شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای دانشجویی انگلستان

نحوه دریافت ویزای دانشجویی انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلستان برای ادامه تحصیل در این کشور باید برای ویزای دانشجویی انگلستان اقدام نمایند. با توجه به خروج کشور انگلستان از اتحادیه اروپا، همچنان دانشجویان کشور های سوئیس و اتحادیه اروپا می توانند برای تحصیل در انگلستان اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان نیازی به اخذ ویزای دانشجویی انگلستان ندارند. کشور انگلستان این حق را تا پایان سال ۲۰۲۱ برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویان برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان باید مدارکی را به سفارت ارائه دهند تا مامور رسیدگی به ویزا متقاعد شود که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان و سپس بازگشت به کشور مبدا را دارند.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

انواع ویزای دانشجویی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان تحت عنوان tier 4 visa student شناخته می شود و دارای دو زیر مجموعه است.

 • افراد بین ۴ تا ۱۷ سال است و قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می توانند ویزای child tire 4 را اخذ نمایند.
 • افرادی که سن آنها بیشتر از ۱۷ سال است برای ادامه تحصیل در انگلستان می توانند ویزای general tier4 را اخذ نمایند.

لازم بذکر است، اگر شما دوره کوتاه مدتی را در کشور انگلستان سپری می کنید که معمولا دوره هایی که ۶ ماه اعتبار دارند نیاز به در خواست ویزای دانشجویی ندارید. همچنین علاقه مندان به سپری کردن دوره های زبان در این کشور از مدل های دیگر ویزا انگلستان بهره مند می شوند.

نیازمندی های ویزای دانشجویی انگلستان

دانشجویان بین المللی برای ورود به کشور انگلستان نیاز به اخذ روادید از این کشور می باشند. دانشجویان در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر مراحل اخذ ویزا را شروع می کنند. از همین رو دانشجویان بازه های زمانی مورد نیاز برای سفارت را در نظر بگیرند. بصورت معمول ۱۰ روز بازه زمانی مناسبی برای اخذ وقت سفارت کشور انگلستان می باشد.

سفارت انگلستان در کشور های مختلف بازه های زمانی جواب دهی مختلفی دارد که تا حداکثر ۲۱ روز می توان در نظر گرفت. ویزای دانشجوی بریتانیا بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز اعطا می شود. از همین رو دانشجویان باید تمامی مدارک را بصورت صحیح ارائه دهند. در زیر به مهمترین مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت اشاره می شود.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس به علاقه مندان تحصیل در انگلستان توصیه می کند برای هر گونه اقدامی از قبیل مراحل اخذ ویزا انگلستان با متخصصین آن زمینه مشورت کنند. یکی از فاکتور های تاثیرگذار برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان، مصاحبه ای است که در سفارت انجام می دهید. شرایط مصاحبه بصورت تخصصی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان

 • مدارک هویتی از جمله پاسپورت
 • عکس
 • نامه پذیرش
 • دانشجویان باید CAS را دریافت کنند و در زمان مراجعه به سفارت آن را ارائه دهند.
 • مدرک زبان، دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان نیازمند ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی خود دارند. مدرک مورد نیاز آزمون آیلتس می باشد. موسسه زبان آریانا پارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین نتایج را در آزمون آیلتس تضمین می کند. لازم بذکر است دانشجویانی که در کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده اند، نیاز به مدرک زبان ندارند.
 • دانشجویان باید مدارکی را به سفارت ارائه دهند که نشان دهنده تمکن مالی آنها در بازه زمانی حضور در کشور انگلستان است. مبلغ مورد نیاز برای ارائه مجموع هزینه های زندگی و تحصیل می باشد. شرایط حساب و بانک های منتخب انگلستان حائز اهمیت می باشد.
 • اگر یک دانشجوی اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس هستید، ممکن است به یک گواهینامه ATAS نیاز داشته باشید.
 • همچنین ممکن است لازم باشد مدارکی را که مدارک تحصیلی شما را نشان می دهد و مدارک بیومتریکی که شامل اسکن دیجیتالی اثر انگشتان شما می باشد، تهیه کنید
 • متناسب با کشور انتخابی ممکن لازم باشد که واکسن های پزشکی خاصی داشته باشید یا آزمایش سل را انجام دهید.
 • اگر شما ۱۶ یا ۱۷ ساله هستید و درخواست ویزای تحصیلی سطح ۴ (عمومی) را دارید، باید از والدین و یا سرپرستان رضایت نامه ای داشته باشید که می توانید مستقل زندگی کنید و سفر کنید.

هزینه های ویزای دانشجویی

هزینه فعلی برای درخواست ویزای دانشجویی انگلستان ۳۴۸ پوند (~ ۴۴۰ دلار آمریکا) است و در صورت همراه داشتن به ازای هر فرد ۳۴۸ پوند می باشد. برای دسترسی به سرویس بهداشت ملی (NHS) در طول اقامتتان، هزینه اضافی برای مراقبت های بهداشتی از حدود ۳۰۰ پوند در نظر گرفته خواهد شد. ارائه این مدرک برای اخذ ویزا و تمدید ویزای تحصیلی ضروری است و دانشجویان باید مبلغ ذکر شده را پرداخت نمایند.

دانشجویان برای سپری کردن دوره های کوتاه مدت که معمولا ۶ ماه به طول می انجامد ۱۰۰ پوند پرداخت می کنند. هزینه ویزاهای ۱۱ ماهه بصورت معمول ۱۸۶ پوند می باشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

پس از اخذ ویزای دانشجویی انگلستان

دانشجویان در صورت اخذ ویزای دانشجویی کشور انگلستان می توانند وارد خاک بریتانیا شوند. پس از ورود به بریتانیا، افسر مرزی مدت اقامت شما را با توجه به تاریخ درج شده در پاسپورت به شما گوشزد می کند. به عنوان مثال، اگر دوره شما ۱۲ ماه یا بیشتر باشد، می توانید برای دوره کارشناسی ارشد به علاوه دو ماه دیگر در کشور انگلستان بمانید.

قبل از ورود به کشور انگلستان، باید اطمینان حاصل کنید که همه مدارک مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید. شما باید اسناد مربوط به مطالعات (از جمله تایید پذیرش مطالعات یا شماره CAS خود)، مدارک مالی و مدارک اقامت را به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز ارائه دهید. در برخی موارد افسران مرزی از شما مدارک مورد نظر را طلب می کنند. متناسب با موقعیت مکانی شما در انگلستان، پس از ورود و قبل از ۷ روز باید مدارک خود را به مرکز پلیس ارائه دهید.

کار در حین تحصیل

همه دانشجویان اتحادیه اروپا، ایالت متحده و سوئیس می توانند هنگام تحصیل در انگلستان کار کنند. دانشجویان موسسات عالی تحصیلی در ویزای دانشجویی سطح ۴ می توانند تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره زمانی و تمام وقت در طول کریسمس و عید پاک (اگر شما در سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی نیستید، در این صورت حداکثر ۱۰ ساعت است در طول هفته در طول مدت زمان) مشغول به کار باشند.

دانشجویان متاهلی که موفق به دریافت ویزای دانشجویی انگلستان می شوند، می توانند همسر و در صورت فرزند داشتن این عزیزان را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. همراهان از حق کار تمام وقت در کشور انگلستان برخوردار هستند. این نکته یکی از ویژگی های برتر کشور انگلستان می باشد.

بصورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری علی‌الخصوص انگلستان به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت فرد نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه مورد اهمیت می باشند.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *