شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

هزینه های استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد در همین راستا با اطلاع از هزینه های استرالیا که شامل هزینه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور و هزینه های جاری زندگی است، قدم بزرگی را برای پیشرفت خواهید برداشت.

در حال حاضر استرالیا به عنوان گران ترین کشور دنیا برای تحصیل و زندگی شناخته می شود و دانشجویان معمولا برای پذیرش در دوره های تکمیلی و اخذ بورسیه در دانشگاه های برتر این کشور اقدام می نمایند.

در این مطلب که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده است به بررسی هزینه های استرالیا و شرایط بورسیه و وام های دانشجویی پرداخته می شود.

هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی:

در حال حاضر در حدود ۴۸۰ هزار دانشجوی بین المللی در کشور استرالیا مشغول به تحصیل می باشند که هر ساله این آمار در حال بالا رفتن است. میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه های استرالیا در حدود ۲۰ هزار دلار در سال است که متناسب با مقطع تحصیلی، رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.

۱-در مقطع کارشناسی ارشد معمول دوره های تحصیلی بین ۲۰ تا ۳۷ هزار دلار استرالیا هزینه دارد.
۲-دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا در حدود ۱۴تا ۲۹ هزار دلار به دانشگاه ها پرداخت می کنند.

هزینه های اعلام شده برای رشته هایی همچون پزشکی، دندان پزشکی و دامپزشکی نمی باشد و هزینه این رشته های ذکر شده به میزان قابل توجهی بالاتر است. دانشجویان بین المللی برای ورود به رشته های زیر شاخه پزشکی بین ۳۵ تا ۵۰ هزار دلار را به دانشگاه ها برای ادامه تحصیل پرداخت می کنند.

به صورت کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا به ازای هر واحد، در هرسال محاسبه می شود. از همین رو،هزینه مشابهی را نمی توان به صورت کلی اعلام کرد.

هزینه های تحصیل برای مدارک دکترای پزشکی که مرتبط با تخصص افراد متفاوت است در حدود ۷۵ هزار دلار استرالیا تخمین زده می شود. در صورتی که موفق به دریافت بورسیه و یا وام های دانشجویی نشوید، هزینه های زیادی برای تحصیل مستلزم به پرداخت می باشید.

از دیگر رشته هایی که در دانشگاه های استرالیا از نرخ هزینه ای بالاتر برخوردار هستند، می توان به رشته های هنر، داروسازی و پیراپزشکی ها مثل پرستاری اشاره کرد.

نکته حائز اهمیت

در نظر گرفتن هزینه های خدمات و امکانات دانشجویی است که شامل تمامی دانشگاه های استرالیا نمی شود ولی با توجه به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر از هزینه های دیگر مطلع شوید تا با آگاهی کامل و اطلاع از این هزینه ها پا به این کشور بگذارید.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی

کشور استرالیا همانند سایر کشورهای دیگر، تحصیل برای دانشجویان داخلی بسیار ارزان تر نسبت به دانشجویان بین المللی است. این نکته بدین معناست که دولت بورسیه هایی را برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته است.

لازم به ذکر است که این شرایط برای تمامی دانشگاه های کشور استرالیا پابرجا نیست و دانشگاه های خصوصی هزینه های گزافی را از همه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل را دارند، طلب می کند.

مقادیر سهم دانشجویان به نحوه تحصیل و منطقه تحصیلی بستگی دارد که توسط دولت مشخص شده است. دولت حداقل و حداکثر دامنه را تعیین هزینه مشخص کرده است که در قالب سه گروه عنوان می کند.

بسیاری از دانشجویان استرالیایی برای ادامه تحصیل در دیگر کشورهای دنیا می توانند از بورسیه هایی که دولت در نظر می گیرد، بهره مند شوند و به ادامه تحصیل بپردازند.

هزینه

کمک هزینه تحصیلی استرالیا:

تمامی دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا برای اطلاع از بورسیه های موجود می توانند سایت رسمی هر دانشگاه را مورد بررسی قرار دهند تا از فرصت های مالی که هر دانشگاه در نظر می گیرد مطلع شوند.

توصیه می شود که برای تمام بورس های تحصیلی کشور استرالیا و کمک هزینه های موجود به زودی اقدام کنید. درخواست های مالی در سال ۲۰۱۸ بسته شده است و انتظار می رود که با همین روند، دانشجویان سرعت بیشتری را برای خواسته خود در نظر بگیرند.

دانشجویانی که تحصیلات خود را در انگلستان سپری کرده اند و یا در حال تحصیل در کشور انگلستان می باشند،می توانند از بورس تحصیلی استرالیا به اسم Northcote که مخصوص این دسته از متقاضیان است، بهره مند شوند.

بورسیه کارشناسی ارشد و دکترا

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشند، می توانند برای بورسیه اقدام کنند. شرایط این بورسیه بدین صورت است که تا حدود ۱۵ هزار دلار برای ترم تحصیلی به دانشجویان بین المللی کمک می کند که برای مقطع ارشد به ازای ۴ ترم تحصیلی و برای دانشجویان دکترا،۴ سال می باشد.

دولت استرالیا، مبالغی را در اختیار اساتید برجسته خود قرار می دهد که در راستای خواسته مراکز مشخص شده فعالیت داشته باشند. از همین رو دانشجویان بین المللی در صورت ارائه رزومه علمی مناسب و اثبات توانمندی های خود می توانند با اساتید تعیین شده همکاری داشته باشند.

لازم به ذکر است یکی از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش یا تائید از اساتید استرالیایی دانش زبان انگلیسی و ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می باشد که متناسب با مقطع تحصیلی و رشته انتخابی متفاوت است.

موسسه زبان آریاناپارس با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می باشد مه متناسب با مقطع تحصیلی و رشته انتخابی متفاوت است.

موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های ۴ و ۸ ماهه زبان انگلیسی، در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتایج را به آن دسته از زبان آموزان که به دنبال کسب نمره مناسب در آزمون آیلتس می باشند، تضمین می کند.

هزینه های زندگی در استرالیا:

وزارت مهاجرت دولت استرالیا (DIPB) اشاره کرده است که افراد برای زندگی در کشور استرالیا به مدت یکسال مبلغی حدود ۸۳۰/۱۹ دلار استرالیا را به دولت ارائه دهند و اثبات کنند که توانایی پرداخت هزینه های خود را دارند. در صورتی که شما متاهل هستید مبلغ ۶ هزار دلار به این مبلغ اضافه می شود و به ازای هر فرزند ۹۷۰/۲ دلار را باید در نظر بگیرید.

همچنین شما باید اثبات کنید که هزینه های مسافرت به این کشور را دارید و مبلغ ۸۰۰۰دلار در هر سال برای پوشش هزینه های تحصیلی فرزندان ۵ تا ۱۸ سال خود را دارید. لازم به ذکر است، هزینه های اعلام شده برای اثبات توانایی مالی شماست و این بدین معناست که حتما هزینه های جاری زندگی به این ارقام می رسد.

هزینه های زندگی در حین تحصیل در کشور استرالیا برای دانشجویان شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های ذکر شده به این هزینه اضافی کنید.

هزینه های ویزای دانشجویی

هزینه های ویزای دانشجویی کشور استرالیا به چند بخش تقسیم می شود که عبارت اند از:

۱-هزینه های ترجمه و آماده سازی مدارک
۲-هزینه های سفارت
۳-هزینه های بیمه های پزشکی

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از دانشگاه های استرالیا می تواند شرایط ویژه ای جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا فراهم کند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، این موسسه با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *