شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

نوید فاضل

دکتر نوید فاضل که در حال حاضر مقیم کشور آلمان می باشند در سال 1347 خورشیدی در ایران متولد شدند. دکتر نوید فاضل در ایران در رشته ی پزشکی تا ترم چهارم  تحصیل کردند و پس از تصمیم به ادامه تحصیل در کشور آلمان گرفتند. در کشور آلمان کار خود را با سپری کردن دوره ی زبان آلمانی شروع کرده و پس از یک سال شرکت در کالج، تحصیلات پزشکی خود را از ابتدا شروع و به اتمام رساندند.

دکتر نوید فاضل به همراه سپری کردن دوره های پزشکی در کشور آلمان، با توجه به علاقه شخصی به رشته کامپیوتر از کالج دوباره اجازه تحصیل در رشته کامپیوتر را اخذ و در دانشگاه مونستر شروع به تحصیل کردند. در آن زمان هنوز رشته ی کامپیوتر به عنوان رشته اصلی شناخته نمی شد و یکی از رشته های زیر گروه ریاضیات شناخته می شد و لازم بذکر است تحصیل در هر دو رشته در راستای همدیگر بوده و پس از اتمام تحصیل در رشته پزشکی به دنبال رشته کامپیوتر نرفتند.

دکتر نوید فاضل کار خود را با پزشکی در کشور آلمان شروع کرد، بدین صورت که پس از اتمام دوره پزشکی، مدت کوتاهی در زمینه ی پزشکی زنان و بیماری های نازایی کار کرد ولی پس از آن به سراغ رشته کامپیوتر رفته و در آن رشته شروع به فعالیت کردند.

دکتر نوید فاضل در حال حاضر یکی از پنج سرپرست کانون پزشکان و دندان پزشکان ایرانی مقیم آلمان و همچنین سرپرست شاخه ی آلمان ( انجمن پژوهشگران ایران ) می باشند. دکتر نوید فاضل علاوه بر مدیریت تکنولوژی کیفی در شرکت دویچه تله کام آلمان که بزرگ ترین شرکت مخابراتی در آلمان و اروپا می باشد، به پژوهش در زمینه ی گسترش ظرفیت های موجود در زبان فارسی نیز مشغول می باشند.

در ابتدا با علاقه دکتر نوید فاضل به زبان فارسی از او سوال شد که ایشان به این سوال اینگونه جواب دادند.

علاقه ای که من داشتم، از همان زمان دبیرستان قبل از شروع به تحصیلات پزشکی بوده و از همان جا کار بر روی زبان فارسی را شروع کرده بودم. حالا هرچه آدم با مسائل بین المللی زبان فارسی بیشتر آشنا می شود به این نتیجه می رسد که دستور زبان فارسی کپی برداری از زبان عربی است و همچنان کاستی هایی در زبان فارسی وجود دارد. بر همین اساس به نظر من رسید که شاید بهتر باشد زبان شناسی، آواشناسی، و دستور زبان فارسی  را بر اساس معیار های بین المللی و زبان های مهم خانواده بررسی کنم. ایران با داشتن فرهنگ غنی هنوز باید روی پایه هایش کار شود و سنگ بنای این فرهنگ، زبان و سنگ بنای زبان هم آواشناسی و دستور زبان است.

دکتر نوید فاضل به این سوال که با توجه به سپری نکردن تحصیلات آکادمیک در زمینه زبان فارسی و زبان شناسی راه دشواری را سپری کردید، اینگونه پاسخ داد که ؛

بله، سخت بود از طرف دیگر هم بالاخره هر کسی باید به دنبال پیشه ی خودش برود. شاید حدودا 2 تا 3 ساعت در روز برای کار بر روی این زمینه وقت نداشتم، چون این اطلاعات را باید خودم در اوقات فراغت به دست بیاورم، همین دلیل باعث شد که زمان زیادی را برای این کار در نظر بگیرم و در حال حاضر چندین سال است که در این زمینه در حال بررسی و جمع آوری اطلاعات می باشم که در اسرع وقت به اتمام خواهد رسید.

در حال حاضر در دانشگاه های هامبورگ، برلین و تویینگن روی زبان فارسی و ایران شناسی خیلی تاکید می شود و یکی از رشته هایی که در بامبرگ و برلین بروی کار می شود، گویش های ایرانی در خارج از ایران است.

دکتر نوید فاضل مسئول مدیریت تکنولوژی کیفی در شرکت تله کام آلمان درباره طرح موفق که در چند وقت اخیر بوده این گونه پاسخ داده است که ؛

دو طرحی که اخیرا داشتم و خوشبختانه توانستیم خوب پیش ببریم. یکی این که در فراز اقیانوس ها، هواپیما بتواند با اینترنت در تماس باشد، این کار از طریق ماهواره انجام می شود. یعنی شما در داخل هواپیما کامپیوترتان از طریق اینترنت بی سیم به ماهواره وصل می شود و نکته اش این است که شما وقتی از اینجا به آمریکا پرواز می کنید با دو یا سه ماهواره سرو کار داشته باشید و امن نیست اینترنتی شما از ماهواره ای به ماهواره دیگر منتقل شود.

این کاری است که برای نخستین بار و با موفقیت انجام شد و قبلا راه های دیگری هم بوده است، ولی در آن موارد، هواپیما با ایستگاه زمینی مرتبط بود و نه با ماهواره.

کار دیگر در زمینه اینترنت همراه است که یک تکنولوژی درحدود 100 مگابایت در ثانیه است. این نکته بدین معنا است که چندین برابر اینترنتی که در حال حاضر استفاده می شود. شما هم با دستگاه های تلفن همراه و هم با کامپیوتر بتوانید در قطار، در خیابان، در کافه و یا در هر جایی که هستید با سرعت زیاد و قوی به اینترنت وصل شوید.

دکتر نوید فاضل از علاقه خودش به زبان فارسی اینگونه می گوید، علاقه ی من بیشتر به همان زبان فارسی و فرهنگ ایرانی ست و بقیه زمینه ها تنها ابراز هایی است برای بالاتر بردن ارزش و شکوه میهن مان.

موسسه آریانا پارس با تصمیم بر معرفی مهاجرین موفق ایرانی در کشورهای دیگر، تلاش برای هموار کردن راه علاقه مندان به مهاجرت به کشورهای دیگر را دارد تا در صورت داشتن هدف مشخص به آنچه در ذهن خود می پروراند، دست یابند. از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه ی یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *