شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای همراه

شرایط اخذ ویزای همراه

یکی از دغدغه های دانشجویان برای ادامه تحصیل در دیگر کشورها شرایط ویزای همراه می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان متأهل بدنبال بهترین شرایط برای همراهان خود می باشند.

در این مطلب به بررسی ویزای همراه دانشجویان متأهل پرداخته می شود. با بررسی کشورهای اروپایی و چگونگی همراهی همراهان، می توانید انتخاب های بهتری را داشته باشید.

بصورت کلی هر کشوری دارای شرایط بخصوصی می باشد که به بررسی آنها پرداخته می شود. وکلای مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس ویزای همراه را از فاکتورهایی مثل زمان ورود، حق کار و … مورد بررسی قرار می دهد.

زمان ورود همراهان:

هر یک از کشورهای اروپایی برای ویزای همراه شرایط بخصوصی از لحاظ زمان ورود در نظر می گیرد. این نکته بدین معناست که قوانین بصورت کلی مشابه نیست.

اجازه همراه ندارد:

کشورهایی همچومن ایتالیا، چک، لهستان و مالتا از جمله کشورهایی می باشند که بصورت کلی ویزای همراه را برای دانشجویان متأهل صادر نمی کند. از همین رو دانشجویان بین المللی، درخواست خود را بصورت انفرادی برای سفارت ارسال می کنند.

دانشجویان متأهل برای اقدام به ادامه تحصیل در کشورهای ذکر شده، در ابتدا بصورت تنها وارد کشور می شوند. دانشجویان پس از گذشت مدت زمانی می توانند برای همراه خود اقدام نمایند.

نوع ویزای همراهان معمولاً بصورت توریستی است. در برخی از پرونده های ارسالی، همراهان الحاق به همسر را دریافت کرده اند.

همراه با فاصله زمانی:

ویزای همراه

کشورهایی همچون آلمان، اتریش، فرانسه از برترین کشورهایی می باشند که ویزای همراه را با فاصله زمانی صادر می کنند. در قوانین مهاجرتی نمیتوان بصورت قطع به یقین صحبت کرد. از همین رو در برخی پرونده ها، امکان همراهی همراهان در ابتدای کار می باشد.

در این دسته کشورها، دانشجویان در ابتدای کار ویزای کوتاه مدتی را دریافت می کنند. پس از وزود به کشور مورد نظر شرایط خواسته شده همچون رجیستر کردن آدرس، افتتاح حساب بانکی را فراهم می کنند. در صورت اقدامات مذکور می توانند برای ویزای همراه اقدام نمایند.

ویزای همزمان:

انگلستان به عنوان برترین کشور انگلیسی زبان در اروپا برای ویزای تحصیلی خود، اجازه همراه را در ابتدای کار صادر می کند. از دیگر کشورهای اروپایی می توان به کشورهای سوئد و هلند اشاره کرد که از این قانون تبعیت می کنند.

دانشجویان متأهل در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشورهای ذکر شده، می توانند برای ویزای همراهان خود اقدام کنند.

برای بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی، این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب کشور مورد نظر می باشد.

  • ویزای همراه شامل چه کسانی می شود؟

یکی از سوالاتی که همیشه مطرح است، همراهان شامل چه افرادی می شوند. در قوانین مهاجرتی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال جزو همراهان به حساب می آیند.

  • افراد بالای ۱۸ سال در صورت مجرد بودن به تنهایی باید مهاجرت کنند.
  • افراد زیر ۱۸ سال طبق قوانین هر کشور می توانند والدین خود را به همراه داشته باشند.
  • پدر و مادر برای افراد بالای ۱۸ سال به هیچ عنوان جزو همراهان محسوب نمی شوند.
  • لازم بذکر است، قوانین ذکر شده مختص کشورهای اروپایی و ویزای تحصیلی می باشد.

حق کار همراهان:

ویزای همراه

با توجه به دسته بندی که در ابتدای مطلب برای کشورهای اروپایی صورت گرفت این مبحث مخصوص کشورهایی می باشد که اجازه همراه را برای دانشجویان بین المللی صادر می کند.

  • شرایط حق کار برای همراهان به دو صورت امکان پذیر است:

۱-در برخی از کشورهای اروپایی که انگلستان به عنوان پرچم دار آنها شناخته می شود. دانشجویان در صورت اخذ پذیرش دو ویزا، می توانند برای ویزای همراه اقدام کنند. در این کشور از ابتدای امر مجوز کار برای همراه بصورت معمول بین ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته می باشد.

کشورهایی مثل سوئد و هلند هم تقریباً از این قانون پیروی می کنند. در برخی موارد قوانین این کشورها شامل گروه دوم می شود.

۲-در سایر کشورهایی که ویزای همراه را برای دانشجویان صادر می کند، شرایط بدین صورت می باشد که پس از استقرار در محل مورد نظر می توانند برای حق کار اقدام نمایند.

همراه برای اخذ اجازه کار، پروپزال خود را به شهرداری ارائه می دهد و این ارگان مسئول صادر کردن اجازه کار در کشورهای اروپایی می باشد. بصورت معمول در صورتی که همراه، دلایل قانع کننده را ارائه دهد، این مجوز صادر می شود.

شرایط فرزندان به چه صورت است؟

در صورتی که قصد اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی را داشته و بصورت خانواده بدنبال آن می باشید. از مهم ترین سوالات رایج، شرایط فرزندان در کشور مقصد می باشد. بصورت معمول فرزندان در کشورهای اروپایی می توانند بصورت رایگان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل شوند.

لازم بذکر است که در صورتی می توانند از این خدمات بهره مند شوند که به زبان خود کشور مقصد ادامه تحصیل دهند. روند اخذ پذیرش برای فرندان بدین صورت است که در ابتدا باید وارد کشور مورد نظر شوند، تا اجازه تحصیل رایگان برای آنها صادر شود. فلذا امکان اخذ پذیرش قبل از ورود به کشور مورد نظر میسر نیست.

توصیه آریاناپارس:

در صورت اخذ ویزای همراه، این افراد بدنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای کار می باشند. مسلماً پیدا کردن کار به عوامل و فاکتورهای بسیاری بستگی دارد.

زبان:

مهم ترین فاکتور، دانش زبان کشور مقصد می باشد که همراهان باید حداقل ها را کسب کنند فلذا متناسب با کشور انتخابی، شروع به یادگیری زبان کنید.

مؤسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی، خواسته این عزیزان را ارضا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های مؤسسه در ارتباط باشید.

سوابق کاری:

همراهان در صورت سوابق کاری مناسب، می توانند با گردآوری مدارک شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند. از همین رو در صورت اخذ ویزای همراه، به شما توصیه می شود، مدارک فنی خود را ترجمه و تائیدات لازم را دریافت کنید.

تجربه کاری و مدارک بین المللی:

اخذ مدارک بین المللی به همراهان دانشجویان بین المللی بسیار کمک می کند تا در مدت زمان کمتری وارد بازار کار شوند. لازم بذکر است، قبل از هرگونه اقدامی از مورد تایید بودن مدرک خود در کشور مقصد مطمئن شوید.

همچنین توصیه می شود، تجربه های کاری خود را در زمینه ی مورد تخصص افزایش دهید. این بدین معناست که نیاز به تخصص جدیدی نیست و مهارت خود را در زمینه ی حرفه ی خود ارتقاء دهید. روابط اجتماعی یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در ارتباط با شانس کار پیدا کردن می باشد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *