ویزای تحصیلی در اسپانیا – در این مقاله شما را با ویزای تحصیلی در اسپانیا آشنا می کنیم تا به راحتی بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید. در سال های اخیر با مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا مواجه هستیم. ویزای تحصیلی اسپانیا به عنوان یکی از مقصد اصلی دانشجویان به حساب می آید.

کشور اسپانیا

سالیان زیادی است که کشور اسپانیا میزبان افراد خارجی است. این کشور به خاطر شرایط آب و هوایی مناسب، آثار تاریخی و فرهنگی، رفتار مناسب مردم آن باعث شده است که مهاجران بی شماری را به سمت خود جذب کند. افراد خارجی با مقاصد مختلفی به این کشور مهاجرت می کنند که شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت پزشکان و… است. دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور سفر می کنند و در رشته های موردنظر خود در بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا شروع به تحصیل می کنند. همانطور که در ادامه خواهیم گفت تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر جهانی در این کشور وجود دارد که مدرک اخذ شده از این دانشگاه ها در همه جای جهان معتبر است.

 

شهرهای دانشگاهی و دانشگاه ها

تعداد زیادی از دانشگاه های مهم دنیا در نقاط مختلف کشور اسپانیا وجود دارد. در این دانشگاه ها انواع رشته های مختلف توسط بهترین اساتید تدریس می گردد.

شهر هایی مانند مالاگا، بیلبائو، والنسیا، سالامانکا، گرانادا، ساراگوسا، سانتاگودِکامپوستلا جزء شهر هایی هستند که در آنها دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی باکیفیت و معتبر وجود دارد. در شهر سالامانکا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا که قدمت ۸۰۰ سال دارد وجود دارد

کشور اسپانیا در حوزه های حقوق و علوم انسانی جزء کشورهای پیش رو در حوزه ی تحصیلات دانشگاهی می باشد. و مدارکی که در دانشگاه های کشور اسپانیا اخذ می شوند در تمامی نقاط مختلف دنیا قابل ارائه و مورد تایید می باشد.

 

 شرایط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه در اسپانیا

برای افرادی که با هدف های مهاجرت تحصیلی، مهاجرت پزشکان یا …….قصد دارند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند بایستی شرایطی را جهت ویزای تحصیلی دراسپانیا رعایت کنند که در ادامه خواهیم گفت.

دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در اسپانیا با توجه به مقطع تحصیلی باید آخرین مدرک تحصیلی اش در کشور خود را همراه داشته باشد و آن را به تایید سفارت اسپانیا در کشور خود برساند. بعد از تایید شدن توسط اسپانیا، مدرک تحصیلی دانشجو قابل ارائه به تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشوراسپانیا می باشد.

 

 مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

برای اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا نیاز به ارائه مدارکی هست که در ذیل آمده است

اخذ پذیرش از دانشگاه اسپانیایی

ارائه پاسپورت معتبر با مدت زمان اعتبار برای دوره تحصیلی

ارائه فرم تکمیل شده ی ویزا توسط دانشجو(بهتر است این قسمت توسط وکیل تکمیل گردد)

عکس

گواهینامه خودرو اگر خودرو دارد

شناسنامه

ارائه بیمه اقامتی

ارائه پرینت بانکی هزینه تحصیل و زندگی دراسپانیا برای مدت یک سال

 

تحصیل دراسپانیا به زبان انگلیسی

دولت اسپانیا برای جذب دانشجویان و بالارفتن کیفیت تحصیلات در کشور از اساتید بین المللی انگلیسی استفاده می کنند. همچنین برای تدریس انواع رشته ها از زبان و متد انگلیسی بهره می برند. اگر دانشجو به زبان زیبای اسپانیایی علاقه مند باشد می تواند با گذراندن دوره های زبان اسپانیایی در کشور خود یا اسپانیا این زبان را یاد بگیرد.

 

رفتار مردم اسپانیایی با دانشجویان خارجی

یکی از مزیت های خوبی که برای دانشجویان خارجی در کشور اسپانیا وجود دارد رفتار خوب و پسندیده ی مردم اسپاینا با آنها است. مردم کشور اسپانیا به مهمان نوازی و صمیمیت شناخته و معروف هستند. آن ها از اینکه با یک غریبه و یک فرد خارجی ارتباط برقرار می کنند لذت می برند و دوست دارند رابطه خود را با افراد خارجی ادامه بدهند. این کار موجب می شود دانشجویانی که از طریق مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت پزشکان وارد اسپانیا می شوند در طول دوره تحصیلی خود حس مثبت و خوبی از زندگی در اسپانیا داشته باشند و زندگی بر آنها سخت نگذرد.

 

 اجازه کار برای دانشجو

دانشجوی خارجی مادامی که در حال تحصیل در کشور اسپانیا هست می تواند به صورت پاره وقت به فعالیت در شغل موردنظر خود بپردازد. البته زمانی می تواند شغلی را انتخاب کند که با تحصیل او تداخلی نداشته باشد. اگر به تحصیل او ضرری وارد شود ادامه کار برای او مجاز نمی باشد. بنابراین ویزای تحصیلی دراسپانیا موجب شاغل شدن دانشجو در حین تحصیل می گردد

به این مطلب امتیاز دهید!

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزای تحصیلی دراسپانیا ویزای تحصیلی دراسپانیا ویزای تحصیلی دراسپانیا ویزای تحصیلی دراسپانیا ویزای تحصیلی دراسپانیا

شبکه های اجتماعی

arrow up