یکی از بهترین امتیازات در مورد مهاجرت تحصیلی نروژ به خصوص تحصیلات کارشناسی ارشد در نروژ ، استقبال این کشور از دانشجویان بین المللی و رویکرد برابری طلبانه در آموزش عالی است. تمام برنامه های کارشناسی ارشد در نروژ از لحاظ شهریه رایگان هستند و بسیاری از آن ها به زبان انگلیسی ارائه داده می شوند. به همین دلایل است که این کشور در حال حاضر میزبان حدود ۱۰ هزار دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی است.

این مقاله شامل کلیه مواردی است که باید در مورد تحصیلات تکمیلی خارج از کشور در نروژ بدانید. هم چنین شامل اطلاعاتی در مورد دانشگاه ها ، دوره ها و برنامه ها ، ویزا و بودجه مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به این کشور ، نیز می شود.

مراحل مهاجرت تحصیلی آلمان ، مهاجرت تحصیلی انگلیس و یا هر کشور دیگر در اروپا سختی های خاص خود را دارد . اگر قصد تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ را دارید در این مقاله با ما همراه باشد.

درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در نروژ معمولاً نیاز به مدرک لیسانس در یک رشته تحصیلی مرتبط است. علاوه بر این ارائه دهندگان آموزش عالی در هر دانشگاه معیارهای خاص خود را برای داوطلبان تعیین می کنند. دانشجویان بین المللی نیز باید ثابت کنند که در طول تحصیل (چه از طریق منابع شخصی و چه از طریق بودجه خارجی) در نروژ توانایی مالی برای تأمین هزینه های مورد نیاز خود را دارند.

ویزای دانشجویان کارشناسی ارشد در نروژ

شما به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد بین المللی در نروژ و برای اقامت بیش از سه ماه در این کشور ، نیاز دارید از اداره مهاجرت این کشور اجازه اقامت دانشجویی را دریافت کنید.

درخواست های اجازه اقامت باید از طریق یک نمایندگی خارجی نروژ در کشور دانشجو انجام شود. با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت نروژ ، نزدیک ترین سفارت فعال را به خود پیدا کنید. مدارک مورد نیاز برای درخواست اجازه اقامت شامل موارد زیر است :

  1. فرم درخواست تکمیل شده توسط دانشجو همراه با پاسپورت معتبر و عکس پرسنلی.
  2. نامه اثبات قبولی در یک موسسه یا دانشگاه معتبر در نروژ.
  3. مدارکی که که ثابت کند شما بودجه کافی برای تامین نیاز های مالی خود هنگام اقامت در نروژ ، در اختیار دارید.
  4. اثبات  داشتن بیمه درمانی معتبر.
  5. تایین محل اقامت دانشجو در نروژ و اثبات داشتن مکانی برای زندگی.
  6. شرح هدفتان از تحصیل در نروژ.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در نروژ

تعداد زیادی از دوره های کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، زیرا این زبان به طور گسترده توسط عموم مردم در این کشور صحبت می شود. به همین دلیل برای تحصیل در نروژ معمولاً نیازی به دانستن زبان نروژی نخواهید داشت.

 با این حال ، اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست ، ممکن است لازم باشد در آزمونی که تایید کنند مهارت و تسلط کافی را بر زبان انگلیسی دارید ، شرکت کنید.

حتی اگر در دوره تحصیلی مورد نظرتان نیازی به صحبت با زبان نروژی نداشته باشید ، ممکن است بخواهید کمی از زبان این کشور را یاد بگیرید. یادگیری زبان نروژی به نظر چالش برانگیز می رسد زیرا دارای دو فرم نوشتاری و گویش های متعدد است اما در عمل یادگیری زبان نروژی سخت تر از سایر زبان های اروپایی نیست و شباهت زیادی به زبان سایر کشور های منطقه اسکاندیناوی مانند دانمارک و سوئد دارد.

بودجه مورد نیاز برای تحصیل

بهترین خبر در مورد هزینه های تحصیل در نروژ این است که از نظر فنی هیچ هزینه ای وجود ندارد و نیازی به پرداخت شهریه نیست. به عنوان بخشی از تعهد این کشور به آموزش عالی برای عموم مردم و همه افراد ، تحصیل در دانشگاه های نروژ در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا رایگان است.

 این امر شامل دانشجویان بین المللی نیز می شود. برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، ممکن هست هر ترم شامل هزینه های کمی در حدود ۳۰ تا ۶۰ یورو باشد اما پرداخت این هزینه ها به عضویت در سازمان رفاه دانشجویان دانشگاه بستگی دارد و البته شامل مزایای مختلفی مانند کاهش قیمت در حمل و نقل عمومی می شود.

اگرچه که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ رایگان است و دانشجویان مبلغی را برای این منظور پرداخت نمی کنند اما هزینه زندگی در نروژ نسبتاً زیاد است. به همین دلیل تأمین نوعی بودجه خارجی برای تأمین هزینه های زندگی در طول مدت تحصیل در نروژ بسیار مورد نیاز است.

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با دفتر مرکزی

تلفن دفتر مرکزی

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام

تماس در واتساپ

#