شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای دانشجویی نروژ

نحوه دریافت ویزای دانشجویی نروژ

فراد علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از ایران می توانند با اخذ ویزای دانشجویی نروژ برای این کشور اقدام کنند. نروژ از جمله کشورهای اروپایی است که کماکان تحصیل را بصورت رایگان برای دانشجویانی که قصد تحصیل در نروژ و اخذ اقامت این کشور را دارند، مهیا می سازد.

کشور نروژ بر خلاف چند کشور دیگر در این گروه نظیر آلمان، اتریش و فرانسه، زبان تدریس اغلب رشته های دانشگاهی خود را انگلیسی قرار داده است.

  • اگر قصد ادامه تحصیل در کشور نروژ را دارید باید بررسی شود که به ویزای دانشجویی نروژ نیاز دارید یا خیر؟
  • چه کسانی به ویزای دانشجویی نروژ نیاز ندارند؟

دانشجویان کشور های ایسلند، دانمارک، سوئد یا فنلاند نیازی به ویزای دانشجویی نروژ ندارند. همچنین این دسته از دانشجویان نیازی به مراحل لازم مثل ثبت نام در مراکز پلیس را ندارند.

اگر فرد متقاضی از کشور های مذکور قصد دارد بیش از شش ماه در نروژ تحصیل کند، باید به اداره مالیاتی در نروژ برای بررسی هویت و گزارش حرکت خود به نروژ گزارش دهد. این قانون برای همه دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی می باشد.

دانشجویان کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) می توانند در نروژ به مدت ۹۰ روز بدون درخواست برای اجازه اقامت دانشجویی تحصیل کنند. این مدت زمان ذکر شده زمان مناسبی برای سپری کردن دوره تحصیلی نمی باشد. دانشجویان برای اقامت بیش از ۹۰ روز باید برای اقامت دانشجویی خود درخواست دهند.

فرایند درخواست ویزای دانشجویی نروژ بسیار ساده است:

ابتدا باید در اداره مهاجرت نروژی به صورت آنلاین ثبت نام کنید،تمامی جزئیات مربوط به آدرس مکاتبات خود را در نروژ ارسال کنید و بعد از رسیدن به شخص نزدیکترین پاسگاه پلیس به ارائه مدارک مربوطه بپردازید.

اساس شما برای اقامت شما باید نشان دهید:

• گذرنامه
• تایید پذیرش در یک موسسه آموزشی معتبر
• بیمه خصوصی یا کارت بیمه بهداشت اروپا (EHIC)
• اعلام شخصی از بودجه کافی برای حمایت از خود در حال تحصیل در نروژ

شما همچنین نیازی به درخواست گرفتن ویزای دانشجویی ندارید اگر یکی از معافیت های دیگر در مورد شرایط ویزا را به عهده داشته باشید، همانطور که در وب سایت اداره مهاجرت نروژی (UDI) ذکر شده است.

چه کسانی به ویزای دانشجویی نروژ نیاز دارند؟

تمامی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در کشور نروژ نیازمند ویزای دانشجویی می باشند. شرایط اخذ ویزا و مراحل مرتبط با آن بستگی به کشور مبدا دارد. دانشجویان ایرانی می توانند با دریافت پذیرش خود برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند.

ویزای دانشجویی نروژ

شرایط لازم برای اخذ ویزا بصورت کلی ذکر می شود که دانشجویان می توانند از آن بهره مند شوند. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی نروژ

برای دریافت ویزای دانشجویی نروژ باید از یک دانشگاه و یا کالج پذیرفته شوید. پس از اخذ پذیرش مراحل ویزا برای شما شروع می شود. باید به نزدیکترین سفارت جهت انجام امور مراجعه کنید.
آدرس سفارت: فرمانیه-نبش خیابان سنبل-پلاک ۵۴٫ تلفن: ۲۲۲۹۱۳۳۳-۲۲۸۰۲۱۴۳-۲۲۸۰۶۵۲۹

برای مراجعه به سفارت و درخواست ویزای دانشجویی نروژ به همراه داشتن مدارک زیر الزامی می باشد:

• فرم درخواست تکمیل شده
• پرداخت هزینه در خواست
• سند سفر معتبر (یعنی پاسپورت)
• دو عکس جدید با اندازه گذرنامه با پس زمینه سفید
• مدارک پذیرش به یک برنامه آموزشی تمام وقت مورد تایید
• مدارک مالی کافی برای کل دوره تحصیل

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور نروژ باید نامه ای مبنی بر تمکن مالی به سفارت ارائه دهند. دانشجویان باید مبلغی معادل ۱۱۵۰۰ یورو در حساب خود به عنوان پشتوانه مالی ارائه دهند. مسلما در صورت متاهل بودن و یا فرزند داشتن به این اعداد اضافه می شود.

• شواهدی برای محل سکونت (مانند یک خانه، آپارتمان، اتاق یا اتاق در سالن محل اقامت)
• مدارکی که نشان دهنده بازگشت شما به کشور مبدا می باشد(به صورت یک بلیط بازگشتی)
• چک لیست نامه UDI تکمیل شده و امضا شده را که شما باید همراه با اسناد دیگر خود چاپ کنید.

مدت زمان پاسخگویی ویزای دانشجویی نروژ

زمان های پردازش مجوز اقامت دانشجویی متفاوت خواهد بود و ممکن است دو ماه یا بیشتر طول بکشد. از همین رو توصیه می شود که با توجه به ورودی دانشگاه ها برنامه ریزی صحیحی داشته باشید. اگر درخواست شما مورد قبول قرار گیرد برای شما اجازه اقامت صادر می شود.

این نکته بدین معناست که شما حق زندگی و تحصیل را در نروژ دارید. دانشجویان پس از ورود و تا قبل از ۷ روز باید به اداره پلیس مراجعه کنند. مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

با ویزای دانشجویی نروژ چه اختیاراتی دارید؟

دانشجویان در حال تحصیل در کشور نروژ از حق کار برخوردار می باشند. در صورت تحصیل در هر مقطعی می توانید از حق کار بهره مند شوید. دانشجویان بصورت معمول ۲۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی دارند. دانشجویان در زمان های تعطیلی خود می توانند بصورت تمام وقت کار کنند.

داشجویان می توانند در صورت اتمام دوره تحصیلی خود برای مقطع بالاتر اقدام نمایند. این نکته بدین معناست که ویزای دانشجویی نروژ قابل تمدید است. دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند.

پس از تحصیل فرصت زمان ۶ ماهه به دانشجویان داده می شود تا یک کارفرما را مجاب به استخدام کنند. در صورت پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل می شود.

از دیگر نکاتی که می توان به آن اشاره کرد، حق همراه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند در صورت اخذ ویزای دانشجویی نروژ، همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *