شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزا توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزا توریستی کانادا

یک ویزا توریستی کانادا (همچنین ویزای اقامت موقت نامیده می شود) یک سند رسمی است که در پاسپورت فرد متقاضی ثبت می شود. این نشان می دهد که شرایط مورد نیاز برای ورود به کانادا را برآورده شده است. اکثر افراد برای ورود به کشور کانادا به یک ویزا توریستی نیاز دارند.

کشور کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است. پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا زندگی می‌کند.

مدت زمان ویزا توریستی کانادا

بیشتر بازدیدکنندگان می توانند تا ۶ ماه در کانادا حضور داشته باشند. افسر خدمات مرزی ممکن است به افراد اجازه حضور کمتر یا بیشتر از ۶ ماه را اعطا کنند. همچنین دفترچه ای را در اختیار افراد قرار می دهند که می توانند زمان های ورود و خروج خود را در آن ثبت کنند.

بصورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور در نظر گرفته شده، به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. برخی از هموطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، فلذا اگر ایشان قصد ماندن در کانادا را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.

شرایط اخذ ویزا

افراد برای دریافت ویزا توریستی کانادا باید موارد زیر را برآورده کنند.

 • ارائه یک سند سفر معتبر مانند گذرنامه
 • از سلامت کامل برخوردار باشید
 • سابقه سفر به محدوده شینگن
 • قصد حضور دائم در کشور کانادا را نداشته باشید
 • متقاعد کردن آفیسر برای بازگشت به کشور مبدا که می توان به نکاتی مثل دارایی و  گواهی کار اشاره کرد.
 • بودجه کافی برای بازه زمانی حضور در کانادا

در برخی موارد ممکن است به یک معاینه پزشکی و دعوت نامه از کسی که در کانادا زندگی می کند نیاز داشته باشید.

بعضی از مردم مجاز به ورود به کانادا نیستند

بعضی از افراد مجاز به ورود به کانادا نمی باشند. افراد در صورت مشکلات و مسائل مختلف منع به حضور در کانادا می شوند.

 • فعالیت های جنایی
 • نقض حقوق بشر
 • جرایم سازمان یافته

شما همچنین می توانید به دلایل امنیتی، بهداشتی یا مالی غیر قابل قبول باشید و ویزا توریستی کانادا برای شما صادر نشود.

نحوه درخواست ویزا توریستی کانادا

به صورت کلی افراد می توانند برای درخواست ویزا توریستی کانادا بصورت آنلاین و یا کاغذی اقدام نمایند. متقاضیان ایرانی درخواست خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال کرده و بدنبال اخذ ویزا می باشند. در صورت درخواست آنلاین شرایط برای متقاضیان سهل می شود، از مزایای درخواست آنلاین می توان به نکات زیر اشاره کرد

 • هزینه های پیک یا زمان تحویل پستی کاهش می یابد.
 • سرعت پردازش بیشتر پروسه های آنلاین
 • در صورت درخواست اسناد بیشتر امکان ارسال سریع به صورت آنلاین فراهم می باشد
 • می توانید پاسپورت خود را در آخرین لحظات ارسال کنید.
 • پیگیری وضعیت به صورت آنلاین

افراد پس از ارسال درخواست ویزا توریستی کانادا برای بیومتریک آماده می شوند. به صورت معمول سفارت، بازه زمانی را برای مراجعه جهت بیومتریک به افراد مشخص می کند. این نکته بدین معنا می باشد که تاریخ مشخصی تعیین نمی شود. پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست خود، به شما یک نامه ارسال می شود که  چگونگی انجام بیومتریک را برای شما مشخص می کند. شما تا  ۳۰ روز  برای سنجش بیومتریک خود (به صورت شخصی) فرصت دارید.

بررسی درخواست ویزا

در صورت ناقص بودن مدارک، سفارت برای فرد متقاضی اطلاعیه ای را ارسال می کند تا در اسرع وقت بدنبال تکمیل مدارک موجود باشد. در برخی موارد امکان دارد که مدارکی نظیر :

 • مراجعه به سفارت
 • ارسال اطلاعات بیشتر
 • تست پزشکی بگیرید
 • گواهی پلیس دریافت کنید

از افراد طلب شود. مدت زمان پاسخگویی برای درخواست ویزا توریستی به محل ارائه مدارک مرتبط می باشد ولی به صورت معمول بازه زمانی در نظر گرفته شده کمتر از ۲ ماه است.

 • اگر درخواست مورد تائید قرار گیرد، ویزا در داخل گذرنامه مهر می شود.
 • اگر درخواست ویزا رد شود، به افراد یک توضیح نامه ارسال خواهد شد.

حضور در کانادا

پس از حضور در کشور کانادا، هویت افراد مورد بررسی قرار می گیرد.

 • اگر در یکی از ۱۰ فرودگاه بزرگ کانادا وارد شوید
 1. اثر انگشت شما به صورت خودکار در کیوسک بازرسی اولیه بررسی می شود.
 2. این سیستم هویت افراد را در برابر اطلاعات جمع آوری شده هنگام درخواست مورد بررسی قرار می دهد.
 • اگر در فرودگاه های کوچک و تمام بنادر ورودی زمینی کانادا وارد شوید
  در صورت مراجعه به بازرسی ثانویه جایی که یک افسر خدمات مرزی از دستگاه تأیید اثر انگشت برای بررسی اثر انگشت استفاده خواهد کرد، ممکن است مجددا اثر انگشت شما بررسی شود.

کودکان زیر ۱۸ سال باید با اسناد حقوقی سفر کنند و شرایط ورود به عنوان بزرگسالان را با شرایط مشابهی هماهنگ کنند. افسر خدمات مرزی ممکن است از کودکان اطفال بخواهد مدارک دیگر را بسته به اینکه آیا کودک به تنهایی یا با کسی مسافرت می کند، نشان دهد.

شرایط اقامت کانادا پس از ورود با ویزا توریستی

مهمترین سوال بسیاری از افراد که جهت ویزای توریستی کشور کانادا اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد، پس از ورود به کشور کانادا می توانند در کشور کانادا اقامت دائم را اخذ نمایند. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با سالها تجربه درخشان خود در امور مربوطه به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا، سوال فوق را اینگونه پاسخ خواهد داد.

افراد می توانند با ورود به کشور کانادا در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت کانادا را پس از ورود به این کشور فراهم نمایند. اول اینکه فرد در مدت حضور خود در کانادا، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کار آفرینی را جهت اخذ اقامت کانادا فراهم آورد تا پس از بازگشت به کشور مبدا برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نمایند.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت کانادا پس از ورود به کشور کانادا اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق پناهندگی می باشد که البته وکلا مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *