شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای کار موقت کشور آمریکا

ویزای کار موقت کشور آمریکا

شرایط ویزای کار موقت در کشور آمریکا به شرایط متفاوتی بستگی دارد. در این متن که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده است به بررسی انجام امور مرتبط با  هر گونه کاری در کشور آمریکا می باشد.

هر فردی که به دنبال ورود به ایالات متحده برای انجام کار موقت است، باید گذرنامه معتبر H-2A را برای ورود به ایالات متحده ارائه نماید. این شامل اتباع انگلیسی، فرانسوی و هلندی و شهروندان باربادوس، گرانادا، جامائیکا، ترینیداد و توباگو است که قبلا از این مورد معاف بودند.

این ویزا همچنین به همسر یا فرزند فرد متقاضی تعلق می گیرد. به طور کلی یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید درخواست ویزا را به سفارت کشور آمریکا ارائه دهد.

ویزای موقت برای افرادی است که مایل به ورود به ایالات متحده برای اشتغال به مدت زمان مشخصی هستند و به صورت دائمی یا نامحدود محسوب نمی شوند. هر یک از این ویزا به کارفرمای احتمالی نیاز دارد که ابتدا پرونده را با خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) بررسی کنند.

دسته ویزای کار موقت در کشور آمریکا

H-1B:

شخص در شغل تخصصی برای کار در آمریکا اقدام نماید. نیاز به مدرک تحصیلی یا مدارک مورد قبول دولت آمریکا دارد.

H-1B1:

توافق نامه تجارت آزاد (FTA) حرفه ای برای مشور های شیلی، سنگاپور برای کار در حرفه مشخص است. متقاضیلان برای درخواست باید مدرک کارشناسی ارشد به همراه ۴ سال سابقه کار تخصصی داشته باشند.

H-2A:

کارگر موقت کشاورزی برای کار کشاورزی موقتی یا فصلی برای این تایپ ویزا اقدام می نماید. محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده، با استثنائات محدود و در صورتی که مشخص شود که در راستای منافع ایالات متحده است.

H-3:

استاد یا بازدید کننده آموزش ویژهای برای دریافت آموزش میباشد. فارغ التحصیل پزشکی و یا دانشگاهی، که در کشور محل تحصیل و یا برنامه های آموزشی عملی در آموزش کودکان با معلولیت های ذهنی، جسمی یا عاطفی تحصیل کرده اند شامل این ویزا نمی شوند.

O:

فرد با توانایی فوق العاده ای یا پیشرفت در علوم، هنر، تحصیلات، کسب و کار، ورزش و یا دستاوردهای فوق العاده شناخته شده در زمینه های فیلم و تلویزیون،  در صورت نشان دادن، مجوز این نوع ویزا را دریافت می کنند. این ویزا شامل افرادی است که خدمات ضروری را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

P-1:

ورزشکار فردی یا تیمی، یا عضو گروه سرگرمی برای انجام یک رقابت ورزشی خاص به عنوان یک ورزشکار یا به عنوان یک عضو گروه سرگرمی از این نوع ویزا استفاده می کنند.

P-2:

هنرمند یا سرگرمی (فرد یا گروه) برای عملکرد با یک برنامه تبادل متقابل بین یک سازمان در ایالات متحده و یک سازمان در یک کشور دیگر

P-3:

هنرمند یا هنرمند (فرد یا گروه) برای انجام، آموزش و یا مربی تحت برنامه است که از لحاظ فرهنگی منحصر به فرد و یا عملکرد قومی، قومی، فرهنگی، موسیقی، تئاتر، و یا هنری سنتی

Q-1:

شرکت کننده در یک برنامه تبادل فرهنگی بین المللی برای آموزش عملی و اشتغال و برای به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ و سنت های کشور خود از طریق مشارکت در یک برنامه تبادل فرهنگی بین المللی

صدور گواهینامه کار

برخی از دسته های ویزای موقت کارگران نیاز به کارفرمای احتمالی برای کسب گواهینامه کار یا تایید دیگر از وزارت کار دارند. این گواهینامه از طرف شما قبل از ارسال درخواست برای یک کارگر غیرقانونی، فرم I-129، با USCIS ارسال می شود. کارفرمای احتمالی شما باید دستورالعمل فرم I-129 را بررسی کند و در وب سایت USCIS برای تعیین اینکه آیا گواهینامه کار برای شما مورد نیاز است یا خیر، آگاه شود.

تصویب پرونده

تعدادی از کارکنان موقت در تعداد کل درخواست ها محدود می شود که می توان آنها را سالانه تایید کرد. قبل از اینکه بتوانید برای یک ویزای کارمند موقت در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست کنید، یک درخواست برای یک کارگر ، فرم I-129، باید توسط یک کارفرمای احتمالی به طرف شما ثبت شود و توسط USCIS تأیید شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرونده درخواست، شرایط واجد شرایط توسط دسته ویزا و محدودیت های عددی، در صورت لزوم، کار در ایالات متحده و کارگران موقت (غیر مهاجران)در وب سایت USCIS ببینید. هنگامی که تقاضانامه تایید شد، USCIS کارفرمای احتمالی خود را به اطلاعیه اقدام، فرم I-797 ارسال خواهد کرد.

نحوه درخواست ویزای کار موقت در کشور آمریکا

مراحل مختلف در پروسه درخواست ویزا وجود دارد. منظور از این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می کنید متفاوت باشد. لطفا از دستورالعمل های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری که در آن درخواست می کنید، مشورت کنید.

درخواست ویزای آنلاین ویزای کار موقت در کشور آمریکا

  • درخواست آنلاین ویزا، فرم DS-160، شما باید: ۱) درخواست ویزای آنلاین را کامل کنید و ۲) صفحه تأیید فرم درخواست را برای مصاحبه خود چاپ کنید.
  • عکس، عکس شما باید در فرمت توضیح داده شده در شرایط عکس باشد.
  • برنامه مصاحبه

در حالی که مصاحبه ها معمولا برای متقاضیان سنین خاصی که در زیر ذکر شده اند، مورد نیاز نیستند، افسران کنسولی اختیار دارند بدون توجه به سن مصاحبه ای از هر متقاضی داشته باشند.

  • ۱۳ و جوانتر به طور کلی مورد نیاز نیست
  • ۱۴ – ۷۹ مورد نیاز (برخی از استثناء برای تمدید)
  • ۸۰ ساله و بالاتر به طور کلی مورد نیاز نیست

شما باید مصاحبه ویزای خود را به طور کلی در سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشوری که در آن زندگی می کنید قرار دهید. شما ممکن است مصاحبه خود را در هر سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برنامه ریزی کنید، اما آگاه باشید که ممکن است برای گرفتن ویزا در خارج از محل اقامت دائم خود دشوار باشد. همانطور که متقاضیان آگاه هستند، باید برای شرکت در سفارت به کشور های همسایه سفر کنند.

زمان انتظار قرار ملاقات برای ویزای کار موقت در کشور آمریکا

زمان های صبر کردن برای قرار ملاقات های مصاحبه بر اساس مکان، فصل و ویزا متفاوت است، بنابراین شما باید برای ویزای خود درخواست را زود تر ارسال کنید.

مدت زمان تخمینی انتظار برای مصاحبه اختصاصی ویزا را برای عنوان سفارت یا کنسولگری ایالات متحده بررسی کنید. شما باید مبلغی را که در پروانه تأییدیه خود برای یک کارگر، فرم I-129 یا اطلاعیه اقدام، فرم I-797 برای تایید مصاحبه چاپ شده است، ارائه کنید.

تمام هزینه های ویزای کار موقت در کشور آمریکا

• دستورالعمل های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری را مرور کنید که در آن شما اطلاعات مفیدی را می توانید استخراج کنید.
• متقاضیان ویزا در پرونده L ، همچنین باید هزینه پیشگیری و تشخیص اتهام را پرداخت کنید و ممکن است مجبور شوید هزینه های قانون امنیت مرزی را پرداخت کنید.

جمع آوری مستندات مورد نیاز

قبل از مصاحبه ویزا، مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری و تهیه کنید:

• گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده – گذرنامه شما باید حداقل شش ماه پس از مدت اقامت خود در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با موافقت نامه های خاص کشور معاف شوند) اگر بیش از یک نفر در پاسپورت شما گنجانده شود، هر فردی که نیاز به ویزا دارد، یک درخواست جداگانه ارسال کند.

• درخواست ویزا، فرم تایید DS-160.

• رسیدی از پرداخت هزینه

• عکس

• شماره رسید برای پرونده مورد تأیید شما، همانطور که در دادخواست خود برای فرم I-129 یا اطلاعیه اقدام، فرم I-797 از USCIS آمده است.

حقوق قانونی و حمایت

متقاضیان ویزا H-1B، H-2A و H-2B بایستی جزوه حقوقی و حمایت حقوقی را بخوانند تا در مورد حقوق شما در ایالات متحده و حفاظت در دسترس شما را بیاموزند. قبل از درخواست ویزا، این جزوه مهم را مرور کنید تا از تمامی شرایط موجود مطلع باشید.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

مستندات اضافی برای ویزای کار موقت در کشور آمریکا

دستورالعمل های مربوط به نحوه درخواست ویزا را در وب سایت سفارت یا کنسولگری که در آن درخواست می کنید، مرور کنید .مدارک اضافی ممکن است برای تعیین اینکه آیا واجد شرایط هستید یا خیر به شما کمک کند.

همه متقاضیان ویزا، به جز H-1B و L، به طور کلی نیاز به نشان دادن روابط قانع کننده با کشور خود برای نشان دادن قصد شما برای بازگشت به کشور مبدا و خروج از ایالات متحده را نشان می دهد. نمونه هایی از روابط قانع کننده عبارتند از:

• اقامت خارج از کشور که شما قصد ندارید آن را رها کنید
• روابط خانوادگی شما
• وضعیت اقتصادی شما
• طرح های طولانی مدت شما

شرکت در مصاحبه ویزای کار موقت

در طی مصاحبه ویزای شما، یک مامور کنسول تعیین خواهد کرد که آیا شما واجد شرایط دریافت ویزا هستید و اگر چنین باشد، کدام نوع ویزا بر اساس هدف سفر شما مناسب است . شما باید شرایط لازم را طبق قوانین ایالات متحده برای دریافت ویزای مورد نظر خود بدست آورید.

اسکنهای انگشت نگاری دیجیتال، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست شما محسوب می شوند. آنها معمولا در طول مصاحبه شما گرفته می شوند، اما این بر اساس مکان متفاوت است.

پس از مصاحبه ویزای خود، درخواست شما ممکن است نیاز به پردازش اداری بیشتری داشته باشد. در صورتی که پردازش بیشتر برای درخواست شما ضروری باشد، توسط افسر کنسولی مطلع خواهید شد.

هنگامی که ویزا تایید می شود، ممکن است مبلغی را برای صدور ویزا در صورت درخواست برای ملیت خود پرداخت کنید و مطلع خواهید شد که گذرنامه شما با ویزا به شما واگذار خواهد شد. مدت زمان پردازش ویزا را مرور کنید تا یادداشت کنید که گذرنامه شما با ویزا به طور کلی برای گرفتن یا تحویل توسط پیک آماده می شود.

ورود به ایالات متحده با ویزای کار موقت

ویزا اجازه می دهد یک شهروند خارجی به یک ورودی ایالات متحده (به طور کلی یک فرودگاه) به ایالات متحده سفر کند و اجازه ورود به ایالات متحده را درخواست کند.

ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. مقامات وزارت امنیت داخلی (DHS)، پاسداران گمرک و مرزهای ایالات متحده (CBP) در ورودی بندر مجوز اجازه یا رد پذیرش در ایالات متحده را دارند. اگر شما مجاز به ورود به ایالات متحده هستید، مقام رسمی CBP یک گواهینامه پذیرش یا مقاله I-94، تاریخ ورود خروج را ارائه می دهد.

تمدید ویزا

شما باید ایالات متحده را در تاریخ یا قبل از تاریخ نشان داده شده در تمبر یا فرم پذیرش خود فرم I-94 ترک کنید، مگر اینکه درخواست شما برای تمدید اقامت توسط (USCIS) تایید شده باشد.

عدم رعایت زمان در ایالات متحده، برای شما دردسر خواهد شد. طبق قانون آمریکا، ویزای مسافران که از وضعیت خارج می شوند، به طور خودکار محکوم می شوند. اگر شما یک ویزای چند وجهی داشتید و به علت اینکه شما از وضعیت خارج نشدید، آن را برای ورود به آینده در ایالات متحده معتبر نخواهید بود. عدم رعایت زمان در ایالات متحده نیز ممکن است موجب شود که شما در مورد ویزا هایی که ممکن است در آینده درخواست کنید، واجد شرایط نباشید.

تغییر وضعیت ویزای کار موقت

در حالی که در ایالات متحده حضور دارید، شما ممکن است درخواست کنید که خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) وضعیت خود را به یکی دیگر از گروه های غیر مهاجرتی تغییر دهید.

درخواست تغییر وضعیت از USCIS در حالی که شما در ایالات متحده هستید و قبل از پایان مجازات اقامت خود، درخواست شما را برای درخواست ویزای جدید لازم نیست.

با این حال، اگر شما نمی توانید در ایالات متحده باقی بمانید در حالی که USCIS تغییر وضعیت درخواست شما را پردازش می کند، شما باید یک ویزا را در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست کنید.

اطلاعات تکمیلی برای ویزای کار موقت در کشور آمریکا

  • تصویب پرونده تضمین نمی کند که شما ویزای خود را دریافت کرده اید. از همین رو بلیط خود را به صورت قطعی خریداری نکنید
  • همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال شامل این روند می شوند.
  • برای اطلاعات در مورد اشتغال و تحصیل، کارگران موقت را مرور کنید اطلاعات و مجوز استخدام در وب سایت USCIS وجود دارد.
  • تا زمانی که تاریخ ویزای شما تمام نشده باشد، ویزا معتبر است. بنابراین یک ویزای معتبر ایالات متحده در گذرنامه منقضی هنوز معتبر است.

اگر یک ویزای معتبر در پاسپورت منقضی شده خود دارید، آن را از پاسپورت منقضی شده خود حذف نکنید. شما می توانید ویزای معتبر خود را در پاسپورت منقضی شده خود همراه با گذرنامه معتبر جدید برای سفر و پذیرش به ایالات متحده استفاده کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *