شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مهاجرت به کانادا: بهداشت و درمان در کانادا

 بهداشت و درمان در کانادا

بهداشت و درمان در کانادا به طور عمومی تأمین مالی می شود. شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی می توانند در استان یا قلمرو خود از بیمه بهداشت عمومی کانادا استفاده کنند. این تضمین می کند که شما نباید مبلغی برای خدمات بهداشتی پرداخت کنید، زیرا هزینه ها توسط مالیات عمومی پوشش داده می شود.

در بعضی از استان ها، ساکنان دائم جدید می توانند از پوشش بیمه درمانی استان ها به محض رسیدن به آنها استفاده کنند. در جاهای دیگر، مدت انتظار تا سه ماه است. بیمه خصوصی کانادا می تواند نیازهای شما را در این مدت پوشش دهد.  BestQuote را ببینید، یا از Cigna می توانید بیمه نامه های که در دسترس شما است را دریافت کنید.

همچنین ممکن است بخواهید از بیمه خصوصی برای خدماتی که تحت پوشش استانی برای مراقبت های بهداشتی در کانادا نیستند استفاده کنید. اغلب کارفرمایان این پوشش را ارائه می دهند که ممکن است شامل هزینه های نسخه ها، مراقبت های دندانپزشکی و نوری و فیزیوتراپی باشد.

ساکنان موقت می توانند برای دسترسی بیمه مسافرتی کانادا اینجا را ببینید.

بهداشت و درمان در کانادا براساس استان ها

از آنجایی که کشور کانادا دارای ایالت های متعددی است. شرایط بهداشت و درمان در این ایالت ها کمی با یکدیگر متفاوت می باشد که در ادامه به برخی از این ایالت ها می پردازیم.

انتاریو

بهداشت و درمان در کانادا که مختص به استان انتاریو است را با نام OHIP یا همان بیمه درمانی انتاریو باید شناخت که این نوع بیمه هزینه ویزیت پزشک، اقامت در بیمارستان، سقط جنین، معالجه سرپایی، خدمات آمبولانس، جراحی واجد شرایط پزشکی و تعیین نمره چشم پرداخت می نماید. وقتی برای کمک پزشکی می روید، باید کارت خود را نشان دهید.

یک دوره انتظار سه ماه پس از ورود شما به انتاریو وجود دارد قبل از اینکه OHIP هزینه های مراقبت های بهداشتی شما را در کانادا پوشش دهد.

شما می توانید برای OHIP در هر دفتر خدمات انتاریو درخواست کنید. شما باید فرم تکمیل ثبت نام برای پوشش بهداشتی انتاریو (۰۲۶۵-۸۲) و اسنادی را که هویت شما را اثبات می کند، اینکه در انتاریو زندگی کنید و شرایط لازم برای مهاجرت را فراهم آورید. مثال ها شامل: گذرنامه، صورتحساب مصارف و یا فیش حقوقی و یک کارت معتبر دائمی.

بریتیش کلمبیا

بیمه بهداشتی کانادا که در استان بریتیش کلمبیا ارائه می شود، به عنوان طرح خدمات پزشکی (MSP) شناخته می شود. شما باید به مدت سه ماه پس از تاریخ ورود خود به بریتیش کلمبیا برای پوشش درمانی و شروع MSP خود و دریافت هزینه های مراقبت های بهداشت و درمان در کانادا صبر کنید.

ساکنان هزینه ای را به طور ماهانه را پرداخت می کنند تا به هزینه های ارائه MSP کمک کنند. از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۸ این هزینه ها عبارتند از:

Adjusted Net IncomeOne AdultTwo Adults in a Family
$۰ – $۲۶,۰۰۰$۰٫۰۰$۰٫۰۰
$۲۶,۰۰۱ – $۲۸,۰۰۰$۱۱٫۵۰$۲۳٫۰۰
$۲۸,۰۰۱ – $۳۰,۰۰۰$۱۷٫۵۰$۳۵٫۰۰
$۳۰,۰۰۱ – $۳۴,۰۰۰$۲۳٫۰۰$۴۶٫۰۰
$۳۴,۰۰۱ – $۳۸,۰۰۰$۲۸٫۰۰$۵۶٫۰۰
$۳۸,۰۰۱ – $۴۲,۰۰۰$۳۲٫۵۰$۶۵٫۰۰
Over $42,000$۳۷٫۵۰$۷۵٫۰۰

پوشش MSP مراقبت های بهداشتی در کانادا را فراهم می کند و شامل خدماتی است که توسط پزشکان و ماماها ارائه شده در بریتیش کلمبیا انجام می شود، انجام عمل جراحی دهان و دندان در بیمارستان، تعیین نمره چشم و اشعه ایکس است.

روش هایی که از لحاظ پزشکی ضروری نیستند، معاینات منظم روزمره، داروهای تجویزی و خدمات دندانپزشکی به جز موارد ذکر شده تحت مزایا قرار نمی گیرند. در این موارد، شما یا باید هزینه خود را بپردازید یا از پوشش پزشکی اضافی استفاده کنید.

آلبرتا

بیمه درمانی کانادا که در استان آلبرتا ارائه شده است به عنوان برنامه بیمه بهداشت و درمان آلبرتا (AHCIP) شناخته می شود. ساکنان دائمی جدید در تاریخ ورود آنها به استان، واجد شرایط پوشش هستند، تا زمانی که تمام الزامات اعتبار بخشی مهیا شود.

با این حال هنوز باید برای پوشش ثبت نام کنید. شما باید گواهی اقامت در آلبرتا، شناسه صادر شده توسط دولت را ارائه دهید و مدرکی مبنی بر اینکه شما از نظر قانونی در کانادا هستید. اسناد مربوطه شامل یک هزینه همگانی یا پرداخت کم، گذرنامه یا گواهینامه رانندگی و یک کارت اقامت دائم یا سند مهاجرتی ورود است.

کبک

ساکنان واجد شرایط کبک باید برای طرح بیمه درمانی ثبت نام کنند، که توسط Régie de l’assurance maladie du Québec  (برد بیمه درمانی کبک) مدیریت می شود، همچنین با عنوان  RAMQ شناخته شده است.

ساکنان جدیدی که از خارج از کانادا وارد کبک می شوند، حداکثر سه ماه پس از تاریخ ثبت نام برای دریافت حق بیمه برای هزینه های مراقبت های بهداشت و درمان در کانادا برای خود باید صبر کنند. کارگران موقت که می توانند اسناد مهاجرتی را که نام کارفرمای شان را نشان می دهد مهیا کنند و اعلام کنند که ممکن است برای مدت شش ماه در کبک کار کنند، نیز واجد شرایط پوشش هستند.

توصیه می شود برای پوشش درمانی در اسرع وقت پس از ورود به کبک، درخواست شود. شما نیاز خواهید داشت فرم ثبت نام برای درخواست تکمیل کنید – این به صورت آنلاین در دسترس نیست، بنابراین شما باید با Régie تماس بگیرید یا به دفتر Régie مراجعه کنید تا بتوانید آن را دریافت کنید. اگر شخصی به دفتر مراجعه می کند، می تواند در طول همان مراجعه، فرم را تکمیل کند، تا زمانی که مستندات لازم برای مدارک شناسایی را از شما داشته باشند.

برای مستمری های دائمی، این اسناد شامل کارت اقامت دائمی شما ( یا سند دیگری که توسط مقامات مهاجرت ارائه می شود و اقامت دائم را ثابت می کند) و در بیشتر موارد گواهینامه انتخاب کبک می شود. گواهی محل اقامت در کبک را می توان با ارائه یک کپی از اجاره مسکونی، خرید یک ملک مسکونی یا گواهی کارفرما اثبات کرد.

ساسکاچوان

بیمه درمانی برای کانادا که در استان ساسکاچوان ارائه شده است به عنوان کارت بهداشت ساسکاچوان مشهور است. کپی اسناد و مدارک که نشان دهنده حق قانونی شما در کانادا، اقامت در ساسکاچوان و هویت شما است، باید ارائه شود. برنامه ها را می توان به صورت آنلاین تکمیل کرد.

همه خدمات پزشکی ضروری، هم بستری در بیمارستان و خدمات سرپایی، در پوشش کارت بهداشت ساسکاچوان گنجانده شده است.

مانیتوبا

ساکنان دائم برای پوشش سلامت مانیتوبا از روزی که اقامت دائم آنها مفروض شود تحت پوشش قرار می گیرند. برای دریافت پوشش و دریافت خدمات بهداشت و درمان در کانادا ، شما باید یک کپی از گذرنامه خود، همراه با تمام اسناد مهاجرتی ارائه شده به شما و یک فرم ثبت نام بهداشت و درمان مانیتوبا ارائه دهید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *