویزا
• آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون
• واکسیناسیون مورد نیاز
• چقدر طول می کشد؟
• نامعتبر بودن ویزا
• اشتباه در ارائه اطلاعات حقوقی یا تقلب
• هنگامی که شما ویزای مهاجرت خود را دارید
• ورود به ایالات متحده: بندر ورودی
• نحوه درخواست شماره کارت اعتباری اجتماعی
• هنگامی که شما یک مهاجر دائمی هستید
• اطلاعات اضافی
• سوالات ویزای عمومی

بررسی اجمالی ویزای سرمایه گذاری

هر سال مالی (۱ اکتبر تا ۳۰ سپتامبر )، حدود ۱۴۰،۰۰۰ ویزای مهاجرت مبتنی بر اشتغال در دسترس هستند به متقاضیان واجد شرایط بر اساس مفاد قوانین مهاجرت ایالات متحده ساخته شده است. ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال به پنج دسته اولویت تقسیم می شوند.

این صفحه وب فرایند درخواست ویزا را برای اولویت اشتغال پنجم (E5) سرمایه گذاران مهاجر، همچنین به نام کارآفرینان مهاجر نامیده می شود، توضیح می دهد. انتخاب ویزای مهاجرتی را برای استخدام اضافی بر اساس دسته ویزای مهاجر انتخاب کنید.

قانون مهاجرت ایالات متحده، برای سرمایه گذاران مهاجر جهت دسترسی به شرکت های تجاری جدید که از طریق ایجاد شغل و سرمایه گذاری به اقتصاد آمریکا سود می رساند، به ویزا دسترسی پیدا می کند. سرمایه گذاران E5 به میزان ۷/۱ درصد از تمامی ویزاهای مهاجرتی که بر اساس اشتغال در سراسر جهان صادر می شوند، در هر سال دریافت می کنند.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک ویزای سرمایه گذاری، یک مهاجر خارجی باید بدون قرض گرفتن حداقل مبلغ معادل سرمایه مورد نیاز در یک شرکت تجاری واجد شرایط سرمایه گذاری کند:

• ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار (ایالات متحده)
• ۵۰۰،۰۰۰ دلار (ایالات متحده) در یک بیکاری بالا و یا منطقه روستایی، به عنوان یک منطقه شغلی هدفمند مورد توجه قرار گرفته است.

سرمایه گذاری واجد شرایط باید ظرف دو سال شغل های تمام وقت را برای حداقل ۱۰ شهروند آمریکایی، ساکنین دائمی قانونی یا مهاجران دیگر مجاز به کار در ایالات متحده، بدون سرمایه گذار و همسر سرمایه گذار، پسران یا دختران، ایجاد کند.

دسته وام سرمایه گذار مهاجرین عبارتند از:

• ایجاد اشتغال در خارج از یک منطقه هدفمند – C5
• ایجاد اشتغال در یک منطقه روستایی / بالا بیکاری – T5
• برنامه خلبان سرمایه گذار در یک منطقه هدف قرار ندارد – R5
• برنامه خلبان سرمایه گذار در یک منطقه هدفمند – I5

برای دریافت ویزای سرمایه گذار مهاجر E5، متقاضی باید فرم I-526، پرونده مهاجرین توسط کارآفرین بیگانه، با خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS). برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط واجد شرایط بودن به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر و درخواست شکایت فرم I-526، به بخش سرمایه گذاری مهاجرتی EB-5 مراجعه کنید.

گواهی کار برای سرمایه گذاران مهاجر مورد نیاز نیست. تقاضای فرم I-526 قبل از درخواست ویزای مهاجر در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از ایالات متحده باید توسط USCIS تایید شود.

مرحله اول: پرونده یک پرونده

برای دریافت ویزای سرمایه گذار مهاجر E5، متقاضی باید فرم I-526، پرونده مهاجرین توسط کارآفرین بیگانه، با خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS). برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط واجد شرایط بودن به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر و درخواست شکایت فرم I-526، به بخش سرمایه گذاری مهاجرتی EB-5 مراجعه کنید.

گواهی کار برای سرمایه گذاران مهاجر مورد نیاز نیست. تقاضای فرم I-526 قبل از درخواست ویزای مهاجر در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از ایالات متحده باید توسط USCIS تایید شود.

مراحل دوم: هزینه ها و درخواست ویزا

پس از تصویب این پرونده، USCIS به مرکز ویزای ملی (NVC) ارسال می شود. پس از دریافت، NVC شماره پرونده را برای پرونده تعیین می کند. هنگامی که تاریخ اولویت متقاضی مطابقت با آخرین تاریخ واجد شرایط بودن، NVC به متقاضی فرم واگذار فرم DS-261، انتخاب آدرس و نمایندگی را به متقاضیان آموزش می دهد.

(نکته: اگر شما یک وکیل دارید، NVC به شما دستور نمی دهد فرم DS-261 را تکمیل کنید). NVC قبل از پردازش پرونده متقاضی را با ارائه متقاضی به دستورالعمل های ارسال هزینه های مناسب آغاز خواهد کرد.

پس از پرداخت هزینه های مناسب، NVC از متقاضی درخواست اسناد لازم ویزای مهاجر، از جمله فرم های درخواست، اسناد مدنی و غیره را درخواست خواهد کرد. درباره مرکز ملی ویزا بیشتر بدانید پردازش پرونده ویزا و مرکز کمک به سرمایه گذاران EB-5 NVC.

آیا اعضای خانواده ام نیز می توانند ویزای مهاجرت دریافت کنند؟

بر اساس تقاضای مورد تأیید شما، همسر و فرزندان غیرقانونی مادام العمر، که کمتر از ۲۱ سال دارند، ممکن است برای ویزای مهاجرت با شما درخواست کنند. مثل شما، آنها همچنین باید فرم های درخواستی را پر کنند، مدارک مدنی ملکی را دریافت کنند، هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنند، و معاینات پزشکی را انجام دهند.

همسران همجنس گرا از شهروندان ایالات متحده و ساکنان دائم قانونی (LPR) همراه با فرزندان کوچک خود، اکنون برای همان مزایای مهاجرت به عنوان همسران متضاد جنسی واجد شرایط هستند.

مامورین کنسولگری در سفارتخانه ها و کنسولگری های آمریکا درخواست های ویزای مهاجرت خود را پس از دریافت یک پرونده I-130 یا I-140 تایید شده از USCIS محکوم می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا به سؤالات متداول مراجعه کنید.

محدودیت های عددی

ویزای سرمایه گذار مهاجرتی به ترتیب زمانی که صادر می شود، صادر می شود تا زمانی که مقیاس عددی سالانه برای این رده رسیده باشد. تاریخ ثبت تقاضانامه به تاریخ اولویت متقاضی تبدیل می شود. ویزای مهاجرتی را نمی توان پس از تاریخ اولویت متقاضی دریافت کرد.

در بعضی از دسته های به شدت بیش از حد مجاز، ممکن است یک دوره انتظار چندین سال قبل از تاریخ اولویت رسیده باشد. چک لیست ویزا برای آخرین تاریخ های اولویت را بررسی کنید.

هزینه ها

هزینه های خدمات زیر می باشد:
• پرونده فرم I-526، پرونده مهاجرین توسط کارآفرین بیگانه (این هزینه توسط USCIS متهم شده است)
• پردازش درخواست ویزای مهاجر، فرم DS-260
• معاینه پزشکی و واکسیناسیون مورد نیاز (هزینه ها متفاوت است)
• هزینه های دیگر ممکن است عبارتند از: ترجمه ها؛ اتهام فتوکپی هزینه دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مهاجر (مانند گذرنامه، گواهی

پلیس، گواهی تولد، و غیره)؛ و هزینه سفر سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای مصاحبه ویزا. هزینه ها از کشور به کشور و مورد به مورد متفاوت است.

برای هزینه های فعلی برای خدمات وزارت امور خارجه، هزینه های خدمات ویزا را ببینید . برای هزینه های فعلی برای خدمات USCIS، مراجعه کنید هزینه های ثبت نام را بررسی کنید در وب سایت USCIS.

توجه: هزینه هر مهاجر احتمالی، صرف نظر از سن، باید پرداخت شود و قابل استرداد نباشد.

هزینه ها نباید به NVC پرداخت شود و یا در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن مصاحبه ویزای خود را انجام داده اید مگر اینکه به طور خاص درخواست شده باشد پرداخت شود. متقاضیان با دستورالعمل های NVC در مورد کجا و هنگام پرداخت هزینه های مناسب ارائه می شوند. پرداخت ها را به آدرس NVC در پورتسموث، نیوهمپشایر ارسال نکنید.

مستندات مورد نیاز ویزای سرمایه گذاری

به طور کلی، اسناد زیر لازم است:
• گذرنامه (های) معتبر برای شش ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به ایالات متحده، مگر اینکه اعتبارنامه اضافی به طور خاص توسط سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور شما درخواست شود. لطفا دستورالعمل های راهنمای را مرور کنید.

• فرم DS-260، درخواست پناهندگی ویزای مهاجر و بیگانه.
• دو عکس (۲) ۲x2. فرمت عکس مورد نظر را که در عکس های مورد نیاز توضیح داده شده را مشاهده کنید.
• مستندات مدنی برای متقاضی مشاهده اسناد متقاضی باید ثبت برای اطلاعات خاص بیشتر در مورد الزامات اسناد و مدارک، از جمله اطلاعات که در آن اسناد ممکن است نیاز به ترجمه شود. مامورین کنسولی ممکن است در مصاحبه ویزا خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اسناد اصلی (یا مدارک قانونی) خود را مانند گواهینامه های تولد و ازدواج، و همچنین نسخه های قابل خواندن اسناد مدنی اولیه و هر گونه ترجمه مورد نیاز خود را برای مصاحبه ویزای مهاجر خود بیابید. اسناد اصلی و ترجمه ها می تواند به شما بازگردد.

• پشتیبانی مالی، در مصاحبه ویزای مهاجر شما بایستی به افسر کنسول نشان دهید که شما در ایالات متحده به اتهام عمومی نخواهید رسید.
• فرم های آزمون های پزشکی تکمیل شده، پس از انجام معاینه پزشکی و واکسیناسیون آنها توسط پزشک پانل ارائه شده است

مصاحبه ویزا

هنگامی که NVC تعیین پرونده را با تمام اسناد مورد نیاز تکمیل می کند، آنها قرار ملاقات مصاحبه متقاضی را برنامه ریزی می کنند. NVC سپس پرونده حاوی پرونده متقاضی و اسناد ذکر شده در بالا را به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن متقاضی برای ویزا مصاحبه می شود ارسال می کند.

متقاضی، وکالت و نماینده شخص ثالث، در صورت لزوم، ایمیل های ملاقات یا نامه ها (در صورتی که هیچ آدرس ایمیل در دسترس نیست)، شامل تاریخ و زمان مصاحبه ویزای متقاضی همراه با دستورالعمل، شامل راهنمایی برای اخذ یک پزشکی معاینه.

هر متقاضی باید گذرنامه معتبر را به مصاحبه و همچنین سایر اسنادی که قبلا به NVC ارائه نشده است، آورده شود. یک افسر کنسولی با متقاضی مصاحبه می کند و افسر کنسول تعیین خواهد کرد که آیا متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای مهاجرتی با توجه به قانون مهاجرت ایالات متحده است.

اسکن های اثر انگشت دیجیتال، در روز مصاحبه گرفته خواهد شد. به طور کلی، یک متقاضی اسناد مدنی اصلی و نسخه اصلی را در زمان مصاحبه دریافت می کند.

آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون ویزای سرمایه گذاری

توجه مهم: در آماده سازی برای مصاحبه شما، قبل از مصاحبه ویزا، باید برنامه ریزی و تکمیل معاینه پزشکی و هر واکسن مورد نیاز خود را انجام دهید. قبل از اینکه ویزای مهاجرت صادر شود، هر متقاضی، صرف نظر از سن، باید معاینه پزشکی انجام دهد که باید توسط یک پزشک پانل مجاز انجام شود.

NVC دستورالعمل های متقاضی در مورد معاینات پزشکی را فراهم می کند، از جمله اطلاعات در مورد پزشکان پانل مجاز. مشاهده معاینه پزشکی برای اطلاعات بیشتر، از جمله یک لیست از پزشکان پانل های کشور، و پرسش های متداول.

واکسیناسیون مورد نیاز ویزای سرمایه گذاری

قانون مهاجرت آمریکا مستلزم درخواست متقاضیان ویزای مهاجر برای دریافت واکسن های خاص قبل از صدور ویزای مهاجر است. شرایط واکسیناسیون برای IV متقاضیان برای لیست واکسیناسیون مورد نیاز و اطلاعات اضافی را ببینید.

چقدر طول می کشد؟

پرونده های مربوط به کارهای مربوط به ویزای سرمایه گذار مهاجر، وقت اضافی را اتخاذ می کنند زیرا آنها در دسته های ویزا محدود هستند. طول زمان از مورد به مورد متفاوت است و برای موارد فردی با هیچ دقت قابل پیش بینی نیست.

بعضی از موارد به تأخیر انداخته می شوند، زیرا متقاضیان به دقت به دنبال دستورالعمل ها نیست بعضی از درخواست های ویزا نیاز به پردازش اداری بیشتری دارند که پس از آنکه مامورین کنسولی با متقاضی مصاحبه می کنند، وقت اضافی را می گیرند.

نامعتبر بودن ویزای سرمایه گذاری

شرایط و فعالیت های خاصی ممکن است یک متقاضی را برای ویزا واجد شرایط بداند. نمونه هایی از این موارد غیرقابل قبول عبارتند از: قاچاق مواد مخدر؛ بیش از یک ویزای قبلی؛ و ارسال مدارک جعلی. اگر شما برای ویزا واجد شرایط هستید، توسط افسر کنسولی مطلع خواهید شد و به شما توصیه می شود که آیا از عدم پذیرش در دسترس شما در دسترس است و چه پروسه لغو است.

اشتباه در ارائه اطلاعات حقوقی یا تقلب

تلاش برای به دست آوردن ویزا با اشتباه غلط ادعایی در مورد یک واقعیت یا تقلب ممکن است موجب شود که شما به طور دائم برای دریافت ویزای ایالات متحده یا وارد آمریکا نباشید.

هنگامی که شما ویزای مهاجرت خود را دارید: باید بدانید

اگر شما یک ویزای مهاجرتی صادر می کنید، افسر کنسولی به شما پاسپورت خود را که شامل ویزای مهاجر و یک بسته مهر و موم که حاوی اسنادی است که شما ارائه کرده اید، به شما ارائه می دهد. مهم است که بسته بندی شده را باز نکنید.

هنگام ورود به ایالات متحده، فقط این مهاجرت ایالات متحده باید این بسته را باز کند. شما ملزم به ورود به ایالات متحده قبل از تاریخ انقضا که در ویزای خود چاپ شده است. هنگام مسافرت، متقاضی اصلی (یا اصلی) باید قبل یا همزمان با اعضای خانواده که ویزا دارند، وارد ایالات متحده شوند.

USCIS مهاجرت – پس از دریافت ویزای مهاجرت و قبل از سفر به ایالات متحده، باید هزینه مهاجرت USCIS به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) را پرداخت کنید. USCIS مهاجرت را انتخاب کنید.

توجه مهم : USCIS یک کارت اقامت دائم (فرم I-551 یا کارت سبز) را صادر نمی کند تا زمانی که هزینه آن را پرداخت کنید.

ورود به ایالات متحده: بندر ورودی

یک ویزا اجازه می دهد یک شهروند خارجی برای ورود به بندر ایالات متحده سفر کند و اجازه ورود به ایالات متحده را درخواست کند. متقاضیان باید آگاه باشند که ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. وزارت امنیت، ایالات متحده گمرک و مقامات حفاظت از مرزها (CBP) از قدرت به اجازه یا رد ورود به ایالات متحده است. مسافران باید اطلاعات مهمی در مورد پذیرش و شرایط ورود را در وب سایت CBP تحت Travel بررسی کنند.

پس از پرداخت هزینه مهاجرت USCIS (در بالا توضیح داده شده) و به عنوان یک اقامت دائم به ایالات متحده پذیرفته شده است، کارت اقامت دائم شما، فرم I-551 (که قبلا کارت ثبت نام بیگانه نامیده می شود) نیز نامیده می شود (کارت سبز) به شما ارسال خواهد شد.

نحوه درخواست شماره کارت اعتباری اجتماعی

اگر در فرم درخواست ویزای مهاجری خود برای دریافت کارت شماره سوسیال سکیوریتی خود پس از ورود به ایالات متحده به عنوان مهاجر انتخاب کنید، کارت شما به صورت ایمیل به آدرس ایالات متحده فرستاده می شود که در فرم درخواست خود تعیین کرده اید و باید تقریبا شش هفته بعد پذیرش شما اگر تصمیم گرفتید شماره کارت اعتباری خود را به صورت خودکار دریافت کنید، باید تقاضای دریافت کارت پس از ورود خود به ایالات متحده کنید. درباره اداره تامین اجتماعی اطلاعات بدست بیاورید سایت اینترنتی.

هنگامی که شما یک مهاجر دائمی هستید

برای آمدن به ایالات متحده به طور دائم، شما می خواهید بیشتر در مورد وضعیت خود به عنوان یک اقامت دائم قانونی مطلع شوید.مشاهده به ایالات متحده خوش آمدید: راهنمای مهاجران جدید برای بررسی اطلاعات در مورد وب سایت USCIS در مورد زندگی در ایالات متحده.

اطلاعات اضافی ویزای سرمایه گذاری

متقاضیان ویزای مهاجر نباید هیچ ترتیب سفر داشته باشند، از مالکیت استفاده کنند یا مشاغل را ترک کنند تا زمانی که ویزا صادر نشود. بعضی از درخواست های ویزا نیاز به پردازش اداری بیشتری دارند که پس از مصاحبه با متقاضی ویزا، زمان بیشتری می گیرد. یک ویزای مهاجر به طور کلی برای شش ماه از تاریخ صدور مجوز است.

سوالات ویزای عمومی ویزای سرمایه گذاری

• قبل از ارسال درخواست خود، از شما درخواست می کنیم که به دقت از این وب سایت برای پاسخ به سوالات خود، بررسی کنید. به دلیل حجم سوالات، ما نمی توانیم پاسخ فوری به درخواست شما را تحمل کنیم.
• اگر پرونده شما مربوط به یک پرونده ویزا در خارج از کشور است، ابتدا باید با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تماس بگیرید و پرونده مربوط به وضعیت اطلاعات را داشته باشید. برای پیدا کردن اطلاعات تماس، سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را انتخاب کنید.

مطلب بسیار مهم در بحث سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم آمریکا این نکته است که شما می بایست سرمایه خود را قبل ورود به خاک آمریکا به این کشور انتقال دهید فلذا اهمیت انتخاب درست و با شناخت کافی مهم ترین اصل پیش روی متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا محسوب می شود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *