مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا کشوریست در جنوب اروپا که متقاضیان زیادی برای مهاجرت به ایتالیا سالیانه روانه این کشور می شوند. در حال حاضر روش های متعددی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد که متقاضیان با توجه به احراز شرایط مورد نیاز می توانند برای ورود به این کشور اقدام نمایند. کشور ایتالیا بعنوان پنجمین کشور پرجمعیت اروپا شناخته می شود و از همین حیث در دنیا، در جایگاه ۲۳ قرار دارد.

با بررسی انواع روش های مهاجرت به ایتالیا می توان به آن دسته از علاقه مندان ایتالیا که بدنبال راه ورود می باشند کمک کرد تا با انتخاب های بهتر برای این امر اقدام نمایند. بصورت کلی برای ورود به کشور ایتالیا، متقاضیان می توانند از ۴ روش ویزای توریستی، کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی تصمیم به ورود به این کشور را در سر بپرورانند.

وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس به تحلیل هر ۴ روش ورود به ایتالیا پرداخته و اطلاعات اولیه را در اختیار علاقه مندان به ایتالیا قرار داده است.

۱- ویزای توریستی کشور ایتالیا :

ویزای توریستی به منظور سپری کردن دوره ای مشخص در خاک کشور ایتالیا با هدف مشخص می باشد. متقاضیان برای اخذ روادید از کشور ایتالیا در مدت زمان محدود باید برای ویزای توریستی این کشور اقدام نمایند.

برای اخذ ویزای توریستی هر کشوری، فرد متقاضی باید مدارکی را به سفارت و با آفیسر مربوطه ارائه دهد که نشان دهنده بازگشت فرد به کشور مبداء است. از همین رو، ویزای توریستی هیچگاه به اقامت دائم منجر نمی شود.

بصورت معمول افرادی که قصد سپری کردن مدت کوتاهی را برای مهاجرت به ایتالیا را دارند از طریق ویزای توریستی برای این کشور اقدام می نمایند و پس از بازدید یا دیدار به کشور مبدا خود بازگردند. بصورت معمول مدت زمان ویزای توریستی برای اولین بار ۲۸ روز تا ۳ ماه می باشد. بواسطه حضور ایتالیا در محدوده شینگن، افراد در صورت اخذ ویزای توریستی ایتالیا می توانند در مدت زمان مشخص شده به کشور های دیگر این حوزه مسافرت کنند.

۲- ویزای تحصیلی کشور ایتالیا :

کشور ایتالیا از آن دسته کشورهایی است که اگر به زبان ایتالیایی دانشجویان دروس را انتخاب کنند، می توانند از تحصیلات رایگان بهره مند شوند و در صورت انتخاب زبان انگلیسی، دانشجویان مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با دانشگاه انتخابی، رشته مورد نظر در مقطع تحصیلی متغیر خواهد بود.

بصورت معمول دانشگاه ها برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد نمره ۶ آزمون آیلتس و دکترا نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس را از دانشجویان طلب می کند. دانشجویان می توانند برای سرعت در کسب نمره زبان ایده آل با مشاورین موسسه زبان آریاناپارس در ارتباط بوده تا از شرایط کلاس ها و دوره های موسسه مطلع شوند.

کشور ایتالیا یکی از برترین و بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی، و هنر می باشد برای مهاجرت به ایتالیا نکته حائز اهمیت، پل در نظر گرفتن این کشور برای تحصیل در مقطع دکترا کشورهای برتر دنیا است. دوره های تحصیلی از حیث مدت زمان همانند سایر کشورهای حوزه یورو می باشد بصورتیکه مقطع کارشناسی چهار سال، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب ۲ و ۴ سال بطول می انجامد.

لازم بذکر است که کشور ایتالیا برای دانشجویانی که استطاعت مالی مناسبی را ندارند بورسیه ای را در نظر گرفته است که بخش عمده ای از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان را در بر می گیرد. فلذا دانشجویان می توانند با فراهم کردن شرایط بورسیه DSU از این بورسیه بهره مند شوند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان و علی الخصوص ایتالیا، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریانا پارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی موسسه نیز خواهد بود.

۳- ویزای کار کشور ایتالیا :

کشور ایتالیا با توجه به واقع شدن در حوزه اتحادیه اروپا، قوانین حقوقی کار مشابه ای را با سایر کشورهای این حوزه دارد. بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری و اتحادیه اروپا، بدین منوال می باشد که حرفه مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا، به مدت ۳ ماه آگهی گردد. قوانین بدین شکل تنظیم شده است که در ابتدا افراد متخصص کشور ایتالیا در درجه اول قرار دارند و اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

در ارتباط با ویزای کار، افرادی که واجد شرایط می شوند می توانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند و از خدمات و امکاناتی که کارفرما برای نفر اصلی در نظر می گیرد، بهره مند شوند. لازم بذکر است با توجه به شرایط دشوار اخذ ویزای کار در کشور ایتالیا، علاقه مندان مهاجرت به ایتالیا تصمیم به سپری کردن دوره ای تحصیلی در این کشور گرفته و پس از آن از تبدیل ویزا استفاده می کنند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع و پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

۴- ویزای سرمایه گذاری ایتالیا :

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایتالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری می باشد. افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز می توانند برای این روش اقدام نمایند.

به صورت کلی روش های دیگری برای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد که روش ثبت شرکت برترین و مطمئن ترین حالت می باشد. راه ثبت شرکت بصورت زیر می باشد :

در حال حاضر افراد از طریق ثبت شرکت می توانند برای ویزای سرمایه گذاری کشور ایتالیا اقدام کنند. شرایط ثبت شرکت بدین گونه می باشد که افراد باید با یک فرد ایتالیایی و یا ایرانی که پاسپورت کشور ایتالیا را دارد شریک شود و حداقل ۵۱ درصد سهام شرکت به نام فرد ایتالیایی باشد. در صورت داشتن بیلان مثبت در سه سال و  فراهم کردن فرصت شغلی برای حداقل ۲ آلمانی می توان برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد.

روند کار بصورتی است که فرد ایتالیایی درخواست ثبت شرکت را ارائه می دهد و فرد مورد نظر در ایران را بعنوان شریک خود معرفی می کند. فرد متقاضی با ارائه طرح توجیهی مناسب خود و سرمایه در نظر گرفته شده برای ویزای سرمایه گذاری کشور ایتالیا اقدام می نماید. لازم به ذکر است همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تحت پوشش قرار گرفته می شوند.

یکی از مهم ترین فاکتور های روش ثبت شرکت، بهره مندی از بیزینس پلان مناسب و سود آور است. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با تجربه چندین ساله خود می تواند متقاضیان این امر را یاری رساند.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *