مهاجرت تحصیلی به نروژ  یکی از گزینه های عالی برای دانشجویان است . آموزش عالی در نروژ از استانداردهای بالای علمی برخوردار است که در کنار روش های نوین تدریس ، نروژ را به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت دانشجویی تبدیل کرده است.

مراحل مهاجرت تحصیلی آلمان ، مهاجرت تحصیلی انگلیس و یا هر کشور دیگر در اروپا سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد که می تواند برای ما بسیار گیج کننده باشد . اگر قصد مهاجرت تحصیلی به نروژ و تحصیل در کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در نروژ را دارید در این مقاله با ما همراه باشد.

مراحل اخذ ویزا دانشجویی برای مهاجرت تحصیلی به نروژ

برای مهاجرت تحصیلی به نروژ و اخذ ویزای دانشجویی این کشور ، ابتدا باید در یک رشته تحصیلی در کالج یا دانشگاه پذیرش بگیرید.

برخی از متقاضیان این امکان را دارند تا از داخل نروژ یا از طریق وبسایت سفارت نروژ به صورت آنلاین اقدام کنند ، اما اکثر دانشجویان باید فرم کاغذی چاپ شده را به نزدیکترین سفارت نروژ در کشور خود، تحویل دهند.

در هنگام تحویل فرم درخواست اجازه اقامت دانشجویی ، باید گذرنامه خود را به همراه مدارک زیر برای سفارت نروژ ارسال کنید :

  1. رسید پرداخت هزینه درخواست  ویزا دانشجویی به ارزش ۵۳۰۰ کرون که تقریبا معادل ۶۵۰ دلار آمریکا است.
  2. دو عکس پرسنلی با پس زمینه سفید که به تازگی گرفته شده است .
  3. مدارک پذیرش در یک دانشگاه به صورت تمام وقت .
  4. مدارک مالی که ثابت می کند از تمکن مالی کافی برای کل دوره تحصیل برخوردار هستید . شما باید ثابت کنید که برای هر سال تحصیلی (۱۰ ماه) حداقل دارای ۱۱۶،۳۶۹ کرون نروژ که تقریباً ۱۴۳۵۰ دلار آمریکا است، هستید . این مقدار پول باید در یک حساب بانکی در نروژ باشد (افتتاح حساب در یک بانک نروژ بدون شماره شخصی نروژ دشوار است ، بنابراین معمولاً مبلغ مورد نیاز به حساب موسسه آموزشی شما واریز می شود).
  5. ارائه مدرکی که ثابت کند شما مکانی برای زندگی در نروژ دارید .
  6. ارائه مدرکی برای ترک نروژ پس از پایان یافتن اجازه اقامت (معمولاً به صورت بلیط برگشت).
  7. چک لیست تکمیل شده و امضا شده سند UDI  که باید آن را به صورت چاپ شده همراه سایر اسناد خود تحویل دهید .

زمان لازم برای دریافت ویزا تحصیلی

 بعد از دریافت نامه پذیرش ، برای اطلاع از روند اخذ ویزا دانشجویی و  اجازه تحصیل در این کشور ، باید با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آن تماس بگیرید و از کشور مبدا خود اقدامات لازم را انجام دهید . زیرا بسته به کشور مبدا شما قوانین و مقررات نروژ برای صدور ویزا ممکن است متفاوت باشد .

توصیه می شود در سریع ترین زمان اقدامات لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی انجام دهید زیرا زمان رسیدگی به مجوزهای اقامت دانشجویی متفاوت خواهد بود و ممکن است دو ماه طول بکشد.

اگر درخواست شما مورد قبول واقع شد ، کارت اقامت دریافت خواهید کرد. این کارت توسط اداره پلیس محلی در نروژ صادر می شود و سندی است برای اینکه ثابت کند شما حق زندگی در نروژ را دارید.

به این منظور لازم است تا حداکثر هفت روز بعد از ورودتان به نروژ به نزدیک ترین ایستگاه پلیس مراجعه کنید. از شما اثر انگشت و عکس گرفته می شود و کارت اقامت شما طی ۱۰ روز کاری ارسال خواهد شد .

اجازه اقامت تحصیلی نروژ چه اختیاراتی را به همراه دارد؟

پس از اخذ اقامت دانشجویی نروژ ، علاوه بر تحصیل اجازه کار نیمه وقت (حداکثر ۲۰ ساعت در هفته) نیز به شما داده خواهد شد . البته در طول تعطیلات دانشگاه شما می توانید به صورت تمام وقت کار کنید .

اگر کاری که انجام می دهید ، با رشته تحصیلی شما در ارتباط باشد و بتوانید این موضوع را اثبات کنید ، این امکان را دارید که اقدام به درخواست مجور برای کار تمام وقت کنید .

پس از اتمام دوره تحصیلات ، شما این امکان را دارید تا برای شش ماه دیگر درخواست اجازه اقامت کنید . در این مدت به عنوان یک کارگر ماهر می توانید مشغول به کار شوید . اما باید ثابت کنید که در زمان تحصیل در نروژ مهارت کافی را برای تبدیل شدن به یک کارگر ماهر به دست آورده اید . یا اینکه قبل از اقامت در نروژ آموزش تخصصی را گذرانده اید و سپس در نروژ تحصیلات تکمیلی را پشت سر گذاشته اید . همچنین باید شرایط لازم را برای حمایت مالی از خود (و خانواده) و یک پیشنهاد شغلی مناسب داشته باشید.
به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با دفتر مرکزی

تلفن دفتر مرکزی

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام

تماس در واتساپ

#