مهاجرت به لیتوانی


به طور میانگین سالانه افرادبسیار زیادی از کشورهای گوناگون برای اخذ اقامت لیتوانی اقدام می‌کنند و در حال تلاش برای مهاجرت به لیتوانیهستند که بعضی از آنها برای ادامه تحصیل، ایجاد شغل و استخدام در کاری و یا توسعه بخشیدن به تجارت خود به لیتوانی مهاجرت می‌کنند و اقامت می گیرند و برخی دیگر به واسطه دلایلی خانوادگی مثل ازدواج یا پیوستن به اعضای خانواده‌ی خود مهاجرت می کنند.

لیتوانییکی از کشورهایی می باشد که عضو اتحادیه اروپا است، به همین دلیل واحد پولی این کشور با اروپایکی می باشد و به دلیل اینکه در حال حاضر اقتصاد رو به رشد و موفقی دارد و همچینین از نظر جاذبه‌های توریستی بسیار فراوانو متنوع است، مقصد بسیاری از مهاجران شده است که هرکس قبل از مهاجرت به این کشور فکر میکند .

مهاجرت به لیتوانی قوانین و مقررات خودش را دارد که به این معنی است که هرکس نمیتواند به این کشور مهاجرت کند، به طور مثال ویزای این کشور برای هر فرد در سن و سال مختلف متفاوت است، به طوری که شما برای دریافت ویزای این کشور باید برای بزرگسالان از سن ۵۰ تا۶۰ به بالا ۸۰ یورو و برای کودکان از سن ۷ تا ۱۲ سال ۴۵ یورو بپردازید.

شرایط مهاجرت به لیتوانی

اگر می خواهید به لیتوانی مهاجرت کنید و در مورد شرایط مهاجرت به لیتوانی اطلاعات کافی ندارید با ما همراه باشید، زیرا در این مقاله از تمام سود و زیان های مهاجرت به لیتوانی و شرایط و راه های مهاجرت به لیتوانی را به شما می گوییم و بعد از خواندن این مقاله به طور کلی با در نظر گرفتن تمامی جوانب و شرایط می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

یکی از شرایطی که شما برای مهاجرت باید در نظر بگیرید، این است که باید بدانید کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید آیا از اقتصاد خوبی برخوردار است یا نه، زیرا اقتصاد هر کشور به زندگیمردم مقیم آن کشور تاثیر به سزایی می گذارد و اقتصاد تعیین میکند که شما شرایط زندگی خوبی داشته باشیدیاخیر.

اگر قصد مهاجرت به لیتوانی دارید و می خواهید در مورد اقتصاد کشور لیتوانی بدانید، بهتر است بدانید که این کشور از اقتصاد خوبی برخوردار است و عضو اتحادیهاروپا می باشد.

یکی دیگر از شرایطی که باید در نظر بگیرید آب و هوای آن کشور است که آیا با شما و کاری که می خواهید در آن کشور راه بیندازید مطابقت دارد یا نه، آب و هوای کشور لیتوانی بسیار سرد و است و بالا ترین درجه هوایی این کشور چیزی حدود ۱۵ الی۲۰ درجه سانتی گراد می باشد.

این کشور از بارندگی بسیار زیادی برخوردار است و این موضوع به یکسری از شغل ها ضرر و یکسری ها سود می رساند.

روش های مهاجرت به لیتوانی

یکی از روش هایی که می توانید به لیتوانی و اکثر کشور های دور و نزدیک مهاجرت کنید، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که این روش فقط برای افراد جوان که محصل یا دانشجو هستند کارایی دارد و همچنین افراد برای تحصیل در لیتوانی و گرفتن مدرک دکترا یا کارشناسی و یا ارشد می توانند در مدت زمان معین و مختلف در لیتوانی تحصیل کنند و بعد از اخذ مدرک و اتمام تحصیل می توانند ویزای کار و اشتغال دریافت کنند و مدت زمان بیشتری را در لیتوانی مقیم باشند.

همچنینیکی دیگر از روش هایی که می توانید به اکثر کشور ها و همچنین لیتوانی مهاجرت کنید، مهاجرت از طریق کار است. لیتوانی به دلیل اقتصاد خوبی که دارد همیشه دارای کار برای تمام افراد می باشد و درصد افراد بیکار در این کشور بسیار کم هستند.

همچنین می توانید با تاسیس شرکت یا کارآفرینی و یا ثبت برند معتبر در این کشور به لیتواتی مهاجرت کنید.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به لیتوانی، ازدواج با فردی است که مقیم لیتوانی است و شما از طریق داشتن نسبت خانوادگی درجه یک می توانید مقیم این کشور شوید

مهاجرت به لیتوانی تا چه حد امکان پذیر است؟

مهاجرت به لیتوانی و یا هر کشور دیگر که دارای اقتصاد خوب و شرایط خوب باشد کار آسانی نیست، اما همه این ها بستگی به روش و راهی دارد که شما برای مهاجرت انتخاب کرده اید.

اکثر کشور ها به سرمایه گذار های بزرگ نیاز دارند، پس وقتی شما سرمایه گذار باشید و این کشور به شما نیاز داشته باشد، به راحتی شما را میپذیرند و یا حتی شما را دعوت به مهاجرت میکنند، اما اگر فردی هستید که شغل و حرفه ای ندارید و مدرک انچنانی ندارید و می خواهید ادامه ی زندگی خود را در لیتوانی بگذرانید، راه سختی را پیش رو دارید و ممکن است سال ها کار های مهاجرت شما طول بکشد.

کشور لیتوانی از افرادی تندخو و کمی بداخلاق گرد اوری شده است و این موضوع کار را برای مهاجران سخت کرده است، زیرا زندگی در این کشور سخت است و به دلیل مردمانی که دارد و همچنین زبان اصلی این کشور انگلیسی است اما افراد مسن و کسانی که سال هاست در این کشور به دنیا آمده اند و زندگی میکنند، به زبان لیتوانی صحبت میکنند.

هزینه مهاجرت به لیتوانی

هزینه مهاجرت به لیتوانی برای افراد متقاضی که می خواهند به کشور لیتوانی مهاجرت کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا انها باید بدانند بهای زندگی کردن و مهاجرت کردن به این کشور چقدر است.

از آغاز اینکه فکر مهاجرت به سرتان می زند، باید هزینه ای بابت مشاوره پرداخت کنید تا مشاور در مورد سختی ها و …. با شما صحبت کند و تمامی حقایق را در مورد مهاجرت با شما در میان بگذارد و بعد از آن باید درخواست ویزای تحصیل، کار و …. کنید که آن هم هزینه ای برای شما دارد.

هزینه هاییرا باید برای اخذ اقامت پرداخت کنید که این هزینه ها برای کشور ها مختلف است و همچنین در هر سال تفاوت دارد و دارای نوسان است و نمی توان مقدار معینی گفت.

مزایای مهاجرت به لیتوانی

برای مهاجرت به هر کشوری باید مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید. در مورد مزایای مهاجرت به لیتوانی باید بدانید که این کشور دارای آب و هوای خوبی است و در این کشور بیشتر هوا سرد است و بارانی که این موضوع برای افرادی که کارشان به بارندگی مربوط است،یک حسن خوب در نظر گرفته می شود.

یکیدیگر از مزایای این کشور این است که مردم لیتوانی به کسی کاری ندارند و به همین دلیل است که کشوری بی سر و صدا نام دارد و همچنین با افرادی که مهاجر هستند صمیمی نمی شوند، اما خیلی رسمی و مودبانه رفتار میکنند.

این کشور برای هیچ فردی با هیچ دینی محدودیت ندارد و به راحتی با هر دینی که دارید این کشور شما را می پذیرد. لیتوانییکی از امن ترین کشور های دنیا است، به طور کلی از قوانین پایدار و ثابتی برخوردار است که مردم این کشور قانون شکن نیستند.

یکی دیگر از مزایای زندگی در لیتوانی این است که مهاجران این کشور می توانند از تحصیل رایگان برای کودکان خود استفاده کنند و همچنین تدریس انها از از کیفیت بالایی برخوردار است.

معایب مهاجرت به لیتوانی

به طور کلی به هر کشوری که بخواهید مهاجرت کنید، باید مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید. در مورد معایب مهاجرت به لیتوانی بدانید که مالیات و بیکاری را می توان به عنوان یکی از معایب این کشور نام برد، زیرا این موضوع افرادی را که برای کار می خواهند مهاجرت کنند می تواند منصرف کند، زیرا با توجه به اقتصاد برزگی که این کشور دارد، مردم از حقوق های بالا برخوردار نیستند و نسبت به کشور های اطراف حقوق کمیدارند و جوانان برای کار به کشور های دیگر می روند.

یکی دیگر از معایب این کشور این است که درصد مرگ و میر در این کشور بسیار بالا است و بیشتر مرگ افراد به مرگ مغزی، سکته قلبی و سرطان مربوط می شود، اما این به دلیل نداشتن پیشرفت در علوم پزشکی نیست. شیوع بیماری ها در این کشور بسیار زیاد است.

یکی دیگر از معایب این کشور این است که این کشور دو زبانه است و یکسری افراد مسن به زبان لیتوانی و قسمت دیگریاز مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند و این موضوع باعث شده هر فردی نتواند سریع مشغول به کار و تحصیل و زندگی شود.

آسانترین روش مهاجرت به لیتوانی

آسانترین روش مهاجرت به لیتوانی و اکثر کشور ها سرمایه گذاری است، زیرا افراد سرمایه گذار با تاسیس شرکت و یا برندی می توانند به راحتی مقیم شوند و اکثر کشورها به سرمایه گذار و فردی که بتواند شرکتی بزرگ و برندی معتبر تاسیس کند نیاز دارند.

از انجایی که کشور لیتوانی بک کشور استعدادیاب است و افرادی که با استعداد هستند را به خود جذب میکند می توانید با فکر کردن به یک ایده ناب و بکر نظر کارشناسان را جلب کنید تا بتوانید ویزای این کشور را بگیرید که این ویزا۱ساله است و تا ۵ سال حق تمدید دارید.

امکان مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی امکان پذیر است، اما باید راهی طولانی را طی کنید که صددرصد بعد از طی این راه به نتیجه خواهید رسید، زیرا کشور لیتوانی کشوری ارام و دوست داشتنی است که به راحتی می توانید در انجا کار کنید و بهای کار های خود را بگیریدو همچنین به هدف های خود فکر کنید و روز به روز پیشرفت کنید.

لیتوانی واحد پولییورو دارد و هزینهی زندگی در لیتوانی بسیار زیاد است و ممکن است هر کس از پس آن بر نیاید و یکی دیگر از واقعیت هایی که در مورد کشور لیتوانی میتوان گفت این است که این کشور بهای بالایی نسبت به فروش اقلام و اجناس از مردم می گیرد، ولی حقوق کافی به مردم در برابر کاری که میکنند پرداخت نمی شود و به همین دلیل است که مردم لیتوانی بسیار سخت کوش هستند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

2 پاسخ به “مهاجرت به لیتوانی”

 1. ابراهیم گفت:

  با سلام با فوق لسانس بازرگانی و با ۴۳ سال سن و همسر معلم رشته زیست شناسی کدوم کشور شرایط خوب برای مهاجرت کاری رو دارد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی داشتن دعوت نامه کاری یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز میباشد . مدرک زبان اولویت بعدی است . ولی یکی از کشورهایی که برای مهاجرت بسیار مناسب میباشد کشور لیتوانی میباشد چون محدودیت های مهاجر تی آن نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا کمتر میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت به لیتوانی مهاجرت به لیتوانی مهاجرت به لیتوانی مهاجرت به لیتوانی مهاجرت به لیتوانی

شبکه های اجتماعی

arrow up