شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا

هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا

طبق نظرسنجی که بین ۱۵هزار نفر از مردم در ۲۰ شهر مختلف جهان انجام شده است خوش ترین و هیجان انگیز ترین شهرهای مختلف دنیا را انتخاب کرده اند. جنبه های مختلفی که در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفته شامل: غذا، نوشیدنی، فرهنگ، دوستی، مقرون به صرفه بود، شادی و شور زندگی است.

دوفاکتور مهم که برای افراد به عنوان معیار اصلی هیجان انگیز نامیدن آن شهر محسوب می شود میتوان به بیرون از خانه غذا خوردن و افتخار کردن به شهری که در ان زندگی می کنند نام برد. در نظر سنجی صورت گرفته در میان افرادی که در شهرهای مختلف زندگی می کنند ۲۰ شهر برتر به شرح زیر هستند:

۲۰-زوریخ

مردم این شهر از لحاظ ورزشی بسیار فعال هستند آنها نسبت به مردمان شهرهای دیگر بیشتر ورزش می کنند.

۱۹-لس آنجلس

یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا لس انجلس می باشد که از نظر فرهنگی بسیار پر رونق و غنی است. این شهر مملو از رستوران های تاکو است. اما طبق نظر خود شهروندان لس آنجلس این شهر از نظر دوستیابی یکی از سخت ترین شهرهاست. در این شهر افراد تمایل زیادی برای برقراری ارتباط دوستی باهم نوعان خود نشان نمی دهند.

۱۸-توکیو

توکیو شهری است که مردمانشون عاشق غذا هایشان هستند. بنابراین آنها بیشتر از هر شهر دیگری به رستوران می روند و ترجیح می دهند غذایشان را در بیرون از خانه بخورند.

۱۷-برلین

اغلب مردم برلین ارتباط نزدیکی با همسایه های خود دارند و حتی آنها ر ا با اسم کوچک می شناسند و این موضوع در مقایسه با امار شهرهای دیگر رقم قابل ملاحضه ای است و این موضوع دلیل اینکه چرا مردم برلین کمتر از باقی مردم اروپا احساس تنهایی میکنند را نشان می دهد.

مردم برلین تمایل دارند بیشترین زمان خود را در خانه سپری کنند. بنابر این مردم برلین کمترین درصد حضور در رستوران و غذا خوردن در خارج از منزل را به خود اختصاص می دهند.

۱۶-سان فرانسیسکو

یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا سان فرانسیسکو می باشد که دارای رستوران های شلوغ و پرهیاهو است و اغلب مردم برای وعده صبحانه ترجیح می دهند در این رستوران ها حضور داشته باشند. نظر شهروندان سان فرانسیسکو اینگونه است که آنها به قدری آزادی دارند تا خودشان باشند. امنیت ضعیف سان فرانسیسکو تنها دلیلی است که این شهر را در رتبه پایینی قرار داده است.

۱۵-شانگهای

شانگهای از نظر اقتصادی اصلا شهر ارزانی نیست اما تنوع کارهایی که در این شهر میتوان انجام داد بسیار زیاد است. مردم شانگهای معتقدند معاشرت ها و ملاقات های ساده در این شهر بسیار این شهر بسیار آسان است و مردم دارای روابط ساده و بی دغدغه ای هستند اما یافتن عشق واقعی کاری بسیار دشوار است.

۱۴-مکزیکوسیتی

مردم مکزیکوسیتی عاشق فرهنگ خود هستند و ترجیح می دهند بیشتر زمان خود را صرف پرداختن به کارهای فرهنگی کنند. طبق ارزیابی به عمل امده آنها در سال ۷۶ مرتبه به تئاتر گالری سینما موزه و جشنواره ها می روند.

۱۳-پاریس

پاریس که به شهرعشاق معروف یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا است این شهر در زمینه های فرهنگ و اقتصاد پیشرو است. مردمان پاریس اغلب زمان خود را به فعالیت های فرهنگی اختصاص می دهند.

۱۲-استین

شهر استین که مرکز ایالت تگزاس است. این شهر به عنوان پایتخت موسیقی زنده جهان لقب گرفته است و اغلب گردشگران به دلیل جذابیت های موسیقی این شهر از سراسر آمریکا به این شهر می روند. رستوران های این شهر جزو بهترین ها هستند. شهر استین معمولا در برگزاری جشنواره ها پیشرو هستند. این شهر از لحاظ ترافیک و رفت وامد شهر بسیار آرام و بی دغدغه ای است.

۱۱-ادینبورگ

ادینبورگ دومین شهر بزرگ و پایتخت اسکاتلند است. مردم این شهر بسیار شاد هستند و بخوبی می دانند چطور زمان خود را صرف سرگرمی و تفریح کنند و از زمان لذت ببرند.

۱۰-بارسلونا

شهر بارسلون پس ار مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیاست طبق آمارهای گرفته شده مردم این شهر در سال حدود ۷۱ روز مشغول فعالیت های فرهنگی هستند و به عنوان یک مرکز فرهنگی مهم از ان یاد می شود. بارسلون نیز جزو شهرهایی است که مردمانش تمایل بسیار زیادی برای صرف غذا در رستوران را دارند.

۹-فیلادلفیا

ششمین شهر پر جمعیت ایالت متحده آمریکاست. شهروندان فیلادلفیا معتقدند که شهر آنها یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهاست. از نظر مردم فیلادلفیا شهر انها مکان بسیار لذت بخشی برای زندگی است. از نظر ترافیک و حمل و نقل در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و مردم این شهر معتقدند کوتاه ترین زمان های رفت و آمد را دارد.

۸-لیسبون

لیسبون پایتخت و بزرگترین کشور پرتغال را می توان به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا معرفی کرد. مردم لیبسون اغلب در بیرون از خانه و با خانواده وقت می گذرانندو ترجیح می دهند برای صرف غذا به رستوران بروند. از نظر شهروندان لیبسون دوستیابی و داشتن روابط عاشقانه بسیار ساده و آسان است. میانگین تفریح و گردش شبانه ۴۶ دلار در نظر گرفته شده است.

۷-منچستر

نوشیدن چای به همراه معاشرت اجتماعی از عادت های متداول مردم منچستر به شمار می آید. مردم منچستر به این نظر دارای معروفیت هستند که طی شبانه روز می بایست وعده چای داشته باشند.

۶-مادرید

یکی از پایتخت های علمی وفرهنگی است. شهروندان مادریدی بیشتر از مردمان دیگر شهرها وقت خود را در رستوران ها سپری می کنند. اغلب رستوران های مادرید بسیار شلوغ و پرجمعیت است.

۵-لندن

یکی دیگر از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا لندن می باشد. مردم لندن علاوه بر رستوران تئاتر و کافه تفریحات بسیاری برای انجام دادن دارند. لندن مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد که برای مردمانش بسیار جذاب است و اغلب شهروندانش تمایل دارند به دیدن این مکان ها بروند.

مردم لندن بیشترین تمایل را به گردش بیرون از خانه دارند. طبق نظر شهروندان لندن زندگی در این شهر بهمراه استرس زیادی است و لندن از لحاظ اقتصادی شهر مقرون به صرفه ای نیست و بسیار پر هزینه است. مردمان این شهر از نظردوستیابی در سطح پایینی قرار دارند.

۴-ملبورن

طبق نظر شهروندان ملبورن اکثر آنها خود را مردمان شاد و خوش بختی احساس می کنند. دوستیابی در این بسیار اسان است و از نظر غذایی ملبورن یکی از بهترین هاست.

۳-نیویورک

شهر نیویورک از نظر قطب فرهنگی در رتبه دوم قرار دارد. مردمان نیویورک دارای تفریحات شبانه ی بسیار زیادی هستند و به اصطلاح شب های زنده ای دارند. طبق امار بدست امده شهر نیویورک بیشترین متقاضی را جهت بازدید و جذب گردشگر دارد. این شهر از نظر دوست یابی رتبه بسیار پایینی دارد و مردمانش با مشکلات زیادی در این زمینه مواجهند. از نیویورک به عنوان یکی از پر استرس ترین شهرها یاد می شود.

۲-پورتو

پورتو دومین شهر پرتغال است. قدمت تاریخی این شهر مثال زدنی است و از قطب های اقتصادی پرتغال است. پورتو دارای اقتصادی بسیار دوستانه است و مردمانش از زندگی در این شهر بسیار رضایت دارند و به ان افتخار می کنند چون از نظر آنها آزادی های بسیاری برای آنها وجود دارد و می توانند طبق نظر و عقاید خود عمل کنند. تفریحات شبانه برای شهروندان پورتو بسیار متداول است.

۱-شیکاگو

یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای دنیا شیکاگو است که به دلیل جذابیت های گردشگری داشتن غذاهای متنوع و لذیذ شادی و فرهنگ غنی بالاترین رتبه را در این تقسیم بندی دارد. این شهر از نظر هزینه ها بسیار مقرون به صرفه است و مردمانش به زندگی در این شهر افتخار می کنند. تنها نقطه ضعف وارد بر این شهر امنیت پایین ان است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *