شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای دانشجویی آلمان

نحوه دریافت ویزای دانشجویی آلمان

در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه در آلمان، باید مطلع شوید که آیا شما باید برای ویزای دانشجویی آلمان درخواست بدهید یا خیر؟ بسیاری از دانش آموزان برای تحصیل در آلمان نیازی به ویزای دانشجویی ندارند، بلکه فقط نیاز به اجازه اقامت دارند.

اگر به ویزا نیاز دارید، مطمئن شوید که در صورت امکان به زودی اقدام کنید، زیرا روند ممکن است چند ماه طول بکشد.با توجه به شرایط موجود مدت زمان جوابگویی سفارت برای ویزای تحصیلی آلمان حدود ۱۳ تا ۱۶ ماه در نظر گرفته می شود.

ذکر این نکته حائز اهمییت می باشد که دانشجویانی که به دنبال اخذ اقامت دائم کشور آلمان را پس از سپری کردن دوره ی تحصیل در آلمان در سر می پروراند. پروسه دشواری را پیش روی خود خواهند داشت، از همین رو وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس به این دسته از متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور آلمان توصیه می کند.

تا قبل از هرگونه اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، به درستی شرایط اخذ اقامت دائم آلمان پس از دوره تحصیلی را مورد بررسی قرار دهند تا از شرایط و مشکلات موجود با خبر شوند.

آیا به ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید؟

متقاضیان در اتحادیه اروپا: ویزای دانشجویی آلمان

اگر شما درخواست تحصیل در آلمان از داخل اتحادیه اروپا (از جمله نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین) دارید، لازم نیست قبل از ورود به کشور، یک ویزای دانشجویی آلمان را کسب کنید. بدون دریافت ویزا می توانید برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنید.

متقاضیان آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، کره جنوبی:ویزای دانشجویی آلمان

اگر از هر یک از این کشورها هستید، نیازی به ویزا برای تحصیل در آلمان ندارید. با این حال، باید در اداره ثبت احوال محلی و اداره ثبت احوال ( Ausländeramt ) برای دریافت اجازه اقامت ( Aufenthaltserlaubnis ) در عرض دو هفته پس از ورود به کشور ثبت نام کنید.

متقاضیان آندورا، برزیل، السالوادور، هندوراس، موناکو، سان مارینو یا تایوان: ویزای دانشجویی آلمان

اگر شما از هر یک از این کشورها هستید، اگر قصد دارید قبل یا بعد از تحصیل خود کار کنید، فقط به یک ویزای دانشجویی آلمانی نیاز خواهید داشت. در این صورت شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری محلی خود در ویزای خود در کشور خود درخواست کنید.

هر دو صاحب ویزا و صاحبان غیر ویزا نیز باید ظرف مدت دو هفته پس از ورود به اجازه اقامت درخواست کنند. دانشجویانی که از تایوان برای تحصیل اقدام می نمایند باید یک گذرنامه داشته باشند که شامل شماره کارت هویت باشد.

متقاضیان از سایر نقاط جهان:

اگر از کشور های دیگر برای ادامه تحصیل در آلمان قصد اقدام دارید شما به یک ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید. شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری محلی در کشور خود درخواست دهید. هزینه معمول ویزا € ۸۰ (~ ۹۰ دلار) است. دانشجویان ایرانی در این دسته قرار می گیرند، فلذا باید برای وقت سفارت اقدام کنند.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی آلمان

اگر بدنبال تحصیل در آلمان می باشید باید برای وقت سفارت اقدام کنید. در شرایط حال حاضر دانشجویان ایرانی باید در ابتدای کار وقت خود را درخواست دهند، سپس برای کارهای مربوط به پذیرش مدارک لازم را ارسال کنند.

ویزای دانشجویی آلمان

مدارک مورد نیاز شما:

• فرم درخواست تکمیل شده
• پاسپورت معتبر
• دو عکس
• نامه ای که نشان می دهد یک دانشگاه آلمانی پذیرفته شده است
• متن رکورد تحصیلی
• گواهی مهارت زبان آلمانی یا مدرک تحصیلی برای رفتن به یک دوره زبان در آلمان (در صورت تحصیل در آلمان)
• گواه بر این که شما در طول زندگی در آلمان از شما حمایت می کنید (€ ۸،۷۰۰ در هر سال، که تقریبا ~ ۱۰،۲۵۰ دلار است)
• گواهی نشان می دهد بیمه بهداشتی شما را خریداری کرده اید
• اعلامیه اعتبار اسناد ارائه شده

ممکن است نیاز به نشان دادن اثبات اینکه شما سابقه کیفری ندارید. برای اثبات این مسئله نیاز به نامه عدم سوپیشینه دارید. یکی از راه هایی که می توانید ثابت کنید که برای تحصیل در آلمان پول کافی دارید با سپرده کردن یک پرداخت امنیتی به یک حساب مسدود شده است. این نکته بدین معناست که تمکن مالی خود را به مدت ۳ ماه به سفارت ارائه دهید.

اگر شما قصد تحصیل در آلمان را برای بیش از ۹۰ روز دارید، باید برای ویزای ملی به جز تحصیل ویزای شنگن درخواست کنید که تنها به مدت سه ماه در آلمان می ماند. همچنین به عنوان ویزای دانشجویی آلمان، شما باید برای دریافت مجوز اقامت در هنگام ورود درخواست دهید.

نحوه درخواست مجوز اقامت چگونه است؟

شما باید در اداره ثبت نام بیگانه Bürgeramt یا Einwohnermeldeamt در عرض دو هفته پس از ورود ثبت نام کنید. در اینجا شما باید برای اجازه اقامت برای اهداف تحصیلی درخواست دهید.

اسناد مورد نیاز

• اثبات بیمه بهداشت خصوصی یا عمومی معتبر
• گواهی ثبت نام از دانشگاه
• اثبات مالی کافی
• پاسپورت معتبر
• ویزای کنونی
• گواهی بهداشت (در صورت وجود)
• توافقنامه اجاره نامه (در صورت امکان)
• عکس گذرنامه بیومتریک (در صورت امکان)
• هزینه مسکن مجاز (قبل از بررسی نرخ کنونی، مطمئن شوید پول کافی را به دست آورده اید)

اگر چه شما قبلا برای اثبات مهارت زبان به عنوان بخشی از درخواست دانشگاه درخواست شده اید، ممکن است مجددا این اطلاعات را برای کسب مجوز اقامت خود ارائه کنید. برای دوره های تحصیلی در آلمان، دانشجویان بین المللی باید نمره TestDaf یا DSH را ارائه دهند، یا برای دوره های آموزش انگلیسی، نیاز به ارائه نمره TOEFL یا IELTS داشته باشند.

علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک مورد نظر را ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدد شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

این اجازه اقامت برای دو سال معتبر است و اگر لازم باشد باید قبل از پایان دادن به آن، تمدید شود. مجوز اقامت در ابتدا هزینه ۱۰۰ € (~ ۱۲۰ دلار) با هزینه تا € ۹۶ (~ ۱۱۵ دلار) برای هر همراه است.

دانشجویان اتحادیه اروپا

دانش آموزان اتحادیه اروپا / EEA (و همچنین نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین) نیازی به اجازه اقامت ندارند، اما باید ظرف یک هفته پس از ورودشان به Einwohnermeldeamt ویا Bürgeramt ثبت نام کنند. برای این قدم به پذیرش خود از دانشگاه مورد نظر در آلمان نیاز دارند.

ویزای دانشجویی آلمان

دانشجویان اتحادیه اروپا همچنین باید اثبات کنند که پول کافی (۸،۷۰۰ یورو در سال)، بیمه درمانی قانونی در صورت داشتن کمتر از ۳۰ سال و مهارت در زبان دوره آموزشی خود دارند. برخی کشورها دارای موافقت نامه های دو جانبه با آلمان هستند که به این معنی است که سیاست های بیمه در کشور اصلی دانشجو در آلمان کاربرد دارد.

آیا باید ویزای دانشجویی آلمان را اخذ کنید؟

اگر هنوز در یک دانشگاه آلمانی قبول نشده اید، ممکن است درخواست ویزای تحصیلی دانشجویی را درخواست کنید. این به شما اجازه می دهد در مدت سه ماه در آلمان بمانید تا برنامه دانشگاهی را در خاک آلمان جستجو کنید.

اگر در این زمان ثبت نام نکنید، ممکن است درخواست ویزای خود را به شش ماه افزایش دهید، اما این که آیا این ویزا مجاز است یا خیر، در اختیار مقامات ویزا قرار می گیرد. پس از ثبت نام، ویزای اقامت دانشجوی خود را می توانید به ویزای ملی تبدیل کنید.

برای درخواست این نوع ویزا، باید مدرک تحصیلی خود را در یک دانشگاه آلمانی تأیید کنید. این قانون برای دانشجویان ایرانی صادق نمی باشد. دانشجویان باید پذیرش خود را برای مراجعه به سفارت ارائه دهند.

حق کار ویزای دانشجویی آلمان

بطور رسمی دانشجویان در حال تحصیل در کشور آلمان می توانند از حق کار بهره مند شوند. لازم بذکر است محدودیتی برای دانشجویان در مقاطع مختلف در نظر گرفته شده است. بصورت کلی مدت زمان مجاز برای کار دانشجویی ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ روز پاره وقت می باشد.

اگر شما به عنوان دستیار دانشجویی یا دستیار تحقیق در دانشگاه خود کار می کنید، معمولا مشکلی نیست که بیش از حد مجاز ۱۲۰ روز کار کنید. دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته بدون نیاز به مجوز کار در این کشور کارکنند.

ویزای دانشجویی آلمان

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری علی الخصوص کشور آلمان به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عوامل دیگر بستگی دارد.

افراد متخصص قادر خواهند بود تا با دریافت ویزای ۶ ماهه در کشور آلمان بتوانند در حین این مدت پس از پیدا کردن شغلی مناسب جهت اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نمایند. این ویزا پس از اتمام تحصیل در آلمان برای متقاضیان صادر می شود.

دارندگان بلوکارت درصورتی می توانند اقامت دائم دریافت کنند که حداقل ۳۳ ماه از مدت زمان اشتغال آنها گذشته باشد. مشاورین ما در آریاناپارس در تمامی این مراحل شما را همراهی می نمایند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *