شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان همانند دیگر کشورهای دنیا جز سرآمد رشته های تحصیلی جهت فراهم ساختن آینده ای بسیار روشن در سرتاسر دنیا محسوب می شوند. اگر چه هر ساله تعداد محدودی افراد از خارج اتحادیه اروپا موفق به ورود به دانشگاه های کشور انگلستان با رشته تحصیلی پزشکی و یا دندانپزشکی می شوند ولیکن در صورتی که فرد قادر باشد دوره تحصیلی خود را در انگلستان پایان دهد، آینده ای بسیار روشن در انتظار وی می باشد.

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان می توانند با مطالعه مطلبی که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گردآوری شده است، انتخاب بهتری برای آینده خود داشته باشند.

تحصیل در رشته پزشکی

بصورت معمول دانش آموزان از سن ۱۶ سالگی می توانند برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان اقدام کنند. بدین صورت که دانش آموزان پس از سپری کردن ۱۰ سال در ایران و سایر کشور های دیگر می توانند برای دوره های A-LEVEL در کشور انگلستان اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند در سنین مختلف برای تحصیل پزشکی در کشور انگلستان اقدام نمایند. شرایط بدین گونه می باشد که در صورت سن پایین ۱۶ سال برای دوره های GCSE اقدام می کنند و پس از پایان تحصیل می توانند در خاک انگلستان برای دوره های A-LEVEL اقدام نمایند.

متقاضیان در سنین ۱۹ تا ۲۰ می توانند برای دوره های ۱ ساله که با نام FOUNDATION شناخته می شود، اقدام نمایند و پس از سپری کردن این دوره در امتحان UK CAT شرکت کنند.

افرادی که دارای مدارک لیسانس می باشند هم می توانند برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان اقدام نمایند  که نیاز به شرایط بخصوصی می باشد.

پس از سپری کردن دوره های A-level می بایست در امتحانی موسوم به Uk cat ( یا Uk clinical aptitude ) شرکت نمایند و پس از کسب نمره های مورد نیاز در دانشگاه هایی که رشته های پزشکی را ارائه می دهند درخواست پذیرش دانشجویی نمایند. شرایط قبولی و نمره مورد نیاز برای هر دانشگاه در کشور انگلستان به صورت مجزا می باشد و دانشجویان در صورت به دست آوردن حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه برای اخذ پذیرش اقدامات لازمه را انجام می دهند.

پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلستان ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشند.

هزینه های تحصیل در انگلستان با توجه به آفری که از دانشگاهها گرفته می شود کاملا متفاوت است. بصورت میانگین هزینه های تحصیل در کشور انگلستان در رشته پزشکی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند سالیانه می باشد.

هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پوند در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان می باشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

بورسیه پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی و یا دندانپزشکی در انگلستان را دارندف تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی از این کشور دارند. شایان ذکر است که اخذ بورسیه از کشور انگلستان کار راحتی نیست و صزفا به دانشجویانی تعلق می گیرد که دارای رزومه ی قوی باشند.

کشور انگلستان بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است ک در مطلب دیگری به همه ی آنها با جزئیات خواهیم پرداخت. گرچه دریافت بورسیه در رشته ی پزشکی جزو بورسیه های رایج نیست ولی با مراجعه به سایت دانشگاه ها می توانید از بورسیه پزشکی در انگلستان مطلع شوید.

تحصیل در رشته دندانپزشکی

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان تضمین کننده آینده بسیار روشن فرزندان شما می باشد. دانشجویان رشته دندانپزشکی نیز همانند رشته پزشکی می بایست پس از سپری کردن دوره های دبستان و دبیرستان در کشور خود یا کشور انگلستان نسبت به سپری کردن دوره دو ساله A-level و پس از آن شرکت در آزمون UK CAT اقدام نمایند تا بتوانند پذیرش رشته ی دندانپزشکی در انگلستان را دریافت کنند.

بصورت معمول تعداد دانشگاه هایی که رشته دندانپزشکی در انگلستان را ارائه می دهند نسبت به رشته پزشکی کمتر می باشد. از همین رو شانس افراد برای ورود به این رشته پایین تر می باشد. علاقه مندان به رشته دندانپزشکی باید نمرات بهتری را در آزمون UKCAT کسب نمایند.

متقاضیان در صورت دارا بودن مدرک لیسانس می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد در کشور انگلستان اقدام نمایند و پس از آن مجوز حضور در امتحان UK CAT برایشان صادر می شود.

پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

زبان تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

دروس در کشور انگلستان به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانند برای پذیرش در رشته دندانپزشکی انگلستان اقدام نمایند. با توجه به بازه زمانی اقدام، نمره مورد نیاز در آزمون آیلتس متفاوت می باشد. بصورت معمول افراد در صورت داشتن نمره ۶ می توانند شرایط مناسبی را برای خود مهیا کنند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند.جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

حق کار در پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی مجوز کار ۱۰ ساعته در هفته را دارند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۲ پوند به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *