شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

پر استرس ترین مشاغل دنیا

امروزه استرس جزء جدا نشدنی از زندگی روزمره محسوب می‌‌شود. بطور کلی می‌‌توان گفت که اکثر مشاغل توأم با استرس است. در این مقاله برخی از پر استرس ترین مشاغل دنیا اشاره می کنیم.

داوران ورزشی

یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا داوری در میادین ورزشی می باشد. به دلیل حساسیت‌‌های مسابقات ورزشی اغلب قضاوت آنها کار بسیار سخت و پر استرسی خواهد بود. داوران ورزشی به دلیل سفرهای طولانی که به کشورهای مختلف دارند و رویارویی با خطرات احتمالی از نظر روحی مدام تحت فشار و استرس هستند.

از طرفی به دلیل نقش تعیین کنند آنها در میادین ورزشی و مسئولیت‌‌های موجود یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا شناخته می‌‌شوند. متوسط درآمد داوران ورزشی حدود ۶۶۶، ۴۷ دلار می‌‌باشد.

معلم‌ها

تدریس کردن عموماً در تمامی کشورها جزء مشاغل شایسته و قابل احترام به شمار می‌‌آید. که به طور میانگین در طول سال، روزهای کمتری در محل کار خود و سر کلاس حضور دارند و با تعطیلی دانش آموزان، معلمان نیز تعطیل می‌‌شوند.

اما نکته اصلی این است که آنها می‌‌بایست زمان زیادی را برای آموزش و یادگیری شاگردانشان اختصاص دهند و به دلیل اینکه اغلب دانش آموزانی با اخلاق و رفتاری متفاوت در کلاس‌‌های آنها هستند، مهمترین مسئله طرز برخورد آنها و صبر و حوصله لازم در هنگام تدریس است.

معلمی با توجه به مسئولیت تربیت و پرورش دانش آموزان شغل بسیار پر استرسی را دارند. متوسط درآمد معلم‌‌ها حدود ۴۵،۰۱۵ دلار تخمین زده شده است.

اپراتور تلفن

از نظر دید جامعه نشستن پشت میز و صحبت کردن تلفنی ساده ترین کار در جامعه به شمار می‌‌رود. اما بعد از بررسی دقیق‌تر می‌‌توان دریافت که داشتن مکالمه با افراد متفاوت که دارای شرایط و حالات روحی متفاوتی هستند. دارای احساس فشار و استرس بسیاری است.

به عنوان مثال اگر فردی عصبی و تندخو در طول روز تماس بگیرد این فشار روحی و عصبی متحمل اپراتورهای تلفن خواهد بود. مهمترین مسئله در این زمینه درآمد و حقوق اندکی است که این افراد با این فشار عصبی و استرش دریافت می‌‌کنند. متوسط درآمد اپراتورهای تلفن حدود ۳،۰۰۰دلار است.

مشاورین بهداشت روان

عموماً مشاورین روانپزشکی شغلی بسیار پراسترس دارند. زیرا ابتدای امر خودشان می‌‌بایست آرامش خود را حفظ کرده و بتوانند با توجه به برخوردها و شرایط متفاوت بیماران بخصوص بیمارانی که دارای اختلالات عاطفی و احساسی هستند شرایط را تحت کنترل خود درآورده و به راحتی مدیریت کنند. میانگین درآمد مشاورین بهداشت روان مبلغی حدود ۹۴۳، ۳۹ دلار است.

مددکاران اجتماعی

مددکاران اجتماعی با توجه به نداشتن ساعت کار مشخص در طول شبانه روز اغلب دارای شیفت‌‌های کاری بسیار طولانی هستند و معمولاً شیفت شبانه کار آنها بسیار طاقت فرسا و شلوغ است. این مسئله به مرور زمان تأثیر بسیار زیادی در روند زندگی و سلامت آنها خواهد داشت.

مددکاران اجتماعی در طول روز با تعداد افراد زیادی در رده‌‌های سنی متفاوت روبه‌رو می‌‌شوند که اغلب درگیر مشکلات روانی یا اختلالات روحی هستند. این موضوع باعث بوجود آمدن استرس و فشار بسیار زیادی به مددکاران اجتماعی می‌‌شود. میانگین درآمد مددکاران اجتماعی حدود ۴۴،۰۱۷دلار است.

مدیران IT

اغلب مردم تصور می‌‌کنند مدیران و کارمندانی که در حوزۀ فناوری اطلاعات فعالیت می‌‌کنند دارای برنامه‌‌های کاری مشخص و از پیش تعیین شده ای هستند.

اما با نگاهی دقیق‌تر می‌‌توان به این موضوع مشرف شد که یک مدیر IT می‌‌بایست در موقعیت های بحرانی و شرایط خاص از مهارتها و ویژگی‌‌های مدیریتی خود استفاده کند و بتواند راه حل‌‌های دقیق و موثر اتخاذ کند. متوسط درآمد یک مدیر IT معمولاً ۳۲۹، ۸۴ دلار است.

امدادگران

امدادگری شغلی است که زمان و مکان خاصی ندارد و یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا به حساب می آید. امدادگران با توجه به شغلی که دارند امکان مواجه با هر اتفاق غیر مترقبه و حوادث پیش‌بینی نشده‌ای را در هر ساعت از شبانه‌روز دارند.

این شغل بسیار پراسترس و چالش برانگیز است و در طول روز شما نمی توانید پیش‌بینی کنید که چه حادثه‌ای و موقعیتی در انتظار شماست. متوسط درآمد یک امدادرسان حدود ۴۵،۰۲۱ دلار است.

وکلا

وکلا اغلب در معرض مواجه با شرایط دشوار و فشارهای مختلفی هستند که از جانب افراد و پرونده‌های مختلفی به آنها اعمال می‌‌شود.

ساعتهای طولانی کار بر روی پرونده‌‌های حساس و رفت و آمد آنها بر دادسراها معمولاً بر روحیه و کلا تأثیر منفی دارد و آنها مجبور به تحمل فشارهای گوناگونی هستند از این جهت شغلشان جزء مشاغل پراسترس به شمار می‌‌رود. متوسط درآمد وکلا حدود ۵۶۲،۸۱ دلار است.

جراحان

جراحان به دلیل حساسیت‌‌ های بسیار زیادی که با آنها روبرو هستند در بسیاری از مواقع می‌‌بایست تصمیماتی سریع و آنی بگیرند. اینکه این تصمیمات و اقدامات با زندگی و جان انسان ها سر و کار دارد و حتماً باید تصمیم درستی باشد، در روند زندگی شخصی جراحان تأثیر بسزایی دارد و به نوبه خود بسیار استرس‌زاست.

با توجه به شرایط و روال کاری جراحان این شغل جزء مشاغل پر استرس قرار گرفته است. متوسط درآمد یک جراح حدود ۲۰۷،۲۵۵ دلار تخمین زده شده است.

رانندگان تاکسی

رانندگی در مدت زمان طولانی اغلب طاقت فرساست و اینکه یک راننده در طول روز با افراد عصبی و بی ادبی مواجه شود اغلب بر شرایط روحی و جسمی فرد تأثیر بسزائی خواهد داشت.

اگر بخواهیم از استرس‌‌های موجود در این شغل نام ببریم می‌‌توان به شرایط بد آب و هوایی و رانندگان بی دقت و حواس پرتی که روزانه با آنها مواجهند، یاد کرد. تمام این دلایل باعث سخت تر شدن و پر استرس شدن این شغل می‌‌شود. متوسط درآمدی که برای رانندگان تاکسی بتوان در نظر گرفت حدود ۵۷۴، ۲۹ دلار است.

مأمورین ارشد شرکت ها

شخصی که به عنوان مأمور و ناظر اصلی شرکت برگزیده می‌‌شود باید در نظر بگیرد که از این پس مسئولیت و استرس بسیار بیشتری در انتظار اوست.

همواره در هر زمان از شبانه روز حتی در خارج از ساعات کاری موظف به گرفتن تصمیمات حساس و دقیق و درست هستید و این مسئولیت همواره در تمام روز همراه شماست. این موضوع باعث بوجود آمدن استرس بسیار زیادی در طول زندگی فرد خواهد شد. متوسط درآمد مأمورین ارشد مبلغی حدود ۲۱۰،۱۸۱ دلار است.

مجریان

شخصی که به عنوان مجری و گوینده مسئول بیان اخبار و رویدادهای مهم در رسانه‌‌های صوتی و تصویری است اغلب دارای استرس بسیار زیادی خواهد بود. این شغل اغلب از دیدگاه عموم شغلی معمولی و امری عادی محسوب می‌‌شود اما با نگاهی جزئی تر می‌‌توان دریافت که این شغل نیاز به مهارت های گفتاری و توانایی‌‌های بسیار بالایی است.

فرد گوینده می‌‌بایست قدرت و توانایی مدیریت در شرایط خاص و بیان اخبارهای جدید که ممکن است خیلی خوشایند نباشد را داشته باشد. مجموعه این نکات سبب گردیده تا این شغل در میان پر استرس ترین مشاغل دنیا بشمار آید. متوسط درآمد در نظر گرفته شده برای مجریان حدود ۶۸۰، ۵۶ دلار است.

خبرنگاران

خبرنگاران به دلیل اینکه در موقعیت‌های متفاوتی قرار می‌‌گیرند و در مکان و شرایط بحرانی می‌‌بایست گزارش خود را ضبط و تهیه کنند دارای شغل بسیار پر استرسی هستند.

خبرنگاران با توجه به نوع شغل خود ممکن است جهت تهیه گزارش مجبور به حضور در مناطق جنگی و خطرناک و یا گاهی سمینارها و کنفرانس‌های خبری است. بنابراین به دلیل چالش‌های موجود این شغل جزء مشاغل پراسترس محسوب می‌‌شود. میانگین درآمد یک خبرنگار حدود ۸۲۰، ۳۷ دلار است.

افسران پلیس

افسران پلیس اغلب با مجرمان و جنایت کاران سر و کار دارند و به دلیل مواجه با این امر مدام خطر همراه آنهاست.

دستگیری و تعقیب مجرمان، سارقان و جنایت کاران اغلب شرایط کاری سختی را برای آنها فراهم می‌‌کند. همین موضوع باعث می‌‌شود که این شغل فشار کاری زیادی داشته و جزء مشاغل پراسترس قرار بگیرد. متوسط درآمد افسران پلیس حدود ۶۰۰،۶۱ دلار است.

خلبان

شغل خلبانی به دلیل مسئولیتی که در قبال جان مسافران دارد یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا می باشد. با توجه به این موضوع وجود برخی از شرایط بد آب و هوا و نقص فنی هواپیما این وضعیت را دشوارتر و پراسترس تر می‌‌کند و آنرا به شغلی حساس تبدیل کرده است. متوسط درآمد خلبان حدود ۲۷۰، ۱۰۵ دلار عنوان شده است.

آتش نشان

یکی دیگر از پر استرس ترین مشاغل دنیا آتش نشانی می باشد که آتش نشانان عموماً برای نجات و حفظ جان دیگران، خود را فدا کرده و جان خود را به خطر می‌‌اندازند. آنها اغلب در موقعیت های بد و حساس قرار دارند همین موضوع باعث بوجود آمدن استرس بسیار زیادی در فرد و حتی در زندگی شخصی و روحیات او می‌‌باشد.

آتش نشان باید قادر باشد عکس‌العمل‌‌های سریع و به موقع از خود نشان دهد و در شرایط بحرانی و حساس آرامش خود را حفظ کند. آتش نشانان به دلیل رویارویی با خطرات بسیار زیاد در معرض استرس و فشار روحی بسیار زیادی هستند. متوسط درآمد یک آتش نشان حدود ۴۸،۰۳۰ دلار است.

پرسنل نظامی

شغل‌‌های نظامی عموماً در سالهای اخیر جزء پر استرس ترین مشاغل دنیا به حساب می آیند. افرادی که دارای مشاغل نظامی هستند به مناطق جنگی اعزام شده و از خانه و زندگی خود دور هستند.

این افراد با خطرات و مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند که همین موضوع باعث بوجود آمدن استرس بسیار زیاد در آنها می‌‌شود. این افراد اغلب دارای مشکلات روحی و روانی بسیار زیادی خواهند شد و حتی آثار آن تا پایان عمرشان خواهد ماند. متوسط درآمد افسران نظامی حدود ۲۶،۰۵۴ دلار ذکر شده است.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *