شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

کار دانشجویی در آمریکا

شرایط کار دانشجویی در آمریکا

با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در کشور آمریکا، دانشجویان علاقه مند به تحصیل برای تأمین هزینه ها بدنبال کار دانشجویی در آمریکا می باشند تا بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند. شرایط کار دانشجویی در آمریکا نسبت به سایر کشورها متفاوت می باشد.

در حال حاضر بصورت میانگین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور آمریکا حدود ۶۰ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود. با توجه به افزایش نرخ ارز، دانشجویان بین المللی هزینه های زیادی را برای اقامت در آمریکا باید پرداخت کنند. لازم بذکر است با مقطع تحصیلی و محل سکونت، هزینه های جاری سالیانه امکان افزایش و یا کاهش را دارد.

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای جبران هزینه های خود بدنبال اخذ بورسیه و یا کار دانشجویی در آمریکا می باشند تا با شرایط بهتری در این کشور مشغول به تحصیل باشند. از همین رو مشاورین موسسه آریاناپارس به تحصیل شرایط کار دانشجویی در آمریکا پرداخته است تا دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در آمریکا بتوانند شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند.

کار دانشجویی صرفاً یک تصمیم مبتنی بر نیاز مالی نیست، این امر می تواند برای دانشجویان بین المللی بسیار مفید باشد. کار دانشجویی به افراد کمک می کند که رزومه جامع تر و تجربه کاری بهتری را در زمینه تحصیلی خود بدست آورند و در این صورت شانس کار پس از تحصیل افزایش می یابد.

ویزای دانشجویی

دانشجویان بین المللی در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا می توانند درخواست ویزای خود را برای سفارت ارسال کنند و در تاریخ مشخص برای مصاحبه به سفارت مراجعه می کنند. در صورت تایید درخواست به دانشجویان ویزای F1 و به همراه دانشجویان ویزای F2 اعطا می شود. ویزا F1 برای دانشجویان در کالج ها و دانشگاه‌هاست و همچنین دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در دبیرستان صادر می شود. افراد در صورت اخذ ویزای F1 مجوز کار دانشجویی در آمریکا را دریافت می کنند. مسلماً محدودیت هایی برای کار دانشجویی وجود دارد. بصورت معمول دانشجویان حق کار ۲۰ ساعته در هفته را دارا می باشند.

پیدا کردن کار دانشجویی در آمریکا

دانشجویان در صورتی که تصمیم به کار دانشجویی داشته باشند، در ابتدای راه مجوز های لازم برای آن را دریافت کنند و با توجه به قوانین مشروع به کار کنند. در تمامی مراکز آموزشی کشور آمریکا مددکاری برای کمک به شما برای پیدا کردن کار وجود دارد که DSO نام دارد. دانشجویان می توانند قبل از ورود به خاک کشور آمریکا با DSO تماس گرفته و از فرصت های شغلی حال حاضر با خبر شوند و فرصت های ممکن را مورد بررسی قرار دهند.

بصورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در آمریکا به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود و چندین عامل دیگر وابسته است. تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه مورد اهمیت می باشد.

شرایط

بصورت کلی دانشجویان از دو روش می توانند برای کار دانشجویی اقدام نمایند. کار دانشجویی در محوطه دانشگاه و خارج از محوطه دانشگاه امکان پذیر می باشد.

۱-داخل دانشگاه:

افراد در صورت اخذ ویزای دانشجویی کشور آمریکا می توانند ۲۰ ساعت کار دانشجویی در هفته داشته باشند. این مقدار در بازه های بین دوره تحصیلات به ۴۰ ساعت افزایش می یابد. اشتغال در محوطه دانشگاه به کارهایی اطلاق می شود که وابسته به خود دانشگاه می باشد.

این نکته بدین معناست که کارهای درون محوطه دانشگاه شامل کار در کتابفروشی، کافه تریا یا سایر مشاغل مرتبط با دانشگاه می باشد. دانشجویان می توانند ۳۰ روز قبل از شروع دوره های تحصیلی برای درخواست کار با DSO صحبت کنند. در صورت تائید، DSO برای شما تاییدیه ای ارسال می کند که برای SSN و شماره امنیت اجتماعی لازم است.

۲-کار خارج از محوطه:

تفاوت کار دانشجویی در آمریکا با سایر کشورهای دنیا، در همین بخش است. دانشجویانی که بدنبال کار خارج از محوطه می باشند باید شرایط به خصوصی را فراهم کنند. بصورت کلی برای این درخواست دارندگان ویزا F1 حتماً باید یکسال از تحصیل خود را در دانشگاه های آمریکا سپری کرده باشند. دانشجویان در یک شرایط خاص می توانند در همان سال اول برای کار خارج از محوطه دانشگاه درخواست و مجوز لازم را دریافت کنند. این شرایط خاص باید مورد تائید وزارت امنیت ملی کشور آمریکا قرار گیرد.

درآمد کار دانشجویی در آمریکا:

بصورت معمول دانشجویان بین المللی در صورت کار دانشجویی بخشی از هزینه های خود را می توانند پوشش دهند. نرخ مشخصی را نمی توان به ازای هر ساعت کاری در نظر گرفت ولی بصورت معمول میانگین درآمد یک دانشجو به ازای هر ساعت ۱۰ تا ۱۵ دلار در نظر گرفته می شود. میزان درآمد دانشجویان بین المللی متناسب با مقطع تحصیلی متفاوت است. این نکته بدین معناست که دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا هفته ای ۳۰ ساعت حق کار دارند.

ار آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اعتماد و اطمینان در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *