اعزام پزشکان 

مهاجرت پزشکان مهاجرت

پزشکان می توانند از روش های تحصیلی ، کاری ، توریستی و سرمایه گذاری برای کشورهای مورد نظر اقدام نمایند . از همین رو مهاجرت پزشکان مورد بررسی قرار می گیرد تا شرایط موجود برای این دسته ارزیابی شود . رشته پزشکی یکی از برترین رشته های حال حاضر در سراسر دنیاست که بازار کار مناسبی را نسبت به سایر رشته های دیگر دارد ولی پزشکان سختی های مشخصی برای انجام هر گونه مهاجرتی خواهند داشت .

 ویزای سرمایه گذاری از حیث سرمایه گذاری

مهاجرت پزشکان با سایر رشته های تحصیلی تفاوت چندانی ندارند و می توانند با توجه به بودجه لازمه و طرح توجیحی اقتصادی خود ، برای سرمایه گذاری های مشخص شده اقدام نمایند . با توجه به نکته ذکر شده پزشکان برای هر گونه سرمایه گذاری از جمله ثبت شرکت ، سرمایه گذاری مستقیم و تمکن مالی های کشورهای اسپانیا و اتریش اقدام کنند .

ویزای کاری :

در سال گذشته پزشکان در صورت دانش زبان انگلیسی و کسب نمره آیلتس می توانستند برای گرین کارت کشور دانمارک اقدام نمایند . در حال حاضر با شرایط موجود آمده پزشکان برای هرگونه مهاجرت کاری در ابتدای کار باید امتحانات مربوطه هر شکور راسپری کنند تا مدرک تحصیلی مورد تایید قرار گیرد .

این قانون در کشورهای کانادا ، استرالیا و نیوزیلند پابرجاست و مراحل ارزیابی و ارزشیابی صورت گیرد . کشورآفریقای جنوبی تنها کشور موجود است که پزشکان می توانند برای ویزای کار این کشور اقدام نمایند و مجوز کار را دریافت می کنند .

ویزای تحصیلی :

در ویزای تحصیلی ، پزشکان می توانند از حالات مختلف برای اخذ رویداد اقدام نمایند که تمامی حالات مورد بررسی قرار می گیرد .

۱) برگزاری آزمون :

پزشکانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلستان ، آمریکا ، استرالیا و کانادا را دارند باید در امتحاناتی که این کشورها در نظر می گیرند حد نصاب قبولی را دریافت کنند و پس از ان با تایید یک استاد راهنما برای تخصص خود اقدام کنند بصورت مثال برای کشور انگلستان ، پزشکان در ابتدای کار ویزای توزیستی دریافت کرده و برای امتحانات plab آماده می شوند که در صورت قبولی مدرک پزشکی مورد تایید دولت انگلستان قرار می گیرد .

 ۲) سیستم تطبیق واحد :

کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش به پزشکانی که تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند اجازه می دهد که برای سیستم تطبیق واحد اقدام نمایند . روان بدین صورت است که مدرک تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان آلمانی برای دانشگاه های کشورهای آلمان و اتریش در سال کرده و معمولاً دوره ای یکساله برای پزشکان در نظر گرفته می شود .

پزشکان پس از سپری کردن دوره های ذکر شده مدرک مورد تایید دولت دریافت می کنند و پس از جلب نظر استاد راهنما برای تخصص خود اقدام کنند موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های زبان آلمانی در کمترین زمان ممکن و بهترین نتایج و نمرات را به علاقه مندان این دوره تضمین می کند که افراد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مشاورین موسسه در ارتباط بوده و ار تجارب آنان بهره ند شوند .

۳) دکترا :

پزشکان می توانند مدرک تحصیلی خود را معادل فوق لیسانس در نظر بگیرند و برای ادامه تحصیل PHD در کشورهای دیگر اقدام نمایند . در این روش تحصیلی انتخاب کشور متناسب با علایق و شرایط افراد اتفاق می افتد و بصورت معمول می توان برای اکثر کشورها اقدام کرد .

پزشکان یا به صورت کلی می توانند برای PhD اقدام کنند یا سپری کردن دوره تحصیلی را به عنوان بهانه ای برای ورود و شرکت در آزمون های کشور مقصد در نظر بگیرند . معمولاً برای این روش مهاجرتی ، کشورهای انگلستان ، آمریکا ، استرالیا و کانادا توصیه می شود که هم شرایط انگلیسی زبانی لحاظ شود و هم ارزش انجام کار را داشته باشد .

در تمامی روش های ذکر شده برای مهاجرت پزشکان ، دانش زبان انگلیسی فاکتور تاثیرگذاری برای پیشبرد فرآیند انجام کار می باشد . مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان  اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد ، موسسه آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *