مهاجرت پرستاران به امارت

یکی از شغلهای پرطرفدار در هر کشوری، شغل پرستاری می باشد که به دلیل اهمیت بالا همیشه بازار کار خوبی در کشورهای خارجی از جمله کشورهای پیشرفته داشته است. از این رو سالانه پرستاران بسیاری قصد مهاجرت به کشورهایی با شرایط بهتر را داند. با نگاهی گذرا به خبرها، مهاجرت پرستاران به امارت این روزها بسیار مطرح شده است. کشور امارات در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده و شهرهای مهم آن دبی، شارجه، عجمان، می باشند و زبان های عربی و انگلیسی در این کشور بخصوص در شهر دبی شما به دانستن زبان انگلیسی نیاز دارید. پرستاران عزیز موسسه آریاناپارس می تواند شما را در مدت زمان کوتاه به سطح انگلیسی قابل قبولی برای مهجرت به کشور امارات آماده کند. کشور های بسیاری از جمله، آمریکا، کانادا، استرالیا همیشه آماده پذرش پرستاران به کشورشان بوده اند، حال آنکه کشور امارات شرایط آسانتری را در مقایسه با آنها در نظر گرفته است که مراحل انجام این کار به شرح زیر می باشد که به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

۱- Job offer یا پیشنهاد کاری

درخواستی که کارفرما از یک کشور خارجی ( که در اینجا منظور کشور امارات می باشد ) برای فرد داوطلب فرستاده و از او دعوت به کار می شود. این درخواست می بایست در سربرگ مهر شده و مکتوب ارائه شود و با داشتن این سند، کارفرما مراحل اخذ ویزا را آغاز می کند و به این صورت فرد داوطلب دارای اسپانسر می شود.

۲- Sponsor اسپانسر

هنگامی که کارفرما مراحل اخذ ویزا را آغاز می کند. اداره مهاجرت امارت برای تایید اطلاعات دریافت شده با داوطلب ( متقاضی) کار در امارت تماس می گیرند و همچنین در مورد صحت تمایل شرکت برای اسپانسری از داوطلبان می پرسند.

۳- اخذ کارت بهداشت

یکی از مراحل پر اهمیت برای کار در هر کشوری علی الخصوص کشور امارات داشتن کارت بهداشت می باشد. پرستاران متقاضی باید یکسری آزمایشات و معاینات پزشکی را جهت اطمینان از مبتلا نبودن به بیماری هایی مثل ایدز (HIV) ، هپاتیت c و سل انجام دهند. هنگامی که گواهی بهداشت برای داوطلبان صادر شده آنها باید به وازرت بهداشت و خدمات پزشکی جهت ثبت و تایید مراجعه کنند. و در هنگام مراجعه به این وزارت خانه داوطلب می بایست معاینات پزشکی و مدارکی را که در ذیل آمده است، به همراه داشته باشند.
 دو قطعه عکس ( سایز عکس پاسپورت توصیه می شود )
 دو نسخه کپی شده از پاسپورت فرد داوطلب

۴- اخذ ویزای کار ( کارت کار)

برای ورود به هر کشوری و شروع به کار در آن کشور هر مهاجرتی نیازمند اخذ ویزای کار می باشد. پرستاران متقاضی کار در امارت و بخصوص شهر دبی می بایست به وزارت کار در دبی مراجعه نمایند و به همراه داشتن مدارک ذیل برایشان الزامی است.
 یک قطعه عکس ( سایز عکس پاسپورت توصیه می شود )
 سه نسخه کپی از قرارداد کاری
 نسخه کپی شده از ویزای ورود به کشور امارت
 یک نسخه کپی از مجوز کارفرمایی که اسپانسر داوطلب می باشد.

۵- اخذ ویزای اقامت

پس از طی مراحل ذکر شده، متقاضی کار در امارت با داشتن اسناد و مدارک باید به اداره امور اقامتی عمومی و خارجی در دبی مراجعه نماید. در ضمن یادآوری می شود که در این مرحله نیز مدارک شناسایی و ضروری مرتبط با مهاجرت را به همراه داشته باشید.
 اصل پاسپورت فرد داوطلب کار در امارات
 اصل مدارک پزشکی یا گواهی بهداشت
 اصل ویزای ورود به کشور امارات
 دو قطعه عکس
 کپی از ویزای کار و یا نسخه پذیرش روند اخذ ویزای کار
مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد .موسسه آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا را فراهم آورده است.

دیدگاه ها

39 پاسخ به “مهاجرت پرستاران به امارت”

 1. علی گفت:

  سلام میزان حقوق یک پرستار در چه محدوده ای هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   درآمد پرستاران در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. به طور مثال درآمدها در اروپا از ۳۰۰۰ یورو نباید کمتر باشد.

 2. Sahel گفت:

  باسلام دوباره خدمت مشاورین عزیزآریاناپارس،وممنون بابت پاسخگویی تون،هدف من ازطرح کردن سوال قبلی صرفا کشورهای عربی نبود،ودرکل میخواستم بدونم که آیا برای دریافت پیشنهاد کاری ومهاجرت برای کار داشتن مدرک وسابقه کار وداشتن مابقی شروط کافی هست،یا اینکه مدرک دانشگاهی متعلق به دانشگاه آزاد یا ملی است هم دراین مسئله دخیل وموثره ،ممنون میشم اگر واضح پاسخ بدین
  باتشکر

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هر کشوری شرایط خود را جهت مهاجرت پرستاران دارد. به طور مثال برای مهاجرت پرستاران به آلمان شما نیازمند داشتن مدرک زبان آلمانی می باشید و برای کشورهایی مثل کانادا استرالیا داشتن قبولی در آزمون RN الزامی است.

 3. Sahel گفت:

  باسلام خدمت شماوتشکرازسایت خوبتون،میخواستم بدونم آیا پیشنهاادکاریااستخدام ازسوی کشورهای عربی به اینکه بنده مدرک پرستاری ام رو ازکجاگرفتم ربطی داره ،برای مثال مدرک دانشگاه آزادباملی فرقی داره،یاینکه فقط مدرک پرستاری وسابقه کار وبقیه ی شرایط رو داشته باشی کافیه ؟ممنون میشم پاسخ بدین

 4. سعید گفت:

  سلام من از سال ۹۴مدرک پرستاری دارم ولی زیاد کار نکردم الان میتونم واسه کشورای عربی ویزای کار بگیرم .ولی کارم خیلی خوبه والان سر پرستار هستم .

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با دریافت جاب آفر می توانید برای ویزای کاری کشورای عربی اقدام نمایید.

 5. صام گفت:

  سلام خسته نباشیدمن وهمسرم نرس هستیم میخاستم ببینم کسایی هستن که الان رفته باشن دبی ماباهاشون صحبت کنیم راجع ب شرایط اونجا تایه تصمیم بگیریم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا کشورهای عربی مثل دبی خیلی سخت به ایرانیها ویزای کار می دهند.

 6. اعظم گفت:

  سلام من اعظم الان ۱۴سال سابقه کار در اورژانس را دارم در حال حاضر دوسال هست سرپرستار میباشم میخواستم بدونم چطور میتونم با توجه به شغلم کار در امارت پیدا کنم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با دریافت جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی می توانید برای کشور امارات اقدام نمایید.

 7. ALI گفت:

  باسلام و وقت بخیر خدمت شما. میخواستم بدونم من اگه لیسانس پرستاری بگیرم میتونم از طریق کار تو دبی اقمت بگیرم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه ویزای کاری داشته باشید می توانید از این طریق اقامت دریافت نمایید. ولی در نظر داشته باشید در حال حاضر خیلی سخت به ایرانیها اقامت دائم داده می شود.

 8. مهدی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  چگونه میتوانیم درخواست کار را از کارفرما دریافت کنیم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با مکاتبه با اشخاص و یا جاهایی که اعلام نیاز به نیرویی با تخصص شما را کردند می توانید جاب آفر دریافت نمایید.

 9. بهرا) ال ناصر گفت:

  با سلام وقت بخير ايا براي اينجانب كارشناس پرستاري با٥١ سن امكان كار پرستاري در دول عربي هست بنده تسلط كامل به زبان عربي را دارم با تسكر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما صرفا با داشتن جاب آفر از کشورهای عربی می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید.

 10. فریبا گفت:

  خانم با 18 سال سابقه و47 سال سن هستم شرایط کاری برای من در امارات به چه شکلی هست وتایم کاری وحقوق متوسط من چقدر خواهدبود

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای کار در امارات باید حتما درخواست کار داشته باشید یعنی کارفرمایی شما را به عنوان نیروی کار بخواهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *