کشور بلژیک یکی از کشورهای اتحادیه غربی اروپا میباشد که کشوری پرجمعیت است وکشور بلژیکیکی از کشورهای بسیار پیشرفته اتحادیه اروپا میباشد که با توجه به شرایط داخلی پیشرفته ای که دارد، امروزه مهاجرت به بلژیک رونق بسیار زیادی گرفته است.

برنامه‌ها و راه های مختلفی وجود دارد که متقاضی می‌تواند با توجه به شرایط خود راه‌ها را انتخاب کرده و از این طریق به کشور بلژیک مهاجرت نماید.مهاجرت به بلژیک از راه های مختلفی صورت می گیرد که می توانیم به مهاجرت از طریق تحصیل ،سرمایه‌گذاری و پناهندگی و یا مهاجرت از طریق ازدواج و تولد اشاره مستقیمی داشته باشیم که هر کدام از آنها شرایط خاص و ویژه خود را دارد.

شما برای اینکه بتوانید از تمامی شرایط و ضوابط مهاجرت کشور بلژیک آشنایی کامل پیدا کنید، می توانید از راهنمایی و مشاوره یک وکیل مهاجرت درجه یک استفاده کنید.در رابطه با مهاجرت به کشور زیبای بلژیک از طریق ویزای تولد می توانیم به این مورد اشاره کنیم که به کودکی که در کشور بلژیک متولد می شود، به راحتی تابعیت این کشورداده میشودو امکانات بسیار خوب و مطلوبی که برای هر شهروند بلژیکی در نظر گرفته شده است، به این نوزاد نیز تعلق میگیرد و می تواند در طول زندگی خود در این کشور از آنها استفاده کند.

شرایط مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک شامل چندین شرایط مهم می باشد که به شرح و منظور زیر می باشد:

۱_اولین عاملی که تعیین کننده شرایط فرد مهاجر می باشد، مربوط به نوع ویزای اقامتی این افراد است، به عنوان مثال فردی که می خواهد از طریق ویزای تحصیلی به کشور بلژیک مهاجرت نماید، باید در ابتدا دارای حداقل مدرک دیپلم و کسب نمره قبولی لازم در آزمون ورودی شده باشد، همچنین مدرک زبان معتبری که بتواند در دانشگاههای بلژیک ثبت‌نام کند را دارا باشد تا بتواند از طریق تحصیلی به بلژیک مهاجرت کنند.

۲_شرایط دیگر در واقع همان شرایط سنی افراد متقاضی باشد که اگر فرد متقاضی میخواهد به این کشور مهاجرت کند و موفق به دریافت هرگونه ویزایی شده باشد، باید شرایط سنی۱۸ تا ۵۰ سال را داشته باشد تا بتواند مراحل اولیه گرفتن ویزا را طی کند.

روش های مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک شامل چندین روش بسیار مهم می باشد که امروزه متقاضیان برای رفتن به کشور بلژیک یکی از این روش ها استفاده می کنند که ما در این قسمت به بررسی و شرح این روش‌های مهم می پردازیم.

 • یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به بلژیک مربوط به مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که این نوع مهاجرت نیز شرایط خاص خود را دارد.از جمله دلایلی که سبب شده است امروزه متقاضیان بسیار زیادی از طریق تحصیل به کشور بلژیک مهاجرت نمایند، مربوط به بالا بودن اعتبار مدارک دانشگاه های کشور بلژیک و همچنین بالا بودن استانداردهای علمی این کشور است که مهاجران تحصیلی در این کشور افزایش پیدا کند.
 • از جمله راه های مهاجرت به کشور بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. سرمایه‌گذاری روش های مختلفی دارد و هر روش نتیجه اقامتی متفاوت نیز خواهد داشت.یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری خرید ملک در کشور بلژیک می باشد.
 • از دیگر راه های گرفتن اقامت کشور بلژیک مربوط به ازدواج با شخصی است که تابعیت این کشور را داشته باشد. این روش بلافاصله منجر به اخذ تابعیت و شهروندی بلژیک برای همسر خارجی نخواهد شد. برای دریافت تابعیت و گرفتن اقامت بلژیک فرد متقاضی باید مدت زمانی با همسر بلژیکی زندگی کند تا مشمول شرایط اخذ شهروندی شود و بر طبق قوانین کشور بلژیک برای ازدواج دو طرف باید سن بالای۱۸ سال داشته باشند و در زمان ازدواج مجرد باشند.
 • ویزای کار کشور بلژیک: قوانین حقوقی کار در کشور بلژیک همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد. بصورت کلی قوانین موجود بدین منوال می باشد که به کار فرمایی که به دنبال نیروی کار متخصص برای کار مورد نظر می باشد می بایست حرف مورد نظر رادر سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی کند. در ابتدا افراد متخصص کشور بلژیک مورد ارزیابی قرار می گیرند و اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه جهت قبول این شغل درخواست نداده باشند، در این زمان سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظرخود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

  با توجه به شرایط ذکر شده، شانس افراد در صورتی که کارفرمایی را نداشته باشند بسیار پایین بوده و بهترین روش سپری کردن دوره ای تحصیلی در خاک این کشور می باشد.

مهاجرت به بلژیک تا چه حد امکان پذیر است؟

اولین عاملی که می‌توانیم بگوییم باعث می‌شود که مدت زمان اقامت شما را به کشور بلژیک تعییننماید، مربوط به نوع ویزای اقامتی میباشد. به عنوان مثال افرادی که ویزای اقامتیوی از نوع تحصیلی باشد تا تمام شدن دوره تحصیلی خود می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد و اگر در کشور بلژیک شغل مناسبی را برای خود پیدا کرد، می‌تواند که اقامت دائم این کشور را نیز از این طریق دریافت کند.

زمانی که فرد متقاضی ویزای سرمایه گذاری خود را دریافت کند، می تواند تا زمانی که سرمایه های خود را در شرکت های کلان این کشور به کار انداخته است در این کشور اقامت داشته باشد.

پس یکی از عواملی که به طور مستقیم می تواند بر روی مدت زمان اقامت شما در کشور بلژیک تاثیرگذار باشد، مربوط به شرایط فرد متقاضی می باشد.

هزینه مهاجرت به بلژیک

اولین هزینه ای که فرد متقاضی باید آن را در اسرع وقت پرداخت کند، مربوط به هزینه های گرفتن ویزا می باشد. همانطور که می‌دانید گرفتن ویزا نیز شامل مراحلی می‌شود که در هر مرحله فرد متقاضی باید هزینه هایی را به حساب دولت واریز کند تا ویزا به آنها تعلق بگیرد و با توجه به نوع ویزایی که فرد متقاضی انتخاب می‌کند، هزینه ها متغیر می باشد.

در مرحله اول برای گرفتن فرم درخواست ویزا، فرد متقاضی باید هزینه ای را که بسیار ناچیز می باشد در داخل سایت پرداخت کند تا فرم ارسال شود و هزینه دیگر مربوط به هزینه گرفتن وقت سفارت می باشد که این هزینه نیز بسیار مهم و ضروری می باشد و حتماً فرد متقاضی باید آن را پرداخت کند تا وقت تعیین شود.

هزینه دیگر مربوط به هزینه های زندگی فرد متقاضی در کشور بلژیک می باشد. این هزینه نیز به نوع ویزا بستگی دارد، به عنوان مثال اگر از طریق تحصیل بتواند اقامت کشور بلژیک را دریافت کند، نیمی از هزینه های زندگی فرد را دولت پرداخت می‌کند، اما اگر فرد از راه‌های دیگر ویزای خود را دریافت کند تمامی هزینه ها را به طور کامل باید شخص متقاضی بپردازد. این هزینه ها نیز شامل هزینه هایی مانند هزینه خورد و خوراک، محل سکونت و هزینه رفت و آمد در کشور بلژیک می شود.

مزایای مهاجرت به بلژیک

مزایای زندگی در بلژیک بسیار زیاد می باشد که همین امر سبب شده است امروزه کشور بلژیک پذیرای متقاضیان بسیار زیادی باشد که در این قسمت می خواهیم درباره مهمترین مزایای زندگی و مهاجرت به این کشور توضیح دهیم:

۱_اولین و مهم‌ترین مزیت برای افرادی که میخواهند به کشور بلژیک مهاجرت کنند و در این کشور زندگی کنند و اقامت طولانی مدت داشته باشند، مربوط به شرایط اقتصادی کشور بلژیک می باشد.

۲_مزیت مهمی که می‌توانیم در این قسمت برای شما بیان کنیم، مربوط به وضعیت کار در کشور بلژیک می باشد و از آنجایی که کشور بلژیکیک کشور بسیار پیشرفته میباشد، شرکتهای تجاری بسیار زیادی در این کشور وجود دارد و از جمله سرمایه گذاران بسیار معتبری در این کشور مشغول به کارآفرینی هستند که باعث شده است وضعیت کار در این کشور بسیار خوب باشد و درصد بیکاری در این کشور بسیار کم است و به همین دلیل است که بیشتر مهاجران به دلیل بازار کار بسیار مناسبی که این کشور دارد، سعی دارد به کشور بلژیک مهاجرت کنند.

۳_مزیت دیگر که امروزه باعث شده است تعداد افراد متقاضی برای مهاجرت به کشور بلژیک افزایش پیدا کند، مربوط به تحصیلات می باشد. به دلیل اینکه کشور بلژیک امروزه توانسته است در زمینه تحصیلات در دوره های مختلف مانند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دوره متوسطه رشد چشمگیری داشته باشد و درصد سطح علمی این کشور افزایش پیدا کند، باعث شده است که کشور هایی که از نظر تحصیلات و دانشگاه کمیدچار ضعف هستند، به کشور بلژیک مهاجرت نمایند و از مزایای تحصیلی این کشور نهایت بهره را ببرند.

معایب مهاجرت به بلژیک

معایب زندگی در بلژیک می تواند بسیاری از افراد متقاضی را از مهاجرت به این کشور پشیمان کند. مهمترین عیبی که می توانیم برای مهاجرت به کشور بلژیک به افراد متقاضی بگوییم، مربوط به هزینه خورد و خوراک در کشور بلژیک میباشد. کشور بلژیک به خاطر گران فروشی مواد غذایی شهرت بسیار زیادی دارد،فرد متقاضی باید ماهانه نیمی از هزینه های شغلی خود را صرف هزینه های خورد و خوراک نماید.

عیب دیگری که می توانیم بگوییم از عیب های بزرگ کشور بلژیک به حساب می آید و فرد متقاضی قبل از مهاجرت به این کشور بهتر است که از این موضوع آگاهی کامل داشته باشد، مربوط به مسائل سیاسی و اجتماعی کشور بلژیک می باشد که کمی پیچیده و سخت است.

عیب دیگر کشور بلژیک که باعث شده است متقاضیان کمی برای مهاجرت به این کشور تفکر کنند، مربوط به جمعیت بسیار زیاد این کشور می باشد که همین امر سبب شده است شهرهای کشور بلژیک شلوغ و پرجمعیت شوند و در این صورت است که امکانات کشور بلژیک برای فرد مهاجر کمی پایین تر می آید.

از عیب های دیگری که بتواند فرد متقاضی را از رفتن و مهاجرت به کشور بلژیک کاملاً منصرف نماید، مربوط به پیدا کردن شغل در کشور بلژیک می باشد که می‌توانیم بگوییم فرد متقاضی به عنوان یک خارجی در کشور بلژیک به سختی می تواند کار پیدا کند.

آسانترین روش مهاجرت به بلژیک

روش های مهاجرت به کشور بلژیک بسیار زیاد می باشد و هر شخص می تواند بسته به نوع شرایط خود، هر روشی را که برای شخص متقاضی آسان تر بود را انتخاب کند و در این صورت است که با انتخاب راحت ترین راه مهاجرت به بلژیک می تواند در اسرع وقت تمامی کارهای مهاجرت خود را انجام دهد و به کشور بلژیک مهاجرت نماید.

یکی از روش های مهاجرت به کشور بلژیک، مهاجرت از طریق کار و سرمایه گذاری می باشد که در این قسمت می خواهیم بگوییم که آسان ترین روش مهاجرت نیز همین مورد است.کشور بلژیک هر سال به دلیل پیشرفت های بسیار زیادی که در زمینه کاری و سرمایه گذاری میکند، باعث شده است که افراد بسیار زیادی را وارد بازار کار نماید و همین عامل سبب شده است که دائم در کشور بلژیک کمبود نیروی کار و حرفه ای باشد و به همین دلیل است که شرایط مهاجرت به کشور بلژیک از طریق کار کمی آسان‌تر از روش‌های دیگر می باشد و همین عامل سبب شده است که بیشتر افراد متقاضی از طریق ویزای کاری وارد کشور بلژیک شوند.

امکان مهاجرت به بلژیک

امکان مهاجرت به بلژیک برای هر فرد متقاضی بسته به شرایطی که دارد متفاوت می باشد و فرد متقاضی باید با در نظر گرفتن شرایط خود از روش های مختلفی که وجود دارد به کشور بلژیک مهاجرت نماید.

یکی از عواملی که امکان مهاجرت به بلژیک را برای متقاضیان آسان‌تر کرده است، مربوط به هزینه های مهاجرت به این کشور می باشد و به دلیل اینکه هزینه های مهاجرت به این کشور کاملا مطلوب و مقرون به صرفه می باشد و همچنین به دلیل اینکه این کشور به آسانی مهاجران را می‌پذیرد، می‌توانیم بگوییمیک کشور مهاجر پذیر می باشد، همین عامل سبب شده است که امکان مهاجرت به کشور بلژیک برای بیشتر افراد متقاضی وجود داشته باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  6 پاسخ به “مهاجرت به بلژیک”

  1. شايان گفت:

   سلام و خسته نباشید، ٢٧ ساله هستم لیسانس متالورژی و ایلتس ۶ دارم و میخواستم از طریق دانشجویی واسه ارشد اقدام کنم و بابت هزینه های دانشگاه اونجا مشکلی ندارم، با توجه به توضیحاتی که درباره دردسر ویزای کار و اقامت بعد از تحصیل در دانشگهاه های ان کشور واسه مهاجران دادین کدوم کشور اروپایی برای پیدا کردن کار و از طریق ان ماندن در ان کشور اسان تر است. با تشکر فراوان

  2. محمدرضا رضوی گفت:

   سلام
   من ۴۱ سالمه و کارشناسی مهندسی مکانیک و ارشد مهندسی صنایع خوندم و ۱۷ سال در کشتی سازی دارم کار میکنم و مدیر کنتری کیفیت هستم. همسرم لیسانس مامایی ارشد پرستاری و دکترای مدیریت آموزش دارن و مدیر داخلی یکی از بیمارستان های دولتی مشغول کارند و یک پسر ۱۲ ساله هم داریم
   آیا امکان مهاجرت و اقامت و کار در بلژیک برای ما راحت هست ؟؟

  3. پیروزمند گفت:

   سلام ،من ۵۲ ساله ،لیسانس ،فرهنگی ۲۷سال سابقه ،همسرم فرهنگی ۵۶ ساله ،لیسانس مامایی ،۲۷ سال سابقه ( ۵سال مربی بالینی دروس مامایی، ۳ مامای دانشگاه علوم پزشکی ، ۲۰سال هنرآموز مدیریت خانواده و هزینه ها و تربیت کودک در آموزش وپرورش،دارای مدارک آشپزی درجه ۲ فنی حرفه ایی .دارای ۲ فرزند ؛۱دختر ۲۱ساله مجرد دانشجوی ترم ۴ رشته دامپزشکی ، ۱پسر ۱۳ساله دانشآموز پایه ۸ .
   دارایی : ۱دستگاه منزل مسکونی ویلایی ۲۰۰ متری به ارزش ۵۰۰ میل ، ۱ باب مغازه به ارزش ۵۰۰ میل ، ۱ قطعه زمین ۲۰۰ متری سند دارآماده ساخت به ارزش ۱۵۰ میل ،۴ هکتار زمین زراعی در روستا به ارزش ۱۰۰ میل و ۱۵۰ میل پول نقد. در ضمن ازلحاظ نژادی و آیینی کرد یارستانی هستیم و شخصآ دارای توانایی تنبور نوازی و خوانندگی نیز می باشم .
   سوال ؛ ۱-با توجه به موارد ذکر شده آیا امکان دریافت اقامت برای من و خانواده ا م وجود دارد؟
   ۲- درصورت مثبت بودن ،چه نوع اقامتی میسر است ؟
   ۳ -در صورت منفی بودن ، اقامت در کدام کشور یا کشورهای دیگری برای ما دست یافتنی است ؟
   ۴-چه باید کرد ؟
   با سپاس از حوصله و بذل توجه شما
   پیروزمند

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با تشکر از توضیحات کامل
    با توجه به شرایط فوق الذکر میتوانید برای کشورهای اروپای مرکزی مثل چک و لهستان و.. که امکان ثبت شرکت و خرید سهام وجود دارد اقدام نمایید که هم الزام حضور ندارد و همهزینه های پایینتر . کشور های پیشرفته خصوصا حوزه اسکاندیناوی برای ثبت شرکت اعداد بالای ۱۵۰ هزار یورو نیاز دارد و هم شریک خارجی برای تاسیس . برای اطلاعات تکمیلیبا ما تماس بگیرید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مهاجرت به بلژیک مهاجرت به بلژیک مهاجرت به بلژیک مهاجرت به بلژیک مهاجرت به بلژیک

  شبکه های اجتماعی

  arrow up