نیروی کار ساسکاچوان

نیروی کار ساسکاچوان

افراد علاقه مند به اقامت در کشور کانادا می توانند از طریق نیروی کار ساسکاچوان موفق به این امر شوند. ایالت ساسکاچوان در اول سپتامبر سال ۱۹۰۵ میلادی به کشور کانادا پیوست.

ایالت ساسکاچوان در شرق آلبرتا و غرب مانتیوبا واقع شده است. رمانیا مرکز ایالت، شهری مطبوع و مرکز مهم بازرگانی و فرهنگی ساسکاچوان بار فرهنگی غنی در زمینه موسیقی و تئاتر است. افراد می توانند زیر نظر برنامه International Skilled Worker برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام کنند.

۱-Employment offer

در این روش فرد متقاضی در صورت دریافت پیشنهاد شغلی از یک فرد با کارفرمای کانادایی می توانند برای اخذ PR کانادا اقدام نماید. بواسطه محدودیت های موجود برای برای کارفرمایان که دلیل منطقی برای جذب نیروی کار باید ارائه دهند، راه حل دشواری به حساب می آید.

نکته حائز اهمیت این است که پیشنهاد کاری که متقاضی از کارفرمایی در ایالت ساسکاچوان دریافت می کند باید در مشاغل و حرفه هایی باشد که بصورت معمول در لیست رشته های مورد نیاز ایالت واقع شده است. نیروهای متخصص و مدیران اگر یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشند. می توانند به این ایالت رفته و پس از سپری کردن شش ماهه کاری در ساسکاچوان اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.

۲- Occupations In _ Demand

روش OID ایالت ساسکاچوان در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین حالت های ورود به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور می باشد. بصورت معمول متخصصین در صورت به حد نصاب نرسیدن در روش Express Entry تصمیم به اقدام از روش OID را می گیرند. در روش OID محدودیت های کمتری برای علاقمندان به کشور کانادا و ایالت ساسکاچوان گذاشته می شود.

نیروی کار ساسکاچوان

ایالت ساسکاچوان در بازه های زمانی مشخص، لیستی را به عنوان لیست رشته های مورد نظر انتشار می دهد که در صورت تطابق رشته می توان برای نیروی کار ساسکاچوان اقدام کرد.مدارک بصورت پستی ارسال می شود. این نکته بدین معناست که در صورت لزوم و در خواست ایالت ساسکاچوان، متقاضیان مدارک خود را برای اداره مهاجرت ارسال می کنند. در روش OID افراد مورد نظر حتما ۲ سال ابتدایی را باید در ایالت ساسکاچوان زندگی کنند و پس از آن می توانند به سایر ایالت های کانادا سفر کنند. در همین راستا باید مدارکی را ارائه دهند که در این استان اقامت خواهند داشت.

ایالت ساسکاچوان، سیستم امتیاز بندی را برای OID در نظر گرفته است که حداکثر امتیاز موجود را ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی را ۶۰ می داند. افراد متقاضی برای قبولی در سیستم OID حداقل ۶۰ امتیاز را باید کسب کنند. بصورت معمول بازه زمانی ثبت نام بسیار کوتاه می باشد و ممکن است در ۲۴ ساعت اولیه سامانه ثبت نام بسته شود و افراد اجازه ثبت نام نداشته باشند. ایالت ساسکاچوان با توجه به نیاز خود نیروی متخصص جذب می کند که حدود ۶۰ در صد نیروهای متخصص خود را به افرادی که از روش OID اقدام می کنند، اختصاص می دهد.

در این روش اداره SINP برای افراد متقاضی نامینیشن ارسال می کند و IRCC اول اجازه کار موقت صادر می کند، همانطور که ذکر شد معمولا پس از ۶ ماه به PR کانادا تبدیل می شود. از حیث زمان بندی بصورت معمول فاصله زمانی ۱ تا۵ ماه زمان برای صادر شدن نامینیشن طول می کشد و پس از کسب آن بازه زمانی ۶ الی ۱۶ ماهه برای اخذ ویزا باید در نظر گرفت.

۳-Saskatchewan Express Entry

در این روش افراد متقاضی در ابتدا در اکسپرس اینتری ثبت نام می کنند و با کسب ۶۷ امتیاز لازم در Pool قرار می گیرند. از همین رو به واسطه کسب امتیاز بالاتر، در صورت قرار گیری رشته تحصیلی شان در لیست رشته های مورد نیاز استان ساسکاچوان می توانند از نامینیشن های استانی بهره مند شوند.

نیروی کار ساسکاچوان

مراحل بدین صورت است که فرد متقاضی از روش اکسپرس اینتری ثبت نام می کند و چون در مرحله دوم امتیاز کمتری دریافت می کند، با معرفی استان مورد نظر و به حد نصاب رسیدن امتیاز از ۶۰۰ امتیاز کارفرما استفاده می کند و با امتیاز مناسبی شانس خود را محک می زند.

استان ساسکاچوان معمولاً ۴۰ درصد از نیروی کار استان خود را از همین روش، انتخاب می کند. از همین رو افراد در صورت کسب ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این استان از شانس بالایی برای اخذ PR کانادا برخوردار می باشند. در تمامی روش ذکر شده، فرد اصلی اجازه همراهی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را دارد، در صورتی که فرزندان تحصیلات قبل دانشگاهی داشته باشند، می توانند با توجه به موقعیت مکانی خود در ایالت ساسکاچوان از تحصیلات رایگان بهره مند شوند. اداره Saskatchewan Immigrant Nominee Program مسئول صادر کردن نامینیشن است که به اختصار SINP شناخته می شود.

نحوه امتیاز بندی نیروی کار ساسکاچوان

تحصیلات

با توجه به شرایط امتیاز بندی های ایالت ساسکاچوان باید حداقل مدرک لیسانس را داشته باشند تا به حد نصاب مورد نظر برسند ولی این نکته بدین معنانیست که با مدرک پایین تر این امکان میسر نمی باشد.

 • مدرک کاردانی یا معادل دو سال تحصیل مورد قبول دولت کانادا ۱۵ امتیاز
 • مدرک کارشناسی ۲۰ امتیاز
 • مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ۲۳ امتیاز

در ایالت ساسکاچوان امتیازات مدرک کارشناسی ارشد و دکترا به یک اندازه امتیاز دارد. در ابتدا مدارک باید تایید لازمه را دریافت کنند تا امتیازات آنها مورد قبول قرار بگیرد. محدودیتی برای دانشگاه تعیین نشده است و افراد با تحصیلات در دانشگاه های مختلف می توانند برای کسب امتیاز اقدام نمایند.

مدرک زبان

دومین فاکتور مهم نیروی کار ساسکاچوان ، فاکتور مدرک زبان می باشد که افراد حداکثر ۲۰ امتیاز را می توانند بدست آورند. محاسبه نمره زبان از طریق سیستم CLB در نظر گرفته می شود و هر مهارت ( Skill ) بصورت جداگانه امتیاز دارد.

 • کسب ۸ CLB 20 امتیاز
 • کسب CLB 7 18 امتیاز
 • کسب CLB 6 16 امتیاز
 • کسب۵ CLB 14 امتیاز

افراد می توانند مدرک زبان خود را در زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه دهند که برای زبان انگلیسی آیلتس جنرال و برای مدرک زبان فرانسوی TEF مورد قبول می باشد. موسسه زبان آریاناپارس با برگزاری دوره های فشرده و کوتاه مدت این نوید را به متقاضیان آموزش زبان می دهد که می توانند با برنامه ریزی دقیق و پشتکار بهترین نتایج را بدست آورند و حداکثر امتیاز این قسمت را دریافت کنند.

برای بدست آوردن حداکثر امتیاز یا همانCLB 8، در مهارت Listening نمره ۷٫۵ و در سایر مهارت های آزمون آیلتس حداقل نمره ۶٫۵ را باید داشته باشید. در صورت داشتن آیلتس نمره ۶ در هر چهار مهارت CLB 7 را دریافت می کنید که ۱۸ امتیاز به همراه دارد.

سابقه کار در نیروی کار ساسکاچوان

در ارتباط با سابقه کار دولت ساسکاچوان فقط رشته هایی را قبول می کند که در NOC در سطح صفر، A و یا B قرار گرفته باشند. کار انجام شده که جزء سابقه کار به حساب می آید، باید مرتبط باشد. برای اثبات سابقه کار مسئول بخش نیروهای انسانی در یک سربرگ معتبر گواهی لازمه را صادر می کند.

امتیازات سابقه کار در دو مرحله مورد بررسی قرار می گیرد

الف: در پنج سال

 • اگر هر ۵ سال را کار کرده باشید. ۱۰ امتیاز
 • اگر ۴ سال را کار کرده باشید. ۸ امتیاز
 • ۳ سال سابقه کار. ۶ امتیاز
 • ۲ سال سابقه کار. ۴ امتیاز
 • ۱ سال سابقه کار داشته باشید. ۲ امتیاز

ب: در فاصله زمانی پنج تا ده سال گذشته

 • اگر ۵ سال سابقه کار داشته باشید ۵ امتیاز
 • اگر ۴ سال سابقه کار داشته باشید ۴ امتیاز
 • اگر ۳ سال سابقه کار داشته باشید ۳ امتیاز
 • اگر ۲ سال سابقه کار داشته باشید ۲ امتیاز

مفهوم این روش امتیاز بندی بدین صورت می باشد که اگر امسال را مد نظر قرار دهیم. از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ در قسمت ( الف ) و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در قسمت (ب) قرار می گیرد.

حداکثر امتیاز در ارتباط با سابقه کار ۱۵ امتیاز است که در صورتی به افراد تعلق می گیرد که ۱۰ سال سابقه کار در ۱۰ سال اخیر داشته باشند.

در سیستم امتیاز بندی ایالت ساسکاچوان، فرد متقاضی اگر ۷ سال سابقه کار داشته باشد ۱۲ امتیاز را کسب می کند. بصورت کلی در این روش در صورتی که فرد کمتر از ۳ سال سابقه کار داشته باشد به احتمال زیاد امتیازات لازم برای به حد نصاب رسیدن را از دست می دهد.

نکته حائز اهمیت در ارتباط با سابقه کار، در برخی موارد سابقه کارهای در حین تحصیل مورد قبول قرار نگرفته شده است و فقط سابقه کارهای بعد از تحصیل شامل امتیاز شده اند.

در سیستم امتیاز بندی نیروی کار ساسکاچوان فقط در ارتباط با سابقه کار امکان ریجکتی وجود دارد که سابقه کار را مورد قبول قرار ندهند. بقیه فاکتورها قابل استناد می باشد . برای رفع هر گونه اشکالی می توان سابقه کار مورد نظر را از ارگان قابل استعلام و پس از تحصیل دریافت کرد که مورد تایید ایالت ساسکاچوان باشد.

سن

محدودیت سنی در ایالت ساسکاچوان شامل افراد بیشتری می شود و افراد متقاضی تا سن ۵۰ سال می توانند از امتیازات ممکن، بهره مند شوند.

 •  زیر ۱۸ سال ۰ امتیاز
 • بین ۱۸ تا ۲۱ سال ۸ امتیاز
 • از ۲۲ تا ۳۴ سال ۱۲ امتیاز
 •  بین ۳۵ تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز
 • از ۴۶ تا ۵۰ سال ۸ امتیاز

بصورت معمول به واسطه اهمیت سابقه کار، افرادی که برای نیروی کار ساسکاچوان اقدام می کنند بالای ۳۰ سال می باشند و می توانند از حداکثر امتیازات بهره مند شوند.

تطبیق پذیری

افرادی می توانند در این قسمت امتیاز دریافت کنند که تحصیل، کار و یا حتی خوشایندی را در این داستان دارند یا دوره تحصیلی را سپری کرده اند.

 • در صورت داشتن خویشاوند در ایالت ساسکاچوان ۲۰ امتیاز
 • حداقل یکساله سابقه کار در ساسکاچوان ۵ امتیاز
 • سابقه تحصیل ۵ امتیاز

برای اثبات خویشاوند در ایالت ساسکاچوان حتما نیاز به ارائه مدرک از فرد مورد نظر مثل کپی کارت اقامت، استطاعت مالی، کارت سلامت و … می باشد.

در فاکتور تطبیق پذیری افراد حداکثر ۳۰ امتیاز را دریافت می کنند که بسیار کمک کننده از امتیازات کلی می باشد. از دیدگاه دیگر در صورتی که هیچ امتیازی از این قسمت دریافت نشود، شرایط سخت رقم می خورد.

فرد متقاضی برای سیستم نیروی کار ساسکاچوان باید تمکن مالی خود را معمولاً گردش سه ماهه است به سفارت ارائه دهد که به ازای هر فرد متفاوت می باشد.

 • برای یک نفر ۱۶۴ .۱۲ دلار کانادا
 • برای دو نفر ۱۴۳ .۱۵ دلار کانادا
 • برای سه نفر ۶۱۷ .۱۸ دلار کانادا
 • برای چهار نفر ۶۰۳ .۲۲ دلار کانادا

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور علی الخصوص کشور کانادا را فراهم آورده است.

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *