شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

کشورهای تحصیل رایگان

بررسی کشور های تحصیل رایگان

شاید با خود فکر کنید که آیا راهی برای تحصیل در کشورهای تحصیل رایگان در اروپا هم وجود دارد و آیا می توان با هزینه های کمتر به تحصیل در اروپا پرداخت؟ بله هنوز کشورهایی وجود دارند که شما می توانید در آنها تحصیل رایگان داشته باشید چرا که دانشجویان همیشه فکر می کنند حتی تحصیل یک ترم دانشگاهی در خارج از کشور بسیار برایشان گران تمام خواهد شد.

برای بسیاری از آمریکایی ما تحصیل در کشور خودشان هم گران تمام می شود و تحصیل ارزانتر حتی برای آنها نیز یک دغدغه است.

ولی اگر دنبال تحصیل ارزانتر و یا حتی کاملا رایگان هستید و مهم نیست که از نظر مکانی چه جایی باشد و با شرایط خیلی از جاها می توانید خود را وفق دهید، می توانیم کشورهایی را به شما پیشنهاد کنیم که می توانید در آن تحصیل رایگان داشته باشید و با یک ثبت نام مستقیم شروع به تحصیل در کشورهای تحصیل رایگان کنید:

باید در نظر داشته باشید که در مکاتبه با تیم پذیرش دانشگاه ها به جزییات رشته ها و شهریه های احتمالی شان دقت کنید و با ارتباط گرفتن با افراد تیم ادمیشن دانشگاه های مختلف می توانید از شرایط و جزئیات و قیمت های مختلف رشته های گوناگون اطلاع حاصل کنید.

قابل ذکر است که تیم با تجربه گروه مهاجرتی آریاناپارس می توانند شما را در رسیدن به این هدف یاری کنند و با مکاتبه با تیم پذیرش دانشگاه های مختلف شرایط مساعدی را برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه ها برایتان فراهم کنند.

کشورهای تحصیل رایگان

۱-آلمان:

آلمان به دلیل داشتن سیستم آموزشی بسیار پیشرفته اش، شناخته شده می باشد و دانشجویان می توانند با پرداخت کمتر از ۳۵۰ یورو سالانه به تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور بپردازند. این کشور شهرهای جذاب بسیاری دارد که دانشجویان می توانند در آن ها و در رشته های مختلف گروه علوم مهندسی، علوم پزشکی ،علوم طبیعی و هنر به تحصیل بپردازند. به نظر ما آلمان یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای تحصیل رایگان می باشد.

برزیل:

برزیل بعنوان یکی از کشورهای تحصیل رایگان شناخته می شود. اگر زبان پرتغالی می دانید می توانید یکی از دوره های تحصیل رایگان را در این کشور انتخاب کنید و با پرداخت هزینه بسیار اندکی برای ثبت نام، وارد کورس تحصیلی رایگان شوید. ولی باید برای ورود به دوره ها همانند خود دانش آموزان برزیلی یک تست بدهید و نیز برای دوره های زبان احتیاج به دریافت مدرک CELPE-Bras دارید.

نروژ:

یکی از کشورهای رایگان در بحث تحصیل کشور پیشرفته با سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا یعنی نروژ می باشد. اگر زبان نروژی می دانید می توانید در مقطع لیسانس به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنید.

نروژ کشوری کوچک با منابع زیادی است و بخش آموزشی این کشور فرصت های زیادی را برای دانشجویان همه جای دنیا در نظر گرفته تا افراد بتوانند با داشتن دانش زبان نروژی و انگلیسی در دانشگاه های این کشور به زبان نروژی و انگلیسی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا تحصیل رایگان داشته باشید.

لازم به ذکر است که دوره های دکتری در این کشور دوره های کاری به حساب می آیند و دانشجویان می توانند با تحصیل در مقطع دکترا در این کشور یک دوره کاری را طی کنند و پس از سه سال تحصیل در این مقطع درخواست اقامت دائم خود را بدهند. البته باید در نظر داشته باشید که زندگی در نروژ پر هزینه است و نروژ جزو کشورهای ارزان اروپا به حساب نمی آید و چنانچه شما تحصیل رایگان در کشور نروژ داشته باشید باید بتوانید از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیید.

تحصیل رایگان

لوکزامبورگ:

گزینه بعدی کشورهای تحصیل رایگان لوکزامبورگ است. تحصیل در دانشگاه های این کشور به طرز باورنکردنی به شکل بین المللی است. شما در سال اول با پرداخت ۸۰۰ یورو و در سال های بعدی با پرداخت ۴۰۰ یورو می توانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.

فرانسه:

یکی از کشورهای پرطرفدار اروپا چه برای تحصیل و چه از نظر توریستی کشور فرانسه می باشد که طرفداران بسیاری را برای تحصیل به سمت خود جذب نموده است. این دانشگاه های دولتی این کشور هزینه ای جهت تحصیل دریافت نمی کنند، مهم نیست که از چه ملیتی هستید فقط کمی زبان فرانسه بدانید و کمی هم هزینه ثبت نام بپردازید.

فقط در نظر داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های خصوصی این کشور که به نام grandes ecoles شناخته شده هستند برای تحصیل رایگان نیستند و اگر قصد تحصیل به صورت رایگان را دارید باید در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید.

سوئیس:

اگر اروپایی باشید و یا پاسپورت سوئیسی داشته باشید می توانید تحصیل کاملا رایگان داشته باشید ولی افراد از ملیت های گوناگون باید انتظار پرداخت سالانه چند هزار دلار البته نه به مقدار خیلی زیاد را داشته باشند، گرچه تحصیلات در مقطع دکتری معمولا رایگان می باشد و حتی حقوق هم دریافت خواهید کرد. نکته بعدی اینکه دانشجویان می توانند در حین تحصیل در این کشور کار نیز بکنند.

اتریش:

اتریش از جمله کشورهای تحصیل رایگان می باشد. اگر اروپایی باشید می توانید ۸ ترم تحصیلی را در اتریش فقط با پرداخت میزان کمی هزینه ثبت نام، رایگان تحصیل کنید ولی اگر دانشجوی بین المللی هستید و پاسپورت اروپایی ندارید می توانید با پرداخت ترمی ۷۲۵ یورو در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید و این هزینه جدا از هزینه پائینی برای تحصیل در یک کشور با کیفیت اروپایی در مقایسه با دانشگاه های آمریکائی می باشد.

زبان چکی را بیاموزید البته اخذ ویزای کشور چک فقط به صرف گذراندن یک دوره زبان راحت نیست و بهتر است پذیرش یک دوره  تحصیلی به زبان انگلیسی بگیرید و در حین تحصیل به زبان انگلیسی به کلاس های زبان چکی بروید و از ترم دوم و یا سوم شروع به تحصیل به زبان چکی کنید. این هزینه نیز برای تحصیل در کشوری که از لحاظ هزینه های زندگی به صرفه است و نیز کشور با کیفیتی از لحاظ سطح زندگی به حساب می آید،منطقی می باشد.

شما احتیاج به داشتن مبالغ زیادی پول نقد ندارید و یا اینکه لازم نیست خود را در بدهی قرار دهید تا بتوانید در اروپا تحصیل کنید با کمی صبر و پشتکار و البته وفق با شرایط محیطی می توانید با هزینه های بسیار کم و یا رایگان در این کشور تحصیل و زندگی کنید.

5/5 ( 1 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *