شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مهاجرت خانوادگی به آمریکا

یکی از روش های ورود به کشور آمریکا، مهاجرت خانوادگی می باشد که افراد برای اقدام از این روش باید شرایط بخصوصی را فراهم کنند. در این مطلب که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده است، اطلاعات کاملی درباره مهاجرت خانوادگی به آمریکا در اختیار علاقه مندان به این کشور می گذارد.

شهروندان خارجی که می خواهند بصورت دائمی در ایالات متحده زندگی کنند، باید ابتدا اقامت موقت را بدست آورند. این اولین گام برای دریافت یک اقامت دائم قانونی است.

مهاجرت به ایالات متحده یک تصمیم مهم و پیچیده است. در این بخش، شما درباره افرادی که ممکن است به ایالات متحده مهاجرت کنند، انواع ویزا های مهاجرتی ایالات متحده، فرم های مورد نیاز و فرایندهای ویزای مهاجرتی بیان می شود.

پروسه مهاجرت خانوادگی آمریکا

درخواست مهاجرت خانوادگی

روابط خانوادگی و انواع خاصی از اشتغال که می توانند برای اهداف مهاجرت مورد حمایت قرار گیرند، بر اساس قوانین مهاجرت ایالات متحده است که هر دو دسته ویزای مهاجرتی دارای الزامات می باشند که رویه ها آنها را تعیین می کنند.

در حالی که بسیاری از روابط خانوادگی می تواند پلی برای ورود افراد به ایالات متحد باشد اما، برخی از روابط خانوادگی نمی توانند برای مهاجرت به ایالات متحده مورد حمایت قرار گیرند. برای مهاجرت بر اساس اشتغال، کارفرما و کارمند باید شرایط خاصی را برآورده سازند.

تقاضانامه ثبت شده توسط حامی مالی ایالات متحده باید توسط USCIS تأیید شود تا بتوانید مراحل فرآیند درخواست ویزای مهاجرتی را آغاز کنید.

یک تقاضا ارسال کنید

برای درخواست ویزای مهاجرتی، یک شهروند خارجی باید توسط یک شهروند آمریکایی که دارای اقامت دائمی ایالات متحده و یا یک کارفرمای احتمالی، فرد را به عنوان یک متقاضی تأییدشده مورد حمایت خود قرار دهد.

یک شهروند ایالات متحده می تواند یک درخواست مهاجرت خانوادگی را برای:

 • همسر
 • پسر یا دختر
 • والدین
 • برادر یا خواهر
تقاضانامه مهاجرت خانوادگی در ایالات متحده

شهروندان ایالات متحده و حامیان قانونی دائمی ساکن در ایالات متحده پرونده  فرم I-130، پرونده بیگانه نسبی، با تسهیلات USCIS Chicago Lockbox، به دنبال دستورالعمل ها در وب سایت USCIS در اختیار دارند.

تقاضانامه مهاجرت خانوادگی در خارج از ایالات متحده

در حالی که اکثر درخواست های ویزای مهاجرت در ایالات متحده ثبت می شود، نوع خاصی از فرم های درخواست در خارج از ایالات متحده محدود است. در مورد ثبت نام شکایات در خارج از ایالات متحده اطلاعات بیشتری کسب کنید

تصویب پرونده مهاجرت خانوادگی

درخواست مهاجرت شما باید توسط USCIS تایید شود تا بتوانید فرایند درخواست ویزای مهاجرتی را آغاز کنید.

پس از تأیید درخواست مهاجرت خانوادگی

تقاضانامه ها (فرم ها I-130 و فرم های I-140) که توسط USCIS در ایالات متحده تصویب شده، به منظور پیش پردازش به مرکز ملی ویزای وزارت امور خارجه ارسال می شوند. هنگامی که تقاضانامه شما در حال جریان است یا احتمالا طی یک سال آینده جریان پیدا می کند، NVC پیش پردازش ویزای مهاجر را، از جمله جمع آوری هزینه های ویزا، فرم ها و اسناد را از حامیان (متقاضیان) و متقاضیان ویزای مهاجر آغاز می کند.

قوانین ایالات متحده تعداد اقامت ویزای مهاجرین را در هر سال در برخی از انواع ویزاها محدود می کند. این بدان معنی است که حتی اگر USCIS یک درخواست ویزای مهاجرتی را برای شما تصویب کند، ممکن است فورا شماره ویزای مهاجر را دریافت نکنید.

علاوه بر این، قانون ایالات متحده همچنین تعداد ویزا های موجود در دسته های خاص را بر اساس کشور محدود می کند. برای اقشار محدود، دسترسی به اقامت ویزای مهاجر بستگی به تاریخ درخواست شما دارد. این تاریخ اولویت شما نامیده می شود.

شروع مرکز ملی ویزا (NVC) پردازش

لطفا برای تکمیل پیش پردازش درخواست ویزای مهاجرت خود، مراحل ۱-۶ را تکمیل کنید. این مراحل قبل از اینکه NVC بتواند مصاحبه ویزای خود را در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور برنامه ریزی کند لازم است.

لطفا مطمئن شوید که NVC دارای یک آدرس ایمیل کاری برای حداقل یک طرف در پرونده شما است. (یک طرف پرونده، درخواست دهنده، ذینفع یا نماینده / وکیل است). این اجازه می دهد تا NVC به شما ایمیل و دستورالعمل خود را به جای ارسال آن از طریق ایمیل سنتی، به شما ارسال کند، یعنی شما مواردی مانند پاسخ های NVC به اسناد ارائه شده و اطلاع از انتصاب مصاحبه ویزیتان سریع تر است.

 • اگر شما تنظیم مقررات را ارائه می کنید
 • اگر شما از لحاظ جسمی در ایالات متحده حضور دارید و برای تنظیم وضعیت با USCIS درخواست می کنید، پرونده شما توسط NVC پردازش نخواهد شد.
 • اگر شما درخواست ازدواج موقت غیر قانونی را درخواست می کنید
 • اگر شما قصد دارید برای درخواست غیر قانونی اقامت دائم درخواست کنید، باید مدرک پرداخت درخواست IV خود را با درخواست منقضی از فرم I-601A به USCIS درخواست کنید. پس از اتمام هزینه درخواست IV به صورت آنلاین، می توانید تایید پرداخت خود را از  مرکز درخواست الکترونیکی  کانسیلر (CEAC) چاپ کنید.
سه چیز اصلی که باید انجام دهید عبارتند از:

۱) هزینه های خود را پرداخت کنید

۲) فرم درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید

۳) اسناد مورد نیاز را که اسکن کردید و ذخیره کردید به کامپیوتر خود آپلود کنید.

شما مجبور نیستید هر چیزی را از طریق پست الکترونیکی NVC ارسال کنید. دستورالعمل ها و به روز رسانی های NVC در حساب CEAC شما ارسال می شود. شما همچنین می توانید از CEAC برای به روز رسانی آدرس ایمیل خود استفاده کنید؛ اعضای خانواده‌تان را اضافه یا حذف کنید و اضافه کردن دوم یا سوم مالی حامی مالی.

مراحل بعدی مهاجرت خانوادگی

اگر NVC به شما یک “نامه خوش آمدید” ارسال کند که به شما در شروع پرداخت هزینه های خود و کار در درخواست ویزای مهاجرت منصوب می کند، باید:

دستورالعمل های گام به گام برای ارائه بسته کامل درخواست ویزای مهاجرت خود را با استفاده از CEAC بخوانید.

 1. از شماره مورد و شماره منحصر به فرد خود و شماره شناسه فاکتور برای ورود به CEAC.state.gov/iv استفاده کنید.
 2. شما به یک صفحه خلاصه برای پرونده خود منتقل خواهید شد.
 3. برای  پرداخت هزینه خود را  آنلاین، بر روی دکمه “پرداخت در حال حاضر” تحت  ادعای پشتیبانی هزینه کلیک کنید.
 4. پس از اتمام هزینه های خود، بر روی “شروع در حال حاضر” تحت درخواست  IV  برای تکمیل و ارسال یک فرم درخواست ویزای مهاجر (فرم DS-260) برای هر متقاضی کلیک کنید.
 5. هنگامی که فرم درخواست شما به NVC ارسال می شود، “Start Now” را در زیر  مدارک مدنی انتخاب کنید .شما لیستی از تمام اسناد مورد نیاز برای ارائه  درخواست کننده ویزا را خواهید دید  . این لیست بر مبنای اطلاعاتی است که در فرم درخواست ویزا فرم DS-260 شما ارائه می شود.
 6. بر روی “شروع در حال حاضر” در زیر اسناد اداری پشتیبانی کلیک کنید.
 7. جمع آوری، اسکن و ذخیره همه این اسناد مدنی و مالی
 8. شما اکنون آماده ارسال اسناد خود به NVC هستید. شما باید این کار را دو بار انجام دهید.
 9. هنگامی که تمام وظایف فوق کامل می شود، NVC اسناد خود را بررسی و بازخورد خود را در مورد CEAC بررسی می کند. اگر چیزی از دست رفته یا نادرست باشد، NVC به شما خواهد گفت که چگونه آن را رفع کنید.
 10. NVC  مصاحبه ویزا  را در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده انجام خواهد داد.

اطمینان حاصل کنید که شما به یک اسکنر و یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت دسترسی دارید

اگر شما این را در خانه ندارید، مکان های رایج با این نوع تجهیزات، کتابخانه ها، مراکز اجتماعی، کافی نت ها و فروشگاه های کپی هستند. شما باید اسنادی را که برای NVC ارسال می کنید اسکن کنید و فایل های اسکن شده را به CEAC آپلود کنید. شما فقط می توانید اسناد ۲ مگابایتی یا کوچکتر آپلود کنید.

اسناد باید یکی از فرمت های زیر باشد: jpg ،jpeg و pdf شما می توانید  نکات اسکن و آپلود خود را  آنلاین بخوانید. اگر اسناد را به رایانه عمومی ذخیره کنید، فراموش نکنید که آنها را بعد از آپلود آنها به CEAC حذف کنید.

مراحل در خواست برنامه مهاجرت خانوادگی

مراحل در خواست برنامه مهاجرت خانوادگی به شرح زبر می باشد:

مرحله ۱: یک نماینده را انتخاب کنید

نماینده شما در مورد پرونده شما از NVC دریافت خواهد کرد. شما ممکن است به عنوان عامل خود عمل کنید یا ممکن است درخواست دهنده، یک عضو خانواده، دوست، وکیل، حرفه ای مهاجرت یا هر شخصی دیگری که به آن اعتماد دارید، را انتخاب کنید. شما ممکن است نماینده ای داشته باشید که از شما و درخواست دهنده در پرونده درخواست با USCIS نمایندگی داشته باشد.

با این حال، شما باید به طور رسمی یک نماینده را برای نمایندگی شما برای پردازش ویزای خود انتخاب کنید. لطفا قبل از ادامه دادن به مرحله بعدی، NVC را تا قبل از ۳ هفته به DS-261 پردازش کنید.

مرحله ۲: پرداخت هزینه برنامه مهاجرت خانوادگی

 • اگر شما تنظیم مقررات را ارائه می کنید

اگر از لحاظ جسمی در ایالات متحده حضور دارید و برای تنظیم وضعیت با USCIS درخواست می کنید، پرونده شما توسط NVC پردازش نمی شود و شما برای ویزای مهاجر درخواست نخواهید کرد. هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نکنید و یا فرم های مربوط به NVC را ارسال نکنید. در صورتی که  تصمیم بگیرید که تنظیم وضعیت را دنبال کنید، NVC را از طریق ایمیل یا پست الکترونیکی اطلاع دهید.

 • اگر شما برای اخراج غیرمستقیم موقت درخواست کنید

اگر شما قصد دارید برای درخواست غیر قانونی اقامت دائم درخواست کنید، باید مدرک پرداخت درخواست IV خود را با درخواست منقضی از فرم I-601A به USCIS درخواست کنید. پس از اتمام هزینه درخواست IV به صورت آنلاین، می توانید تایید پرداخت خود را از  مرکز درخواست الکترونیکی  کانسیلر (CEAC) چاپ کنید.

اطلاعیه مهم: خاتمه ثبت نام

این طومار ممکن است ابقاء اگر، ظرف دو سال از اطلاع از ویزا، بیگانه برقرار است که به عدم درخواست برای دلایل خارج از کنترل بیگانه بود. بنابراین اگر شما به اعلامیه از NVC در عرض یک سال پاسخ نمی شما در معرض خطر ختم دادخواست خود را تحت این بخش از قانون و از مزایای این درخواست، مانند تاریخ اولویت خود را از دست بدهند.

پس از انتخاب عامل خود، باید هزینه پردازش خود را پرداخت کنید. دو هزینه پردازش وجود دارد:

 • هزینه پردازش درخواست ویزای مهاجرتی
 • مدارک کمک هزینه

شما باید این هزینه ها را به صورت آنلاین در مرکز پرداخت ویزا مهاجرت پرداخت کنید. شما نیاز به شماره مسیر یابی بانکی و یک حساب حساب کاربری یا حساب پس انداز از یک بانک آمریکایی خواهید داشت.

مرحله ۳: درخواست فرم درخواست ویزا مهاجرت خانوادگی

پس از اتمام هزینه ها، شما و هر خانواده واجد شرایط مهاجرت با شما باید درخواست درخواست ثبت نام ویزای مهاجرت و ثبت نام بیگانه ( فرم DS-260 ) را در مرکز درخواست کانال های الکترونیکی (CEAC) تکمیل کنید.

ارسال فرم DS-260 به طور رسمی یک درخواست ویزا را اجرا نمی کند. درخواست ویزا به صورت رسمی انجام نمی شود تا زمانی که یک متقاضی ویزا با یک افسر کنسولی ایالات متحده مصاحبه شود.

نکته: برای دسترسی به CEAC، شماره مورد NVC شما، شماره شناسایی کننده و شماره شناسه صورتحساب از نامه نهایی NVC خود را می خواهید.

پس از ارسال فرم DS-260 به صورت  آنلاین، شما باید صفحه تأیید را چاپ کنید و آن را به مصاحبه خود برسانید. پس از تکمیل برنامه DS-260 می توانید از CEAC هر بار آن را چاپ کنید.

مرحله ۴: جمع آوری اسناد مالی مهاجرت خانوادگی

پس از ارائه درخواست ویزای خود، ممکن است لازم باشد مدارک را جمع آوری کنید که نشان دهنده آن است که متقاضی شما توانایی مالی شما در ایالات متحده را دارد. شما در مرحله ۶ این مدارک را به NVC ارسال می کنید.

متقاضیان باید یک فرم تأییدیه حمایت و شواهد درآمد خود را ارسال کنند. فرم تأییدیه حمایت، که I-864 نیز نامیده می شود، برای اکثر مهاجران مبتنی بر خانواده و برخی از مهاجرین قانونی مورد نیاز است. این یک قرارداد حقوقی بین درخواست دهنده (حامی) یک متقاضی ویزای مهاجر و دولت ایالات متحده است. به طور کلی، مهاجران احتمالی زیر نیازمند حمایت رسمی هستند:

 • متقاضیان ویزای مهاجرتی مبتنی بر خانواده، از جمله یتیمان خاص.
 • متقاضیان ویزای مهاجرتی مبتنی بر استخدام که در آن یک نسل درخواست پرونده ویزای مهاجر را ارائه می دهد یا دارای پنج درصد یا بیشتر مالکیت در کسب و کار است که این پرونده را ثبت کرده است.

لطفا توجه داشته باشید که نمایندگان خدمات مشتری در NVC نمی توانند به شما کمک کنند که فرم تأییدیه حمایت شما باید پر شود.  لطفا از اطلاعات زیر و دستورالعمل هایی که در فرم ها استفاده می کنید استفاده کنید تا تعیین کنید که کدام فرم بهترین نیاز شما را برآورده کند.

برای جمع آوری اسناد مالی مورد نیاز، متقاضی درخواست کننده (شخص درخواست کننده از طرف شما) باید موارد زیر را انجام دهد. چندین فرم تأییدیه حمایت وجود دارد. هر فرم به افراد مختلف اعطا می شود و در برخی موارد، متقاضی ویزای مهاجر فرم را تکمیل می کند.

دریافت شواهد مالی

پس از حمایت مالی تکمیل فرم تأییدیه حمایت، آنها باید شواهد حمایتی از درآمد خود را جمع آوری کنند. این مرحله در مرحله ۶ به NVC ارسال می شود. در مصاحبه با ویزا، مامورین کنسولی درخواست مدارک اضافی را ارائه می دهند.

مرحله ۵: جمع آوری مدارک پشتیبانی برای مهاجرت خانوادگی

پس از جمع آوری فرم های مالی خود و حمایت از شواهد مالی، شما و هر یک از اعضای خانواده که مهاجرت می کنند با شما به ایالات متحده باید مدارک مدنی را که مورد نیاز برای حمایت از درخواست ویزا شما هستند، جمع آوری کنید. شما باید:

 • جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز برای استفاده از اطلاعات زیر.
 • ارسال یک  کپی از تمام اسناد ملکی مورد نیاز به NVC. (دستورالعمل ارسال در  مرحله ۶ را ببینید ).
 • اسناد (یا کپی گواهی) به علاوه یک کپی برای مصاحبه ویزا در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده.

تمام اسناد به زبان انگلیسی یا در زبان رسمی کشور که در آن شما برای ویزا درخواست می کنید، باید همراه ترجمه های تایید شده باشد. ترجمه باید شامل بیانیه ای است که مترجم از آن است که:

 • ترجمه دقیق است
 • ترجمه مترادف است

اسناد مدنی شما باید توسط یک مقام دولتی در کشور شما صادر شود. از ابزار جستجوی اسناد در زیر برای یادگیری در مورد الزامات برای هر کشور استفاده کنید. سپس هر دسته از اسناد مدنی را که در زیر فهرست شده است، بررسی کنید و هرکدام از موارد درخواست شده برای شما یا اعضای خانواده مهاجرت خود را دریافت کنید. شما فتوکپی از این اسناد را در مرحله ۶ به NVC ارسال می کنید.

اطلاعیه مهم در اسناد گم شده

اگر سند مورد نیاز در هر دستورالعمل کشور در ابزار جستجوی سند در دسترس نباشد، لازم نیست که آنها را به NVC ارسال کنید. با این حال، اگر شما نمی توانید یک سند مورد نیاز را برای یک دلیل دیگر بدست آورید، هنگام ارسال اسناد دیگر خود، باید یک توضیح دقیق کتبی برای NVC ارسال کنید. در زمان مصاحبه ویزا، مامورین کنسول تعیین خواهد کرد که آیا باید سند گم شده را قبل از صدور ویزا دریافت کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، هر سند که به عنوان “در دسترس” در ابزار جستجوی سند ذکر شده است باید توسط یک افسر کنسولی بررسی شود. عدم دریافت تمام اسناد مورد نیاز پرونده شما را تاخیر خواهد داد.

مرحله ۶: ارسال اسناد به NVC برای مهاجرت خانوادگی

پس از جمع آوری شواهد مالی در مرحله ۴ و تأیید اسناد در مرحله ۵، باید تمام این موارد را در یک بسته به NVC ارسال کنید. پرونده شما ممکن است به طور قابل توجهی به تأخیر بیفتد، اگر شما تمام اسناد خود را در یک زمان ارائه نکنید.

مهم:  گذرنامه اصلی یا اسناد مدنی اولیه مانند تولد و گواهی ازدواج را ارسال نکنید. در عوض، فتوکپی از این اسناد را به NVC ارسال کنید. با این حال، شما باید اسناد اصلی را به مصاحبه ویزا خود منتقل کنید. این مهم نیست که کدام روش برای ارسال اسناد به NVC استفاده می کنید.

سه راه برای ارسال اسناد به NVC وجود دارد. روش استفاده شما بستگی به جایی که مصاحبه می کنید. به شماره مورد NVC خود نگاه کنید و آن را با روش زیر مقایسه کنید تا نحوه ارسال اسناد خود به NVC را بیابید.

زمان بررسی پرونده مهاجرت خانوادگی

لطفا تا سه هفته برای NVC به بررسی فرم ها و اسناد خود را بعد از دریافت  هر دو  اسناد مالی درخواست  و  اسناد مدنی متقاضی. شما همچنین باید تمام هزینه های مورد نیاز را پرداخت کرده و درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین ارسال کنید.

صفحه nvc.state.gov/status ما را بررسی کنید  تا اطمینان حاصل شود که تمام مراحل لازم برای بازبینی پرونده شما را انجام داده اید.

روش ۱: ارسال اسناد آنلاین با استفاده از CEAC مورد نیاز است

سه راه برای ارسال اسناد به NVC وجود دارد. روش استفاده شما بستگی به جایی که مصاحبه می کنید و نامه ای که از NVC دریافت کرده اید. شماره پرونده NVC خود را، نامه ای که از NVC دریافت کرده اید، نگاه کنید و آن را با روش زیر مقایسه کنید تا نحوه ارسال مدارک خود به NVC را بیابید.

اگر نامه ای از مرکز ملی ویزا (NVC) دریافت کرده اید که “شما می توانید پردازش آنلاین را شروع کنید” (نگاه کنید به مثال نامه زیر)، اسکن و الکترونیکی فرم های مالی و مدارک مالی، مدارک مدنی و ترجمه ها را ذخیره کنید، سپس این اسناد را به حساب CEAC شما آنلاین است. (CEAC مرکز درخواست نرم افزاری کنسولی است که هزینه آن را نیز پرداخت می کنید و درخواست فرم ویزا فرم DS-260 را تکمیل می کنید.

روش ۲: پردازش ایمیل مورد نیاز است

اگر شماره پرونده NVC شما با یکی از پیشوند های زیر شروع شود:

 • AKD
 • AMM
 • BGH
 • DMS
 • GZO

اسکن و ذخیره فرم های مالی و شواهد، حمایت از اسناد مدنی و ترجمه به عنوان یک فایل PDF. سپس آنها را به NVCelectronic@state.gov ارسال کنید به   عنوان پیوست به ایمیل. لطفا شماره پرونده خود را در خط موضوع ایمیل بنویسید.

روش ۳: پردازش نامه

اگر هیچ کدام از روش های فوق در مورد پرونده شما وجود نداشته باشد، فرم های مالی و شواهد، اسناد، ترجمه ها و فتوکپی ها را همراه با سند کتبی همراه با نامه خوش آمد گویی NVC به آدرس زیر ارسال کنید:

مرکز ویزا ملی
Attn: DR
۳۱ خیابان روچستر سوئیت ۱۰۰
پورتسموث، NH 03801-2914

لطفا همه این موارد را در یک بسته پستی بفرستید. اگر اسناد را برای بیش از یک شماره پرونده ارسال می کنید، لطفا اسناد هر شماره پرونده را در یک پاکت جداگانه ارسال کنید.

اگر صفحه جلد سند شما گم شده باشد، می توانید یک نسخه جدید را به صورت آنلاین چاپ کنید. به  ceac.state.gov بروید  و روی «پرداخت هزینه» در قسمت «مهاجرین» کلیک کنید. از شما خواسته خواهد شد شماره پرونده NVC و شماره شناسه حساب شما را وارد کنید.

پس از انجام این کار، به پایین صفحه بروید و روی دکمه «صفحه چاپ سند چاپ» کلیک کنید. شما همچنین می توانید خودتان یک نسخه از صفحه پوشش سند خود را برای چاپ در زمان بعد انتخاب کنید.

NVC نمی تواند اسناد ذخیره شده در هر شکل از رسانه های الکترونیکی، از جمله سی دی ها و کارت های حافظه را بپذیرد. اگر شما هر گونه رسانه الکترونیکی به NVC ارسال، ما آن را به شما باز نشده بازگشت.

تذکر مهم:

متقاضیان ویزای مهاجر (IV) در حال حاضر با مرکز ملی ویزا (NVC) برای تکمیل برنامه های IV خود باید اطمینان حاصل کنند که NVC یک آدرس ایمیل کاری برای حداقل یک طرف در پرونده خود دارد. (یک طرف پرونده، متقاضی، ذینفع، یا نماینده / وکیل است).

اگر قبلا آدرس NVC را که می توانید با آن تماس بگیرید، به شماره تلفن ۱-۶۰۳-۳۳۴-۰۷۰۰ داده اید، برای ارسال اطلاعات ایمیل خود. وقتی تماس گرفتید، شماره پرونده خود را، نام کامل پیمانکار و نام کامل و نام خانوادگی ذی نفع و تاریخ تولد در دسترس داشته باشید.

NVC پس از آن قادر به ارسال اطلاعات و دستورالعمل های شما به جای فرستادن آنها از طریق ایمیل های سنتی خواهد بود، به این معنی که شما مواردی مانند پاسخ های NVC به اسناد ارائه شده و سریع تر به اطلاع قرار می دهید

مصاحبه

بعد از اینکه هزینه های لازم را پرداخت کرده اید و درخواست ویزای مهاجرت مورد نیاز، تأییدیه حمایت و مدارک لازم را به مرکز ویزای ملی (NVC) ارسال کرده اید، پرونده خود را برای تکمیل بررسی می کنید. هنگامی که پرونده شما برای مصاحبه واجد شرایط می شود، NVC با سفارت یا کنسولگری مناسب ایالات متحده برای تعیین وقت ملاقات برای شما کار خواهد کرد.

سفارت یا کنسولگری ایالات متحده به NVC می گوید چه تاریخی مصاحبه ها را برگزار می کنند و NVC این ملاقات ها را با روش اول در اولین راه انجام می دهد. با این حال، قبل از اینکه متقاضیان در یک رده ویزا عددی (اولویت) بتوانند یک قرار ملاقات دریافت کنند، تاریخ اولویت آنها نیز باید فعلی باشد.

شما می توانید تاریخ اولویت شما را با استفاده از بیلیون ویزا درhttps://usvisas.state.gov/visabulletin ردیابی کنید. NVC برنامه های قرار ملاقات یک ماه پیش، اما ما نمی توانیم پیش بینی زمانی که قرار ملاقات مصاحبه در دسترس است.

یک نامه مصاحبه مصاحبه به شما (متقاضی)، و همچنین متقاضی (حامی مالی) و نماینده / وکیل شما (اگر در صورت لزوم)  به شما و آنها از تاریخ، زمان و محل مصاحبه زمانی که سفارت قرار ملاقات در دسترس است ممکن است چند ماه طول بکشد تا تاریخ مصاحبه در دسترس قرار گیرد.

اسناد حمایتی به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده ارسال می شود.  هنگامی که قرار ملاقات مصاحبه شما برنامه ریزی شده است، NVC تقاضای ویزای مهاجر، درخواست ویزا و تمام فرم ها و اسناد مرتبط را که به NVC به سفارت کنسولگری ایالات متحده ارسال شده است ارسال می کند.

مراحل مهم مهاجرت خانوادگی

پس از دریافت اطلاعیه ای که مصاحبه انجام شده است، مهم است که شما (و هر عضو خانواده ای که برای مهاجرت با شما درخواست می شود) برای مصاحبه ویزا آماده شوید. نقد و بررسی  پرسش و پاسخ مصاحبه.

هر یک از متقاضیان ویزا باید قبل از تاریخ مصاحبه، چندین مرحله مهم را طی کنند، از جمله (لیست کامل):

 • جمع آوری اشکال و اسناد اصلی: شما باید مصاحبه ویزای مهاجر را به فرم های اصلی و مدارک مورد نیاز خود بدهید.
 • برنامه ریزی و تکمیل یک معاینه پزشکی با پزشک مجاز (ها).

انتخاب  برای مصاحبه آماده  در مورد این مراحل مهم بعدی یاد بگیرند کنید.

اطلاعیه مهم مهاجرت خانوادگی

طبق قانون آمریکا، همه کسانی که برای ویزا درخواست می کنند، واجد شرایط برای آمدن به ایالات متحده نیستند. تعدادی از دلایل ممکن است که چرا کسی ممکن است برای ویزا واجد شرایط نباشد. شرایط هر مورد متفاوت است. ویزاهای تایید شده در روز مصاحبه به طور کلی در دسترس نیستند.

مهم است که شما ترتیبات، مانند فروش خانه، ماشین یا اموال خود، استعفا از کار خود یا انجام پرواز غیر قابل استرداد یا سایر برنامه های سفر، تا زمانی که ویزای مهاجرت خود را دریافت نکرده اید.

آماده شدن برای مصاحبه

تمام متقاضیان اطلاعات زیر را با دقت مطالعه کنید. اگر شما تمام اسناد لازم را برای قرار ملاقات خود وارد نکنید، پرونده شما به تأخیر خواهد افتاد. ممکن است مجاز به بازگشت به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در تاریخ دیگری باشد و ممکن است ویزا شما به تأخیر انداخته شود یا رد شود.

همسران شهروندان ایالات متحده و ساکنان دائمی قانونی (ویزاهای IR-1 / CR / 1 و F2A)، قبل از مصاحبه ویزا با حقوق و حمایت های خود، باید از  حقوق خود در ایالات متحده درباره خشونت خانگی، تجاوز جنسی، و سوءاستفاده و حمایت از کودک در دسترس شماست افسر کنسولی به صورت شفاهی خلاصه ای از جزوه را برای شما در مصاحبه شما خلاصه می کند.

پس از آنکه NVC قرار ملاقات مصاحبه ویزا خود را برنامه ریزی کرد، به شما، متقاضی خود و نماینده / وکیل شما (درصورت امکان) یک ایمیل یا نامه با تاریخ و زمان انتصاب را ارسال می کند.

نکته

پس از دریافت یک نامه انتصاب مصاحبه از NVC، قبل از تاریخ مصاحبه، باید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله ۱: برنامه ریزی و بررسی پزشکی را کامل کنید

شما (و هر عضو خانواده یا “متقاضی مشتق شده” که برای گرفتن ویزا با شما درخواست می شود) برای قرار دادن یک معاینه پزشکی با یک پزشک مجاز در کشوری که مصاحبه می شود، مجاز است. قبل از تاریخ مصاحبه ویزای شما باید امتحان پزشکی خود را همراه با واکسیناسیون مورد نیاز کامل کنید.این امتحان باید با یک دکتر تایید شده در سفارت باشد. امتحانات انجام شده توسط پزشکان دیگر پذیرفته نخواهد شد.

دستورالعمل های مربوط به سفارتخانه را بخوانید و یک لیست از پزشکان تایید شده را در   صفحه آزمون پزشکی دریافت کنید. پس از امتحان، دکتر یا نتایج امتحان خود را به طور مستقیم به سفارت ارسال می کند یا یک پاکت مهر و موم می کند. اگر دکتر به شما یک پاکت می دهد، آن را باز نکنید. در عوض، آن را به مصاحبه ویزای خود و آن را به افسر کنسول بدهید.

مرحله ۲: ثبت نام برای خدمات پیک

بسیاری از سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده نیاز به درخواست ویزا برای پیش ثبت نام برای خدمات پیک دارند. این سرویس برای بازگرداندن گذرنامه و ویزا به آنها پس از مصاحبه است. هر بخش کنسولی نیز دارای الزامات ورودی و امنیتی منحصر به فرد است، از جمله اینکه متقاضیان می توانند تلفن های همراه را به سفارت یا کنسولگری بفرستند.

شهرستان را انتخاب کنید که مصاحبه شما از فهرست سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده برای بررسی سفارت مورد نیاز است. این مکمل ممکن است شامل سایر شرایط خاص سفارت یا کنسولگری ایالات متحده باشد که مصاحبه شما برگزار می شود، بنابراین لطفا این دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

مرحله ۳: جمع آوری اسناد مورد نیاز برای مصاحبه مهاجرت خانوادگی

هر یک از متقاضیان ویزا بدون توجه به سن آنها باید مدارک خاصی را برای مصاحبه، از جمله عکس ها، نسخه اصلی تمام اسناد مدنی ارائه شده به NVC، کپی از این اسناد و اسناد مالی از وکالت و سایر حامیان مالی داشته باشند. لطفا مواردی را که باید به مصاحبه ویزای خود بدهید، مرور کنید. شما باید اسناد را در این لیست بیابید، حتی اگر یک کپی از آنها را به NVC ارسال کنید.

چه اتفاقی می افتد اگر شما فراموش کرده اید چیزی در این لیست آورده اید؟ افسر کنسولی قادر به تکمیل پردازش ویزای شما نخواهد بود. شما باید اقلام گم شده را جمع آوری کنید و آنها را به سفارتخانه بفرستید و ممکن است برای مصاحبه های بیشتر بیاورید. عدم ارائه کلیه اقلام در لیست فوق می تواند صدور ویزا را تاخیر دهد.

مرحله ۴: اطلاعات اضافی را مطالعه و مشاهده کنید

تماشای ویدیو و آماده شدن برای مصاحبه ویدیویی مهاجران آمریکایی در یوتیوب به شما کمک می کند. این ویدیو آموزشی نیز به زبان های اسپانیایی، پرتغالی، فرانسه، روسی، چینی، عربی و اردو موجود است. اطلاعیه های آماده سازی مصاحبه ما و وب سایت سفارت یا کنسولگری آمریکا را  که در آن شما برای اطلاعات بیشتر مصاحبه می شود، بخوانید. همچنین می توانید سؤالات متداول را بخوانید. به یاد داشته باشید که عدم ارائه مدارک لازم برای مصاحبه ممکن است باعث تاخیر یا رد ویزا شود.

شرکت در مصاحبه مهاجرت خانوادگی

قبل از مصاحبه، اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های مصاحبه مصاحبه سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را دنبال کرده اید. در تاریخ و زمان تعیین وقت مصاحبه شما، به سفارت یا کنسولگری آمریکا بروید. یک مامور کنسولی با شما مصاحبه می کند (و همراه با اعضای خانواده) و تعیین اینکه آیا شما می توانید یک ویزای مهاجر دریافت کنید یا نه. به عنوان بخشی از روند مصاحبه، اسکنهای اثر انگشت دیجیتال بدون جوهر گرفته خواهد شد.

چه کسی باید در مصاحبه مهاجرت خانوادگی حضور یابد

شما، همسرتان و هرکسی که ازدواج کرده و مجرد مهاجرت کرده است، باید در مصاحبه شرکت کنید. همه متقاضیان مورد نیاز برای شرکت در نامزدهای مصاحبه مصاحبه ای که از NVC دریافت می کنید نامگذاری خواهند شد.

اگر همسر و یا فرزندان غیر مجاز شما واجد شرایط مهاجرت شوند و به طور جداگانه از شما سفر کنند، لازم نیست که در مصاحبه خود شرکت کنید. آنها برای قرار ملاقات مصاحبه اختصاصی برنامه ریزی خواهند شد. در صورت لزوم، باید با سفارت یا کنسولگری آمریکا تماس بگیرید تا مصاحبه های جداگانه را ترتیب دهید.

مدارک مورد نیاز مصاحبه مهاجرت خانوادگی

متقاضی مسئول تمام مدارک مدنی و مدارک مورد نیاز مدرک اصلی و مصاحبه ویزا است. عدم ارائه کلیه اسناد مدنی و مدارک لازم برای مصاحبه ممکن است باعث تاخیر یا رد ویزا شود. اسناد زیر باید در مصاحبه موجود باشد:

 • نامه انتصاب مصاحبه ای که از NVC دریافت کردید.
 • پاسپورت برای هر متقاضی یک گذرنامه نامعلوم معتبر برای شش ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به ایالات متحده است
 • دو عکس رنگی یکسان برای هر متقاضی، که باید شرایط کلی عکاسی را برآورده کند
 • نتایج آزمون پزشکی
 • اسناد اصلی (و یا نسخه های تایید شده) و یک کپی از هر سند (به جز گذرنامه و عکس های خود) برای شما و هر یک از اعضای خانواده درخواست ویزا لازم است.

شما  باید تمام  فرم ها و اسناد اصلی خود را با خود بیاورید. وقتی مصاحبه تکمیل شد، مدارک اصلی شما به شما برگردانده خواهد شد. فتوکپی نگهداری خواهد شد.

 • اگر مدارک لازم برای ترجمه انگلیسی به NVC ارسال نشود، شما باید آنها را در روز مصاحبه خود بدست آورید.
 •  اگر هزینه های ویزا شما توسط NVC جمع آوری شده باشد، مجبور نیستید دوباره پرداخت کنید. با این حال، اگر شما یا هر عضو خانواده تمام هزینه های لازم را پرداخت نکردید، از شما خواسته خواهد شد که هزینه های پرداخت نشده را در سفارت یا کنسولگری آمریکا پرداخت کنید.
تذکر مهم درباره مهاجرت خانوادگی

شما نباید تعهدات مالی دائمی، مانند فروش خانه، ماشین یا اموال خود، استعفا از کار خود یا ایجاد پرواز غیر قابل استرداد یا سایر برنامه های سفر تا زمانی که ویزای مهاجرت خود را دریافت کرده اید.

سوالات و اطلاعات مهاجرت خانوادگی

عدم حضور برای مصاحبه مهاجرت خانوادگی

اگر در مصاحبه پیشنهادی خود نمی توانید ظاهر شوید، در اسرع وقت با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تماس بگیرید. اگر در عرض یک سال از دریافت نامه مصاحبه مصاحبه خود با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تماس نگیرید، ممکن است پرونده شما متوقف شود و درخواست ویزای مهاجرت شما لغو شود، و هیچگونه پرداختی پرداخت نخواهد شد.

نیاز به تغییر تاریخ و زمان مصاحبه مهاجرت خانوادگی

مرور دستورالعمل مصاحبه برای سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که مصاحبه شما برنامه ریزی شده است.

همسر و یا فرزندانم پس از مهاجرت من به ایالات متحده آمدم. آیا آنها میتوانند به جای من باشند؟

بله، شما می توانید وضعیت همسر و  یا فرزند خود را از پیگیری برای پیوستن به همراه با تماس مستقیم با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن مصاحبه شما برنامه ریزی شده است را تغییر دهید. این ممکن است قبل از مصاحبه ویزای مهاجرت شما انجام شود و ممکن است نیاز به ارائه فرم و اسناد دیگر باشد.

آیا می توانم فرزندانم نیز ویزای مهاجرت خانوادگی را دریافت کنند، حتی اگر آنها در اصل از پرونده نبودند؟

اگر ویزای مهاجرتی که در آن شما درخواست می کنید شامل فرزندان مشتق شده باشد، فرزندان واجد شرایط واجد شرایط زیر سن ۲۱ سالگی می توانند بعنوان متقاضی مشتق شده بعد از مصاحبه خود برنامه ریزی شوند. برای دستورالعمل های خاص، با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تماس بگیرید.در مصاحبه، متقاضیان اضافی باید هزینه های مشابهی را پرداخت کنند و همان فرم ها و اسناد حمایتی را به شما ارائه دهند.

واجد شرایط بودن مهاجرت خانوادگی

بچه ها به طور کلی باید ازدواج نکنند و در سن ۲۱ سالگی به عنوان متقاضیان ویزا مشتق شده یا واجد شرایط برای ویزای مهاجر به صورت ویزا IR-2 یا F-2A واجد شرایط باشند. همچنین، آنها معمولا باید با ویزای مهاجر در ایالات متحده در سن ۲۱ سالگی وارد ایالات متحده شوند.

تحت قانون حفاظت از  کودک است بعضی از کودکان ممکن است برای گرفتن ویزا واجد شرایط باشند و بعد از رسیدن به سن ۲۱ سالگی به ایالات متحده وارد شوند. اگر فرزندی دارید که به زودی ۲۱ ساله می شود، باید NVC را مطلع سازید. NVC ممکن است قادر به پرونده شما باشد. اگر شما NVC را ندیده اید، پس از آن باید بلافاصله با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تماس بگیرید که در آن مصاحبه شما برنامه ریزی شده است.

سفارت یا کنسولگری آمریکا تعیین خواهد کرد که آیا قرار ملاقات قبلی لازم است. اگر فرزند شما مجاز به مهاجرت با شما بر اساس سن نیست، پس باید تقاضای جداگانه برای کودک ثبت شود. تا زمانی که فرزند شما برای ویزا واجد شرایط باشد، تاخیر قابل توجهی وجود دارد.

اگر اعضای خانواده ای که در آمریکا برای شما درخواست کرده اند تبدیل به یک شهروند آمریکایی شده اند، شما باید بلافاصله با سفارت ایالات متحده در محل مصاحبه خود برنامه ریزی کنید.

ورود به ایالات متحده

هنگام سفر به ایالات متحده، متقاضی اصلی (یا اصلی) قبل یا همزمان به عنوان اعضای خانواده با ویزا وارد می شود. با ویزای مهاجرتی (قبل از آنکه منقضی شود) و بسته مهر و موم شده، به یک بندر ورودی ایالات متحده (اغلب یک فرودگاه) بروید و درخواست اجازه برای ورود به ایالات متحده را داشته باشید. ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. مقامات وزارت امنیت ملی، اداره گمرک و مرزهای ایالات متحده (CBP) اختیارات خود را برای اعطای یا رد کردن مجوز دریافت می کنند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *