شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

هزینه های کانادا

بررسی هزینه های کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین مقصد های جهان برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویان بین المللی از هزینه های کانادا باید مطلع شوند که شامل هزینه های تحصیل و زندگی می شود. ارائه انواع تجربه ها و فرصت های متنوع در کشور شناخته شده به فضا، شهر های چند فرهنگی و زیبایی های طبیعی است.

اگر می خواهید در کانادا تحصیل کنید، خبر خوب این است که هزینه های تحصیلات معمولا ارزان تر از سایر مقاصد انگلیسی زبان (ایالات متحده، انگلستان و استرالیا) هستند، گرچه هنوز هم نسبت به سایر کشورها بسیار بالا تر است.

شورای وزیران آموزش و پرورش کانادا (CMEC) یک ابزار آنلاین مفید ارائه می دهد که دانشجویان بین المللی آینده را قادر می سازد به سرعت هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف کانادا را محاسبه کنند و همچنین راهنمایی در مورد اسناد مورد نیاز برای اعمال را ارائه دهند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

هزینه های کانادا برای تحصیل

دانشگاه های کانادا هزینه های خود را تعیین می کنند و این به چندین عامل بستگی دارد: برنامه ای که در آن تحصیل می کنید، آیا شما یک دانشجو بین المللی یا داخلی هستید و آیا در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنید.

طبق آخرین گزارش آمار کانادا، هزینه تحصیل در کانادا به طور متوسط ۳٫۱ درصد برای دانشجویان کارشناسی ارشد در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. هزینه تحصیل در استان انتاریو گران ترین هزینه تحصیل است، در حالی که دانشجویان کارشناسی ارشد داخلی به طور میانگین ۸۴۵۴ دلار در سال هزینه می کنند.

اگر شما یک شهروند کانادا هستید که در کانادا تحصیل می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط هزینه تحصیلی ۶،۵۷۱ دلار کانادا برای سال تحصیلی برای مدرک کارشناسی و ۶۹۰۷ دلار کانادا برای سال تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه های کانادا

طبق آمار کانادا، میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی ۲۵،۱۸۰ دلار (~ ۲۰،۵۴۰ دلار آمریکا) در سال است. دوره های هنر و علوم انسانی ارزان تر هستند، در حالی که موضوعاتی مانند مهندسی و پزشکی از جمله گران تر هستند (به طور متوسط ۲۸،۶۲۵ دلار کانادا (~ ۲۳،۳۴۰ دلار آمریکا) در سال). هزینه های دوره های تجاری و مدیریتی پایین تر از میانگین ملی است.

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر می خواهید در سطح تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، هزینه تحصیلات معمولا کمتر است و بسته به برنامه شما متفاوت است. آمار کانادا هزینه متوسطه تحصیلات تکمیلی را ۱۸ هزار دلار در نظر گرفته است.
همانطور که در سراسر جهان است، برنامه های اجرایی MBA به طور کلی گران تر است، در حالی که متوسط هزینه حدود ۵۱،۸۹۱ دلار کانادا (~ ۴۲،۴۴۰ دلار آمریکا) امی باشد، در حالی که MBA های معمولی به طور متوسط هزینه ۲۹،۲۹۳ دلار کانادا (~ ۲۳،۹۰۰ دلار آمریکا) است. هزینه های ذکر شده برای یک دوره تحصیلی می باشد که دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت آن می باشند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا، اخذ نمره ۶ یا ۶٫۵ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلب می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور کانادا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک مورد نظر را ندارند نگران نباشند. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

هزینه های کانادا برای زندگی

شما باید حداقل ۱۲،۰۰۰ دلار در سال برای زندگی در کانادا و حدود ۹ هزار دلار برای زندگی در کبک در نظر بگیرید. هزینه های زندگی شما به میزان قابل ملاحظه ای، بستگی به مکان و عادت هایتان دارد، زیرا شهرهای بزرگ معمولا برای زندگی بهتر هستند.

هزینه های کانادا

دانشگاه مونترال برآورد دانشجویان را در مجموع ۱۵ هزار دلار در سال از جمله مسکن، غذا، کتاب، لوازم البته، هزینه های تلفن و هزینه های متفرقه نیاز دارند. به همین ترتیب، دانشگاه بریتیش کلمبیا، واقع در ونکوور، برآورد هزینه های زندگی ۱۵،۵۰۰ دلار کانادا در نظر گرفته است، از جمله بیمه اجباری بیمه درمانی، که ۸۶۴ دلار کانادا در سال تحت برنامه بهداشتی BC قرار دارد.

ونکوور به عنوان گران ترین شهر کانادایی برای زندگی کردن، به ویژه از نظر اجاره، نامگذاری شده است.

در اینجا برخی از نمونه های میانگین هزینه های زندگی در کانادا آمده است:

  • صرف وعده غذایی در یک رستوران: ۱۵ دلار برای هر فرد
  • بلیط یک طرفه در حمل و نقل عمومی محلی در حدود ۴ دلار
  • گرفتن نان در حدود ۲٫۷۶ دلار
  • بلیط سینما در حدود ۱۲ دلار

شما همچنین باید در هنگام تحصیل در کانادا بیمه اجباری را خریداری کنید. این هزینه حدود ۶۰۰ دلار ($ ۴۸۵) در سال خواهد بود.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

ویزای دانشجویی و هزینه های کانادا برای درخواست

برای تحصیل در کانادا، شما باید یک پروانه تحصیلی کانادا دریافت کنید که در طول اقامت شما به عنوان ویزای دانشجویی عمل می کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماه یا کمتر ادامه پیدا کند، مجوز تحصیلی کانادا را ندارید. درخواست برای یک اجازه تحصیلی هزینه CA 150 دلار (~ ۱۲۰ دلار) دارد.

هزینه های کانادا

هزینه های مربوط به دانشگاه های کانادا بستگی به دانشگاه و کشور مبدا شما خواهد داشت. به عنوان مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشجویان مقطع کارشناسی کانادا (و دارندگان اقامت دائم، پناهندگان و دیپلمات) CA $ 68 به اتهام (~ US $ 55) دانشجویان بین المللی CA 114 $ و (~ ۹۰ $) است. اگر یک دانشجوی بین المللی از یک کشور در حال توسعه هستید، ممکن است بتوانید این هزینه را لغو کنید.

کمک مالی برای تحصیل در کانادا

بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، در هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد موجود است. این شامل بورس تحصیلی خاص برای موفقیت ورزشی و تحصیلی و بورس تحصیلی خاص است.

بسیاری از دانشگاه های کانادا کمک هزینه تحصیلی خود را ارائه می دهند، بنابراین ممکن است بتوانید درخواست تحصیلی را به طور انحصاری توسط دانشگاهی که در آن شما قصد تحصیل دارید ارائه دهید. در همه موارد، مهم است که در اسرع وقت اعمال شود چون بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است.

یکی از قابل توجهی از بورس تحصیلی برای تحصیل در کانادا، برنامه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع کانادا است که دانشجویان دیگر کشورهای مشترک المنافع را تأمین می کند.

مشاغل دانشجویی برای جبران هزینه های کانادا

اگر می خواهید یک شغل نیمه وقت برای کمک به خودتان در هنگام تحصیل در کانادا داشته باشید، می توانید به مدت ۲۰ ساعت در ترم تحصیلی و در تمام دوره های تحصیلی مانند دوره های تعطیلات زمستانی یا تابستانی، بدون نیاز به مجوز کار.
برای واجد شرایط بودن، باید:

  • مجوز تحصیل معتبر داشته باشید
  • یک دانش آموز تمام وقت باشید
  • در مقطع کارشناسی ارشد در یک موسسه آموزشی تعیین شده ثبت نام کنید
  • در یک برنامه آموزش علمی، حرفه ای یا حرفه ای تحصیل کنید که به مدرک، دیپلم یا گواهی که حداقل شش ماه طول می کشد.

بصورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری علی‌الخصوص کانادا به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

ولیکن تجربه ارزشمند وکلای مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت فرد نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه مورد اهمیت می باشند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *