شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای دانشجویی کانادا

نحوه دریافت ویزای دانشجویی کانادا

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور کانادا باید درخواست ویزای دانشجویی کانادا داده و در صورت تایید وارد این کشور شوند. دوره های کمتر از ۶ ماه نیازی به درخواست ویزای دانشجویی کانادا ندارد و علاقه مندان می توانند با ویزاهای توریستی، دوره های مورد نظر را سپری کنند.

بصورت معمول بازه زمانی معمول برای ثبت درخواست و جواب دهی سفارت کانادا در حال حاضر ۴ ماه بطول می انجامد. از همین رو به بازه های زمانی دانشگاه ها دقت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

درخواست ویزای دانشجویی کانادا

شما می توانید درخواست تحصیلی کانادا را یا به صورت آنلاین یا از طریق یک درخواست کاغذی که می توانید از وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) بدست آورید، ارائه دهید.

بصورت معمول در صورتی که درخواست خود را بصورت کاغذی ارسال کنید بازه زمانی بیشتری را باید منتظر بمانید. زمان در نظر گرفته شده برای این نوع درخواست ها معمولا دو برابر در خواست آنلاین زمان می برد.

دفتر ویزا در کشور شما دستورالعمل های خاصی را در مورد اسنادی که شما نیاز دارید ارائه می دهد؛ این می تواند بسته به محل شما متفاوت باشد، اگر به کمک نیاز دارید می توانید در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) کمک بگیرید.

روند دریافت ویزای دانشجویی کانادایی به شرح زیر است:

۱٫ در ابتدا کار شما باید یک نامه رسمی از دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید. دانشجویانی که در کبک تحصیل می کنند نیز باید از طرف دولت کبک از یک گواهی پذیرش، که به عنوان CAQ شناخته می شود، درخواست کنند. شما می توانید بصورت آنلاین نامه های ذکر شده را دریافت کنید و در پرونده خود قرار دهید.

اخذ نمایندگی از مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

۲٫ مرحله بعدی این است که درخواست ویزای دانشجویی کانادا را از وب سایت CIC یا با تماس با دفتر ویزای محلی خود یا سفارت کانادا یا کنسولگری کانادا در کشور خود دریافت کنید. دانشجویان ایرانی برای وقت سفارت کشور کانادا، درخواست خود را ثبت می کنند و معمولا کشور ترکیه را بعنوان کشور هدف برای مراجعه به سفارت انتخاب می کنند.

۳٫ برای دریافت بسته نرم افزاری شما باید به چند سؤال درباره خودتان در وب سایت CIC پاسخ دهید. این سوالات تعیین خواهد کرد که آیا شما مجاز به درخواست آنلاین برای مجوز دانشجویان کانادا هستید و چه اسنادی باید به آنها ارائه دهید.

۴٫ اگر واجد شرایط هستید، یک کد چک لیست شخصی برای ۶۰ روز معتبر دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به صورت آنلاین نیاز دارید.

نکته

اطمینان حاصل کنید که صفحه حاوی کد خود را برای مرجع آینده چاپ کنید. این صفحه همچنین شامل یک راهنمای کاربرد، مبلغ هزینه دانشجویان تخمین زده شده، فهرست اسنادی است که شما باید با درخواست خود ارسال کنید و دستورالعمل های مراحل بعدی خود را داشته باشید.

۵٫ هنگامی که شما آماده اقدام هستید، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، در آنجا کد مورد نظر خود را وارد کنید. سپس چک لیست شخصی خود را که شما را قادر به آپلود و ارسال اسناد خود به CIC می کند، دریافت خواهید کرد. برای انجام این کار به چاپگر یا اسکنر نیاز دارید.

۶٫ هنگامی که اسناد و فرم درخواست خود را آماده کرده اید و هزینه های خود را پرداخت کرده اید، می توانید درخواست کامل خود را به CIC ارسال کنید.

۷٫ برخی از متقاضیان ممکن است مجاز به شرکت در مصاحبه در دفتر ویزای محلی خود باشند.

از دیگر موارد مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا

  • متقاضیان اروپا، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک (عکس و اثر انگشت) داشته باشند.
  • متقاضیان قبل از ارسال درخواست خود، باید معاینه پزشکی و / یا پلیس را انجام دهند. شما مجاز به دریافت مجوز تحصیلی نخواهید شد اگر شما سابقه کیفری داشته باشید.
  • مدرک زبان، بصورت رسمی همه دوره های تحصیلی در کشور کانادا به مدرک زبان نیاز ندارد. برخی از دانشجویان بین المللی به این نتیجه می رسند که دوره های زبان انگلیسی را در خاک کشور کانادا سپری کنند. در صورتی که بصورت مستقیم برای دانشگاه اقدام می کنید ارائه مدرک زبان ضروری می باشد. موسسه زبان آریانا پارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.
  • دو عکس با اندازه گذرنامه نیز مورد نیاز است، با نام و تاریخ تولد شما در پشت نوشته شده است.
  • الزامات ویزای دانشجویی کانادا نیز شامل مدارک مالی برای حمایت از خودتان است.

در حال حاضر مبلغ ۱۵،۰۰۰ دلار کانادا برای هر سال اقامت شما در کانادا و مبلغ ۱۱۰۰۰ دلار برای تحصیل در کبک در نظر بگیرید. شما همچنین باید پول کافی برای پرداخت هزینه حمل و نقل برای بازگشت به خانه را به سفارت ارائه دهید. لازم بذکر است که در صورت متاهل بودن یا فرزند داشتن، مبالغی بیشتری را بعنوان تمکن مالی خود نشان دهید.

برای اثبات این پول، می توانید هر یک از اسناد زیر را ارائه دهید:

اظهارات بانکی، شواهدی از یک حساب کاربری کانادایی در صورتی که پول منتقل شده، پیش نویس بانک در یک ارز مبادلاتی، مدارک پرداخت هزینه تحصیل و هزینه های مسکن، نامه ای از یک شخص یا مؤسسه که پول شما را تامین می کند یا مدرک مالی که از کانادا پرداخت می شود، اگر شما یک بورس تحصیلی دارید یا برنامه ای را که توسط کانادا تامین می شود، تأمین می کنید.

پس از اخذ ویزای دانشجویی کانادا

در صورتی که درخواست ویزای دانشجویی کانادایی شما تایید شده است، شما یک مقدمه در مورد بندر ورودی (POE) دریافت خواهید کرد، در حالی که دانشجویانی از کشورها که نیازمند مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) و یا یک ویزای اقامت موقت هستند، این مورد صادر می شود در صورت لزوم eTA به گذرنامه شما مرتبط خواهد شد.

مهم است که با گذرنامه ای که در هنگام درخواست تحصیلی برای تحصیل شما استفاده می کنید سفر کنید. eTA برای پنج سال یا تا زمانی که پاسپورت شما منقضی می شود، هر کدام که برای اولین بار است، معتبر است.

این را همراه با پاسپورت خود، مدارک مالی خود و نامه پذیرش (و سایر اسناد دیگر که به شما توصیه شده است) را به اداره شهرداری کانادا در کانادا ارائه کنید، که پس از آن مجوز تحصیل شما را صادر می کند.

مجوز کار با ویزای دانشجویی کانادا

اگر می خواهید شغل نیمه وقت برای کمک به خودتان در هنگام تحصیل در کانادا کسب کنید، اکنون می توانید به مدت ۲۰ ساعت در دوره های کارشناسی ارشد و یا خارج از محوطه تحصیلی کار کنید و در حین وقفه هایی مانند زمستان یا تعطیلات تابستانی، بدون نیاز به اجازه کار بصورت تمام وقت کار کنید.

دانشجویان متاهل که برای کشور کانادا اقدام می نمایند می توانند از حق کارهای در نظر گرفته شده برای همراهان خود بهره مند شوند. بصورت کلی همراهان دانشجو می توانند مجوز کار دریافت کنند. مجوز کار صادر شده بصورت تمام وقت می باشد و تا ۴۰ ساعت در هفته به همراه اجازه کار داده می شود.

برای دریافت مجوز کار باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

  • مجوز تحصیل معتبر داشته باشید
  • یک دانشجو تمام وقت باشید
  • در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده در سطح پس از متوسطه یا در کبک، یک برنامه حرفه ای در سطح متوسطه ثبت نام کنید
  • در یک برنامه آموزش علمی، حرفه ای یا حرفه ای تحصیل کنید که به مدرک، دیپلم یا گواهی که حداقل شش ماه طول می کشد، منجر شود.

شما همچنین می توانید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را از خدمات کانادا برای کار در کانادا یا برای دریافت مزایا و خدمات از برنامه های دولتی دریافت کنید.

اجازه تحصیل شما ۹۰ روز پس از اینکه برنامه تحصیلی خود را تکمیل کرد، نامعتبر خواهد شد، بنابراین اگر می خواهید پس از تحصیلات خود در کانادا و در جستجوی کار باقی بمانید، باید مجوز کار پس از پایان تحصیل را دریافت کنید.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *