شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای دانشجویی استرالیا

نحوه دریافت ویزای دانشجویی استرالیا

برای تحصیل در استرالیا، شما باید یک ویزای دانشجویی استرالیا درخواست کنید. شما باید اداره امور داخلی کشوراسترالیا را متقاعد کنید که از شرایط ویزای دانشجوی استرالیا برخوردار هستید.

استرالیا از جمله کشورهای انگلیسی زبان محسوب می شود که دانشجویان برای تحصیل در استرالیا و اقامت دائم آن اقدام می نمایند. دانشگاه های استرالیا در زمره ی ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند. از همین رو کشور استرالیا کانون بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور قرار گرفت.

شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا:

• الزامات موقت (GTE)
• الزامات مالی
• الزامات مهارت انگلیسی
• نیازهای بهداشتی و شخصیت

شما همچنین باید یک فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را تکمیل کنید، هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و شاید در مصاحبه شرکت کنید.

اقامت موقت واقعی (GTE) چیست؟

متقاضی ویزا باید بتواند قصد واقعی برای اقامت در استرالیا را به طور موقت به منظور تحصیل یا همراهی با دانشجو به عنوان وابسته (یعنی همسر یا فرزند) اثبات کنند. تصمیم گیرندگان وزارت امور داخله عوامل زیر را در نظر می گیرند:

• شرایط در کشور شما
• شرایط احتمالی برای شما در استرالیا
• ارزش دوره انتخاب شده خود را به آینده
• تاریخ مهاجرت شما

به منظور تعیین اینکه آیا شما شرایط GTE را برآورده می کنید، ممکن است از شما بخواهید که در مصاحبه خود در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استرالیا خود شرکت کنید. برخی از متقاضیان فقط باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند.

  • یکی از مهم ترین دلایل رد ویزای استرالیا Genuine Temporary Entrant می باشد.

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

همه دانشجویان بین المللی درخواست ویزای دانشجویی (Subclass 500) باید آنلاین درخواست کنند.
قبل از درخواست ویزا، باید تأیید ثبت نام (COE) یا نامه ای از پذیرش را تأیید کنید که قبلا در ثبت نام دوره های ثبت نام مشترک CRICOS ثبت شده است.

COE در قالب کد آنلاین است که شما باید در بخش مناسب در درخواست ویزای آنلاین وارد کنید. همچنین ممکن است شما نیاز به پرداخت سپرده به میزان هزینه های تحصیل خود باشید. شما می توانید پس از آن دوره تحصیل در استرالیا را در همان سطح یا سطح تحصیلات تغییر دهید.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین شما باید طبق شرایط ویزا دانشجوی استرالیایی مدارک زیر را ارائه دهید:

ویزای دانشجویی استرالیا

الزامات مالی

شما باید شواهد کافی برای پوشش هزینه های تحصیلی، مسافرت و زندگی را به سفارت ارائه دهید. مبلغی که شما برای اثبات آن برای هزینه های زندگی (جدا از پرداخت هزینه تحصیل و مسافرت) نیاز دارید،حدود ۱۹۶۰۰ دلار برای یک سال تعیین شده است.

اگر شما دارای وابستگان (مانند همسر و فرزندان) هستید، همچنین باید شواهدی از اینکه قادر به پوشش هزینه های زندگی برای آنها هستید، از جمله هزینه های تحصیلی، نشان دهید. همچنین شما می توانید شواهدی را نشان دهید که همسر یا والدین شما مایل به حمایت از شما هستند و حداقل ۶۰ هزار دلار استرالیا (~ ۴۶،۱۴۰ دلار آمریکا) در سال به دست آورند.

الزامات مهارت انگلیسی

اگر شما از یک کشور انگلیسی زبان نیستید (و حداقل پنج سال تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان را کامل نکرده اید)، لازم است ثابت کنید که می توانید انگلیسی را به سطح مورد نیاز صحبت کنید. لیست آزمون واجد شرایط ،شامل : IELTS ، TOEFL IBT، تست انگلیسی پیرسون (PTE) می باشد.
دانشجویان علاقه مند به اخذ ویزای دانشجویی استرالیا می توانند با شرکت در دوره های زبان موسسه آریاناپارس در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

• الزامات بهداشتی

بعضی از دانش جویان ممکن است خواسته شوند تا یک بررسی پزشکی و یا رادیولوژیک برای نشان دادن سلامت خود (به عنوان مثال برای کسانی که قصد دارند به عنوان یک دکتر، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند) انجام شود.

اگر گفته شود که این کار را انجام دهید، باید با یک دکتر که توسط اداره مهاجرت استرالیا تایید شده است، به یک قرار ملاقات بپردازید. همه دانشجویان به استثنای کسانی که از بلژیک یا نروژ هستند، مجبورند پوشش بیمه دانشجویی خارج از کشور (OSHC) را خریداری کنند.

شما می توانید این پوشش را از طریق دانشگاه خود و یا به طور مستقیم از یکی از پنج ارائه دهنده تایید خریداری کنید: مدیریت بهداشت استرالیا، BUPA استرالیا، Medibank Private، Allianz Global Assistance و nib OSHC. هزینه این پوشش بیمه بهداشتی بسته به ارائه دهنده متفاوت است و مدت زمانی که پوشش را برای شما خریداری می کنید.

دانش جویان سوئدی که بیمه های بهداشتی را از طریق Kammarkollegiet بیمه می کنند، نیازی به خرید OSHC نخواهند داشت. دانشجویان بلژیکی و نروژی نیز نیازی به خرید OSHC به عنوان بخشی از ویزا ندارند.

الزامات شخصیتی(عدم سو پیشینه)

دانشجویان بین المللی باید شخصیت خوبی برای ورود به استرالیا داشته باشید. این شامل یک پرونده ثبت احوال است تا اطمینان حاصل شود که سابقه جنایی قابل توجهی نداشته باشید.

شما همچنین ممکن است نیاز به اخذ یک گواهی ترخیص رسمی (یا گواهینامه پلیس) یا یک بیانیه پلیس داشته باشید و از شما خواسته شود که یک فرم اعلامیه قانونی شخصیت را تکمیل کنید.

استرالیا مدارک ویزای دانشجویی

وب سایت وزارت داخله دارای یک فهرست چک لیست است که به شما لیستی از اسناد مورد نیاز برای شرایط خاص شما ارائه می دهد. به طور معمول، دانشجویان باید موارد زیر را ارسال کنند:

• فرم درخواست تحصیلی دانشجویان استرالیا (۱۵۷A)
• هزینه پرداخت ویزا
• کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه (برخی از دانشجویان ممکن است خواسته شوند که گذرنامه خود را به صورت فیزیکی ارائه دهند)
• گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
• مدارک مالی کافی
• شواهد پوشش بیمه درمانی
• نتایج آزمون انگلیسی زبان
• نتایج بررسی مدارک کیفری
• چهار عکس اخیر در گذرنامه

پس از اینکه اسناد حمایتی خود را جمع آوری و اسکن کرده اید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و با سیستم برنامهImmiAccount آنلاین کار کنید. بیشترین درخواست ویزا برای پردازش چهار هفته طول می کشد.

اگر در استرالیا برای دوره ای که بیش از ۱۰ ماه است و در پایان سال تحصیلی استرالیا (معمولا در اواسط دسامبر) تحصیل می کنید، معمولا تا ۱۵ مارس سال بعد معتبر خواهد بود.
اگر دوره شما بیش از ۱۰ ماه طول بکشد و در ماه ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، ویزای شما معمولا دو ماه پس از اتمام دوره شما معتبر خواهد بود.

قوانین موجود با ویزای دانشجویی استرالیا

شما می توانید با ویزای دانشجویی استرالیا تا ۹۰ روز قبل از شروع دوره خود وارد این کشور شوید. ظرف هفت روز پس از ورود، شما باید از ارائه دهنده تحصیلات خود در محل اقامت خود مطلع شوید و همچنین در صورت تغییر آدرس، ظرف هفت روز به آنها اطلاع دهید.

در حالی که در یک ویزای دانشجویی هستید، ممکن است در طول مدت زمان دو و نیم و به طور کامل در تعطیلات به ۴۰ ساعت کار کنید. ویزا به طور خودکار با اجازه کار به شما ارسال می شود، هرچند شما مجاز به شروع کار تا شروع دوره خود نیستید و نباید به کار خود بپردازید تا از خود یا خانواده خود در استرالیا حمایت کنید.

اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای خود هستید، هیچ محدودیت کاری ندارید. در نظر داشته باشید که هر کاری که بخشی از دوره خود را انجام می دهید در حد محدود نیست.
کار داوطلبانه / بدون حقوق نیز در حد مجاز ۴۰ ساعته صورت میگیرد، اگر به طور داوطلبانه، برای یک سازمان غیر انتفاعی و برای نفع جامعه باشد.

  • در حالی که دارای ویزای دانشجویی هستید، شما باید وظایف خاصی را انجام دهید:

شما باید در یک دوره ثبت نام CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس ها شرکت کنید، پیشرفت دوره مناسب را رعایت کنید و بیمه بهداشتی OSHC را حفظ کنید. همچنین شرایط ویزای خاصی وجود دارد که شما و وابستگان شما باید مطابقت داشته باشند؛ نقض شرایط ویزا ممکن است منجر به لغو ویزا شود.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس:

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سابقه ۸ ساله در امور مهاجرت، اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی، اقامت سرمایه گذاری، اخذ اقامت کاری و اقامت دائم بر اساس توان مهارتی یا همان skilled worker، برخورداری از تجارب بسیار درخشان در این زمینه، آماده ارائه انواع خدمات مشاوره و انجام امور مهاجرتی به شما هموطنان عزیز می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *