شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

نرخ اشتغال به کار در اروپا

نرخ اشتغال به کار در اروپا در سطح بالا و فرصت های شغلی مختلف، از عوامل مهم در توسعه اقتصادی و سطح رضایتمندی مردم در اروپا می باشند. یکی از دلایل مهم مهاجرت خانوادگی به اروپا، نرخ اشتغال به کار در اروپا و استخدام و همچنین تحصیلات با کیفیت می باشد.

اروپا به دلیل توسعه اقتصادی بالای خود نرخ اشتغال به کار بالایی نیز دارد و به همین دلیل یکی از مقاصد کار جویان از همه جای دنیا می باشد. در این مقاله شما با نرخ اشتغال به کار در اروپا آشنا می کنیم تا با آگاهی بیشتر برای مهاجرت کاری خود به اروپا اقدام نمایید، زیرا نرخ اشتغال در کشور های اروپایی با یکدیگر بسیار متفاوت می باشد.

جمهوری چک

جمهوری چک در ماه ژوئن امسال نیز همانند سال ۲۰۱۷ بیشترین نرخ اشتغال به کار در اروپا را به خود اختصاص داده است. با توجه به آمارها بیکاری در سال ۲۰۱۸ در اتحادیه اروپا به کمترین حد خود در دهه گذشته رسیده است.

نکته قابل توجه این است که جمهوری چک بیشترین نرخ اشتغال به کار مهاجرین را در بین کشورهای اروپایی داراست و دومین رتبه خود اشتغالی مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا را نیز داراست.

در سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری در کشور چک ۲٫۴ درصد و آمار نرخ بیکاری برای کشور آلمان ۳٫۴ درصد بود. این دو کشور از لحاظ نرخ بیکاری کمترین آمار را در سطح اتحادیه اروپا دارا هستند.

بیشترین نرخ بیکاری

بیشترین نرخ بیکاری با ۲۰٫۲ درصد متعلق به کشور یونان می باشد. بعد از یونان اسپانیا با نرخ بیکاری ۱۵٫۲ درصد بیشترین آمار بیکاران اتحادیه اروپا را دارد. در مجموع نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا به طور میانگین از ۷٫۶ درصد در ژوئن در سال ۲۰۱۷ به ۶٫۹ درصد در ژوئن سال ۲۰۱۸ رسیده است. این امار کمترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا از ماه می سال ۲۰۰۸ شامل می شود.

در قیاس با سال گذشته نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا کاهش یافته است بیشترین آمار افزایش نرخ بیکاری متعلق است به کشورهای قبرس، پرتقال، کرواسی، استونی و اسپانیا می باشد.

موسسه آمار اروپا(Eurostat) تخمین میزند که ۱۷٫۱۰۵ میلیون زن و مرد در سال ۲۰۱۸ در سطح این اتحادیه بدون شغل بوده اند. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ تعداد ۳٫۴۱۵ میلیون فرد زیر ۲۵ سال فاقد شغل بوده اند. در همین ماه کمترین آمار متعلق بود به کشور مالتا آلمان و هلند و بیشترین نرخ بیکاری در ماه ژوئن متعلق است به کشور های یونان، اسپانیا و ایتالیا.

مجموعا در سال ۲۰۱۷ نرخ اشتغال افراد در اتحادیه اروپا بین افراد از ۲۰ سال تا ۶۴ سال متغیر بود. ۶۳ درصد از شاغلین از مهاجرینی بودند که در خارج از اروپا متولد شده بودند. ۷۳ درصد از بین متولدین کشورهای اروپایی و ۷۵٫۴ درصد آمار شاغلین در اروپا متعلق می باشد به کشورهای غیر اتحادیه اروپا.

در سال ۲۰۱۷ بریتانیا بیشترین نرخ اشتغال را از بین مهاجرین که از سایر کشورهای اروپایی بوده اند داشته است و بعد از بریتانیا کشورهای پرتغال سوئد و استونی در رده های بعدی قرار دارند.

بیشترین نرخ اشتغال افراد بومی

نرخ اشتغال به کار در اروپا برای افراد بومی در سال ۲۰۱۷ متعلق است به کشور سوئد با ۸۵٫۵ درصد و بعد از کشور سوئد، کشور آلمان با ۸۱٫۶ درصد و هلند با ۸۰٫۵ درصد و جمهوری چک با ۷۸٫۵ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر یونان کمترین نرخ بیکاری را برای جمعیت بومی با ۵۸٫۱ درصد دارا می باشد. بلژیک با ۵۲٫۰ درصد کمترین نرخ را در اشتغال مهاجرین دارد.

خود اشتغالی(self-employment)

در سال ۲۰۱۷ در حدود ۳۰٫۴ میلیون نفر از افراد ۲۰ تا ۶۴ ساله در اتحادیه اروپا خود اشتغال بوده اند. از این تعداد ۲۶٫۹ میلیون نفر بومی اروپا بوده اند و تعداد ۳٫۵ میلیون نفر از متولدین سایر کشورهای اروپایی بوده اند.

از این تعداد ۲٫۲ میلیون نفر از مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا و تعداد ۱٫۳ میلیون نفر از مهاجرین متولد سایر کشورهای اتحادیه اروپا بوده اند.

تاکنون بیشترین آمار خود اشتغالی از بین مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا متعلق است به کشور اسلواکی با نرخ ۳۶٫۵ درصد و بعد از اسلواکی جمهوری چک با نرخ ۳۴٫۵ درصد آمار خود اشتغالی مهاجرین و در نهایت کشور مجارستان با نرخ ۲۰٫۳ درصد و مالتا با ۱۷٫۵ درصد در مقام سوم آمار خود اشتغالی از بین مهاجرین قرار میگیرند.

کمترین نرخ خود اشتغالی مهاجرین متعلق است به سوئد با ۸٫۱ درصد و استونی و اتریش ۸٫۰ درصد و در نهایت قبرس با ۷٫۹ درصد. در سال ۲۰۱۷ بیشترین نرخ خود اشتغالی مهاجرین در کشور های اروپایی متعلق بود به لهستان با ۲۸٫۶ درصد در رتبه های بعدی مالتا با ۲۰٫۳ درصد و لیتوانی با ۱۹٫۵ درصد بیشترین نرخ خود اشتغالی مهاجرین را دارند.

از سوی دیگر کمترین آمار خود اشتغالی مهاجرین سایر کشور اروپایی متعلق است به اتریش با ۹٫۰ درصد و قبرس و لوکزامبورگ با ۸٫۸ درصد و در نهایت مجارستان با ۷٫۴ درصد کمترین آمار را در اتحادیه اروپا دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *