پرستاری در کانادا

تحصیلات رشته پرستاری در کانادا

رشته پرستاری در کانادا یکی از برترین رشته های تحصیلی به حساب می آید که سالیانه تعداد زیادی از متقاضیان برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام می کنند. تمام استان های کانادا به استثنای کبک، نیاز به یک لیسانس پرستاری (BN یا BScN) برای ورود به حرفه را دارند. در اکثر موارد، فرصت های شغلی بیشتری برای پرستاران با درجه بندی خواهد بود.

در حال حاضر بهترین بازه زمانی برای ورود به پرستاری است، زیرا فرصت های شغلی مختلف و هیجان انگیزی وجود دارد. هر کانادایی در برخی مواقع نیاز به خدمات پرستار دارد. پرستاران با افراد در تمام مراحل زندگی و در تمام مراحل سلامت، بیماری، آسیب و ناتوانی کار می کنند.

مدت زمان برنامه پرستاری در کانادا

پرستاری در کانادا

برنامه های کارشناسی پرستاری را می توان در دو تا چهار سال تکمیل کرد. در بعضی حوزه های قضایی، برنامه های ورود سریع، مداوم و پیشرفته وجود دارد. بخش رو به رشدی از دانشجویان پرستاری قبلا در رشته دیگری تحصیل کرده اند و می توانند دوره های کارشناسی پرستاری را در ۲ سال طی کنند. برنامه های تحصیلی در دانشگاهها و در برخی از موسسات دانشگاهی ارائه می شود.

دروس پرستاری در کانادا

دانشجویان پرستاری

 • ارتقای سلامت
 • روانشناسی
 • اخلاق
 • توسعه انسانی
 • جامعه شناسی
 • فارموکولوژی
 • آناتومی
 • آسیب شناسی
 • میکروب شناسی
 • ایمونولوژی
 • فیزیولوژی

را مطالعه خواهند کرد. دوره های پرستاری شامل نظریه و عمل بالینی می باشد. پرستاران در محیط بالینی برای نظارت بر ایمنی مشتریان پشتیبانی خواهید داشت. علاوه بر یادگیری علوم اجتماعی و فیزیکی، برنامه های دانشگاه معمولا مطالعات بیشتری را در زمینه رهبری، آموزش بهداشت، اطلاع رسانی، تجزیه و تحلیل داده ها، بهداشت جهانی، تحقیق و سایر رشته ها ارائه می دهد.

شرایط ورود به پرستاری در کانادا

الزامات ورودی از یک مدرسه به دیگری متفاوت است. به طور کلی، شرایط پذیرش تحصیلات تکمیلی دبیرستان با سطح بالا انگلیسی یا فرانسوی، ریاضیات، شیمی، فیزیک و زیست شناسی است. به واسطه همین موضوع نمی توان برنامه مشخصی برای تحصیل در رشته پرستاری تعیین کرد. حداقل های مورد نیاز برای ورود به این رشته، پایان ۱۲ سال تحصیل و مدرک زبان اشاره کرد.

بودجه مورد نیاز برای پرستاری در کانادا

رشته پرستاری به عنوان یکی از رشته های گران شناخته می شود که دانشجویان برای ورود به این رشته ملزم به پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بین ۲۲ تا ۳۰ هزار دلار در نظر گرفته می شود. نرخ تعیین شده بالا تر از میانگین هزینه های تحصیل در رشته های دیگر می باشد.

دوره های تکمیلی پرستاری در کانادا

کانادا برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری را در سراسر کشور ارائه می دهد. بعضی از مدارس نیز می توانند دوره های تحصیلات تکمیلی را از راه دور ارائه دهند. این نکته به این معناست که دانشجویان بین المللی می توانند برای دوره های آنلاین اقدام نمایند.

چرا مدرک لیسانس برای RN مهم است؟

پرستاران مهارت و دانش نیاز به انجام وظایف پیچیده و حیاتی مراقبت های بهداشتی دارند که به طور موثر در برنامه های کارشناسی آموزش می بینند. کانادایی ها در زمان تصمیم گیری و شرایط زندگی و مرگ به حمایت RN کمک می کنند. آنها انتظار دارند که RN برنامه هایی را برای مدیریت بیماری های مزمن، درمان بیماری های پیچیده و کمک به انتقال از بیمارستان به جامعه، برنامه ریزی کنند. کانادایی ها همچنین به RN برای آموزش بهداشت و استراتژی هایی برای بهبود سلامت خود نگاه می کنند.

حوزه فعالیت پرستاری در کانادا

پرستاری طیف گسترده ای از مسیرهای شغلی را با توجه به آرمان ها و اهداف مختلف ارائه می دهد. پرستاران در پنج حوزه عمده فعالیت می کنند:

 • مدیریت

مدیران پرستاری خدمات مراقبت های سالم را هماهنگ می کنند، کارکنان را نظارت می کنند، سیاست ها را توسعه می دهند و بودجه ها را آماده می کنند و مدیریت می کنند.

 • مراقبت های بالینی

پرستاران مراقبت های بالینی مراقبت های بهداشتی را به افراد، خانواده ها و جوامع ارائه می دهند تا به آنها در دستیابی به سطح مطلوب سلامتی کمک کنند. آنها مراقبت های بهداشتی و مراقبت از مشتری را در مراقبت از خود هماهنگ می کنند.

 • تحصیلات

همه پرستاران معلم هستند با کمک به یادگیری برای بهینه سازی سلامت در طول زندگی خود. پرستار همچنین می تواند یک مربی پرستار باشد، از پرستاران حمایت کند زیرا آنها از مشتریان مراقبت می کنند و یا به پرستاران آینده کمک می کنند تا حرفه ای خود را پیش ببرند یا پیشرفت کنند.

 • سیاست

پرستاران که در زمینه سیاست مشغول به کار هستند، توصیه های مربوط به مراقبت های بهداشتی را به تمام سطوح دولت و ذینفعان در تمام مراکز بهداشتی ارائه می دهند. آنها نظارت، حمایت و انتقاد از روند و مسائل مربوط به مراقبت های بهداشتی و همچنین ارائه توصیه هایی برای بهبود می باشند.

 • پژوهش

محققان پرستاری شواهد بهداشتی را بررسی می کنند، سوالاتی را مطرح می کنند، فرضیه های تست، پیامدهای برجسته و توصیه ها را مطرح می کنند.

بازار کار پرستاری در کانادا

محدوده مراقبت شامل بسیاری از نقاط دسترسی، پیشگیری از بیماری و مراقبت های بهداشتی اولیه به مدیریت بیماری های مزمن و توانبخشی است. پرستاری حرفه ای است که با تغییر در سیستم مراقبت های بهداشتی، ایجاد فرصت های جدید و ابتکاری رشد و پیشرفت پر شده است. شبکه پرستاری کانادایی CNA،  مجموعه ای از انجمن های ملی را تشکیل می دهد که پرستاران می توانند به آن ملحق شوند، هر گروه دارای منطقه تخصصی خاص خود است.

تخصصها شامل موارد زیر می باشد :

 • پرستاری بهداشت بومی
 • پرستاری اتاق عمل
 • پرستاری بهداشت حرفه ای
 • مشاوران پرستاری قانونی

شرایط کار

فرصت های زیادی برای پرستاران آموزش دیده بین المللی (IENs) در کانادا وجود دارد. در همین راستا پرستاران در صورت قبولی در آزمون RN می توانند برای نیروی متخصص کشور کانادا اقدام نمایند. پرستاران که تحصیلات خود را در کشور کانادا سپری کرده اند، شانس بیشتری برای این امر خواهند داشت.

ساعت کاری

از آنجا که پرستاری در کانادا برای عملکرد مراقبت های بهداشتی ضروری است، پرستاران اغلب ۲۴ ساعت در روز مورد نیاز هستند. اما با توجه به سیستم منظم موجود در کشور کانادا، زمان بندی کار به صورتی می باشد که تمام وقت نیاز به حضور پرستاران نباشد.

هزینه های زندگی در کانادا

پرستاری در کانادا

شما باید حداقل حدود ۱۲۰۰۰ هزار دلار برای زندگی در کانادا در نظر بگیرید. هزینه های زندگی شما به میزان قابل ملاحظه ای، بستگی به مکان و عادتهایتان دارد، زیرا شهرهای بزرگ معمولا برای زندگی بهتر هستند. دانشجویان رشته پرستاری در کانادا در مجموع ۱۵ هزار دلار در سال از جمله غذا، مسکن، کتاب، لوازم البته، هزینه های تلفن و هزینه های متفرقه نیاز دارند. در اینجا برخی از نمونه های میانگین هزینه های زندگی در کانادا آمده است:

 • یک وعده در یک رستوران: ۱۵ دلار برای هر فرد
 • بلیط یک طرفه در حمل و نقل عمومی محلی در حدود ۴ دلار
 • گرفتن نان در حدود ۲٫۷۶ دلار
 • بلیط سینما در حدود ۱۲ دلار
 • بیمه درمانی در حدود ۸۶۴ دلار در سال

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد این نکته را به شما عزیزان یادآوری می نماید، باید در هنگام تحصیل در رشته پرستاری در کانادا بیمه اجباری را خریداری کنید. این هزینه حدود ۶۰۰ دلار ($ ۴۸۵) در سال خواهد بود. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *