شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای دانشجویی کانادا

نحوه دریافت ویزای دانشجویی کانادا

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا باید درخواست ویزای دانشجویی کانادا داده و در صورت تایید وارد این کشور شوند. دوره های کمتر از ۶ ماه نیازی به درخواست ویزای دانشجویی کانادا ندارد و علاقه مندان می توانند با ویزاهای توریستی، دوره های مورد نظر را سپری کنند.

بصورت معمول بازه زمانی برای ثبت درخواست و جواب دهی سفارت کانادا در حال حاضر ۵ تا ۶ ماه به طول می انجامد. از همین رو به بازه های زمانی دانشگاه ها دقت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

نحوه درخواست

شما می توانید درخواست تحصیلی کانادا را یا به صورت آنلاین یا از طریق یک درخواست کاغذی که می توانید از وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) بدست آورید، ارائه دهید. بصورت معمول در صورتی که درخواست خود را بصورت کاغذی ارسال کنید بازه زمانی بیشتری را باید منتظر بمانید. زمان در نظر گرفته شده برای این نوع درخواست ها معمولا دو برابر در خواست آنلاین می باشد.

دفتر ویزا در کشور شما دستورالعمل های خاصی را در مورد اسنادی که شما نیاز دارید ارائه می دهد؛ این می تواند بسته به محل شما متفاوت باشد، اگر به کمک نیاز دارید می توانید با نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) در تماس باشید.

روند دریافت ویزای دانشجویی به شرح زیر است:

 1. در ابتدا کار شما باید یک نامه رسمی از دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید. دانشجویانی که در ایالت کبک تحصیل می کنند نیز باید از طرف دولت کبک گواهی پذیرش، که به عنوان CAQ شناخته می شود، درخواست کنند. شما می توانید بصورت آنلاین نامه های ذکر شده را دریافت کنید و در پرونده خود قرار دهید.
 2. مرحله بعدی این است که درخواست ویزای دانشجویی کانادا را از طریق وب سایت CIC یا با تماس با دفتر ویزای محلی یا  کنسولگری کانادا در کشور خود ارسال کنید. دانشجویان ایرانی برای وقت سفارت کشور کانادا، درخواست خود را ثبت می کنند و معمولا کشور ترکیه را بعنوان کشور هدف برای مراجعه به سفارت انتخاب می کنند.
 3. برای دریافت بسته نرم افزاری شما باید به چند سؤال درباره خودتان در وب سایت CIC پاسخ دهید. این سوالات تعیین خواهد کرد که آیا شما مجاز به درخواست آنلاین برای مجوز دانشجویان کانادا هستید و چه اسنادی را باید به آنها ارائه دهید.
 4. اگر واجد شرایط هستید، یک کد چک لیست شخصی برای ۶۰ روز معتبر دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به صورت آنلاین نیاز دارید.
 5. هنگامی که شما آماده اقدام هستید، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، در آنجا کد مورد نظر خود را وارد کنید. سپس چک لیست شخصی خود را که شما را قادر به آپلود و ارسال اسناد خود به CIC می کند، دریافت خواهید کرد. برای انجام این کار به چاپگر یا اسکنر نیاز دارید.
 6. هنگامی که اسناد و فرم درخواست خود را آماده کرده اید و هزینه های خود را پرداخت کرده اید، می توانید درخواست کامل خود را به CIC ارسال کنید.
 7. برخی از متقاضیان ممکن است مجاز به شرکت در مصاحبه در دفتر ویزای محلی خود باشند.

از دیگر موارد مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا

 • متقاضیان اروپا، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک (عکس و اثر انگشت) داشته باشند.
 • متقاضیان قبل از ارسال درخواست خود، باید معاینه پزشکی و اخذ نامه عدم سوءپیشینه را انجام دهند.
 • مدرک زبان، بصورت رسمی همه دوره های تحصیلی در کشور کانادا به مدرک زبان نیاز ندارد. برخی از دانشجویان بین المللی به این نتیجه می رسند که دوره های زبان انگلیسی را در خاک کشور کانادا سپری کنند. در صورتی که بصورت مستقیم برای دانشگاه اقدام می کنید ارائه مدرک زبان ضروری می باشد. موسسه زبان آریانا پارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.
 • دو عکس با اندازه گذرنامه نیز مورد نیاز است، با نام و تاریخ تولد شما در پشت نوشته شده است.
 • الزامات ویزای دانشجویی کانادا نیز شامل مدارک مالی برای حمایت از خودتان است.

در حال حاضر مبلغ ۱۵،۰۰۰ دلار کانادا برای هر سال اقامت دانشجویان در کانادا و مبلغ ۱۱۰۰۰ دلار برای زندگی در کبک در نظر بگیرید. لازم بذکر است که در صورت متاهل بودن یا فرزند داشتن، مبالغی بیشتری را بعنوان تمکن مالی خود نشان دهید.

پس از اخذ ویزای دانشجویی کانادا

در صورت تائید درخواست ویزای دانشجویی باید برای مجوز مسافرت الکترونیکی ETA اقدام نمایید. پس از ورود به کشور کانادا برای اخذ مجوز تحصیل در دانشگاه های کانادا، نیاز به حضور در اداره شهرداری دارید. لازم بذکر است برای اخذ مجوز باید مدارکی نظیر پاسپورت، نامه پذیرش و تمکن مالی خود را به شهرداری ارائه دهید.

اگر می خواهید شغل نیمه وقت برای کمک به خودتان در هنگام تحصیل در کانادا داشته باشید، می توانید به مدت ۲۰ ساعت در دوره های کارشناسی ارشد و یا خارج از محوطه تحصیلی کار کنید و در حین وقفه هایی مانند زمستان یا تعطیلات تابستانی، بدون نیاز به اجازه کار بصورت تمام وقت کار کنید.

دانشجویان متاهل که برای کشور کانادا اقدام می نمایند می توانند از حق کارهای در نظر گرفته شده برای همراهان خود بهره مند شوند. بصورت کلی همراهان دانشجو می توانند مجوز کار دریافت کنند. مجوز کار صادر شده بصورت تمام وقت می باشد و تا ۴۰ ساعت در هفته به همراه اجازه کار داده می شود.

برای دریافت مجوز کار باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • مجوز تحصیل معتبر داشته باشید
 • یک دانشجو تمام وقت باشید
 • در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده در سطح پس از متوسطه یا در کبک، یک برنامه حرفه ای در سطح متوسطه ثبت نام کنید
 • در یک برنامه آموزش علمی یا حرفه ای تحصیل کنید که به مدرک، دیپلم یا گواهی که حداقل شش ماه طول می کشد، منجر شود.

شما همچنین می توانید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را از خدمات کانادا برای کار در کانادا یا برای دریافت مزایا و خدمات از برنامه های دولتی دریافت کنید. اجازه تحصیل شما ۹۰ روز پس از اینکه برنامه تحصیلی خود را تکمیل کرد، نامعتبر خواهد شد، بنابراین اگر می خواهید پس از تحصیلات خود در کانادا  در جستجوی کار باشید، باید مجوز کار پس از پایان تحصیل را دریافت کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *