شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

کالج ها و دانشگاه های برتر لندن

لندن به عنوان یکی از برترین شهرهای دانشجویی دنیا شناخته می شود. همین امر موجب گردید تا کالج ها و دانشگاه های برتر لندن سالیانه نظر متقاضیان زیادی برای تحصیل به خود جلب نماید.

از همین رو کالج ها و دانشگاه های برتر لندن را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مثال دو دانشگاه برتر لندن  UCL یا Imperial می باشند که مقایسه این دو دانشگاه را در این مطلب می توانید دنبال کنید.

دانشگاه کالج لندن UCL و کالج امپریال لندن، دو دانشگاه برتر لندن می باشند که در رتبه بندی جهانی در میان ده دانشگاه برتر بوده و سایر رقبای خود را از راه بدر کرده اند.

تحصیل در انگلستان برای بسیاری از افراد قابل توجه و با اهمیت است، زیرا دانشگاه های انگلستان در زمره باکیفیت ترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

کشور انگلستان با در اختیار قراردادن تسهیلات ویژه ای به دانشجویان و فارغ التحصیلان این کشور زمینه ی اخذ اقامت انگلستان را توسط ایشان از دوره تحصیلیشان فراهم آورده است.

رتبه بندی کلی:

کالج امپریال لندن در رتبه بندی جهانی در جایگاه هشتم قراردارد. در جایگاه سیزدهم برای دانشجویان بین المللی و چهل و چهارم در زمینه درصد اعضای هیئت علمی بین المللی است.

دانشگاه کالج لندن UCL در رتبه بندی جهانی در جایگاه دهم قراردارد و در رتبه شانزدهم در میان کارفرمایان است.

مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس این دو دانشگاه را به آن دسته از متقاضیان تحصیل در انگلستان توصیه می کند که قصد یافتن فرصت شغلی در کشور انگلستان را دارند.

چرا که این دانشگاه ها تعداد محدودی دانشجو را هر ساله در رشته های خاص می پذیرد و لیکن خروجی دانشجویان از دانشگاه های برتر لندن، ایجاد آمادگی برای ایشان جهت یافتن مشاغل در حوزه های مربوط به رشته های تحصیلیشان در کشور انگلستان می باشد.

نقاط قوت دانشگاه

زمینه موضوعات وسیعی از دانشگاه های برتر لندن مثل UCL و امپریال در رتبه بندی جهانی قرار دارند، هر دو دانشگاه در میان ۱۵ دانشگاه برتر برای رشته های علوم پزشکی و علوم زیستی است.

۱- کالج UCL

کالج

رشته هایی همچون باستان شناسی، آناتومی و فیزیولوژی، معماری، علوم بیولوژی، دندانپزشکی، جغرافیا، زبان و ادبیات انگلیسی، داروسازی و روانشناسی در کالج UCL در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار است و علاقه مندان به رشته های ذکر شده می توانند برای روند پذیرش از UCL با مؤسسه آریاناپارس در ارتباط باشند.

۲- کالج امپریال

کالج

از رشته های برتر کالج امپریال می توان به رشته های علوم بیولوژی، علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، علوم محیطی، علم مواد، ریاضیات، داروسازی، فیزیک و نجوم و آمار اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی جایگاه مناسبی برخودار هستند.

محل دانشگاه

هردو کالج برتر لندن UCL و Imperial در مرکز شهر لندن واقع شده اند، نزدیک به مناطق پویا و فرهنگی پر از موزه ها، گالری ها، تئاتر و …، با این حال در مکان هایی وجود دارند که بر تجربه دانشجویی تأثیر می گذارد. به صورت کلی شهر لندن به عنوان رتبه اول در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی قراردارد.

امپریال در جنوب کنزنیگتون در مقایسه با وسعت فراگیر منطقه لندن بزرگ است، با هاروارد، هیدپارک و موزه علمی و موزه تاریخی طبیعی همسایه است. دانشگاه UCL در یک محله آرام واقع شده است.

جامعه دانشجویی

در حال حاضر حدود ۱۷ هزار دانشجو در Imperial college مشغول به تحصیل می باشند که ۵۰ درصد آن دانشجویان بین الملل تشکیل داده اند. از حدود ۹ هزار دانشجوی بین المللی ۴۷ درصد در مقطع کارشناسی و ۵۳ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

آمار تعداد دانشجویان در UCL تقریباً ۲ برابر دانشجویان Imperial می باشد، بصورتیکه در حدود ۳۳ هزار دانشجو در حال تحصیل بوده که تیمی از آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. در حال حاضر حدود ۱۷ هزار دانشجوی بین المللی در UCL مشغول به تحصیل بوده که ۴۷ درصد در مقطع کارشناسی و ۵۳ درصد در PG یا کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان،ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه آتی آن نیز خواهد بود.

هزینه تحصیل

دولت بریتانیا، هزینه تحصیل از دانشجویان بین المللی طلب می کند، از همین رو دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر لندن مستلزم پرداخت هزینه می باشند.

کالج

کالج UCL مبلغ ثابتی را از دانشجویان طلب می کند، این نکته بدین معناست که هزینه های تحصیل دانشجویان در هر سال از دوره یکسان باقی خواهد ماند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان در حال حاضر در میان بالاترین هزینه ها در جهان است. بصورت معمول دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی برای اکثر رشته ها هزینه ای حدود ۱۸ تا ۲۶ هزار پوند را باید پرداخت کنند.

در ارتباط با رشته های پزشکی، هزینه های بالاتری را دانشجویان باید پرداخت کنند که معادل ۳۴ هزار پوند در سال می باشد. کالج امپریال سالیانه در حدود ۲۶ تا ۲۹ هزار پوند برای بسیاری از دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خود اتخاذ می کند، در صورتیکه رشته های پزشکی در حدود ۴۰ هزار پوند در سال است.

کمک هزینه های تحصیلی

هر دو کالج UCL و Imperial شرایط بورسیه را برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد که دانشجویان با فراهم آوردن مدارک و شرایط مورد نیاز می توانند از آن بهره مند شوند. میزان بورسیه های مورد نظر در سایت دانشگاه ها آمده است، از همین رو دانشجویان می توانند برای اطلاع بیشتر به سایت رسمی کالج رفته و شرایط مورد نظر را بررسی کنند.

  • اصلی ترین امر در مهاجرتی، مقوله اطمینان در همه مقاطع، پروسه های مختلف می باشد. مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، بستر اطمینان را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

 

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *