شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

پیدا کردن شغل برای متخصصین در کشور آلمان

با اقتصادی قوی شرایط مناسبی را برای اشتغال متخصصین فراهم کرده است. قوی ترین اقتصاد را در سطح کشورهای اروپایی کشور آلمان دارد. از سوی دیگر رتبه پنچم اقتصاد دنیا نیز در اختیار آلمان است. یکی از مهمترین دلایل افراد برای کار در آلمان تاکید ویژه این کشور بر حقوق اولیه کارکنان است. از دلایل دیگر در حدود ۱٫۲ میلیون فزصت شغلی تا اواخر سال ۲۰۱۷ می باشد. اما آیا یافتن مشاغل در آلمان در آلمان امری ساده است؟

مشاغل در آلمان

نرخ آمار بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است (در حدود ۵٫۸ درصد در مارس ۲۰۱۷ ). از سوی دیگر فرصت های شغلی بسیار زیادی در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، امور مالی، مدیریت فروش و صنایع دستی در اختیار جویندگان مشاغل در آلمان می باشد. توجه به این نکته که برای کار در آلمان باید دانش نسبتا خوبی از زبان آلمانی داشته باشید، حائز اهمیت است. علاوه بر دانش زبان آلمانی داشتن سطح مناسب از زبان انگلیسی نیز برای کار در حوضه آی تی، مهندسی و مدیریت ضروری می باشد.

در سال ۲۰۱۸ دولتمردان آلمانی پیش بینی کردند در حدود یک میلیون فرصت شغلی در آینده ای نه چندان دور در آلمان ایجاد شود. در هنگام جستجوی کار افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که بیشتر از ۹۰ درصد صنایع در آلمان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند. بنابراین جویندگان کار در آلمان باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که علاوه بر کمپانی های بزرگی همچون آدیداس و دایملر به سایر فرصت های شغلی در کمپانی های کوچکتر نیز توجه کنند.

نکته دیگری که کار در آلمان را دلپذیر می کند میزان دستمزد است. حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۸ در این کشور ۸٫۸۴ یورو می باشد.

موقعیت های شغلی برای مهاجرین در کشور آلمان

چنانچه اشاره شد در صورتیکه تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشید، موقعیت های شغلی مناسبی برای شما فراهم است. بسیاری از کمپانی ها در آلمان مایل به استفاده از استعدادها و نیرو های کار خارجی برای پیشرفت در کار خود هستند. موقعیت های مشاغل در آلمان برای مهاجرین در درجه اول به مهارت ها و توانایی های خود فرد بستگی دارد. همانگونه که پیشتر اشاره شد موقعیت های شغلی مناسبی در حوضه مهندسی آی تی و بهداشت و پزشکی برای مهاجرین وجود دارد.

افرادی که تمایل به کار در آلمان را دارند باید نسبت به انواع ویزاهای کاری این کشور آشنایی داشته باشند. از جمله این ویزاها می توان به ویزای کارعمومی، فارغ التحصیلان دانشگاهی، بلو کارت، اسکیل ورکر، ویزای دانشجویی، فریلنسرها و پژوهشگران علمی اشاره کرد. در صورتیکه شرایط مناسب کار در آلمان را داشته باشید به راحتی می توانید از مزیت کبود نیروی کار ماهر و متخصص در این کشور بهره مند شوید.

موقعیت های شغلی متخصصین در کشور آلمان برای انگلیسی زبان ها

در آلمان موقعیت های شغلی مناسبی برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند وجود دارد. اگرچه شغل هایی که به زبان آلمانی نیاز نداشته باشند به ندرت یافت می شود. بنابراین در صورت کار به زبان انگلیسی نیز شما نیازمند داشتن دانش زبان آلمانی هستید.

نکات اساسی برای یافتن شغل در آلمان

یافتن شغل به خودی خود امر پیچیده و چالش برانگیزی است. یافتن شغل در آلمان به یک مهاجر نیز دشواری های خود را دارد. جویندگان کار در آلمان به دو گروه عمده تقسیم می شوند. گروه اول افرادی هستند که از سایر کشورهای اروپایی اقدام به کار در آلمان می کنند. مسأله یافتن شغل برای گروه اول نسبتاً آسان است. گروه دوم افرادی هستند که از کشورهای غیر اروپایی اقدام به یافتن شغل در آلمان می نمایند. این گروه از افراد نیز می توانند با داشتن اجازه کار و ویزا اقدام به پیدا کردن شغل مورد نظر خود نمایند.

برای یافتن شغل مناسب در آلمان اولین نکته داشتن رزومه کامل و مرتب است. موارد دیگر مربوط به رزومه کاری شامل کاور لتر و توصیه نامه می باشد. داشتن توصیه نامه از کارفرمای سابق می تواند به نحو چشمگیری در استخدام شما مؤثر باشد.

دومین مورد در تسهیل امر استخدام شما توجه به شبکه های اجتماعی می باشد. از جمله این شبکه های اجتماعی که حضور و فعالیت شما در آنها می تواند برای استخدام مؤثر باشد هستند. به عنوان یک خارجی برای یافتن شغل در آلمان شما باید صبور و با پشتکار باشید. مورد سوم توجه به مصاحبه کاری می باشد. سعی کنید که در جلسه مصاحبه سوالات را به صورت کامل و مسلط پاسخگو باشید.

یافتن شغل در رشته های مهندسی

همانگونه که می دانید بازار کار مشاغل مهندسی در آلمان بسیار مناسب می باشد. بر اساس آمار تنها یک نفر از هر پنجاه نفر فارغ التحصیل رشته مهندسی در آلمان فاقد شغل می باشد. طبق آمار انجمن برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات ( (VDAهمه ساله در حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو در رشته های مهندسی از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل می شوند. که البته این تعداد هنوز کمتر از تعداد بازنشستگان این شغل است. این موضوع بدین معنا است که کارفرماها همواره نیازمند نیروهای مهندسی کارآزموده برای پر کردن جای خالی بازنشستگان هستند.

موقعیت های شغلی مناسب تر برای دانشجویان

به دلیل همکاری دائمی دانشگاه ها و مراکز صنعت در آلمان پیدا کردن شغل برای دانشجویان در آلمان به مراتب آسان تر است. دانشجویان می توانند برای کارآموزی و پس از فارغ التحصیلی برای کار در این کمپانی ها اقدام نمایند.

از جمله سایت هایی که دانشجویان رشته مهندسی می توانند برای یافتن شغل اقدام نمایند می توان به سایت های زیر اشاره کرد:

www.euroengineerjobs.com

www.stellenmarket.faz.net

فرستادن رزومه کاری به سایت های زیر نیز برای تسهیل در امر یافتن شغل به شما کمک می کند:

www.xing.com

www.monster.de

پیدا کردن شغل

پیدا کردن شغل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

صنعت بهداشت یکی از بخش های نیازمند نیروی کار در آلمان است. در سال های اخیر نیروهای پزشکی از سراسر اروپا و سایر کشورها برای مشاغل در آلمان اقدام نموده اند. نیروهای پزشکی و پیراپزشکی برای کار در آلمان باید پروسه ثبت مدرک را در این کشور انجام دهند. بدین ترتیب می توانند اجازه کار در آلمان را دریافت کنند.

پزشکان برای یافتن شغل در آلمان می توانند به سایت های زیر مراجعه کنند:

www.arbeitsagentur.de

www.marburgebund.de

www.aerzteblatt.de

www.makeitingermany.com

www.jobboerse.arbeitsagentur.de

www.medi_jobs.de

مشاورین ما در آریانا پارس در تمامی مراحل ویزای کاری و یافتن شغل در آلمان شما را همراهی می نمایند و توصیه ها و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با استفاده از وکلای بین المللی مهاجرتی و وکلای با سابقه دادگستری ایران در جدیدترین فرمت خود، قادر است تا جهت پیدا کردن شغل برای افراد متخصص در رشته های مختلف در کشور آلمان اقدام نماید.

از علاقه مندان به اخذ اقامت کاری آلمان از طریق یافتن مشاغل در آلمان درخواست می گردد تا با تماس با موسسه آریانا پارس، از شرایط تکمیلی جهت انجام این پروسه ها مطلع گردند. پیدا کردن شغل برای متخصصین در کشور آلمان یکی از دغدغه های مهاجران به این کشور می باشد که با توجه به کم بودن فرصت بازار رقابتی شدیدی دارد.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.