شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

پر درآمدترین رشته های مهندسی در دنیا

پر درآمدترین رشته های مهندسی

اگر هنوز انتخاب رشته نکرده اید و می خواهید بدانید پر درآمدترین رشته های مهندسی در دنیا کدام اند می توانید چند دقیقه ای را با ما باشید تا توضیحاتی را در این زمینه به شما دهیم. انتخاب رشته های مهندسی برای کسانی که به دنبال انتخاب آن هستند خیلی سخت نیست.

از ساختمانی که در آن زندگی می کنید تا قطاری که هر روز با آن به شغل خود می روید و حتی دستگاهی که با آن هر روز چای خود را درست کرده و نوش جان می کنید همه و همه دستاورد یک مهندس می باشد. مهندسان در دنیا سازندگان زندگی هستند. مهندسان طراحی می کنند و می سازند، مهندسان ایجاد تغییر می کنند و ایده می دهند.

با توجه به این گستره وسیع در رشته مهندسی در صنایع، کامپیوتر، تکنولوژی، عمران و … انتخاب نباید خیلی دشوار باشد و فقط کافیست به استعداد خود رجوع نمایید.

مهندسی یکی از سریعترین رشته های در حال رشد می باشد که در برخی از آنها درآمدهای بسیار زیادی وجود دارد بطوریکه از یک پزشک هم می تواند درآمد بیشتری داشته باشد.

اگر قصد انتخاب رشته دارید و یا اگر رشته ای را خوانده اید و می خواهید براساس آن مهاجرت نمایید ما را در ادامه مقاله همراهی نمایید.

مهندس مخابرات

یکی از پر درآمدترین رشته های مهندسی مهندسی مخابرات می باشد. این رشته ترکیبی از رشته برق و کامپیوتر می باشد که مسئولیت هایی از جمله کسب و نگهداری خطوط تلفن، خدمات سوئیچینگ و اخیراً فناوری های پهنای باند اینترنتی را بر عهده دارد.

شرکت های غول مشغول در این زمینه عبارتند از شرکت Verizon در آمریکا و بی تی در بریتانیا و شرکتی چند ملیتی، شرکت ویرجین در انگلستان و …. میانگین دستمزد یک مهندس مخابرات در کشورهای توسعه یافته حدود ۶۴٫۵ هزار دلار در سال می باشد.

مهندسی صدا

مهندسی صدا یکی دیگر ازپر درآمدترین رشته های مهندسی در دنیا می باشد، که به بررسی ارتعاشات صدا و تمرکز بر راه های محدود کردن رفع مشکل کم شنوایی می پردازد. این رشته در زمینه ولتراسوند در پزشکی فعالیت خواهد داشت و در برنامه های ضبط موسیقی و کنسرت و نصب سیستم های فراخوان اسکان عمومی به صورت بسیار گسترده ای فعال می باشد. درآمد یک مهندس صدا بطور میانگین حدود ۶۸ هزار دلار در کشورهای توسعه یافته می باشد.

مهندس مکانیک

میتوان گفت رشته مهندسی مکانیک یکی از گسترده ترین رشته های جهان می باشد که در این زمینه فعال می باشد این گستره از قطعات ثابت تا متحرک متغیر می باشد. برای اینکه یک مکانیک بتواند در این زمینه کار کند می بایست آگاهی در زمینه موارد زیر داشته باشد.

دینامیک و ترمودینامیک، مکانیک، علم مواد، تجزیه و تحلیل ساختاری و برق. با توجه به اینکه رشته مکانیک در تمام زمینه های شغلی دخیل می باشد پس می توان گفت هر سازمانی که کارخانجات تولیدی دارد نیازمند یک مهندس مکانیک می باشد درآمد میانگین برای این رشته حدود ۶۸٫۵ هزار دلار می باشد.

مهندسی

مهندسی خودرو

از مهمترین و شناخته شده ترین رشته های مکانیک جامدات است.که بعنوان یکی از پر درآمدترین رشته های مهندسی در دنیا شناخته می شود. این رشته در کشورهای با قدرت بالای تولید خودرو مثل آلمان و آمریکا بسیار کاربردی می باشد. شرکت های بزرگی مثل فولکس واگن، بنز، فورد و … هر ساله تعدادی مهندس خودرو را جهت ارتقاء و پیشرفت صنایع خود به استخدام در می آورند. درآمد یک مهندس خودرو به طور میانگین حدود ۶۹ هزار دلار در سال می باشد.

مهندسی کشاورزی

بدلیل نیاز روزافزون بشر به مواد غذایی و صنایع کشاورزی این صنعت روز به روز نیاز به پیشرفت و بهینه سازی دارد. از این رو مهندسان کشاورزی در زمینه های کشاورزی اعم از طراحی ماشین آلات، درک نحوه واکنش زمین بر فرآیندهای مختلف و … کار می کنند. اگر چه اکثر مهندسان کشاورزی در زمین های کوچک فعالیت دارند اما ممکن است در شرکت های بزرگی مثل Del Monte Food ،Bernard Matthews و Monsanto مشغول بکار شوند.

مهندسی زمین شناسی و دریا

مهندسان زمین شناسی و دریا معمولاً به استخدام شرکت های نفتی یا معادن درمی آیند که طراحی و ساخت و نگهداری کشتی ها، بنادر، راه آهن های نفتی و اصول اکتشاف و بهره وری از معادن را بر عهده دارند. این مهندسان نیز بر سیستم های مختلف دریایی تمرکز دارند. مهندسان این رشته درآمدی حدود ۷۶٫۳۱۵ دلار درآمد خواهند داشت.

معماران

مهندسان معماری را می توان سازندگان زندگی دانست. آنها در زمینه طراحی ساختمان های عمومی، خصوصی، المان های شهری و حتی اماکن تفریحی نیز فعالیت های گسترده ای دارند. مهندسان معمار با تکیه بر زیبایی شناسی محیط و بر اساس المان های سازگار با محیط و با استفاده از نرم افزارهای خاص به این مهم دست می یابند.

مهندسان معمار در کشورهای توسعه یافته به طور میانگین حدود ۸۲ هزار دلار در سال درآمد دارند. این امر سبب گردید تا مهندسی معماری بعنوان یکی از پر درآمدترین رشته های مهندسی در دنیا شناخته شود.

دوستان گرامی برای کسب اطلاعات کامل تر از انواع رشته ها و نحوه مهاجرت براساس این رشته ها می توانند با مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس تماس گرفته و از شرایط آن مطلع گردند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *