کار در کانادا

اگر به دنبال پاسخ سوالاتی شبیه ساعت کاری در کانادا، میزان حقوق دریافتی، انتخاب بهترین شغل و یا نحوه ارائه مدارک برای دریافت ویزا می باشید، در این مقاله به شرایط ویزای کار اشاره است. هزینه مقرون به صرفه برای زندگی و شرایط کار پس از تحصیل، کانادا را گزینه ای عالی برای افرادی که مایل به کار در خارج از کشور هستند، تبدیل کرده است. از همین رو سالیانه افراد زیادی برای کار در کانادا و کسب اقامت این کشور اقدام می نمایند.

شرایط کار در کانادا

Working conditions in Canada

بازار کار در کانادا مشابه سایر کشورهای توسعه یافته است. به این صورت که اکثر مشاغل در بخش خدمات و بقیه در بخش تولید و منابع طبیعی یافت می شود. بیشتر رشد اقتصادی کانادا در چهار شهر اصلی متمرکز شده است:

 1. تورنتو
 2. کلگری
 3. ونکوور
 4. مونترال

در حالی که در ماه اول سال ۲۰۱۹ کانادا شاهد افزایش ناچیزی در نرخ بیکاری بود، بدون شک بازار کار کانادا از روند صعودی برخوردار است. از ژانویه سال ۲۰۱۸، رشد اشتغال ۱٫۸٪ افزایش یافته است. این افزایش بیشتر ناشی از رشد تعداد شغل در بخش خصوصی است.

در ژانویه سال ۲۰۱۹، اکثر استان های آتلانتیک از جمله کبک (-۱٪) کاهش در نرخ بیکاری خود را تجربه کردند. از طرف دیگر، آلبرتا و بریتیش کلمبیا شاهد افزایش اندک در نرخ خود بودند (به ترتیب ۴/۰٪ و ۳/۰٪)و همچنین بیکاری در استان های مانند نیوفاندلند و جزیره پرنس ادوارد از تمام مناطق کانادا بیشتر است.

قوانین کار در کانادا چگونه است؟

در کانادا، متداول ترین شکل اشتغال، اشتغال دائمی است. در این نوع موقعیت ها، معمولاً کارمند بسته ای دریافت می کند که شامل حقوق پایه، بیمه سلامت و شاید برخی از منابع دیگر مانند پاداش و غیره می شود. کارمندان اغلب فرصت هایی برای آموزش و توسعه شخصی دارند. برای این نوع موقعیت، معمولاً کسر حقوق و دستمزد مختلفی وجود دارد از قبیل بیمه اشتغال (EI)، برنامه بازنشستگی کانادا، مالیات بر درآمد، حقوق اتحادیه (در صورت وجود) و غیره که ملزم به پرداخت می باشند.

ساعت کار

طبق قوانین، کار در کانادا ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته تعریف شده است. در برخی موارد بازه زمانی کاری تا ۴۸ ساعت افزایش پیدا می کند که باید طبق قراردادی بین نیروی کار و کارفرما تنظیم شود. شرایط اضافه کار در کشور کانادا همانند سایر کشورها محاسبه می شود.

تعطیلات

به صورت کلی ۱۴ روز به عنوان تعطیلات رسمی برای نیروی کار در کشور کانادا در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که شرایط کاری و استان مورد نظر در مقدار این بازه زمانی تاثیرگذار می باشد. به عنوان مثال کارفرمایان در استان ساسکاچوان ۲۱ روز را به عنوان تعطیلات رسمی در قراردادهای کاری قید می نمایند. علاوه بر این، کارمندان متناسب با استانی که در آن مشغول به کار هستند، می توانند ۶ تا ۱۰ روز مرخصی درخواست کنند.

نرخ مالیات

نرخ مالیات فدرال از ۱۵٪ با توجه به ۴۵٫۹۱۶ دلار درآمد سالیانه شروع می شود. نرخ مالیات استان به استان و محل کار فرد متفاوت می باشد.

دستمزد

حداقل دستمزد نیز متناسب با استان مورد نظر متفاوت است. از اول ژانویه ۲۰۱۹ حداقل دستمزد ها به ازای هر ساعت به شرح زیر تنظیم شده است.

 1. ایالت آلبرتا: ۱۵ دلار
 2. ایالت انتاریو: ۱۴ دلار
 3. ایالت بریتیش کلمبیا: ۱۴ دلار
 4. ایالت کبک: ۱۳ دلار
 5. ایالت مانیتوبا: ۱۱ دلار
 6. ایالت ساسکاچوان: ۱۱ دلار

مراحل اقدام برای ویزای کار کانادا

مراحل اقدام برای ویزای کار در کانادا در ابتدا با پیدا کردن پیشنهاد شغلی شروع می شود. در این بخش که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تهیه و تنظیم گردیده است، به مراحل اقدام و آمادگی برای مراجعه به سفارت اشاره می کنیم.

پیدا کردن شغل

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که روش های مختلفی را برای ورود نیروی کار خارجی در نظر می گیرد. متقاضیان قادر خواهند بود از وب سایت های شغلی، آژانس های استخدامی و روزنامه ها (برای لیست مشاغل) استفاده نمایند. 

وب سایت های شغلی
آژانس های استخدامی

همانطور که انتظار می رود، بسیاری از آژانس های استخدامی در کانادا حضور دارند. انجمن جستجوی کار، اشتغال و کارمندان کانادا (ACSESS) که در آن می توان لیست آژانس های استخدامی متناسب با استان و رشته تحصیلی را یافت، کمک شایانی به علاقه مندان به کار در کانادا می کند.

روزنامه ها

Globe Mail و The National Post دو روزنامه اصلی ملی کشور کانادا هستند. هر استان و قلمرو نیز دارای روزنامه های خاص خود است که شامل لیست های شغلی برای متقاضیان کار در کانادا خواهند بود.

آماده سازی مدارک

در تمامی روش های اخذ ویزای کار کانادا، کسب امتیاز مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. حداقل امتیازاتی برای ورود به برنامه های کاری کشور کانادا در نظر گرفته شده است که داوطلبان در صورت کسب امتیاز بالاتر شانس خود را برای ورود به کانادا افزایش می دهند. سن، تحصیلات، سوابق کاری و مدرک زبان مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در سیستم های امتیاز بندی کانادا می باشند. تمکن مالی به همراه مدارک ذکر شده از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای کار کانادا به حساب می آیند.

شرایط دریافت اقامت کانادا چگونه است؟

تمامی روش های کار در کانادا به اقامت دائم منجر می شود. این نکته به این معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز دولت قادر خواهند بود مجوز ورود و اقامت کانادا را با هم دریافت نمایند. در حال حاضر، متقاضیان قادر خواهند بود تحت یکی از شش دسته برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند:

 • Skilled Worker Class Immigration
 • Business Class Immigration
 • Provincial Nomination
 • Family Class Immigration
 • Quebec-Selected Immigration
 • International Adoption

قوانین و مقررات مربوط به اقامت کانادا بسیار پیچیده بوده و به طور مکرر در حال تغییر است. شرایط و قوانین حقوقی برای افرادی که اقامت کانادا را اخذ نموده اند و شهروند این کشور می باشند، به صورت کلی یکسان است.

در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، شخص قادر خواهد بود که همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به همراه داشته باشد و اقامت دائم شامل همراهان هم می شود.

آیا گرفتن ویزای کانادا امکان پذیر است؟

در حال حاضر متقاضیان کار در کانادا قادر خواهند بود از ۵ روش وارد کشور کانادا شوند. از معمول ترین روش های ورود به کانادا می توان به نیروی متخصص کبک، خود اشتغالی، اکسپرس اینتری، مهاجرت استانی و ویزای استارت آپ اشاره کرد.

در ادامه این مقاله به تحلیل و بررسی امکان ویزای کانادا پرداخته می شود.

نیروی متخصص کبک

دولت کبک به صورت جداگانه ای برنامه مهاجرتی را برای متقاضیان کار در کانادا در نظر گرفته است. از همین رو متقاضیان قادر خواهند بود با کسب حداقل امتیاز ممکن از طریق سیستم ARIMA برای کار در این ایالت اقدام نمایند. حداقل امتیاز برای افراد مجرد ۵۰ و برای افراد متاهل ۵۹ تعیین گشته است.

برای اطلاع از این موضوع که چه کسانی واجد شرایط برنامه نیروی متخصص کبک می باشند، مقاله نیروی متخصص کبک را مطالعه فرمایید.

خود اشتغالی کانادا

متخصصان در زمینه هایی همچون نویسندگی، موسیقی، ورزشکاران، طراحان داخلی، بازیگران و مترجمان با ارائه سوابق کاری موفق در کشور مبدا، قادر خواهند بود از طریق خود اشتغالی، اقامت کانادا را دریافت نمایند. در برنامه های خود اشتغالی مجوز حضور در کشور کانادا برای افراد صادر می گردد. متقاضیان برای کار در کانادا ملزم به ادامه روند فعالیت خود در کشور کانادا می باشند.

برای اطلاع از شرایط خود اشتغالی در کانادا، اینجا کلیک کنید.

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری به عنوان شناخته شده ترین برنامه مهاجرتی کانادا تلقی می شود. متخصصان در صورت کسب امتیازات لازم می توانند برای کار در کانادا اقدام نمایند و از شرایط اقامتی این کشور بهره مند شوند. واجدین شرایط در برنامه اکسپرس اینتری در عرض ۱ سال موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند.

مقاله اکسپرس اینتری کانادا، کمک شایانی به آن دسته از متقاضیان مهاجرت به کانادا می کند که بدنبال ورود به این کشور با حداقل میزان سرمایه می باشند. این مطلب را از دست ندهید!

مهاجرت استانی

با توجه به اختیاری که دولت کانادا برای استان ها در نظر گرفته است، ایالت ها با توجه به نیازهای خود قادر خواهند برای جذب نیروی متخصص اقدام نمایند. فلذا در صورت حضور در لیست عنوان شده توسط ایالت های کانادا، می توان برای کار در کانادا اقدام نمود.

مهاجرت استانی به کانادا برای چه افرادی مناسب است؟ این سوالی است که می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت استانی به کانادا به آن جواب دهید.

استارت آپ

ایده خلاق، طرح توجیهی و اثبات توانمندی فرد لازمه اقدام برای ویزای استارت آپ کانادا می باشد. در روش استارت آپ، متقاضیان قادر خواهند بود با متقاعد کردن سرمایه گذاران در داخل کشور کانادا برای اقامت و کار در کانادا اقدام نمایند. این نکته بدین معناست که در صورت ارئه طرحی ارزشمند، بدون ارائه تمکن مالی و یا سرمایه گزاف، مجوز حضور در کانادا را دریافت نبایید.

برای اطلاع از شرایط دریافت ویزا از طریق استارت آپ این این مقاله را مطالعه نمایید: استارت آپ کانادا

چالش ویزای کار کانادا

با توجه به روش های متنوعی که دولت کانادا برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است، همچنان اخذ ویزای کار کانادا با چالش هایی همراه است. در ادامه به سه تا از بزگترین چالش های کار در کانادا اشاره می شود.

رقابت تنگاتنگ

با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، متخصصان از کشور های مختلف برای ویزای کشور کانادا اقدام می نمایند. از همین رو شانس پیدا کردن کار برای همه یکسان می باشد، ولی با توجه به درخواست های فراوانف حداقل امتیازات در سیستم امتیازبندی کانادا افزایش می یابد. رقبای اصلی متقاضیان کار در کانادا، دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا هستند، می باشند.

تغییر قوانین

یکی از بزرگترین چالش های کار در کانادا که در این چند ساله به چشم می خورد، مبحث تغییر قوانین است. متقاضیان ایالت کبک با این مورد بیشتر روبرو شده اند. به واسطه زمان بندی برنامه های مهاجرت کاری به کشور کانادا، بسیاری از پرونده های متقاضیان با مشکل همراه شد.

مدرک زبان

دانش زبان یکی از فاکتورهای بسیار تاثیر گذار در ویزاهای کار در کانادا است. این نکته به این معناست که تمامی روش های اخذ ویزای کار، منوط به نمره و سطح ایده آل زبان می باشد. از همین رو متقاضیانی که از دانش کافی برخوردار نیستند، با چالش هایی همراه می شوند. به طور مثال، برای دریافت اقامت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال، ارائه CLB 9 برای بسیاری از چرونده ها الزامی می باشد.

بهترین مشاغل برای کار در کانادا کدامند؟

بهترین مشاغل برای کار در کانادا متناسب با میزان درآمد را می توان در لیست ۱۰ تایی زیر خلاصه کرد.

۱۰- مدیر توسعه اقتصادی

مدیران توسعه اقتصادی متمرکز بر چگونگی پیشرفت شهرها و مناطق اقتصادی هستند. این به طور عمده شامل ارزیابی، برنامه ریزی و اجرای سیاست های اقتصادی و همچنین به معنای جمع آوری داده ها و ایجاد برنامه ها است. این گروه شامل مشاغلی مانند مدیران خدمات مرزی، تحلیلگران و مدیران توسعه گردشگری است. حقوق متوسط برای کار در کانادا ​​۱۱۳۰۰۰ دلار در سال است.

۹- سرپرست معدن

یک سرپرست معدن بر کارگران استخراج زغال سنگ، مواد معدنی و سنگ معدن از زمین نظارت می کند. آنها ممکن است ماشین آلات سنگین را به کار گیرند، به امنیت کارگران توجه کنند و کارهای اداری مانند سفارش مواد و لوازم را انجام دهند. حقوق متوسط ​​این مقام ۸۰،۶۰۰ دلار است و در ۵ سال گذشته شاهد افزایش ۲۵ درصدی دستمزد بوده است. معدن نقش مهمی در اقتصاد کانادا دارد. این حرفه طی ۵ سال گذشته ۱۹ درصد رشد کارمندان را تجربه کرده است.

۸- مدیر ارتباطات

شرکت های مخابراتی مدیران را برای حفظ امکانات و نظارت بر کار خود استخدام می کنند. یک مدیر ارتباطات از راه دور می تواند بر نصب و راه اندازی شبکه، سیستم های سوییچینگ مستقیم نظارت داشته باشد. مبلغ متوسط ​​برای مدیر ارتباطات ۸۵۰۰۰ دلار در سال است که حدود ۵ درصد در طی ۵ سال گذشته افزایش یافته است.

۷- متخصص شنوایی و آسیب شناس گفتار و زبان

شنوایی شناسان و آسیب شناسان زبان گفتار به افراد کم شنوا یا اختلالات ارتباطی کمک می کنند. ممکن است در بیمارستان یا مرکز توانبخشی مشغول به کار شوند. وظایف شغلی این گروه می تواند شامل انجام تست های تشخیصی، تدوین برنامه های توان بخشی برای بیماران و انجام تحقیقات مربوط به اختلالات گفتاری یا کم شنوایی باشد. مبلغ متوسط حقوق ​​برای شنوایی شناسان و آسیب شناسان گفتار زبان برای کار در کانادا ۸۳۰۰۰ دلار سالیانه است.

۶- مدیر بازاریابی و روابط عمومی

به عنوان یک مدیر بازاریابی یا روابط عمومی، مسئولیت تصویر عمومی یک برند یا سازمان را بر عهده خواهید گرفت. وظایف شغلی می تواند شامل برنامه ریزی و هدایت کمپین های تبلیغاتی، آغاز و تجزیه و تحلیل مطالعات تحقیقات بازار و حفظ روابط با رسانه ها باشد. حقوق متوسط ​​مدیران بازاریابی و روابط عمومی ۸۳۰۰۰ دلار است.

۵- مدیر مراقبت از سلامت

در این موقعیت، نظارت بر ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها، کلینیک ها، آسایشگاه ها و سایر محیط ها دیده شده است. مدیران مراقبت های بهداشتی وظیفه نظارت بر متخصصان مراقبت های بهداشتی، استخدام های جدید، برنامه ریزی و ارزیابی ارائه خدمات و تعیین بودجه را بر عهده دارند. مدیران مراقبت از سلامت متوسط ​​۹۶۰۰۰ دلار حقوق دریافت می نمایند، اما متناسب به نوع خدمات درمانی که بر آنها نظارت می کنند، بسیار متفاوت است.

۴- داروساز

داروسازان در کانادا می توانند انتظار درآمد متوسط ​​۱۰۴۰۰۰ دلار در سال را داشته باشند. در طی پنج سال گذشته، دستمزد داروسازان حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است. لازم به ذکر است که داروسازان برای کار در کانادا پروسه بسیار دشواری را پیش رو دارند.

۳- سرپرست لوله کشی

مبلغ متوسط ​​برای یک سرپرست لوله کشی حدود ۸۳۰۰۰ دلار تعیین می شود، اما ابتدا باید به عنوان کارآموز حقوق کمتری دریافت نمایید. یک پیمانکار سطح اولیه می تواند انتظار داشته باشد که ۲۸ دلار در ساعت دستمزد دریافت کند، در حالی که یک pipefitter با تجربه دارای دستمزد متوسط ​​در هر ساعت ۴۰٫۵۴ دلار است.

۲- مدیریت مهندسی

مدیران مهندسی برنامه ریزی ، نظارت و ارزیابی پروژه ها را انجام می دهند. آنها در هر دو بخش خصوصی و دولتی در طیف گسترده ای از محیط ها، از جمله شرکت های مشاوره و شرکت های تحقیقاتی علمی فعالیت می کنند. مدیران مهندسی برای کار در کانادا حقوق متوسطی در حدود ۱۰۹۰۰۰ دلار کسب می نمالیند.

۱- مدیر آب و برق

این دسته از مدیران به صورت کلی بیشترین میزان دریافتی را از کارفرمایان خود برای کار در کانادا دریافت می نمایند. متوسط حقوق این دسته از افراد در حدود ۱۱۴۰۰۰ دلار در سال در نظر گرفته می شود.

نتیجه گیری

یکی از بهترین روش های ورود به کشور کانادا، مهاجرت کاری می باشد. افراد در صورت احراز شرایط عنوان شده قادر خواهند بود برای ویزای کار کانادا اقدام نمایند. در این روش متقاضیان متاهل می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را به همراه داشته باشند.

ویزای کار به منزله فرصت ایده آل برای پیدا کردن کار در این کشور می باشد و مستقیما وارد بازار کار نمی شوند. لازم بذکر است که در بسیاری از روش های ویزای کار در ابتدای کار اقامت به واجدین شرایط اعطا می شود.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای مختلف را فراهم آورده است.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

سوال های متداول شما


برنامه های کاری در کشور کانادا به اقامت این کشور منتهی می شود. افراد برای پیدا کردن کار می بایست در سایت های کاریابی بدنبال شغل مورد نظر خود باشند.

کارهای فنی بیشترین میزان حقوق دریافتی را در میان مشاغل دارا می باشند. مدیریت مهندسی، لوله کشی و پزشکی بیشترین میزان دریافتی را از کارفرمایان دریافت می نمایند.

مهمترین مزیت کار در کانادا را می توان کسب اقامت این کشور عنوان کرد.

اجازه کار قانونی به دارندگان ویزای توریستی تعلق نمی گیرد. این دسته از افراد قادر خواهند بود با توجه به مهارت خود نظر یک کارفرما را جلب نمایند و در صورت اخذ پیشنهاد کار برای ویزای کار اقدام نمایند.

فاکتورهای تاثیرگذار برای دریافت ویزای کار کانادا شامل سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار می باشد که متناسب با روش انتخابی امتیازات متفاوتی خواهند داشت.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

18 پاسخ به “کار در کانادا”

 1. کوروش گفت:

  سلام خسته نباشید

  من لیسانس ای تی خوانده ام
  تا کنون دو ساله بیمه کار برایم زده شده
  متولد ۷۴ هستم
  بیش از ۱۲ سال سابقه کار دارم که ۲ سالش بیمه برام رد شده
  برنامه نویسی و خدمات وب هاستینگ،sysadmin و.. جز مهارت های من میباشد
  چگونه میتوانم ویزای کار بگیرم؟

  با سپاس

 2. ایمان گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه ودگواهینامه پایه ۳ و پایه ۲ و لیفتراک رو دارم و دیپلم تجربی هستم انگلیسی هم خوبه ولی عالی نیست میتونم در کانادا کار پیدا کنم با این شرایط کار لطفا کمکم کنید

  • علی سعیدی گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ ویزای کاری کانادا از طرق مختلف میتوان اقدام نمود. با توجه به شرایط ذکر شده شما باید پیشنهاد کاری از کارفرمایی در کشور کانادا داشته باشید.

 3. ahmadi گفت:

  برای کانادا چطور میتونیم Provincial Nomination بگیریم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در ابتدای کار باید برای نیروهای استانی اقدام نمایید و در صورت به کسب امتیازات لازم می توانید Provincial Nomination را برای اکسپرس اینتری دریافت کنید.

 4. صادق گفت:

  در صورت گرفتن ویزای کار تحصیل فرزند رایگان میشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   به صورت معمول در صورت ویزای کار به شما اقامت تعلق می گیرد. فرزند شما می تواند در مدارس دولتی با هزینه های بسیار پایین مشغول به تحصیل شوند.

 5. سارا گفت:

  با ۲۵ سال سن و سابقه کار ۳ ساله میشه برای کار وارد کانادا شد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به سیستم امتیاز بندی کشور کانادا، مدرک زبان و مدرک تحصیلی حائز اهمیت می باشد.برای محاسبه امتیاز می توانید به صفحه امتیاز بندی کانادا مراجعه فرمایید.

 6. morteza گفت:

  سلام
  از طریق سیستم امتیاز بندی ( اسکیلدورکر) امکان ورود همزمان همراه هم وجود داره؟
  شرایط همراه هم تو کسب امتیاز تاثیر داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در روش اکسپرس اینتری، همراه به صورت همزمان با نفر اصلی وارد کشور کانادا می شود. شرایط همراه در امتیاز بندی تاثیرگذار می باشد. برای محاسبه امتیاز می توانید به صفحه امتیاز بندی کانادا مراجعه فرمایید.

 7. ali گفت:

  حدود مالیات تو کانادا چقدره؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   مالیات ها در کشور کانادا با توجه به حقوق افراد از ۱۴ تا ۳۲ درصد تعیین می گردد

 8. فرانک گفت:

  با ۳۰ سال سن و مدرک فوق لیسانس میشه ویزای کاری در کانادا گرفت؟

 9. شبیر گفت:

  فرصت های شغلی در کدام شهر کانادا مناسب تر است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   به صورت کلی متناسب با رشته تحصیلی و شرایط کاری می توان استان برتر را معرفی کرد. در حال حاضر شهرهای تورنتو و ونکوور به عنوان بهترین شهرهای کانادا شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *